Final Fantasy VII - Advent Children

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Én a renderelésbeli külömbséget az AC és a Játék vége közti animra gondoltam. Nem pedig a két film köztire! (bocs ha nem volt egyértelmű) :mrgreen:
Az erdőről meg annyit, hogy a játékban sem voltak levelek, az direkt ilyen :D
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Asszem muszály lesz beszereznem a játékot... hmm gyorsan rá is keresek DC-vel.... izé nyelvbotlás... a bolt honlapján! :-P
Kben milyen style a game? Mert ajánlotta vki mint kalandjáték, de most utánanézve inkább RPG-nek tűnik... szal akkor ez most mi?! :shock:

Kben nem értettem félre, csak feljebb jeleztem hogy ha megnéztem mind2-őt akkor írok egy összehasonlítást, mert asszem még te mondtad hoyg a spirit élethűbb.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

RPG, 4 CD, és elég ritka sajna a boltokban. Én 5 éve vettem, és akkor is alig lehetett kapni:D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

még csak annyi, hogy japán RPG, szóval nem olyan mint amit klasszikusan ismer rpgként az ember. a játék elején nincs karakter generálás, nem lehet kasztot választani, játék folyamán nem csak egy embert irányítasz hanem csatákban történet függően többeket is.
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Én az ilyen karaktergenerálós Diablózós izéket inkább Hack and Slash nek nevezném némi Rpg álca mögé rejtve sokat elárul hogy irányitásához öszesen két gombra meg egy kis egérmozgásra van szükség(jó az ff nél se kell sok...)de ha a játékkal kapcsolatos emlékeim nem csalnak(és biza nem) nem túl sok taktikát igényelnek legfeljebb hogy 3 esetleg 4 csontváz ellen süsem el a (Frappánsnevű)HELLFLAME'S nevű spell-t...

A Final Fantasyihoz hasonló játékokat inkább nevezném RPG-nek a szó jelentése mind rangja illik hozzá,és ezt tekinteném hagyományos RPG-nek...(bár lehet hogy mindez csak a japán játékok iránt érzett tiszteletem és megadásom okán van...mert ott mindigis a Story Teling RPG volt a hagyományos)..
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Akkor a linage2 ellen sem lehetne egy szavad sem.. olyan japán játék mint a szél... kattintgatós és nulltaktikás abból a szemplntból amit leírtál de nagyon jó. Mégis MMORPG-nek hívják.. :-P
Kben FF8 az már netes multi? vannak ingyenes szerverek?
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

Hát én még életemben nem játszottam egy Final Fantasyval sem (nem szeretem az RPG-ket), de az Advent Children valami kegyetlen jó CG movie!!! Azt előre tudtam, hogy egy árva szót sem fogok belőle érteni, mivel már a Spirits Within-t sem igazán voltam képes felfogni, még ötödjére sem :weh: Mégis tetszett az is.

De ez! Ez bőven felülmúlta a várakozásaimat. Klassz grafika, király harci jelenetek, és jó csajok!!! Tifa, meg a kislány (akinek most nem ugrik be a neve, de valami ninja féle) nagggyon jól néznek ki.

Amúgy nem muszáj végig nyomni a játékot, hogy értelemet nyerjen az egész, elég csak utána nézni a neten.

Jah és Cloud motorja LOL!!!

Azért így vissza gondolva, még mindig vannak homályos foltok. Például az kiderült, hogy egyáltalán kik ezek a Kadaj-ék? Meg a geostigmától annyi lesz az ember baja, hogy koszos lesz tőle (mert nem említették, hogy bárki is belehalt volna, vagy igen?) ?
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Geostigma betegséget okoz.
Kár, hogy nem szereted az RPG-et, mert van pár amit le se lehet tenni.

Gondolom a kislány akire gondolsz az Marlene. Ő nem ninja, hanem Barett lánya.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

sztem Yuffie-ra gondol XD
Kép
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

Ez az! Yuffie Kisaragi! Azért nem vagyok pedofil ^_-

Kép
Kicsit nagy lett, sorry.

Elhaym írta:Geostigma betegséget okoz.
De milyen betegséget? Koszos lesz a kezük? Ennyi?
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nah, megnéztem az Advent Childrent, de azt hiszem nem fogom azoknak a táborát gyarapítani akiknek bejött.

Azt sajnálom hogy nem vagyok igazán tisztában a FinalFantasy storyjával, csak nagyon alapokban.

Anno a Spirits Within még úgyahogy tetszett, de most sajnos ez számomra elég érthetetlen volt.

A CG movie-któl meg alapból írtózom. A Nemo nyomában meg Madascar féle "cartoon"-os figurákkal felvértezett CG movie-kat jobban kedvelem, de ez a közel-realisztikus ábrázolás... igazából nem is evvel van a bajom, sőt! Nagyon de nagyon szépek a karakterek, a táj, meg minden tényleg le a kalappal, mert csodálatos. Viszont a karakterek mozgása az ami miatt kicsit fogom a fejem néha... Ez a technológia még nem elég kiforrott. Már az elején a Motoros actionnél kicsit húztam a szám szélét...

Igazából nem csalódtam benne, de nem is mondhatom h tetszett. De az tuti hogy ha bőven tisztában lennék az FF univerzummal akkor tetszene a dolog.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Dörmi06 írta: De milyen betegséget? Koszos lesz a kezük? Ennyi?
Nem lesz koszos. Átveszi fokozatosan a testek fellett az uralmat.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Mayer írta:A CG movie-któl meg alapból írtózom. A Nemo nyomában meg Madascar féle "cartoon"-os figurákkal felvértezett CG movie-kat jobban kedvelem, de ez a közel-realisztikus ábrázolás...
Szerintem éppen azért jó a CG, mert el lehet vele érni ilyen realisztikus karaktereket, nem pedig a gyerekek szépérzékét kéne leamortizálni olyan állatszerűségekkel, amik pl. a Madagaszkárban vannak. :roll:
Mayer írta:Viszont a karakterek mozgása az ami miatt kicsit fogom a fejem néha...
Nekem alapból a túl gyors mozgás miatt kellett fognom a fejem, mert az akció jeleneteknél annyira felgyorsultak, hogy vagy nem tudja követni az ember vagy beleszédül. :crazy:
Ettől eltekintve nekem tetszett. Persze én is jobban belelátnék, ha játszottam volna FF VII-el, dehát...
Kép
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

FF VII. A story teljesen gügye, de ha a hangot leveszem és teszek alá zenét -> a látványvilág tökéletes elsokalás :shock:
Nekem bejön :D
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Philionel írta:FF VII. A story teljesen gügye...
A hozzászólásodból arra következek, hogy nem jáccottál a játékkal. Valószínűleg ezért nem igazán érted, mi is van benne. De ha megnézed a kezdőszöveget ott már kiderül, hogy a fanoknak készítették a filmet, mivel ez egy fojtatás, nem pedig egy megfilmesítés.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Soha semmilyen számítógépes játékkal nem játszom. Nem vagyok kiváncsi a teljes igazságra a művel kapcsolatban. Vizuáltréning ínyencnek gondolom magam :D
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Amikor először néztem egy kukkot nem értettem belőle, úgyhogy utánaolvastam a játék történetének, aztán most játszom is vele és így már abszolút tiszta :)

A cg nem tökletes, de nagyon szép. A mozgásokkal pedig olyan nagy bajom nem volt, persze hogy vannak benne hibák, egyes részek viszont hihetetlenül jól sikerültek (pl amikor Kadaj bemegy a vízbe és felülnézetből látjuk, vagy amikor Kadaj az elején elmegy Rufus-hoz és beszéd közben fölemeli a kezét, aztán lvisszadobja maga mellé...).

Ami nagyon tetszett még, az a szájmozgás. A zenét is kiemelkedően jónak tartom, a szinkron pedig zseniális :D

És az a pár poén is nagyon jó... Amikor Loz telefonja megcsörren a templomban, azt hittem leesek a székről XD
A Reno, Rude vs. Yazoo, Loz harc is nagyon jó volt a végén...
És végül -bár tuti nem viccesnek szánták- amikor Kadaj végre megszerzi "Anyát" erre...véletlenül kicsurgatja az autópályán XD

Szóval hibák ide-oda nekem így összességében nagyon tetszett ^__^
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

A templomban csörgő telefon engem is tacsra vágott. főleg mert az a játékban a csatagyőzelem zenéje :)

Hibákat én nem vettem észre de akkor megnézem még egyszer. lehet h az elfogultság miatt fel sem tűnt :D
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Így visszagondolva Bahamut is tetszett, olyan volt
mintha Egyiptomból szerválták volna :lol:

Cait Sith viszont itt is idegesített :mad:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

daeusex írta:A templomban csörgő telefon engem is tacsra vágott. főleg mert az a játékban a csatagyőzelem zenéje :)
különben nem tett volna senkit sem taccsra, ha csak megszólal egy mobil :dirr:
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Lullaby írta:Így visszagondolva Bahamut is tetszett
Sztem az inkább Ultima Weapon volt, mert Bahamut egy vékony sárkány ez pedig egy nagyob darab volt.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Hááááááááát...én eddig minden leírásban Bahamutot olvastam :? De függetlenül attól hogy mi volt, nagyon tetszett :D Főleg a feje.
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Én is skoáig valami Ultima-weapon félének gondoltam, de mint később kiderúlt, ez is Bahamut, csak egyik sem a játékban előfordulók közül, hanem valami új. de már elfelejtettem a nevét ^^" (ugye a játékban van Bahamut, Neo Bahamut és Bahamut ZERO...na ez valami uj).

Amugy nekem annyiból bejött, hogy tényleg Final Fantasy, meg hogy gyönyörű volt a CG, látványos harcok (imádtam a direkt tul gyors mogásokat...illettek egy Cloud féle ultraerős karakterhez :D), a zenék is bejöttek...
Eddig csodás, csak a sztorija még így is kevés volt (persze a játék folytatása, de akkor is...a játékot épp a történet miatt imádtam).

Összességében nekem eléggé bejött (a Spirits Within után azt hittem ez sem fog tetszetni, szerencsére nem így lett, hisz tetszik) de még jobbat reméltem ennél is.
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hát, ha Bahamut akkor legyen az :) Én abból gondoltam, hogy egyik Bahamuttal sem kellett megküzdeni a játékban (bár már rég volt és lehet hogy tévedek), és Cloud azt mondja, hogy könnyebnek néz ki mint korábban, vag valami ilyesmi. Én ebből gondoltam h UW a delikvens sárkány. Na de mindegy a lényeg az hogy jó kis CG.
Sztem, a történet kielégítő, és hozza a játék hangulatát, az tény hogy lehetett volna jobb is de folytatásnak sztem elég jól sikerült. Jó sok koreografált harc, a játékból ismerős limit break-ek :mrgreen:
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Talán érdekel rajtam kívűl másokat is :D

Forrás Dvdextra.hu:

A Final Fantasy VII. május 2-án bontakozik ki dupla DVD-n a Warner Home Video jóvoltából: a varázslat szélesvászonban (1.85:1), DD5.1-es japán és angol hang kíséretében történik majd; a kétlemezes kiadás rengeteg magyar feliratos extrát tartogat:

1. lemez:

* FINAL FANTASY VII. - EMLÉKEZTETŐ (AZ EREDETI JÁTÉK TÖRTÉNETÉNEK ÖSSZEFOGLALÓJA)
* ÍZELÍTŐK A FINAL FANTASY-RENDEZVÉNYEKRŐL (eredeti nyelven)

2. lemez

* A VELENCEI FILMFESZTIVÁLON BEMUTATOTT 25 PERCES VÁLTOZAT
* "ÍGY KÉSZÜLT" KISFILM
* VÁLOGATÁS MEGJELENÉS ELŐTT ÁLLÓ FINAL FANTASY JÁTÉKOK ELŐZETESEIBŐL (eredeti nyelven)
* KIMARADT JELENETEK (eredeti nyelven)


Szép május vár ránk emberek ^^ Akira, FF7
Kép
Válasz küldése