Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hát Kurtz nem az a figura akit komolyan lehet venni, de ha feltűnik legalább egyszer (de inkább többször) feldobja a hangulatot (nem is kicsit :mrgreen:)
Ja és nagyszájú Mithril katonák rulz XD
A FOMOFFU-t meg tessék szeretni :D
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Kurzos rész a kedvencem. Nagyon jó lett. És végre a lányoknak is volt mit nézni benne.:D
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Na igen...bár én inkább a diáktanács igazgatóját nézegetem,akár felöltözve is,kár hogy kimaradt ebből a részből... :(
Hanatarou desu.
TTL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.04.02. 23:58

Bonta

Hozzászólás Szerző: TTL »

Bonta a stúdió egy régebbi animejében szerepelt, vagy honnan
szedték? Mi volt a címe, csak nem furfangos módon Bonta? :weh:
Először macinak, aztán meg egérnek néztem (a dünnyögése
miatt is), erre kiderül, hogy q-tyus. :shock:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Bontát szerintem nem kéne így erőltetni, a tegnapi rész elég gyengus volt, a rögbishez képest :D ... méghogy Bonta-osztag? Röhejes a gondolat, de inkább kínomban nevettem néha. Nem azt mondom, hogy nem vicces a figura, csak ne vigyék túlzásba a szerepeltetését.

A diáktanács igazgatója viszont nagyon rokonszenves figura, nem gyakran látni ennyirehaladó szellemű felnőttet :wink: .
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

A Diáktanács vezetője is diák... csak ez a sorozatból nem derül ki egyértelműen.
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Akkor jó, én egyáltalán nem néztem annak :lol: ...
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Hayashimizut énsem néztem diáknak. Kb 20nak néztem mindig.

Anyukám Bontát mindig egérnek nézi. :D Főleg a szürke Bonták miatt is.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Szal hayashimizu a neve? Kösz...
Lehet hogy csak a legyező miatt,de engem Uraharára emlékeztet a bleach-ből...aki szintén kedvenc...:)
Hanatarou desu.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A stílusa miatt sem gondolná annak(meg persze azért se, mert fehér ember :wink: ). A gondolkodásmódja sem vall diákra, legfeljebb abból a szempontból, hogy többnyire Sousokéval ért egyet :D .

Ha már Sousukénál tartunk, tegnap is kitett magáért... Sousoke, és a flört...súlyos kombináció :D . Kedves volt Kanamétól, hogy kimenekítette szorult helyzetéből... alig ismertem rá a kimonóban, de jól nézett ki :wink: .
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

tegnap ismét elkaptam egy epizódot, igaz, nem fumoffu-t hanem az első szériából (Party a tenger alatt? asszem...) Nah, ITT emelném ki hogy mennyire nem jó a szinkronjátéka Sousuke-nek. Ugyanis amikor az epizód legelején elhívja Chidori-t a szigetre, szinte FLÖRTÖL! Ahogy beszél szinte az jut eszembe: "Uuuh, Chidooooriiii, nem volna kedved velem egy körre?? naaaaaah?" brbrbrbbrbbrbrbrbrbrbrbrbr Ha ilyen marad TSR-re is a szinkron az borzalmasan hazavágja a hangulatot :weh: Najó, leszállok a szinkronról :D

Hayashimizu lazasága a múltjából ered. Korábban nagyon merev, szorgalmas és sokat tanuló diák volt... de sajnos ennek hála egy balesetben meghalt egy számára fontos ember (túl sokat tanultak éjjel, és fáradtan, kómásan hazafelemenet elütötte egy autó :neutral: ) Hayashimizu ezért is ilyen "laza".

SZERK: De lesz amikor beoltja Sousuke-t lelkileg. Szóval tud ő ám fegyelmező is lenni ha úgy kell.
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Szvsz totálisan félreértetted a helyzetet, ugyanis Sousokénak nem ez járt a fejében, hanem, hogy elvigye egy bázisra, illetve végső soron a tengeralattjárójukra. Szerintem Sousokénak meg sem fordult ilyesmi a fejében.
A szinkron igenis , bár lehet, hogy az eredeti japán, esetleg az angol jobb, de nekem a magyar is tetszik(Sousoke szövege néha nagyon súlyos). Hozzászoktál a külföldi szinkronokhoz, ezért már nem tudod értékelni a hazait :wink: .

Szóval eminens volt? Hmmm, érdekes. Csak ne legyen olyan Sousokéval, mint Mardukas volt Tessa látogatása idején. Akkor nem lesz gond(a focipályán mutatott hozzáállása példaértékű :D).
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nem értettem félre. Egyszerűen olyan a játéka a szinkronnak, hogy abszolúte nem hozza azt a karaktert amit kéne. Teljesen máshogy hangzik mindez a Japán verzióban. Ott Sousuke teljesen nyugodt hangon, tényleg katonás merevséggel kérdezi meg. De a magyarban szinte olyan a hanglejtése mintha. Szijjjaaaa, nah, mizu? Csörgünk Puletta? Ha TSRben ahol Sousuke mély lelki traumába és drámába kerül, ugyanilyen lesz a szinkron az bizony nagyon sokat ront majd a hangulaton és a színvonalon.

El akarta vinni a bázisra, igen, el akarta vinni pecázni (ez az utolsó epizódban derül ki ugyebár :)) Csak aztán közbejött a Mission.

Nem, Hayashimizu egyszerűen majd megmondja neki a "Frankót". Ami kicsit rosszul érinti Sousuke-t de végülis igaza lesz... Tessék novellákat olvasni :D (Dancing Very Mery Christmas :D)

SZERK: Nekem unblock nem a Magyar Szinkronokkal van problémám, sőt általában nagyon jónak tartom a magyar szinkront. De ez kivételes eset :D EGyébként pl a Jóbarátoknak a szinkronját jobban szeretem mint az eredeti Angolt.
Kép
Avatar
Ssdorib
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.05.08. 19:31

Hozzászólás Szerző: Ssdorib »

Szerintem mindkettőtöknek igaza van! Egyszer jó a szinkron aztán 1szer meg nem. Attól függ, hogy épp mi játszódik. Igaz én sem vagyok olyan nagyon oda a magyar szinkronok ért. :-P
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az lehet Mayer, de szerintem így meg kaptunk egy olyan sznkront, amin lehet nevetni. Nekem, személy szerint ez jobban tetszik, mintha egy "gyilkológép" hangján szólalna meg... Nem beszélve arról, hogy Sousokéról elég nehezen tudom elképzelni amit írtál... az a megjátszós macsókra jellemző.
Avatar
Kurz Weber
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2006.05.26. 15:40

Hozzászólás Szerző: Kurz Weber »

Sziasztok!

Nagy kedvencem lett a sorozat, főleg a Fumoffu (TSR-t még nem láttam)
Szinkronban jó a magyar is, de a japán se rossz (ételstandos rész, amikor Kaname közli szegény katonával, hogy nem kér többet a csapdákból, ez japánul :-) ) Ez a kedvenc jeleneteim egyike, a másik a Bonta-csapatos rész vége, amikor a rendőrnő meghallja a hírt és lövöldözni kezd :-))))
Tessa magyar hangja viszont sokkal jobban tetszik, mint a japán
(az angol szinkron meg nagyon gáz...)
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

ha valaki tudja honnan lehet megszerezni az OVA-t az írja meg majd!!! előre is köszi ^^
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

mintha egy "gyilkológép" hangján szólalna meg...
Félreérted, nem gyilkológép. Rideg, Katonás, fegyelmezett. De nem egy gyilkológp :)

Kurz Weber kollega egy pont jó epizódot hozott fel. Ételstandos elején mikor Sousuke magának "rendel", az japánul egyszerűen hihetetlen!

A japán szinkronon igenis nagyon jókat lehet nevetni :)

Az angol pedig tényleg nagyon gáz :)
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Xelloss írta:Az lehet Mayer, de szerintem így meg kaptunk egy olyan sznkront, amin lehet nevetni. Nekem, személy szerint ez jobban tetszik, mintha egy "gyilkológép" hangján szólalna meg...


Sztem meg az eredeti stílusban sokkal viccesebb. Azon speciel sokkal többet tudtam nevetni, mint ezen, már csak azért is, mert ha Sousuke eredeti karaktere, személyisége "nem jön át", akkor ezzel gyakran elszúrják a helyzetkomikumot is, pl. a fenti példában is figyelni kellett volna arra, hogy a seyuu milyen hangnemben beszél...
Xelloss írta:Nem beszélve arról, hogy Sousokéról elég nehezen tudom elképzelni amit írtál... az a megjátszós macsókra jellemző.
Éppen ez az... >.>

EDIT
: Én azt a részt kedvelem, amikor a drámatanár magyaráz... nagyon állat ^^
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Hát megnéztem az ovat és nagyon ütött.Akkora poénok voltak benne...
Főleg az anima-s poén hát legalább 5 percig csak röhögtem rajta :gurul:
Ajánlom mindenkinek! :)
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

jaja! én is msot néztem meg....és az animés...azon én is eldobtam az agyam :lol: ....nekem bejött az OVA! ajánlom minden fannak
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az FMP, és annak szinte minden darabja nagyon jól sikerült, hatalmas ököség mindegyik(kivéve a TSR-t) :D.

Eredeti szinkronnal még nem hallottam, lehet, hogy egyszer még arra is sort kerítek, szóval nem zárkózom el azelől, hogy igazatok van :wink: ...
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Hmm hmm... nos belenéztem az A+os verzióba, nos ennél még az angol szinkron is jobb. De asszem egyértelmű, hogy minden animénél a legjobb az eredeti szinkron. A Full Metal Panic eredeti szinkronjának esetében azthiszem az egyik legjobb szinkrongárdát hozták össze. Nagyon sok olyan név van köztük akiken nem lehet túltenni. Hiába próbálnak jól leszinkronizálni magyarra egy animét, az sosem lesz tökéletes, mert bármit csinálnak, elveszít valamennyit a japán mentalitásából ami sok poén, helyzet, dráma, vagy más központi eleme lehet.

Kben eddíg az első sorozat a legjobb, bár a TSR-et még csak most nézem mivel most sikerólt letöltenem hosszas herce-hurca után. Na mind1... szal eddig az első viszi a prímet, vannak mélységei a Fumoffuhoz képest, remélem a TSR is ilyen lesz. Bár sokaktól hallottam, hogy eléggé befejezetlen hatást kelt. Tud valaki olyanról hogy készüőben lenne új széria?

Jah és a legszebb jelenet a sorozatban... az első szériában mikor hazaér Sagara abból a harcból ahol mindenki meghalt a csapatból aki vele volt. Nos hazaér sétál a folyosón a lakása fele és Chido ott ül földön az ajtó előtt, azzal a kis delfin nyaklánc ajándékkal a kezében amit Sagaranak vett a nyaralásukon. Amikor leül mellé Sousuke megcsörren a nyaklánc, majd Chido megkérdi "miért nem mondasz semmit?" Választ nem vár, és elalszik Souske vállán. Nos ez azt hiszem igazán eltalált pillanat. Ritkán találok ilyeneket animékban, de ez meghatott.
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Nah én is túlestem a TSR OVA-n. Végre egy Tessa-s rész :) Az eleje a hangárban az nagyon ütött...
Chidori írta:Jah és a legszebb jelenet a sorozatban...
Szerintem a TSR-ben a hajvágós rész is elég szép rész, legalább is engem ott fogott el hasonló érzés, mint a Helmajistanos részek után.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

TSR OVA... kicsit többre számítottam (nem 30 percre, kicsit többre) de jó volt. Kellemes, és ami a legfontosabb, Tessából kaptunk egy kicsit többet. Kicsit jobban megismertük őt is, és egy kicsit kaptunk Kalinin-ből és Klűzóból (mostmár magam sem tudom hogy írják a nevét :D)

Az animés poén ütős volt, és váratlan :) De engem a legvésgő poén ütött ki nagyon :D Tipikusan Sousuke! Csak azt sajnáltam h nem az lett a vége h Tessa töménytelenül önti magába az Asahi-t (Asati, bocsánat :D)

A Graf továbbra is szép és remélem h ha jön a következő sorozat, tartja ezt a szintet (vagyis a TSR félét)

A Helmajistanos rész szép, mert olyan nyugodt, és kellemes.

De a Hajvágos rész sokkal feszültebb. Igazából ez a csodálatos benne, hogy nincs tulképp semmi különös benne. EGy egyszerű hajvágás, de a szereplők, a zene, a beállítás, a hangok, a színek, mind mind valami megmagyarázhatatlan oknál fogva feszültséget keltenek. Csodálatos jelenet :) De az egész TSR csodálatos...

Tény, kicsit olyan a vége mint a Birodalom visszavágnak. A Végén gyorsan kapunk néhány kérdésre választ, meg még megannyi kérdést is, megválaszolatlanul. Jöhet a folytatás :) De arra valószínűleg még 2007ig várnunk kell. (legrosszabb esetben 2008ig)
Kép
Válasz küldése