Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Péter írta:Mangát nem olvastam, az animét láttam és az úgy ahogy volt tetszett, a folytatásai nem. Ezt nem tudom jobban elmagyarázni, egyszerűen így volt. :)
Nincs is ezzel semmi gond, csak ez most kivételesen nem a KyoAni sara volt, hanem az eredeti alapanyag is ilyen. ^^

Titkos: Munto OVA >> Munto TV >> Munto mozi Trükkösek voltak, mert mind más (megjegyezhetetlenül hosszú) címen futott, de a sztorijuk gyak. ugyanaz, csak másképp van megvágva.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Titkos: Munto OVA >> Munto TV >> Munto mozi Trükkösek voltak, mert mind más (megjegyezhetetlenül hosszú) címen futott, de a sztorijuk gyak. ugyanaz, csak másképp van megvágva.
Ez így még a képek alapján is totál ismeretlen nekem. ^^" De akkor ennél tulajdonképpen mit is szúrtak el? Csináltak egy OVA-t, majd ugyanazt még kétszer le akarták nyomni a nézők torkán, csak más formátumban, új cím alatt, és kissé újravágva? Vagy egyéb gondok is voltak? (Nem mintha ez így nem lenne gáz, mert az, csak kérdezem, hogy jól értem-e? XD Főleg, ha már a legelső OVA sem volt valami jó, legalábbis a szavaidból ezt veszem ki. XD)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az egyik kedvenc franchise, a magyarul kiadott diszdobozok befigyelnek, ha normálisan nyomnák az amcsik a könyveket, azok is meglennének. Most már véget ér a regénysorozat, úgyhogy ideje lenne a KyoAninak nekiállni a folytatásnak, úgy hallottam epicségek jönnek. Bár már hat éve jött ki Second Raid, de olyan cuccokat elő tudtak venni a stúdiók mostanában, mint Slayers, Inuyasha, Level E, akkor ennek is neki kellene ugrani, a rohad anyjukat!

Az Endless 8 meg remélem nem lesz ilyen a regényben is.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Ez így még a képek alapján is totál ismeretlen nekem. ^^" De akkor ennél tulajdonképpen mit is szúrtak el? Csináltak egy OVA-t, majd ugyanazt még kétszer le akarták nyomni a nézők torkán, csak más formátumban, új cím alatt, és kissé újravágva? Vagy egyéb gondok is voltak? (Nem mintha ez így nem lenne gáz, mert az, csak kérdezem, hogy jól értem-e? XD Főleg, ha már a legelső OVA sem volt valami jó, legalábbis a szavaidból ezt veszem ki. XD)
Hoppá, most nézem, hogy erre én még nem válaszoltam. ^^'

Szóval a sorozat eredetileg OVA-ként indult, el is készült belőle két rész, ami egész jó alapozásnak tűnt egy érdekes sztorihoz, de aztán végül bejelentették, hogy nem folytatják tovább, hanem inkább egy TV sorozatban fogják újragondolni az egészet a történet legelejétől kezdve.
Na már most ez az újragondolás végül abból állt, hogy a 9 részes sorozat első 6 része a két OVA epizód volt újravágva, a maradék 3 részben meg összecsaptak valamiféle befejezést neki, ráadásul az utolsó jelenet még folytatást is sejtetett. Ekkor jelentették be a mozifilmet, amitől mindenki folytatást remélt, és csak amikor levetítették a moziban, akkor derült ki, hogy az egész csak a TV sorozat újravágva.
Igazából annyira nem bűn rossz a sorozat, egyszer meg lehet nézni, na de nem háromszor!
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Kashim »

scineram írta:Most már véget ér a regénysorozat, úgyhogy ideje lenne a KyoAninak nekiállni a folytatásnak, úgy hallottam epicségek jönnek.
És ez így is van!
Én mostanában a sigma-t olvasgatom, ami lényegében magában foglalja a TSR történéseit (csak lerövidítve egy kicsit) és folytatja is a sorozatot a lezárásig.
Mondjuk ha azt nézem mik voltak a sigma-ban eddig, akkor szerintem tényleg egy elég epic utolsó szezont lehetne belőle csinálni. + Ott van a tény, h 3 évad alatt nem tudtak érdemi választ adni arra, h suttogok milyen esemény kapcsán szerezték képességüket. (Legalább a sigma ezt a témát megválaszolja. )

Végül már csak az új ARX-8 Laevatein és a Belial összecsapása miatt is, érdemes lenne megcsinálni a 4. szezont, nem pedig egy előszereplős retek mozi terveit szövögetni.

Ú.I.:Viszont elég szánalmasnak tartom a FMP új spin-off szériáját a FMP Another-t ami kb 10 évvel a lezárt sorozat után játszódik.
kitty.14
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.06.22. 11:23
Nem:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: kitty.14 »

De a végén Kaname + Souske összejönnek igaz?
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Doctor »

Immár harmadszorra végignéztem a Full Metal Panic összes epizódját és... rég kapott már el ilyen fangörcs. :D
Úgy érzem, mintha kezdő animés lennék újra.

Elkezdtem kutatni, mindenféle folytatás után és annyit találtam, hogy vagy a novellákat érdemes olvasni, vagy a Σ-t. A light novelleket már "meg is szereztem" a 15. kötetig.

Melyiket érdemes olvasni? :D

Valami olyasmit is láttam az internet mélyén, hogy live action, meg Come make my day live action.
Come make my day "trailer"
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Kashim »

kitty.14 írta:De a végén Kaname + Souske összejönnek igaz?
Szinte 100% ,h ez lesz a végkifejlet + hallottam már olyat is, h Tessa is talál valakit, h jól emlékszem azt a francia gyíkot, aki Sousuke-nek a segítője a Sigma-ban. XD
Doctor írta:Elkezdtem kutatni, mindenféle folytatás után és annyit találtam, hogy vagy a novellákat érdemes olvasni, vagy a Σ-t. A light novelleket már "meg is szereztem" a 15. kötetig.

Melyiket érdemes olvasni?
Lényegében tök mindegy melyiket olvasod, mert nagyjából egyezik a két mű, csupán rajzolásban és pár jelenetben térnek el egymástól.
Bár a SIGMA mellett szól, h könnyeben elérhető, mondjuk mangareader-en meg még pár egyéb oldalon.
Doctor írta:Valami olyasmit is láttam az internet mélyén, hogy live action, meg Come make my day live action.
Come make my day "trailer"
Uhh ez a trailer nagyon nem jött át, de mondjuk haladásnak könyvelem el, h az a majom Zac Efron nem tűnt fel benne. Bár én nagyon úgy éreztem, h ez ilyen át.asz.s trailer na mind1.
De ha már Hollywood mindenképp filmet akar forgatni belőle, akkor nem ártana olyan szereplőket válogatni akik hasonlítanak is a szereplőkre, nem pedig csupán a leértékelt "tinibálványokat" alkalmazni.


Ú.i.: Én mondjuk inkább az új "játékszerek" miatt lennék kíváncsi a 4. szezonra animében. :)
http://kepfeltoltes.hu/120713/full-meta ... es.hu_.jpg
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Doctor »

Az ARX-8-ast vágom. Láttam róla képet és a többit FMP! Wikin. :D
Hát jó, a novel úgy is időrabló lett volna. Amúgy menő a nicked :D

A Come make my day sztm. valami fanos cuccos. Mindenesetre ebből se lesz semmi :D
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Doctor írta:Az ARX-8-ast vágom. Láttam róla képet és a többit FMP! Wikin.
Az a gép amúgy nagyon kész, nem azt mondom, h a kedvencem, de ahogy telepakolták fegyverrel meg minden az nem semmi. Én speciále nem vártam volna, h az első részben megmentett vörös hajú csaj majd felépül és ilyen gépet tervez "sergeant serius-nak" :D
Mondjuk nálam ez a kép volt már a totál XD kategória:
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb2 ... icFile.jpg
Doctor írta:Hát jó, a novel úgy is időrabló lett volna.
Hát nem tudom milyen hosszú a novel, de a rajzolása sem jön be annyira, mert néhol a szereplők szemmérete megszégyeníti még a csizmás kandúrét is a shrekből. Szóval én a rajzolás miatt választottam inkább a sigmát.
Doctor írta: Amúgy menő a nicked
THX!
Amúgy a tied honnan jött? (Mondjuk ezt inkább majd az újoncok bemutatkozások topicba írd ha van kedved hozzá.)
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Doctor »

Kashim írta: Mondjuk nálam ez a kép volt már a totál XD kategória:
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb2 ... icFile.jpg
Hát ez inkább Transformersnek néz már ki. Nagyon durván tele van pakolva.
A Kashim, meg azért jön be, mert hát FMP, meg bírom a közelkeleti-kúltúrát, így Arab, meg perzsa részről :D
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Doctor írta:Az ARX-8-ast vágom. Láttam róla képet és a többit FMP! Wikin. :D
Hát jó, a novel úgy is időrabló lett volna. Amúgy menő a nicked :D

A Come make my day sztm. valami fanos cuccos. Mindenesetre ebből se lesz semmi :D
Érdekes, hogy a Laevateint kimondottan Sosuke számára építették, és alakították ki, de így sem tudjas legyőzni vele a Belialt. (Én is utána olvastam a dolognak)

A kérdésre, hogy Kaname és Sosuke összejön-e, arra csak azt tudom mondani, hogy amennyiben Sosuke ki tudja szabadítani Kanamet, akkor több mint valószínű, mivel szerelmet már vallottak egymásnak.
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Doctor »

Valószínű, hogy az érzelmi állapot túlságosan is befolyásolja a Lambda Drive-ot. :D

Hmmm Ennek örülök :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Titkos »

És akkor scineram kibontotta a pezsgőt... :lol: (Mondjuk az a mém hiányozni fog egy picit, hogy "onnan tudod, hogy egy animechart kamu, hogy szerepel rajta egy új FMP sorozat". XDDD)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: scineram »

Így van. Mindig mondtam nektek, nincs halott franchise Japóhonban.

Tehát, valamikor szeptember közepén kellene a nagy újranézés, életemben először japánul az egész. Aztán ha elkezdődött, epizódonkénti beszámolók kellenek, amikre elvileg lesz időm, mert minden más el lesz dobva. Nagyon remélem, nem sokat fognak a sztoriból megvágni. Állítólag a Dancing Very Merry Christmas alatt rezeg a léc, ha 2 courba kell préselni. Az ad némi reményt, hogy az első sorozat is ki volt tömve fillerrel, meg a kiegészítő novellákból, és a TSR sem volt originál mentes. Persze sok Fumoffus ökörködésre nem lehet számítani, de ha jól csinálják, 8 kötetnek bele kellene férnie 24-26 részbe. Márpedig ez Gatoh legkedvesebb gyermeke, és mivel saját kezűleg intézi ez egész forgatókönyvet, a lehető legjobb kezekben lesz. Ezzel, az Amagival és a Hyouka forgatókönyvekkel bizonyította, hogy az egyik legjobb anime ipar körül tevékenykedő író, ha nem a legjobb.
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Leara »

Full Metal Panic!
Ezt egyszer már elkezdtem nézni, még akkor, amikor az Animax/A+ (nem tudom, akkor épp melyik volt) elkezdte adni... de kb. 5-6 rész után feladtam, mert Kaname egyszerűen annyira irritáló volt, hogy kikészültem tőle. Gondoltam, azóta edződtem néhány évet és talán jobban el tudom viselni az ilyen tsunderéket... nos, elviselni sikerült is, de továbbra is az ő karaktere a legnagyobb negatívum az egész sorozatban. Olyan szinten ellenszenves, hogy baromira nem érdekelne, ha valaki kinyiffantaná.
A másik legnagyobb bajom az volt, hogy ennek a sorozatnak a marhulás jobban állt, mint a komolykodás. Jó, a végén azért volt pár jó rész, de pl. Tessát sokáig nehezemre esett komolyan venni.
Ennek ellenére szórakoztatott, amíg tartott, szóval a Fumoffut mindenképp megnézem (az úgyis komolytalanabb :D), és még a TSR sincs kizárva... egyelőre olyan 6/10 körül áll nálam a sorozat.
(Fú, olyan rég véleményeztem bármit is, hogy ez most jó rövid lett :D)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én dettó így voltam vele, szal a Fumoffuig még mindenképp bírd ki, mert az sokkal jobb lesz és szvsz a franchise legjobb darabja, mivel szerintem is sokkal jobban állt ennek az egésznek az, amikor nem vette magát komolyan, mintsem az, amikor DBZ mintára nyomatták, hogy "hahaha, az én mechám már 84545845-szériaszámú Lambda-meghajtós!", mire a másik: "Az is valami? Az én Arbalestem 10 mp alatt gyorsul 200 km/órára és még beépített hűtése is van!" :lol: Kaname pedig végig ez az idegesítő, agresszív állat marad, viszont mivel a Fumoffuban nem csak neki, hanem mindenki másnak is a hülyébbik/őrültebb oldalát veszik elő, így abban talán még ő is elviselhetőbb volt egy fokkal. XD (Btw, Tessa meg valóban komolyan vehetetlen, mint hatalmas tengeralattjáróparancsnok, még a magyar szinkronjával úgy-ahogy elhittem, lévén az valóban egy fiatal, lágy, de ha kell, határozott női hang, viszont amikor meghallottam, hogy japánul mennyire ilyen KyoAni-féle K-ON moe hangot kapott, majdnem legurultam a székről a röhögéstől. XD Eredeti hanggal nem néztem végig, de elképzeltem, milyen lehet, amikor ilyen cincogó hangon mondja be, hogy "indítsák a rakétákat!", meg hasonlók... XD Btw, ha már itt tartunk, a Kiddy Grade-es Eclairnél is ezért voksoltam inkább a magyar hangjára, szerintem az még jobb is volt, mint az eredeti.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nekem a srs bsns részeivel sem volt gondom (az első sorozatban legalábbis, a TSR már más kérdés...), bár az kétségtelen, hogy humorban sokkal erőteljesebb, a Fummofut meg nem is említettem, mikor itt fentebb az animu vígjátékok kiragadott krémét dicsőítettem. Silly me.

A TSR viszont erősebb kihívás lesz, legalábbis nekem az volt anno, ráadásul ott már előkerül Tessa bátyja, mint az akkoriban ügyeletes fangirl-kedvenc, tizenkettő-egytucat bishi. *sigh*
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Úgy néz ki, itt én leszek a különvélemény: szerintem a komoly részek is jól állnak a FMP-nak, sőt a 3 sorozat közül nekem a TSR tetszik a legjobban. A sima sorozatban is az a 2-3 rész a kedvencem, ahol Sousuke egy külön csapattal visszamegy a szülőföldjére. Persze a humorát is nagyon szeretem, de jobban üt két komoly rész között, mint állandóan nyomatva (fumoffu).
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: matta »

Az FMP nekem elsősorban a ""komoly"" részeit jelenti és csak másodsorban a Fumoffut (bár azt is szerettem). A TSR nem lett akkora kedvencem, mint az első évad, de ennek ellenére várom a folytatást. Mintha lett volna egy egészen hihető? hír, hogy ez esetleg meg is valósul (Invisible Victory - vintage: április). A regényeket szerettem (bár elég hektikus formátumban sikerült fordítást találnom) és úgy gondolom, hogy van benne potenciál. Ha ez tényleg lesz, akkor biztosan nézni fogom.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Surci »

MOD: Áthoztam ide, ha már van topicja.

A Titkos-Junchi duóhoz csatlakoznék, számomra is a comedy-vonulata az igazán bejövős része ennek a frencsájznak. Az első FMP-sorozat nem is igazán nyerte el teccésemet, főleg hogy amilyen híre volt még elvárásaim is akadtak vele szemben, de amikor jött a SERIOUS kontent ezekkel a karadizájnokkal, ezzel a színkezeléssel, meg eleve ezzel az egész felállásal, na akkor mondtam hogy kész, én ezt nem tudom komolyan venni. Sousuke hátterét ismerve a szuperkatonaságot még oké, megemésztem, és persze megint egy gimis csajt kap maga mellé (pedig több mint 10 éve láttam, és már akkor is szemet szúrt), de legyen. De amikor előkavarodott Tessa mint a hűűűdeszupermodern tengeralattjáró 15 éves kapitánya, na az elvágta az egészet, pláne hogy két másik FELNŐTT szereplő is van (Kalinyin és Mardukas), akiknek ezerszer testhezállóbb lenne ez a feladat, szal hogy éppen Tessa lett a főparancsnok, na LOL. Meg az is a gondom, hogy imho nem jók benne az arányok, mert comedynek az SRSBSNS részek miatt nem elég vicces, de komolyan venni a fentieken túl az időnként előkerülő lightos-poénos részek miatt sem sikerült. Állítólag az S2 már jobb, mert az hangulatilag kiegyensúlyozottabb (rámennek a KOMOLY vonalra), de azt már nem láttam.

Ellenben a Fumoffu egy marhajól összepakolt school life comedy, a School Rumble után a második nálam ezen kategóriában, ergo csak ajánlani tudom. És nemtom milyen nyelven tervezed abszolválni, de a magyar szinkronja imho zseniális, a kedvenc szinkronos animém ever, a hangok sokkal jobban illenek a szereplőkhöz mint az eredeti seiyuu-bagázs. Úgyhogy Fumoff-téren hajrá! :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Kár, hogy ez a vélemény, mert az FMP (nagyon) komolyan változtatta meg a komplett mecha műfajt. Kvázi ez volt az első olyan sorozat ahol a szuper mechas és a realisztikus mechas vonások összeértek. Tehát a szuperből átemelték a mágia részét, a realisztikus sorozatokból pedig a katonai hátteret és a valósághű robot méreteket. Ezt a formulát később olyan sorozatok is átvették mint pl. a Code Geass.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: scineram »

Egyértelműnek tűnik, hogy a sorozat humoros oldala lett maradandóbb, főleg a Fumoffu sikere által. Némileg sajnálatosan, mert én is szerettem a drámai oldalát. Kaname is pont jó arányban volt tsun és dere, sosem tartottam őt idegesítőnek. Még Tüncsi hangjával is remekül illett hozzá.
A szinkron egyébként tényleg ütősre sikerült, örök hála a DVD packért! :lol: Gondolom emlékeztek még Walterka legendás paródiáira.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Sziasztok,
Bár az előzetesek alapján kicsit félek, hogy az Invisible Victory-ban az AS jelenetek szét lesznek CGI-ozva. Ami azért is szomorú, mert szerintem a TSR-ben már elég jók voltak a védelmezők animációi. Legalábbis az első évadhoz képest, ahol méretezésük eléggé széles sprektumban mozgott, és kidolgozottságuk sem volt az igazi, ami zavaró is volt néha. Arról nem is beszélve, hogy az Arbalest is eltért az első évadhoz képest a TSR-ben, bár szerintem jó irányban designolták át. Ha a Sigma manga alapján fog játszodni, akkor nem fogunk unatkozni, és ha nem esnek abba a hibába, hogy leszűkítik 10-15 részre, hanem megcsinálják legalább 20 részesre, akkor még jó is lehet! Hiszen ennek az évadnak kell értelmes válaszokat adnia, hogy hogyan is jöttek létre a suttogók, hogy miből meríti az erelyét a lambda meghajó és milyen dolgok rejlenek még a fekete technológiában.
A Plan 1055-ös Belial-ra, vagyis Leonard gépére eléggé kíváncsi leszek. Egyedül azt sajnálom, hogy szenzorok át lettek alakítva és nem két különálló zöld szemszerű érzékelője lesz, mint az arbalestnek, hanem egy félkörben végigfutó vizor a mostani képek alapján.Továbbá azokkal a pink hatású leddekkel sem vagyok kibékülve, ami eredetileg pirosak voltak a korábbi koncepciók alapján.
http://hallyunation.com/wp-content/uplo ... 9_full.jpg
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: scineram »

Re:Watch

Igencsak nosztalgikus élmény volt április első heteit a régi sorozatok újranézésére fordítani, és ezúttal már HD-ben. Ráadásul a magyar szinkronnal rendelkező részeket először láttam eredeti nyelven.

Az első részen rögtön meglepődtem, hogy milyen jól nézett ki animáció tekintetében mai szemmel is, beleértve a mecha harcokat is. Aztán persze ezt a színvonalat a Gonzo nem volt képes tartani, a sorozat közepére egészen röhejes rajzok is becsusszantak olykor, és az átlagszínvonal is visszaesett.
A KyoAni produktumaival már természetesen nem volt ilyen probléma. A Fumoffu esetén nyilván könnyebb dolguk volt. De ha vért izzadtak is, a Second Raid esetén is nagyon látványos munkát tettek le az asztalra.

Érdekes módon először tűnt fel az első sorozatban a beetető fanszervíz, mely leginkább Kaname pantsushotjaiban merült ki az első történet folyamán, a későbbiekben viszont már egyetlen alkalomra sem került elő. A Fumoffuból jól emlékeztem természetesen az azóta jelképpé vált KyoAni fanszervízre. TSR esetén némileg váratlanul ért viszont az első részek fullos twincest csöcs fanszervíze. Természetesen örömmel fogadtam újra, az inkongruitás oka inkább a stúdió időközben felépült reputációja volt, mely az eredeti megtekintéskor számomra még nem létezett. Nem mintha nem léteztek volna azóta műveikben rendszeresen fanszervíz elemek, viszont azok sosem bimbóztak ennyire szégenytelenül.

Illetve voltak dolgok a történetvezetéssel kapcsolatban, amikre ezúttal kifejezetten odafigyeltem. Feltűnt az eredeti sorozat kényelmes, mondjuk úgy megfontolt tempója. Bár nem ismerem egyáltalán a könyvek szerkezetét, de megpróbáltam az epizódok tartalma alapján hozzájuk kapcsolni a sorozatot. Ez tehát hivatalosan spekuláció, de elég egyértelműnek tűnik. És ezen poszt írása közben tűnik föl egy minta, azaz minden történetszál utolsó epizódja a kapcsolódó LN után lett megcímezve. :drop:

1. Szóval az első regényt full 7 részen át sikerült feldolgozniuk!!! Őszintén szólva nem emlékeztem rá ennyire részletesen, ezért meglepődve tapasztaltam, hogy az első (repülős túszejtős) történet még az ötödik rész végén is tart. Hát még a hatodik végén!

Ezt követte a 8. rész fillere, amikor Mizuki kamurandira hívta Sousukét.

2. A második regényt viszont már sikerült az első cour maradék 4 részében lenyomni! Ez volt az a bizonyos városon át üldöző Behemót sztori, amihez még masszívan visszatérünk, és ahol Kaname és Tessa előszöt kommunikáltak a Suttogó képesség által.

Ezután 2 könynebb filler jött, majd a helmadzsisztáni originál(?) trilógia.

3. A harmadik regény kitette a sorozat maradék 7 részét. Itt követelt először igazán tiszteletett Tessa tevékenykedésével a Danaan túszejtése alatt.

4-5. A két könyvben megjelenő Ending Day by Day tette ki a Second Raid sztoriját, leszámítva az első 4 rész originál felvezetését. Ennek fő témája Sousuke és Kaname kapcsolatának elmélyítése és megerősítése. Egyértelműen az eddigi legjobb rész, történetvezetés és karakterfejlődés tekintetében. A fillerek nélkül határozottan komolyabb, komorabb hangulatú, egyben erőszakosabb is.

Tehát ezek folyományaként érkezett az Invisible Victory. Sajnos az állítólag rövidebb Dancing Very Merry Christmas nem került adaptálásra, merthogy nem annyira releváns a történet szempontjából, és hát IDŐ!! Mert bizony a maradék 6 könyvet kellene 2 cour animébe préselni. Hogyan sikerült ez eddig? Nos, az egyenlőség elve alapján a soronkövetkező regénynek szánt 4 részbe kellett préselni annak nem kevés történetét.

De először is milyen maga a vizuális élmény? A Xebec becsületükre igyekszik odatenni magát. A karakterek szerencsére nagyjából úgy néznek ki, ahogy hagytuk őket, ellentétben más faszságokkal. A nagy váltás nyilván a CG mechaanimációnál lett, amelyről előre tudtuk, hogy hozzá kell majd szokni. Nyilván nem hozza azt az élményt, mint akár a Gonzo sorozat kézzel, de a Xebecnek sikerült azért bőven vállalhatót alkotnia, így ezen a nehézségen én viszonylag problémamentesen átlendültem. Természetesen a seiyuuk mind visszatértek, tehát teljes a nosztalgia powa. És tényleg, mintha el sem telt volna egy évtized!

De miről is szól a Continuing On My Own? Elhatározza az Amalgam, hogy ideje komolyabban venni a dolgokat, és Gauron meg Gates után nem egy elborult pszichopatára, hanem egy hasonlóan kegyetlen, de hidegvérű vérprofira van szükség. Az ő ténykedését megakadályozandó Leonard még fel is keresi Kanamét lakásán, hogy magától tartson vele kedves bánásmód ellenében, egy esetleges vérfürdőt elkerülendő. Az ezt megelőző kézfogva hazasétálós jelenet egyébként iszonyat aranyos, és rögtön elhelyezi Sosuke és Kaname kapcsolatát a Second Raid végére kialakult vágányra.
Az elutasítás után rögtön üldözőbe is veszi őket az Amalgam, a saját városukban először. Sor kerül egy hajnali autós üldözésre, amely a sok CG autó miatt nagyon más, mint annó a szicíliai hajsza, de be kell valljam, igencsak hatásosra sikeredett. Kifejezetten jól használták ki a CG lehetőségeit. Ezzel meg is jelennek az első civil áldozatok. Kaname először szembesül azzal, hogy kifelejezetten őmiatta sérülnek, halnak meg ártatlanok. A saját otthonában történő vérfürdőt nem igazán tudja feldolgozni, főleg amikor a suliját is túszul ejtik.

Eközben mellesleg az Amalgam totális támadást indít a Mithril bázisa ellen, ahol a Danaant épp karbantartják, első körben Tomahawk rakétákkal. Szóval amikor Tessa azzal csillapítja embereit, hogy nyugalom, ha nukleáris úgyis csak egy szempillantás lesz, ott GEBASZ van. De túlélik, elvégre a hajó és Tessa értékes célpontok. A rakétákat viszont HÁROM Behemót támadása követi a tengerből. Nagyon sok áldozat árán sikerül csak a túlélőknek elmenekülni a Danaan fedélzetén.

Odahaza pedig Sousuke próbálja kiszabadítani a sulit a fogságból az Arbalest segítségével. Természetesen megjelenik viszont Leonard egy übertápos új mechával, ami már sok Sousukénak is. Miután Kyoko is majdnem meghalt korábban, Kaname végleg besokall, és inkább Leonarddal tart. Később Sousuke vallomást tesz az egész osztály felé identitásáról, és megígérve, hogy visszahozza Kanamét, kiiratkozik és elhagyja a várost.

Meg kell mondjam, iszonyat tömény lett ez az első harmad. Különösen a Mithril ostrománál kellett rövidre zárni a dolgokat. De a feszes tempó máshol is éreztette, hogy még csak fél cour sem áll rendelkezésre. A körülményeket figyelembe véve igen korrekt munkát végeztek Gatohék. Minden felesleget lemetszve, csak a lényegre koncentrálva is követhető maradt a sztori, alig érződtek lyukak. De ez már nagyon más történet, mint a könnyedén szórakoztató Gonzo sorozat volt. Mégiscsak egy háborúról van szó, annak minden szörnyűségével együtt. Nagyon kíváncsi leszek, hova megy innen a történet, de a poénos, boldog időknek biztosan vége.
Kép
Válasz küldése