Trinity Blood

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Tegnap végre megtekintettem eme sorozatot :D /végig/ és véleményem szerint jó :D Tres, Abel Nightroad /és crusnik 80%-os változata/ és Sword dancer nagyon ott vannak. Ami cain-t illeti nos engem emlékeztetett Legato Bluesummers-re a trigunból.. na jó persze nem kék a haja de valahogy ugy megjelenésében vigyorában valamiért ez ugrott be /és szintén semmi fegyver/ Ami nem tetszett az Esther felesleges fülsüketító ordibálásai. Pl amikor a nagy tankal radu rálő a kis vámpirra /nevét nem tom :D most/ és a lovag bevédi. a nagy robbanás után Esther. NOOOOO! huh mondom akkor a lovag tuti szétszállt.. de nem. sőt a kis vámpir se.. utánna ugyanez az orditás még amikor Cain leveri Abel-t a vége felé, meg még egyszer.. /persze mindig kiderül hogy felesleges volt/ csak amikor én már ilyen orditást hallok valahogy berémlik az EL néhány jelenete hogy na akkor most mindjárt mutatják a maradványokat aztán kiderül h minden oké. Tehát mintha valahol szeretné ez az anime, hogy komolyan vegyük, de aztán az állandó "feltámadások" miatt ez mégse lehetséges. ha igy jobban belegondolunk a "jók" közül senki se bukik :/ persze ez nem feltétlenül baj, valahogy azért már az is snassz sok animeban a végén mindenki meghal.. a zenéi szerintem is jók, az ending theme /Broken Wings/ nekem is megütötte a fülemet, már csak azért is mert ahogy kezdödik emlékeztet a silent hill egyik zenéjére.

Off: A zenék /tehát nem csak opening, ending/ a Galbadia hotel nevü csoda oldalról megszerezhetőek.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Doom írta: Ami cain-t illeti nos engem emlékeztetett Legato Bluesummers-re a trigunból..
Téged is? :)

Amúgy Esther néha nekem is kezdett az idegeimre menni, főleg amikor vagy 5-6 részen keresztül Ion Fortuna(a kis vámpír :) ) társaságában volt.

Így, ahogy utána olvastam neten, nagyon érdekes a háttértörténet (enyhén Trigun-os beütésű), úgyhogy nagyon elkezdtek érdekelni a R.O.M. és R.A.M. könyvek :o
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Engem nem idegesített Esther, nagyon is szimpatikus karakter :-P
Most végeztem a 17. résszel, sztem holnap be is fejezem, na mind1, nekem is az nem tetszik a sorozatban, hogy össze vissza dobálják a karaktereket, hol előveszik őket, hol eldugják, túl sok van belőlük és jó párat elhanyagoltak. Pl. Huhue [sword dancer]: egy egész epizódot áldoztak rá, utána feltűnt még valamelyik részben fél percre, azóta nem is láttam, nem is lesz benne többször vagy mi van? :? pedig őt is bírtam
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én is bírtam, de sajna nem nagyon fog már fölbukkanni. Csak a 24. részben, ha jól emlékszem, de akkor is csak egy-két snitt erejéig :?

Ion-t meg kedveltem, meg minden, de szerepelhetett volna kevesebbet. Helyette Cain kaphatott volna több szerepet, mert az azért elég furcsa volt, hogy az utolsó részek tájékán bejön a képbe a fő-fő-gonosz, pusztít és rombol, de alig kapunk róla más infót. :lol:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nah ide se írt senki már több mint egy éve... :dirr:

Igeeen trinity blood, blóóód.
*kiújult a vámpírok iránt érzett rajongása*
És áh 3-4 es rész, áh :D és ott voltam dejóóó :D
És már alig várom hogy cpzzek belőle XD
Ennyi bishit belerakni.. wow.

A világ nagyon tetszik! A grafika mégjobban... mondjuk itt megjegyezném hogy Eszter szemei vagy gyönyörűek vagy ilyeszően nagyok... O_o nemtudom hogycsinálják de néha kiráz tőlük a hideg annyi rajta fény.

Élvezem hogy néhány karakter között 100 év eltérés is van XD de jól belevágtak 'mindenkit'

amikor kigyulladt a Mátyás templom egy félmásodpercig az jött le nekem hogy ótejóég :dirr:

Úgytudom hogy készült volna egy második széria is belőle, de nemlett. Ezért ajánlják a magát. Érdekelne. Valaki megdob egy linkkel, kérem? ^^''
------------------------------------
EDIT: túlvagyok az animén és az utsó előtti részt teljesen átsírtam, mígaztán az utolsóból nagyon kevés jött le.... Némi magyarázat? -mangát azóta se leltem csak olyan nyelven amit nemértek....de alig várom már hogy cosplayezhessek belőle : D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Nem tud vki egy honlapot ahol megnézhetném pár részét ennek az animének?Érdekelne nagyon,de sajna Youtube-n nincs fent.:P
letöltni meg nem tudok,nincs letöltő progim.:P
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Gemini22
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.10.31. 00:53
Tartózkodási hely: Im Bankai-Zustand

Hozzászólás Szerző: Gemini22 »

Na végre azt hittem már sosem találok Trinity Blood-os topicot.
Kb. egy hete fejeztem be a sorozatot. Lehet hogy sok időnek számít a gyakorlottak körében de két éjszaka alatt nyomtam le az animét. A végén már vele is álmodtam... :roll: Egyszerűen fantasztikus minőségű sorozat. Képileg, ötletileg egyaránt. Történelmi és filmes utalások szempontjából kiváló.

Kérdés: látta valaki az Equilibrium című filmet? Ha igen akkor tudja mire akarok kilyukadni... IGGEN Tres Iqus atya kiköpött mása az említett film Preston Cleric-jének!!!!! Mozdulatai, harci stílusa és NANÁÁÁÁ a két kézifegyver! Állat!!

Ami a sorozatot illeti, azt hiszem a VEOH.com- on vannak fenn részei, de nem biztos...érdemes megnézni, csak regisztrálni kell. Kicsit lassan tölt de nem rossz oldal!

Ami pedig az utolsó részt, hát igen...elég sok szálat elvarratlanul hagyott és szerintem a nagy (félig) végső harc nem ütött akkorát mint vártam...annál nagyobbat Abel végső kijelentése: Bármi áron elpusztítom őt, nem veszíthetek...

Esther Albion új királynője lett mivel kiderült, hogy titkolt gyermeke volt az előző uralkodónak (azt hiszem). Cain és Abel közötti sötét kapcsolat szintén nem lett egészen tisztázva. A manga és az eredeti 6 kötetes regény mindezt részletesen leírja, és a WIKIPEDIA-n is lehet találni egy naggggyon jó és részletes ismertetőt a soriról, angolul.

Azt tudom, hogy Abel, Cain, Abel huga Seth és a vörös hajú fiatal nő nem teljesen ember és nem is vámpír. Az emberek kísérleteiből jöttek létre mint fegyverek. Ők voltak az egyetlenek akik a beavatkozást túl tudták élni. (Nanomachine) Nem tekintettek rájuk másként, mint fegyverekre. Ezért Abel kirohanása a 24. részben. Aztán valami történhetett és Cain megölte a vöröshajú nőt, akinek a vére végül felélesztette Abelt. Azóta gyűlöli egymást a két bishi!
Ennél többet nem tudok most mondani, talán majd ha megszerzem a mangát.

Húú, nekem is lenne egy kérdésem: Szerintetek miért van annyi német kifejezés, név és parancsszó a Trinity Blood-ban és egyéb animékben? egyre több ilyet találok!

Ja, csak még egy szót: a magyar vonatkozásokhoz mit szóltatok? Mo. grófja, István mint főváros, a Mátyástemplom leégése? Az agyam eldobtam!! :shock:

Gomen, túl sok volt a karácsonyi cherry!
Der Tod und die Erdbeere
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Az Equilibrium-es párhuzamot én is rögtön felfedeztem (egyik kedvenc filmem :D), aztán rá kerestem és ezt találtam: http://bishounen.animehq.hu/Trinity/tb/index3.html
Nagyon jól össze vannak vágva és párosítva az animéből és a filmből a hasonló képek.

Budapest animében nekem is tetszett. Érdekes volt így látni, de szépen megcsinálták.
A manga és az eredeti 6 kötetes regény mindezt részletesen leírja
Az elvarratlan szálak engem is zavartak. Főleg Huguére lennék kiváncsi, sajnos nem sokat tudtunk meg róla az animében. Nem tudod, hogy interneten hol lehet beszerezni a mangát vagy a regényt?
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Gemini22
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.10.31. 00:53
Tartózkodási hely: Im Bankai-Zustand

Hozzászólás Szerző: Gemini22 »

Utánna nézek... most nagyon rákattantam a témára!

Annak pedig őrülten örülök, hogy te is értékeled az Equilibriumot! De ez egy másik fórum témája! :D

-----

DARKEN!!!!!

Sikerült!!! Kerestem és találtam!!! és már le is töltöttem!!!!!

Remélem nem értettelek félre... beszerezni annyit tesz, letölteni, vagy meg akarod venni a köteteket?

Ha az elsőre gondoltál nos, akkor remélem segítettem valamit! A cím a következő: WWW.MANGA.HU :arrow: Az oldalon pedig kiválasztod a listából a MANGA,MAGYARULt :!: :!: :!:
A mangák magyarul vannak fenn ábécés sorrendben. A Trinity Bloodnak 7 kötete(28 fejezete) van. Az oldalon az első 6 fejezetet találod most meg! Jó fordítás gyönyörű képi világgal!!!

Mégegyszer éljenek az EQUILIBRIUM fanok!!

Ja, az oldalt, amit említettél már kiveséztem, nagyon jó részletes olvasmány!

Majd még jelentkezem!
Der Tod und die Erdbeere
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Nyah...thx,majd megnézem a honlapon.:)
A mangának a magyar fordítását,amit a Mangazinv3 honlapon találtam,mind letöltöttem és elolvastam.ésss....ésss...imádom!xD

Heheh...Tres atya beszólásai..."negativ,pozitiv"...stb.ezeken jót röhögtem,meg Abel milyen pofákat tud vágni.xD
Esther meg olyan tipikus jókislánynak néz ki.:D
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Nagyon köszi! Igen, letöltésre gondoltam :)... megyek és megnézem, mondjuk gondolhattam volna rá, hogy manga.hu-n fenn lesz, de a legegyszerűbb megoldások nem jutnak soha az ember eszébe:D

off: Te vagy az első Equilibrium fan, akivel találkoztam :D , sajnálom, hogy ily méltánytalanul mellőzik ezt a nagyszerű filmet a Mátrix-szal szemben, ami a közelébe sem ér!!:D
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Trinity Blood

Hozzászólás Szerző: Ayla »

manga-végigolvasva. Ki is ütött. Mert nincs vége és halvány lilám sincs arról pillanatnyilag is folytatódik vagy lesz-e vagy mi van. Mert utsó chp végén ott volt a 'TO BE CONTINUED...'

Másik dolog, hogy van belőle 5 vagy 6 kötetes regény. KELL.

Várom a segítőket :D jöhet bármilyen nyelven, csak legyen! :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése