Hauru no Ugoku Shiro - A vándorló palota

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hauru no Ugoku Shiro - A vándorló palota

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Tegnap láttam a moziban, s nekem mindenesetre nagyon nagyon tetszett. ::onigiri::
Véleményem szerint vidámabb a Chihiro-nál, de meg vannak benne a fontos elemek és dolgok is, amik egy jó animéhez kellenek. A zenéje is nagyon szép.
Ti mit gondoltok erről? Tetszett nektek? ::daisuki::
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

nekem is nagyon teccet ^^ igaz a szereplők szinkronja elsőre *jujj* volt de aztán meglehetett szokni ^.^= ayase és sztem a rajzozoló azelőtt shoujo-t olvashatott xD howl lábai nagyon kis "aranyosak" voltak^^ nekem a madárijesztő volt a kedvencem^^ de calcifer se semmi :D
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Hát kae-chan! Levagy ragadvaaaa!!! XD A kutya volt a legjobb!!! ^^
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Nekem Howl tetszett a legjobban... XD Vajon miért? *___*
De azért a kutya sem volt semmi... :-P
Szerintem azért a hangok nem voltak annyira rosszak, lehetett volna rosszabb is, a magyaroktól ez első osztályú munka volt, csak az a kár, hogy még nem hallottam japánul... Valaki tudja, hogy honnan lehet letölteni eredetiben? :S
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Endrosz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.02.29. 02:15
Tartózkodási hely: A Szél Völgye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Endrosz »

Ha vegre leszoknanak arrol, hogy gyerekhangot adnak a kamasz fohosnek a la Disney filmek... Sophie siman 8-10 evesnek hallatszodik, es ugyanez volt a Mononoke Himevel is. :(
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Nekem most hogy a filmet láttam nagy kérdőjelek vannak a fejemben. Egész addig biztos voltam magamban hogy nem változott vissza a lány a végén, míg nem mondták nekem 3-an is, hogy de pedig megtört az átok..
Na de ez hol derül ki??? Ha megtört volna az átok:
1: A haja nem maradt volna ősz
2: azért rajzolták fiatal arcunak párszór, mert milyen lett volna ha öreg csókolózik a fiúval, na meg hogy "de te szép vagy" mondatnál egy öregasszony képe... :roll:
3: Akkor valaki felkiáltott volna tuti hogy "nahát, megtörted az átkot!" de ez nem történt meg!!!!

Szóval nem változott vissza, de attól még boldogan éltek utána ugyanúgy. (mondjuk kicsit túl tömög hülyeség volt egyszerre minden jó bekövetkezte: királyfi, Hawk visszakapta a szívét, a tüzecske visszajött...)

Kinek mi a véleménye?

UI: Ja és az a kutya tényleg kész volt!! :)
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én múlt héten néztem meg moziban (azt hiszem akkor láttam 6-odszorra) és szerintem a magyar szinkron nem lett olyan rossz, de persze a japán 1000x jobb!!! Az átokról pedig: szerintem Sophie folyamatosan törte meg az átkot, láthattuk ugyebár, hogy párszor megfiatalodik aztán újra megöregszik. Szerintem a lélek alakulásától fügött az átok, de persze ez csak az én véle,ényem.

Szerintetek Howl szôke vagy fekete hajjal jobb? (Én a feketére szavazok :) ) És a legjobb rész az volt, amikor Howl kirohant a fürdôszobából egy szál törülközôben :wink: És amikor a székkel együtt eltolják és folyik róla az a trutyi XD Az a rész mondjuk a magyarban túl finomra sikeredett, mármint nem nagyon erôltették meg magukat a szinkronszínészek.

Ja és ami még nagyon tetszett, az az a rész volt, amikor Salimannál vannak, Howl meg Sophie lebegnek és elkezdenek táncolni körülöttük a hullócsillagok :D
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Szerintem Sophie megtörte az átkot, s elméletileg Myazaki gondolatvilága miatt maradt fehér a haja, biztos ez is valami jelkép féle. :weh:

Szerintem Howl haja szebb volt szőkén... De a fekete sem volt rossz... ÁÁÁ Nem tudok dönteni. Mindegy. Így is bishi, úgy is bishi, mit számít? :wink:

Az jó volt, amikor Howl-ról leesett a törölköző, mikor Sophie vitte fel a lépcsőn. XD "A hisztibe még nem halt bele senki." Miért nem túlozták el a magyarok?
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Szerintem mindennek megvan az ára. Solhie megtörte az átkot+megmentette howl-t, de elég sok mindenen átmen addig.

Egyfajta mementóként maradt úgy sztem a haja. Bár inkább csak a szine maradt őszes, maga a haja nem.

Felfoghatjuk úgy is hogy ennyivel fizetett meg érte. (Nem, rossz ár, hisz a hajfesték már fel van találva+Howl így is vadul érte+ végre elkezdett ÉLNI!)
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Mármint kicsoda kezdett el élni? Sophie vagy Howl...? :D
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Mangaman
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.01.07. 17:09
Tartózkodási hely: Eger/Kisköre
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mangaman »

Nekem is tetszett (mint minden Miyazaki anime :D )!!!

Viszont, ha valaki akar olvasni egy jó kis cikket a filmről, akkor szerezzen egy Filmvilágot, vagy egy-két hónapon belül keresse fel a filmvilág honlapját, és olvassa el ott!!! Nagyon jó. Nem fikázós-lehúzós...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nah, nekem is tetszett!! ^_^
Szerintem sokkal jobb mint a Chihiro, engem legalábbis jobban megfogott az egész...

Ami az ősz hajúságot illeti... szerintem nyilvánvaló, hogy az átok addig átok, amíg Sophie "hagyja magát", és amíg "megérdemli". Többször is visszaváltozott a történet közben, és érdekes volt pl. az a jelenet, ahogy állt a mezőn Howl-el, és mikor azt mondta, hogy "én úgyse vagyok szép" akkor megint visszaváltozott öregnek. Szerintem azért is öregedett mindig vissza, mert hullámzott benne az önértékelés. Egy csomószor nem bízott magában, főleg a film elején, aztán fokozatosan lett egyre talpraesettebb, az önbizalma is nőtt, ahogy Howl is megszerette. Tehát sztem az átok amolyan "örök" átok, és emlékeztetni fogja Sophie-t, hogy bíznia kell magában. No és persze ez Howl-t majd arra fogja emlékezteni, hogy bizony a szépség se minden, nem szabad átesni a ló másik oldalára... :wink:

Nekem Howl eredeti haja is tetszett, a fekete :) De hát szőkén is poén volt, főleg ahogy játszotta a bishi-t xD. Az olvadós jelenet meg nagyon ott volt, pár angstos szereplőnek más animékből is meg kéne mutatni, hogy "Látod? Ezt műveled, mikor siratod magadat xD...". Nem tudom ki találta ki, de nagyon ott volt... :) Ami meg a szinkront illeti, sztem teljesen okés volt. Sőt!! Kalcifer néha annyira aranyos volt, készen voltam tőle ^_^ Ahogy megszólalt: "A lapátosnő megőrült..." :D Nem láttam ugyan japánul, de szerintem megint az dönt a nézőnél, melyiket látja először. Nekem ez a magyar baromira bejött, mindenkinek jó volt a hangja (és sztem Howl-é is tökéletes volt... egyáltalán nem volt túl fiatal hozzá, Howl úgyis ilyen vékonyka csávónak tűnt, egy mély pasihang bénán menne hozzá imho... :? ).

Szóval aki még nem látta, nézze meg, már csak a látvány kedvéért is! ^_^
Avatar
peris
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.09.21. 14:05
Tartózkodási hely: In his Vanship
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: peris »

Jó volt, nekünk tetszett amikor ma megnéztük, a lényeget a többiek már elmondták, viszont én egy kis aranyos történetet szeretnék csatolni:
....
Ugyan a társoság sikersen kettészakadt, de nagy nehezen eljutottunk a moziba, a 17:15-ös előadásra. Én rutoniosan pár órával előtte még jegyet is foglaltam hetünk számára.....
A mozi előtt irdatlan tömeg volt, mondhatni szokatlanul nagy, és igen tetemes időt vártunk a sorban arra, hogy jegyünket átvegyük.
Rövidke beszélgetés és élelem vásárlás után mentünk volna be a filmre. A tömeg mint mondám hatalmas volt és rövid araszolás után mi is bejutottunk, ámde...

Ámde kiederült, hogy egy bizonyos Narnia nevezetű "csoda" egy időben kezdődött a mi filmünkkel... A terem felé menet, amint kiváltunk a tömegből viccesen meg is említette valaki köülünk, hogy úgy néz ki csak mi nézünk minőségi filmet. A kisterembe belépve hatalmas röhögésben törtünk ki.
Igazunk lett.
Összesen mi heten voltunk csak a moziban, ahogy egyik barátom fogalmazott kellemes volt családi környezetben mozizni.
/idézet a blogomból/

Ja és kutya az kéééééész volt :DD
Mindig azon röhögtünk, pl amikor nekiment a lépcsőnek, hogy a "a kutya bebuggolt" :DD
Let us look up and thank our teachers
It is now time to leave the garden of teaching
The days have passed surprisingly fast
Now it is time for us to leave


Maria-sama ga miteru
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Most van egy hatalmas kérdésem: Ezt csak pesti mozikban játszák??
Ha nem, akkor vak vagyok, és mondja meg valaki, hogy Szegeden mikor és hol játszák.
Amennyiben igen, akkor... *#&@đ$ß%* és a többi... már megint diszkrimináció, mert vidéki vagyok... ><
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

peris: nem tudom, hol nézted ^^" Én személy szerint kétszer láttam, és mindkétszer elég szépen jöttek rá az emberek (sőt, amikor először láttam, akkor csak! felnőttek jöttek el rá, egyetlen egy gyerek sem volt a teremben... és mindenki tök normálisan végignézte, nem volt egy beszólás sem, semmi...). Ami még érdekesebb, hogy pl. a másodszori nézéskor a két mellettem ülő épp Mirokuról dumált, mielőtt elkezdődött a film... én meg néztem o_o no lám csak, egész szépen kezd terjedni az anime (legalábbis az IY által tuti :) ).
Avatar
peris
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.09.21. 14:05
Tartózkodási hely: In his Vanship
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: peris »

Hm, szerintem nuku diszkrimináció ugyanis én Békéscsabai vagyok.
Mondjuk azért itt érthető, hogy inkább az agyonreklámozott szennyekre mennek el az emberek... Érthető, de sajnálatos.
Let us look up and thank our teachers
It is now time to leave the garden of teaching
The days have passed surprisingly fast
Now it is time for us to leave


Maria-sama ga miteru
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Hali!

Én mosonmagyaróvár-környéki vagyok, úgyhogy tudom, hogy Győrben is játszották.

Narnia: szvsz azért nem kell rögtön "leszennyezni" ezt a filmet. Egy kellemes fantasy film, persze inkább gyerekeknek. Hangulatos, szép mese, ha valaki nem "nőtt fel" úgy igazán, nyugodtan meg lehet nézni. :wink: (Bocs az OFF-ért!)
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Egyszer megnéztem de nem hagyott különösen mély nyomot bennem.Egynek jó volt de nem hiszem hogy egyhamar megnézem.Amúgy szvsz a végén megtörik az átok.
Avatar
Jikole
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.12.26. 23:17
Tartózkodási hely: Bp.

Hozzászólás Szerző: Jikole »

Ciao mindenki!


Nekem iszonyatosan tetszett a vándorló palota!!! Nem vok egy nagy anime szakértő ::japtoun:: , a laikusnál egy fokkal vágom jobban ezt a témát. Engem naon lenyűgözött!!! ::jeye:: Még több órán keresztül a hatása alatt áltam!!! ::japtoun:: Mondjuk én naon romantikus alkat vok, so nem is csodálom! ::jeye:: Ha még nem láttátok, mindenféleképpen érdemes megnézni!!! ::jsmile::
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Nekem is nagyon tetszett és szerintem jobb is volt a Chihiro-nál (a karakterek, a befejezés, az egész). :) Ami az átkot illeti, úgy hiszem, hogy folyamatosan tört meg és a végén már nem is változik vissza öregasszonnyá többé, csak a haja marad ősz, de ettől megtört az átok. Valóban összefüggésben van az önbizalommal, ahogy MaKo is írta :arrow:
MaKo írta:--érdekes volt pl. az a jelenet, ahogy állt a mezőn Howl-el, és mikor azt mondta, hogy "én úgyse vagyok szép" akkor megint visszaváltozott öregnek. Szerintem azért is öregedett mindig vissza, mert hullámzott benne az önértékelés.--
Szerintem közrejátszott még az átok megtörésében és a sorozatos visszaváltozásban az is, hogy kedves volt mindenkivel Sophie és mindenben a jót látta. Pl. a madárijesztőt is kettétörhette volna, hogy botként használja, de ő ehelyett beszélt hozzá, megszemélyesítette. Ha egy undok öregasszony lett volna belőle, vagyis lélekben is megöregedett volna, akkor biztos nem változott volna vissza. Szóval ez olyan átok, amit csak önmaga törhetett meg az akaraterejével és jó természetével.
Van még valami, amit nem igazán értettem, mégpedig Calcifer szabadsága. Amikor fiatalként az a démon (vagy mi) megszállta Howl-t és előjött a szíve, már Calcifer lángjában égett, de vajon hogy kerülhetett oda? Azt mondta, hogy előtte szabad démon volt és a végén fel is szabadult, de a múltban nem mutatták hogy ott repkedne vagy hogy honnan került rögtön Howl szívéhez.
Másik, hogy Howl átkát, a szerelem törte meg? Értem én ezalatt, hogy csak Sophie tehette vissza a szívét a helyére? Mert, gondolom Howl is próbálkozott ezzel korábban...?
Nos, mindegy. Lényeg, hogy meg kéne nézni legalább kétszer, hogy a kisebb részleteket is megfigyelhesse az ember és kevesebb kérdés maradjon a végére, de ettől függetlenül egy kellemes meseszerű történetet kapunk. :)
UI: Nekem Howl fekete hajjal jobban tetszett, de szőkén is nagyon bishie. ::daisuki::
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Szép volt, jó volt (de hogy milyen kicsi a vászon az Uránia nagytermében...),de nekem a vége nem tetszett. Lehet hogy lehurrogtok, de sztem túlságosan is happy end lett: botból herceg aki véget vet a háborúnak, Calcifer visszakapja a szabadságát, Howl a szívét, Sophie a fiatalságát (kivéve a haját), ja és még boldogan is élnekm míg meg nem...na nekem ez egy kicsit sok volt. Lehet hogy hozzászoktam a szomorú, vagy legalábbis a kettős értelmezhetőségű anime befejezésekhez. Najó ettől még azért tetszett, főleg a több világra nyiló ajtó (~Mátrix :) )
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Valóban a befejezést eleggé összecsapták, a madárijesztőről se mutattak semmi háttéret, túl hirtelen lett belőle herceg és Calciferen még mindig rágódok. Magával a happy enddel nem volt bajom, de még pár perccel megtoldhatták volna a filmet. Amúgy a több világba nyíló ajtó nekem is nagyon tetszett. :D
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

kevésbé intellektuális és mégkevésbé mélyenszántó hozzászólások rovatunkba ma:
Most jutott eszembe hogy nem is a vége ütött ki igazán, hanem ahogy a boszorkány a sokszáz lépcsőn vonszolja fel a hurkáit... és izzad... és aztán elszedik az erejét és mégdurvábban néz ki...
Kép
Avatar
iday
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.06.19. 21:56
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: iday »

Ez is csak egy olyan anime mint akárcsak a Chihiro.
Kötelezö hogy meglegyen otthon eredeti dvd-n. ^^"
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Én ma néztem meg, és nagyon tetszett. Sokkal jobb volt mint a Chihiro. Viszont egy csomó kérdésem maradt :(
Pl. Calcifer ugye az "hullócsillag" volt, akit Howl lenyelt? De akkor Howl így adta oda neki a szívét? Meg egyáltalán, Calcifer miért Howl szolgálja, miért nem fordítva? Szvsz kettejük közül ő van előnyösebb helyzetben. Na meg azt mondta, hogy megtöri Sophie átkát, ha Sophie megtöri az övét. Sophie megtörte, de Calcifer nem "segített" rajta. Amúgy szerintem Sophie átka nem tört meg. A könyvben ezeket tisztázzák, vagy valami?
Válasz küldése