Hellsing

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd a Hellsing-ben?

Alucard
102
53%
Anderson
17
9%
Integra
13
7%
Victoria
39
20%
Walter
19
10%
Incognito
3
2%
 
Szavazatok száma: 193

Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Sziasztok!

Gondoltam titeket is érdekelhet ez a a téma!
Van Hellsing-nek hamar híre terjedt,miszerint ezt a mozifilmet a mi azonos nevü anime-nk alapján készítették volna!!!
Vagy tévedek? :wink:
Nos nem egészen,mivel a forgatókönyvet,és ami ezzel kapcsolatos egy úriember írta,aki mellesleg a Múmiát is rendezte!
A lényege az hogy Hellsing a Drakulában Vámpírvadászt alakított...Tehát már létezett...Érdekes ugye?Nos innen a neve,a fiatalembernek....Drakula regényéböl alakítottak egy új történetet...alkottak valamit....valami egészen újat...
Véletlen tehát?
Hellsing démonok,és vámpírok ellen fog küzdeni,nem is beszélve a farkasemberek írtásáról...
Nos akkor most van köze,vagy nincs köze a mi Hellsingünkhöz? :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Setike 2004.04.30. 10:23-kor.
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Setike írta:Von Hellsing-nek hamar híre terjedt,miszerint ezt a mozifilmet a mi azonos nevü anime-nk alapján készítették volna!!!
Vagy tévedek? :wink:
Tévedsz bizony. ;) Írhatnék most sok érdekeset/kevésbé érdekeset, de inkább ITT egy link...
Jahh, és Van Helsing ;D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fry 2004.05.05. 13:18-kor.
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Fry írta:
Setike írta:Von Hellsing-nek hamar híre terjedt,miszerint ezt a mozifilmet a mi azonos nevü anime-nk alapján készítették volna!!!
Vagy tévedek? :wink:
Tévedsz bizony. ;) Írhatnék most sok érdekeset/kevésbé érdekeset, de inkább ITT
Erre gondoltam én is!
Komolyan mondom engem tegnap éjjelig hagytak álomban ringani,hogy talán köze van az anime-hez...rosszul voltam tájékoztatva....de így hogy mostmár tudom...nos... :roll:
Hi-hi-hi...Akkor is elmegyek megnézni a filmet! :D
Biztosan jó lesz a bemutató alapján... :D
Fry köszönöm szépen a linket!!! :wink:
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Hát én így az Underworld után egy darabig nem fogok leülni hasonló, vámpíros jellegű filmek elé... Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Mi elmegyünk a filmre az haveri körrel nevetni egyet. :twisted: Sajnos én elég szkeptikus vagyok az ilyesféle Underworld/Van Hellsing típusú filmekkel szemben. Szép coolos ruhák, sok 3D grafika és túl nagy hangsúly a külsőségeken, stb. Hát jobb lenne ha a történetre figyelnének oda jobban. De élvezet volt az Underworldöt Vampire szerepjátékosok társaságában nézni, akik végig elmondták, hogy mennyi hülyeség van benne, és mindenhol kijavították. ::japhaha:: És velük megyek a Van Hellsingre is! Jó muri lesz, ha ismét kijavítgatják a sztorit :LOL: . De még jó, hogy nem akarták a Hellsinget megfilmesíteni. Alucard mosolya utánnozhatalan!!!!!!!! ::daisuki::
Kép
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Nem is tudom...nem láttam még az Underworldot,de egy dolog tuti...így is beperelte őket a World of Darkness...szétszedték volna őket,ha 1 fokkal jobban hasonlít a Vampire világra.Egyébként is, vámpírt általában még nem láttak az emberek és mindenki úgy képzeli el őket,ahogy akarja,vagy tévedek? Miért kellene a világnak a World of Darknesshez igazodni?
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
Kagome14
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.07. 17:17
Tartózkodási hely: dusztom sincs
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kagome14 »

Én jövöhéten megyek megnézni a Van Helsing-t ,de álitolag nem ugyan az a szitu csak hasonló........
Én mangában olvastam elöször 6 részt most igaz még csak 2 rész van meg belöle de töbis meglesz mert ugye levagyok ragadva az Inu Yasha-nál + egyébb

------

Alucard kawai pár éve biztos beleestem volna.........de farkas párti vagyok
mivel kiskorom otta farkasokkal álmodok,bár az amerikai csillag jegyem is farkas (v. indián horoszkop?)....na mind

(hajrá vérfarkason meg kell néznem majd az Underworld-t is majd)

Viktoria is arri .......az elsörészt az egyik oszt társammal néztem a szüzeség résznél valamit nagyon félre értet ::reliev::
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Dru írta:Nem is tudom...nem láttam még az Underworldot,de egy dolog tuti...így is beperelte őket a World of Darkness...szétszedték volna őket,ha 1 fokkal jobban hasonlít a Vampire világra.Egyébként is, vámpírt általában még nem láttak az emberek és mindenki úgy képzeli el őket,ahogy akarja,vagy tévedek? Miért kellene a világnak a World of Darknesshez igazodni?
Ugyan dehogy kell ahhoz igazodni, de ezen elvakult Vampireös pasiknak nem lehetett magyarázni :P ::japhaha:: . Úgy kell nekem, hogy velük néztem :^_^: .
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Bizony, a vámpír témát sokféle módon lehet megközelíteni^^ Az már egyén dolga, hogy ki melyiket részesíti előnyben^^
Kép
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Dru írta:Miért kellene a világnak a World of Darknesshez igazodni?
Azért mert az ollyan kewl =)
Genyózást félretéve: Trailerből amit láttam az nekem eléggé mátrixosnak tűnt (fekete bőr longcoatok, napszemcsik, lyukatlövünk a padlóba&stuff)
Ez nemtetszik :P
Mondjuk WoD még mindig jobb, mint a mexikói vampear archetípus :PPP
(Jockey-kalapos, borostás büdös koszos vámpíroktól hányok)

Egyébként meg ki perelhet kit:
itt egy comic strip (Thx Meglivorn, még ha el is felejtetted, hogy tőled kaptam a képet :PPPP (asszem ^^")) => ITT ;)

A stripből következik az is, hogy mi követelhetnénk államilag jogdíjat, mert Erdély ugye egyszer ide tartozott, amikor Vlad bácsi élt ;)

Vámpírok+Vérfarkasok => HUNGARICUM XD
Kép Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Csokit kérek!!! *.* írta:itt egy comic strip (Thx Meglivorn, még ha el is felejtetted, hogy tőled kaptam a képet :PPPP (asszem ^^")) => ITT ;)
...XDDDDDDDDDD *vinnyog a rohogestol*
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Váh, azon a comicon nem lehet nem röhögniXDDD
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

::japhaha:: ::japhaha:: ::japhaha::
Kép
bad sector
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.06.26. 17:46

Hozzászólás Szerző: bad sector »

A Van Hellsing és az Underworld is nevetséges volt.
Sokkal jobb a Hellsingben a vámpirok ábrázolása.
Az animeban van egy rész mikor emlitik hogy a vámpirok igazábol démonok amik az emberi testet használják. Ez világosan is látszik az utolso részben mikor Alucard és Incognito harcolnak(de még elötte is pár résszel).
Ez a fajta ábrázolása a vámpiroknak jobban bejön mint a Van Hellsing és a Penge probálkozásai. Amugy az összes karakter kidolgozott az animeben ezért nincs kedvencem( na jó.. Lord Alucard, és Anderson tuti)
Summa summarum a légköre teszi naggyá ezt az animet, értem ezalatt a grafikát(fegyverek), a zenét(tökéletesen passzol), és a történetet.
Röviden ennyi!
Wizard
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.05.03. 21:59
Tartózkodási hely: Dark Forest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wizard »

Na én nem nagyon tudok hozzászólni, mert csak 1-2 részt láttam némat VIVA-n meg olvastam egy két magyarra fordított mangarészletet. De ezekből azt szűrtem le, hogy bejön :) Nekem minden vámpíros anime bejön, úgyhogy ez sem maradhat ki :)
Mellesleg a Van Helsing szánalmas próbálkozás..........állítólag a Vampire Hunter D-vel akarják egy párhuzamba hozni...........már nem tudom hol olvastam, de elborzadtam............És ami a vámpírokat illeti: SENKI-de SENKI nem tudja, hogyan nézhetnek ki........ezért van ennyiféle ábrázolás-mód. Ez van a Jetivel is. "Sokan" látták, de senki sem látta úgyanúgy.....
De én a vámpírokban valahogy jobban hiszek :)
Anime 4EVER!
a MA a TEGNAP HOLNAPJA ^^
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

XDDD
Mégvalami... a vámpírokról hamarabb össze lehet dobni egy érdekes animét, vagy bármilyen filmet, mint a Jetiről....
Most képzeljétek el, mint egy új anime címét: Doarg and the Y.E.T.I. Squadron XDDDD Ha csinálnak egy ilyet, vagy ha esetleg már elkövették ezt a bűnt akkor tájékoztassatok rólaa... akarok egy jót röhögni...

Még a vámpírokról... még csak azt lehet tudni, hogy a napfénnyel elvileg tuti, hogy ki lehet őket nyírni /bár erre van ellenpélda a Pengében + a Hellsingben is/ Tényleg ez lehet, hogy régi téma, de Victoriára miért nem hatott a nap?

Jahh és a Van Helsinghez... többé nem megyek haverommal moziba... mikor lökték a dumát, hogy valahol blablabla.. Erdélyben...Romániában na itt ordított közbe: "Mit Románia, Magyarország!!!" Na itt kezdett égni a pofám :oops: Eztán még egyszer ezt megismételte... el lehet képzelni hogy néztek körülöttünk az eberek :roll:

Szerintem most egy kicsit hosszúra sikeredett ez a Post... nem baj, van iléyen :^_^:
Kép
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

:D hát igen, vannak ilyen nagyon nemzeti öntudatú arcok akik ezt így érzik helyesnek, mondjuk szerintem Erdély az első szétszakadás óta nem az ország része, hatalmasak a kultúrális differenciák is emiatt és politikailag is mindig el volt különülve valamilyen szinten... mindenesetre a haverod beszólásán akkorát mosolyogtam mint a ház, mer nekem is van ismerősöm aki ilyesmikbe bele szokott kötni és rá emlékeztet
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Akumaryuuki írta: Még a vámpírokról... még csak azt lehet tudni, hogy a napfénnyel elvileg tuti, hogy ki lehet őket nyírni /bár erre van ellenpélda a Pengében + a Hellsingben is/ Tényleg ez lehet, hogy régi téma, de Victoriára miért nem hatott a nap?
Hát, ez szerintem csak a nagyon régi Kelet-európai mondákban jelenik meg ennyire klasszikus módon, azóta ezen már számtalan módosítás történt, nem csak az általad említett filmbekben. Anime-nél maradva ott van ugyebár Miyu( ^___^), bár az ő esetében pontosan meg van magyarázva, hogy miért nem árt neki a napfény. Aztán még pl. Anne Rice regényeiben úgy jelenik meg ez a dolog, hogy a nagyon idős vámpírokra már a napfény sincsen hatással, de ha jól tudom, akkor már Bram Stoker klasszkius regényében, a Drakulában is valami hasonló eset volt.
Az, hogy Victoriára miért nem hatott a napfény, na az számomra is rejtély?_? Valószínűleg azért nem, mert félig volt csak vámpír...ez viszont így egy kicsit meg lame. Na mindegy.

Kinézetükről meg csak annyit, hohy eleinte olyan hiedelmek is voltak a vámpírokkal kapcsolatban, hogy tulajdonképpen arisztokrata családok utolsó sarjai: innen van a körgallér, meg a tekintélyes megjelenésük.Bár mondjuk a Yetinek is van egy "alap" elképzelt megjelenése, de mivel ugye mindkettő a képzelet szüleménye, ezért mindenki úgy képzeli el, ahogy szeretné. :)

Hellsingről most hirtelen csak annyit, hogy nekem a manga hangulata kicsit jobban tetszik, bár végig még nem olvastam.
Kép
Wizard
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.05.03. 21:59
Tartózkodási hely: Dark Forest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wizard »

Akumaryuuki írta: na itt ordított közbe: "Mit Románia, Magyarország!!!" Na itt kezdett égni a pofám :oops: Eztán még egyszer ezt megismételte... el lehet képzelni hogy néztek körülöttünk az eberek :roll:
velünk is volt hasonló :) amikor a Gyűrűk Ura 1. részét néztük :) Amikor Fródó felébredve a "kómából" ezt kérdezi: "Hol vagyok?" Na akkor vmi épp elméjű ezt kiabálta be: " A Corvin moziban"
Na az kész volt :)

Ami a vámpírok napérzékenységét illeti, már ez is annyiféleképpen lett feldolgozva, mint pl. a Pengében is, hogy naptejet használnak :) De érdekes módon régebben mindenki azt mondta, hogy a napfény/hagyma/ezüst kombó végez velük..........na már ez sem :) Most már csak a jól bevált módszerek vannak: Bumm a fejbe és kész :)
Anime 4EVER!
a MA a TEGNAP HOLNAPJA ^^
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Na alapból az ezüst az nem a vámpírok ellen volt, hanem a vérfarkasok ellen... a vámpíroknak marad: hagyma, karó a szívbe.. fejlevágás, napfény... vérfarkasok... :)
Ez az ezüstös dolog nem tom honnan van...
Kép
Wizard
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.05.03. 21:59
Tartózkodási hely: Dark Forest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wizard »

Az ezüst nem a Van Helsingből van, és nem is az Underworld-ből......
Már nem emléxem teljesen honnan, de a Pengében mintha benne lenne, és még valahol..........
Anime 4EVER!
a MA a TEGNAP HOLNAPJA ^^
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Na mindegy... de ez az ezüstös dolog csak valami idióta agyszülemény,aki keveri a vérfarkas, meg a vámpírok történetét...
Kép
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Akumaryuuki írta:de ez az ezüstös dolog csak valami idióta agyszülemény,aki keveri a vérfarkas, meg a vámpírok történetét...
Ezt azért így nem lehet kijelenteni, mert ahhoz minimum az kellene, hogy létezzenek vámpírok^^' Addig meg mindenki azt gondol/mond, amit akar, nem copyrightos :wink:
Egyébként ez az egész vámpírdolog népi babonából ered, ahol igenis megvéd tőlük az ezüst/kereszt. Whitewolfék tényleg nagyon jó világrendszert csináltak, de attól még nem az Az Igaz És Egyetlen (mi sem bizonyítja jobban, mint, hogy beperelik azt, aki az övékéhez hasonlót csinál). Én kicsit fogtam a fejem a moziban, amikor mellettem elkezdte két vampireos, hogy "hahaha, ez nem is így van, mert én mást olvastam a szerepjátékban" ^^'''
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

még ezer éve láttam egy olyan harmadosztályú vámpíros filmet amiben az volt, hogy el kellett törni a nyakukat :D
bad sector
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.06.26. 17:46

Hozzászólás Szerző: bad sector »

A Dracula című filmben is ezüst feszülettel nyomult a csávó ugyhogy csak lehet valami ebben az ezüst dologban. A keresztek védelméről csak annyit hogy ezt a középkorban találták ki a papok hogy a babonás emberek ne féljenek. Már Mezopotámiában is hittek a vámpírok létezésében, csak azt nem tudom hogy az ottani hit szerint hatott-e rájuk az ezüst vagy a fokhagyma. Na nem baj, majd utánna nézek és leirom ide.
Válasz küldése