Kimi Ga Nozomu Eien

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Takayukinak kit kellett volna választania?

Haruka
10
36%
Mitsuki
18
64%
 
Szavazatok száma: 28

Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Kimi Ga Nozomu Eien

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Na ilyen topic sincs még (milyen dolog ez?), ezért megnyitottam.
Egy romantikus sorozat, aminek megható története van szerintem, és ajánlom mindenkinek, aki szereti a romantikus sorozatokat!
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára amcsi 2006.02.07. 22:24-kor.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Csatlakoznék az előttem szólóhoz... Tényleg nagyon jó a sorozat, bár
rengeteg benne a (hihető) konfliktus és kilátástalannak tűnő helyzet ezért vígjátékkedvelőknek nem ajánlanám...
Kép
Avatar
CLS
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.12.22. 22:43
Tartózkodási hely: Velence
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: CLS »

Csak egyetérteni tudok veletek, bár a Kimi Ga Nozomu Eien-t én inkább felnőtteknek szóló szerelmi drámának mondanám. :roll: A realitása is ebből adódik. A benne lévő események akárkivel megtörténhetnek, az hogy a bemutatáshoz végzős középiskolás diákokat választottak, pusztán arra vezethető vissza, hogy így erősebb lett a drámai vonal.

Egyébként egy nagyon szép és jól kidolgozott anime,és egyesekből bizony igen erős érzelmeket válthat ki.
ああっ女神さまっ,えいえんに! (Mindörökké Aa! Megamisama!)
"Feladni valamit annyit jelent, mint eldobni magunktól az álmainkat."
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

De eszméletlen szép! Én imádom
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Szerintem is nagyon szep..es telleg igenyesen van megrajzolva..olyan "atlagos" gimis szerelmi tortenetnek indul de nagyon nem az..sot sztem hatarozottan szomoru vegig az egesz...es bennem nem volt a vegen sem nyugodtsag erzes, olyan fajdalmas a vege :cry:
Avatar
CLS
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.12.22. 22:43
Tartózkodási hely: Velence
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: CLS »

Attól függ, kinek a szemszögéből nézed, illetve hogy milyen végkifejletet vársz. Mert ha véggigondolod az egészet, végülis mindnyájan megtalálják a boldogságukat. :roll: Amit ennyi viszontagség után meg is érdemelnek. :roll:
ああっ女神さまっ,えいえんに! (Mindörökké Aa! Megamisama!)
"Feladni valamit annyit jelent, mint eldobni magunktól az álmainkat."
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na ja vszleg azert sem volt annyira nekem valo a darab, en vhogy mas vegkifejletet vartam, meg amugyis nekem vhogy a lightosabb dolgok jonnek be, olyan szempontbol h amiben drama van azon teljesen kiborulok..mint pl ezen..nemtom nekem vhogy nem volt hepi end..ill nem hepi end nem volt hanem hepi tortenet, szal en a kozepe fele elkezdtem stresszelni magam meg idegelni, meg ugy altalanosan kiborulni..mondjuk en telleg azt hittem h ez nem ennyire szomoru :cry:
de ez nem von le semmit mondjuk az anime ertekebol, csak szimplan nem kene neznem ilyeneket :D
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

CLS írta:...végülis mindnyájan megtalálják a boldogságukat. :roll: ...
Azt mondjuk nem nagyon látom, hogy Haruka hogyan találja meg a boldogságot a végére... Mert hát szerintem inkább ő az, aki lemond róla, hogy a többiek boldogok lehessenek.
Kép
Avatar
CLS
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.12.22. 22:43
Tartózkodási hely: Velence
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: CLS »

Attól függ, az ő álma is teljesült bizonyos mértékig, hiszen az lett, amivé szeretett volna válni, (mesekönyv rajzoló) és teljesítette azt az igéretét is, amit Takayukinak tett, vagyis írt egy történetet róluk. (Ebből olvas fel a legvégén. Ha valakinek eddig nem tünt volna fel. :roll: )
Egyébként részben neked is igazad van, hiszen valóban lemond Takayukiról, hogy Mitsuki boldog lehessen, bár ebben közrejátszik az is, hogy az eltelt három évet már nem tudja visszafordítani.
Mégis elfogadja mindezt, és képes túllépni az őt ért viszontagságokon, amivel hatalmas lelki erőről és a legmélyebb barátságról tesz tanubizonyságot.
Tulajdonképpen az egész anime legmélyebb mondanivalója az, hogy mindig túl kell tudnunk lépni a minket ért viszontagságokon, és csak előre a jövőnkre szabad tekintenünk, még ha ez néha nagyon nehéz is.
ああっ女神さまっ,えいえんに! (Mindörökké Aa! Megamisama!)
"Feladni valamit annyit jelent, mint eldobni magunktól az álmainkat."
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

CLS írta:Attól függ, az ő álma is teljesült bizonyos mértékig, hiszen az lett, amivé szeretett volna válni, (mesekönyv rajzoló) és teljesítette azt az igéretét is, amit Takayukinak tett, vagyis írt egy történetet róluk. (Ebből olvas fel a legvégén. Ha valakinek eddig nem tünt volna fel. :roll: )...
Ez tényleg nagyon szép és jó (egyébként észrevettem, hogy a mesekönyvéből olvas fel... elég nehéz lett volna nem észrevenni, szóval nem tudom mire a szemforgatás...), de ettől még nincs klasszikus értelemben vett "hepiend"...
Egy hülye példa: Kiskori vágyam, hogy orvos legyek, de ha a cél előtt elveszítenék valakit, aki fontos számomra, akkor tuti, hogy nem az érdekelne legfőképpen, hogy lediplomáztam... Persze, kicsit segítene túltenni magam rajta, de ettől még nem lennék túlzottan boldog... Bár lehet, hogy csak én gondolkodom így... na mindegy...
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

aaww nagyon jó anime, főleg, mert mindenki szemszögéből logikusak a lépések. igazából valamiért mégis Mitsuki boldogsága felé hajlottam, mikor megnéztem, holott az is természetes, ha Takayuki Haruka mellett marad.. rengeteget lehet rajta gondolkodni, és lehetetlen a felénél abbahagyni, vagy máskorra halasztani. ajánlom mindenkinek, nem jellemző rám, hogy a romantikus animéket szeretem, ez viszont sokkal több annál.. igazából két pont van, ahol neheztelek erre a sorozatra: az egyik az összes karakter erőteljesen hentai ábrázolása (erre Hikari is kitért az ismertetőben, most olvasom csak), a másik pedig (és most nagyon remélem, hogy nem keverem össze másik sorozattal mert akkor elsüllyedek szégyenemben) az étteremben dolgozó egyik kislány hihetetlenül idegesítő mivolta.
Kép
Avatar
CLS
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.12.22. 22:43
Tartózkodási hely: Velence
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: CLS »

DinkaMailer:
Igaz valóban nem igazán van kifejezett happy end, de ha visszaolvasol, akkor leírtam, hogy a történet felnőtteknek szóló szerelmi dráma, tehát nem várható tőle igazi nagy happy end. Ellenben a mondanivalója igen is lényeges. (Hogy mi az azt lásd az előző hozzászólásomban.)

Nem kekeckedni akarok, csupán nekem ez a véleményem, de mint írtam a te meglátásodban is van igazság. :roll:
ああっ女神さまっ,えいえんに! (Mindörökké Aa! Megamisama!)
"Feladni valamit annyit jelent, mint eldobni magunktól az álmainkat."
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na ja vegulis telleg meglatas es szemszog kerdese..nekem azert sem tetszett mert a Harukanak "szurkoltam", bar vegig lehetett sztem sejteni h a Mitsuki-t fogja valasztani..es vegulis az az alma is teljesult Harukanak h megirta a konyvet roluk, de elvesztett 2 szamara fontos embert, es azert is volt nekem szomoru..
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

CLS írta:DinkaMailer:
Igaz valóban nem igazán van kifejezett happy end, de ha visszaolvasol, akkor leírtam, hogy a történet felnőtteknek szóló szerelmi dráma, tehát nem várható tőle igazi nagy happy end. Ellenben a mondanivalója igen is lényeges. (Hogy mi az azt lásd az előző hozzászólásomban.)
Köszönöm szépen, egyedül is képes vagyok felismerni a mondanivalót... :roll:
Egyébként pedig ki mondta, hogy teljes happy end-nek kellett volna lennie? Egyszerűen csak ezzel
CLS írta:...végülis mindnyájan megtalálják a boldogságukat...
nem értettem egyet... Én is csupán elmondtam a saját véleményemet és továbbra sem értem mire ez a szemforgatás és az "ejnye te kis felületes, hát ezen meg azon is átsiklottál" hozzáállás... Ha Haruka életének nagy szerelme Takayuki volt (márpedig a sorozat ezt sugallta), akkor szerintem igenis meghozta a legnagyobb áldozatot, hogy a barátai boldogok lehessenek... Ettől még nem szakadt rá az ég, de nem is lett boldog, csak max. sikerült lezárnia magában valamit, amit le kellet zárnia ahhoz, hogy később boldog lehessen... Na mindegy...
Kép
Avatar
CLS
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.12.22. 22:43
Tartózkodási hely: Velence
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: CLS »

DinkaMailer írta: Köszönöm szépen, egyedül is képes vagyok felismerni a mondanivalót... :roll:
Én is csupán elmondtam a saját véleményemet és továbbra sem értem mire ez a szemforgatás és az "ejnye te kis felületes, hát ezen meg azon is átsiklottál" hozzáállás...
Félreértettél, a szemforgatást nem kifejezetten neked címeztem, hanem általánosságban írtam, ahogyan a sorozattal kapcsolatos megállapításaimat is. Nem meggyőzni akartlak, csupán leírtam azt, amit én kiéreztem a sorozatból. Pusztán ennyi. :)
Másrészt én a szemforgatós smile-t sokszor a mosoly helyett használom, hogy miért ne kérdezd. :D
DinkaMailer írta: Ha Haruka életének nagy szerelme Takayuki volt (márpedig a sorozat ezt sugallta), akkor szerintem igenis meghozta a legnagyobb áldozatot, hogy a barátai boldogok lehessenek... Ettől még nem szakadt rá az ég, de nem is lett boldog, csak max. sikerült lezárnia magában valamit, amit le kellet zárnia ahhoz, hogy később boldog lehessen... Na mindegy...
Ezzel kapcsolatban tökéletesen igazad van, de épp ez a lényeg, hogy képesnek kell lennünk lezárni a múltat, és előre kell tekintenünk, a jövőnk felé. :)
kawai neko írta:Igazából két pont van, ahol neheztelek erre a sorozatra: az egyik az összes karakter erőteljesen hentai ábrázolása, a másik pedig az étteremben dolgozó egyik kislány hihetetlenül idegesítő mivolta.
A hentais ábrázolás abból adódik, hogy a sorozat "eredetije" egy hentai játék volt, csak később nőtte ki magát TV sorozattá.
Daikuuji viselkedésének is megvan a maga oka, ugyanis ezzel a hiperaktív, sokszor idegesítő viselkedésével kizökkenti Takayukit a mélabússágból, és ezzel bizonyos fokig segít neki túllépni a dolgokon. (Hogy sokak számára idegesítő, az más kérdés. :roll: )
ああっ女神さまっ,えいえんに! (Mindörökké Aa! Megamisama!)
"Feladni valamit annyit jelent, mint eldobni magunktól az álmainkat."
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

IloveRenji írta:Na ja vegulis telleg meglatas es szemszog kerdese..nekem azert sem tetszett mert a Harukanak "szurkoltam", bar vegig lehetett sztem sejteni h a Mitsuki-t fogja valasztani..
(spoilerek hegye: ) végül is, ha x éve élsz valakivel akinek a régi szerelme egyszer csak feltűnik, és innentől mindenki az ő kedvéért kezd el hazudozni az életről, az azért elég kegyetlen a számodra is. a párod pedig visszatér hozzá, mikor melletted "nőtt fel" stb? imho már az is valami, hogy nem Mitsuki árulta el az igazat Harukának. :roll: de persze megértem, hogy miért "szurkoltál" neki :mosoly: hiszen ő nem tehet a balesetéről (sőt, ezért leginkább Mitsuki okolja magát).
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Es en az a kegyetlen fajta vagyok aki azt mondja h okolhatja is..sajnos :(
annak az egesz gyuruvasarlasos "sztorinak" nem kellett volna egyszeruen megrortennie..es ebben Takayuki is hibas mondjuk 30%ban, de a Mitsuki nagyobb reszben..es nekem vhogy onnan nem volt szimpatikus annyira a Mitsuki..pedig en tudom h szerette a Haruka-t de akkor meg miert kellett eroltetni az egesz szerelmi dolgot?(ugy ertem h o nem volt kepes tullepni azon h o is szerelmes a Takayukiba..)tudom h a baratnojeert meg minden, de akkor meg nem kellett volna csomoszor visszahuzni a fiut..nemtom..es sztem akkor is a Haruka szenved a legtobbet..
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

VIGYÁZAT 3kg SPOILER!!!
IloveRenji írta:....(ugy ertem h o nem volt kepes tullepni azon h o is szerelmes a Takayukiba..)...
Hát, ez azért nem annyira egyszerű... Az ember nem nagyon tudja irányítani, hogy kibe legyen szerelmes és ha a legjobb barátnője éppen tőle kér segítséget, hogy AZT a srácot hogyan hódítsa meg, akkor az elég skizo állapot... [Személyes tapasztalat... /been there, done that/] Mert, ha minden igaz, akkor pont Haruka kérte Mitsuki segítségét és ő mindent megtett azért, hogy Harukának sikerüljön, pedig ő is szerelmes volt... Ez volt az ő áldozata, ráadásul nem is kicsi... Ettől még ugyanúgy szerette Takayukit, nem tehetett róla... Azon pedig IMHO fölösleges gondolkodni, hogy ha ő akkor nem azt teszi amit, akkor minden máshogy történik, mert megtörtént ami megtörtént... Éppen elég bűntudata volt Mitsuki-nek miatta és mikor a közepén összejön Takayuki-val, akkor is csak azért "törik meg", mert nem bírja tovább nézni, ahogy a szerelme a szemei előtt megy tönkre. Ezért fordul a legvégső eszközhöz és enged a saját érzelmeinek. Vezekel is eleget miatta (mikor Akane meggyűlöli; mikor folyamatosan önmagát vádolja a balesetért és innentől fogva azért is, hogy becsapta a legjobb barátnőjét és hiába próbálkozik nem tud segíteni annak, akit a legjobban szeret)... Szóval Mitsuki a legvégére szerintem nagyon is megérdemli a boldogságot, bármennyi dolog is írható a számlájára... De persze én elég elfogult vagyok... Ez is csak egy vélemény...
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem tudom..telleg nehez kerdes...egyebkent neked is igazad van...es nem mondom h nem sajnalom a Mitsukit is..es telleg megerdemli a boldogsagot, csak nem a Haruka karara, marpedig igy tortent.. :(
szal nem mondom h nincs igazad, de te mas iranyban vagy elfogult :wink:
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Gyakori, hogy Haruka vs. Mitsuki vita lesz a KGNE fórumokból, holott szerintem sem jobb sem rosszabb nem lett volna a történet, ha Takayuki Harukát vagy akár Akanét választotta volna a végén csak a végkifejlet lett volna más. Nem ez a kulcspontja a sorozatnak. A Kimi ga Nozomu Eien az időről szól. Nem lehet elvenni, nem lehet visszakapni, nem lehet megállítani akármennyire is próbálkoznak ezzel a történet szereplői. Számomra ez adja a történet szépségét és drámaiságát. Valamennyire hasonló okok miatt szeretem az Elfújta a szél-t is, ott is megvan a "kapaszkodás a darabokra törött múltba" és az "előreszegezett fejjel a jövőbe tekintés bármi történt is" párosa.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Imho Takayuki is éppen elég hibás, főleg, mert miután Haruka felébredt, elkezdett neki összevissza hazudozni. Jó, megkérték, hogy tartsa titokban, hogy már 3 év eltelt, de akkor is. Ráadásul gyenge emberileg is: miután megtörtént a baleset, 1 évig képtelen volt összeszedni magát.

Mitsuki meg... őt elküldtem az "ellenszenves animeszereplők" topicba is. Oké, hogy el van keseredve, meg minden, de azért akkor sem kellene fűvel-fával lefeküdnie... Oké, lehet, hogy ez csak az én erkölcsi mércémet verte le, de valahogy nem tudtam sajnálni, gomen. Egyébként imho Haruka jogosan érezte úgy, hogy Mitsuki elárulta.

Haruka mellett aki szimpatikus volt, az Akane. Ő tényleg kiáll a nővére mellett és támogatja. Látta valaki az Akane Maniax-ot? Spoiler:Abban nagyon nem tetszett, hogy a végére azt hozták ki, hogy Akane szerelmes volt Takayukiba, mert ez nagyon nem így volt. Oké, az az OVA csak egy kis hülyeség ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Szerintem jó, hogy Mitsuki mellett maradt a sorozat végén Takayuki, mert valóban elsősorban Harukával jött össze Takayuki, és Haruka nem tehet arról, hogy 3 évet feküdt kómában, de Mitsuki akkor is sokkal többet segített Takayuki életén, és annyit volt mellette, és Takayuki se tehet a balesetről, neki is van saját élete.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Ez a KNGE Gaiden-ez mi? Új sorozat?
Avatar
CLS
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.12.22. 22:43
Tartózkodási hely: Velence
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: CLS »

Egy 3 részes OVA, aminek a főszereplője Akane-chan. Az eredeti történethez nincs sok köze.
ああっ女神さまっ,えいえんに! (Mindörökké Aa! Megamisama!)
"Feladni valamit annyit jelent, mint eldobni magunktól az álmainkat."
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ugyanaz mint az Akane Maniax?
v teljesen mas?
de attol meg megeri megnezni?
Válasz küldése