Kimi Ga Nozomu Eien

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Takayukinak kit kellett volna választania?

Haruka
10
36%
Mitsuki
18
64%
 
Szavazatok száma: 28

Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Sephiroth írta:A látvány lélegzetelállító
Az biztos. Leesett az állam, hogy egy OVA hogy lehet ennyire igénytelen... A sorozatban ugyan zavart valami az orroknál az arcokon, de úgy összességében kinézetre nagyon jól nézett ki (akkoriban még az volt a legjobban kinéző erogameből adaptált anime, amit láttam), viszont ez az OVA egyszerűen félelmetes. Rengeteg a torz, hanyagul megrajzolt fej, nem csak itt-ott, távoli képeken van ez jelen, hanem folyamatosan, rossz volt nézni. Valamiért az volt az érzésem, hogy Haruka hajának a színezésére ment el a teljes költségvetés vizuális téren. ^^" (Az legalább jól nézett ki.) Azt leszámítva, hogy már a trailer után meg kellett kérdeznem, hogy ez ugye Takayuki, jót tett neki az új karakter dizájn, Shinjiről viszont ugyanez nem mondható el. A sorozatban még nézett ki valahogy, de most inkább a Napba nézek. ^^"
Majd a 2. részből kiderül, hogy ezúttal Haruka fogja végig angstolni az egészet, vagy azért még látjuk Mitsuki-t betársulni (remélem nem, szerepelhet, de ha rövíd lesz az egész, bőven elég, ha csak egy szereplő szenved).
Ami nagyon tetszett, az az ending volt.
Kb. ennyi. Igazából nem tudok nagyon mit hozzáfűzni. Mikor néztem, nem igazán értettem, miért lepett meg, hogy most Haruka kezd el problémázni, főleg így utólag visszagondolva rá. Ennyire súlyos váltásra Harukánál nem számítottam, bár a rész során már kezdtek visszavillani a trailerben látott jelenetek és kezdtem egyre erősebben érezni, hogy ennek rossz vége lesz. A további részeket (hány rész lesz pontosan?) már ennek fényében fogom nézni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Van ebből már angol subos verzió? :D Kicsit idegesít, hogy kb. két éve várom, egy hónapja megjelent, és még sehol semmi. :) Nem vagyok lusta utánakeresni, csak érdekel, hogy már kereshetek -e, mert nem akarom naponta nézni az Animesukit, hogy subbolja -e már valaki. :wink:
Az eltérő karakterdizájn és rajzolás nekem nem tűnt fel, azon egyszerű oknál fogva, hogy pár, bélyegnél alig nagyobb képet láttam belőle, viszont azon én is néztem, hogy Takayuki hogy megváltozott külsőre. O_O (Mondjuk ködös emlékeimben mintha az maradt volna meg, hogy az erogame-ben is hasonlóan néz ki, szóval lehet, hogy most mindenkit próbálnak a játék-beli énjéhez közelíteni, mindenesetre nem vagyok benne biztos, hogy ez jó ötlet volt, mert ez ugyebár az anime, nem a játék.)
Tenshi, amúgy nézd a jó oldalát: ez elvileg most csak 3 rész lesz, abba egyszerűen bele sem fér annyi angst, mint anno a normál sorozatba. :D (Ha ez is valami 13 részes nyújtás lesz, akkor "OH SHI-" :dirr:) Mitsukinál nem csodálom, hogy angstel, ő egyrészt ilyen, másrészt ebben a sorozatban majdnem mindenki ilyen (XD), harmadrészt most még oka is lesz, ha Takayuki Harukát választja. Ellenben ha Haruka is most problémázni meg angstelni kezd, akkor hadd gratuláljak a készítőknek, hogy elcseszték a karakterét. :? Amúgy Tenshi, "rossz vég" alatt mire gondolsz? (Azon kívül mi lehet még, hogy ezúttal Mitsuki szívja meg? :lol: Az meg nekem speciel nem rossz, most lesznek Harukával egálban. XD)
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

A rossz vége dolgot csak a részre értettem, hogy túl jól indult és ahogy haladt előre és Haruka egyre többet mélázott, kezdtek beugrani a jelenetek a trailerből.
A készítőknek meg akkor gratulálhatsz, Haruka angstel és durván (ha jól emlékszem, Rage-nek is ez volt a problémája).
Őszintén szólva engem meglepett (és meglepett később, hogy a Kiminozo esetében meglepett), de a történeten nem igazán voltam kiakadva (ismersz, tudod, mi a véleményem a TV sorozatról, az OVA-hoz eleve úgy állok hozzá egyelőre, hogy annál rosszabb nem lehet), engem csak a rettenetesen igénytelen rajzok zavartak. Egy TV sorozatban elmegy, ha egy-egy jelenet, illetve a távoli képek rosszul vannak megrajzolva, a szereplők egyik szeme lentebb van, kisebb, mint a másik, összenyomott a fej, egyszerűen igénytelen a kivitelezés, a testrészek nem stimmelnek, stb., de ez egy OVA. Ráadásul egy olyan játék alapján készült OVA, amiből a TV sorozat több, mint jól nézett ki. Sőt, az AyuMayu Gekijou is jól nézett ki. Ezek után engem egyszerűen sokkolt az egész. ^^" Lehet, hogy bennem van a hiba és csak én láttam így, de szerintem igénytelen. TV sorozatnak is az lenne, OVA-nak meg végképp az. És Kiminozo cuccról lévén szó, én többet vártam (sokkal többet).
Lehet, hogyha nem vársz semmit, neked tetszeni fog. xD Mindenesetre felirat az már van, úgyhogy jó nézést hozzá.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én még csak rawban láttam, felirattal majd akkor amint lesz hozzá magyar is.
Grafika nem zavart, bár Haruka az aki egyedül szépen lett megrajzolva.
Első ovának meg főleg a 2. fele tetszett, szeretem a szomorú jeleneteket, meg amikor a szereplők lelkiznek. 2. OVAben egyébként főleg angstre számítok, 3.ban meg Haruka részéről Happy endre.

Februárban kb mikor jelenik meg a 2. OVA?
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Yep, a szereplők tényleg elnagyoltak (de azok voltak már az eredeti sorozatban is), amikor a látványt dícsértem, akkor azt főleg a hátterekre értettem.
Story elég P?VP? jellegű, de szerintem ennek az ovanak kb ugyanaz a szerepe mint az FFVII AC-nek: egy kis fanservice a rajongóknak, akik most megint elmerülhetnek egy ismerős világban, amit talán már hiányzott picit. Harukát beangsteltetni (most halt meg szívrohamban az összes valaha volt nyelvtantanárom) meg igaz hogy se nem túl eredeti, se nem túl rajongóbarát, de lássuk be: történet nincs konfliktus nélkül (az ilyen sorozatokban legalábbis, egy KGNE-től nem vártam el sose Marimite jellegű karakterábrázolásos történetszövést, ami ezt a problémát kiküszöbölné), és a KGNE világban az egyedüli konfliktusforrás az ilyetén angst.
Szal végleges értékelés majd a 3 rész után. Addig meg reménykedek.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, én is megnéztem, és most tényleg nem azért, de Tenshinek a látvánnyal kapcsolatban igaza van. Komolyan, nézzétek meg a TV sorozatot, ennél az igenis szebb. (Ami elég gáz, ha figyelembe vesszük, hogy az egy 4-5 évvel ezelőtt készült TV sorozat, ez meg egy mostani OVA.) Ott olyan élénk, színes volt a kép, itt meg erőltették ezt a "pasztell" stílust, amitől az egész olyan fakó és semmilyen lett. :( Az ilyesmit, mint "elrajzolt fejek", és hasonlók szerencsére nem nagyon tapasztaltam (vagy csak nem erre figyeltem XD), bár az tényleg fájt, amikor a legelején jön ki a dokinő a kórházból, és a csukott szája közül kilógó cigi úgy néz ki, mintha az állába szúrtak volna egy bagót. @_@
Aztán: Szerintem ezt a cuccot erősen a játék rajongóinak készítették, ezért van az, hogy Takayuki és Shinji olyan nyomi lett, vagy az, hogy az egyszeri animenéző tényleg nem érti, hogy pontosan ez az OVA hol is veszi fel a sorozat fonalát. Mitsukit meg tényleg nagyon hamar "kiírták", lehet, hogy a játékból ez is érthető lenne, de így kicsit wtf volt. (Isten ments, hogy visszasírjam, de azért megnéztem volna pl. hogy Takayuki hogyan szakít egy lánnyal, főleg, hogy az alapsorozatban abból volt az egyik fő bonyodalom, hogy még választani is képtelen sokáig. XD) Apropó Takayuki külsőre wtf lett, viszont belsőleg valami hihetetlen jellemfejlődésen ment át. XD Ez nem egy félhulla zombi, aki annyit mond, hogy "jah", ez egy érző ember, aki segíti a barátnőjét. Elvitték az UFO-k, vagy mi, hogy így megváltozott? :D (előnyére XD)
A történetről: Nekem tetszett. :D Nem történt benne sokminden, de ami miatt nagyon megfogott, hogy a hangulata az alapsorozat első 3 részére emlékeztet (szóval még a baleset előtt, amikor még nem lett belőle angstfest), így tényleg kicsit olyan, mint Haruka visszakapta volna azokat az éveit. :) Nekem ugyanis az elejével nem volt semmi gondom, csak azzal, hogy a sorozat gerincét alkotó középső 10 részben mindenki csak angstelt. Erre most remélhetőleg nem lesz lehetőség, mivel 3 epizód az egész. :D (Kicsit sajnálom is, mert ilyen stílusú részekből megnéznék mondjuk úgy hatot is, de mivel a készítők úgysem bírnák ki angst nélkül, jobb lesz ez 3 részben.) Mondjuk azért ne túlozzunk, Haruka ebben a részben még nem angstelt. :D XD (Meg azért a végén bemondani, hogy "Szakítanunk kellene", nem ugyanaz, mint 10 részig a sötétben sírni.) Csak szimplán aggódott, hogy Takayuki lassan kirúgatja magát az étteremből, mert hirtelen annyira megszólalt a lelkiismerete, hogy minden nap szabadnapot vesz ki, csak hogy találkozhassanak. XD (Mellesleg szerintem ez is jól mutatja, hogy Haruka lelkileg mennyire erős, a Takayuki-Mitsuki páros ketten nem tudták ezt a mondatot kinyögni 13 részig.)
Jah, és após FOR THE WIN! :D Én már az eredetiben is bírtam, hogy először látja Takayukit, de kb. úgy reagál, mintha kapásból a legjobb haverok lennének, viszont most jött a mindent ütő leitatás. XDD "Még maradt a poharadban!" XDDDDDD Legjobb szereplő az egész sorozatban. XD
Szóval ha a fényeffekteket és az animációt nem szúrták volna el, akkor most azt mondanám, hogy tök jó cucc, így csak simán tetszett. :) (Most direkt leszedtem egy TV epizódot, és jól emlékeztem, sokkal szebb.) De várom a folytatást. :)
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Titkos írta:Mellesleg szerintem ez is jól mutatja, hogy Haruka lelkileg mennyire erős, a Takayuki-Mitsuki páros ketten nem tudták ezt a mondatot kinyögni 13 részig.
Ez nem erősség, hanem gyerekes ostobaság (meg dramaturgiai must have).
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Persze, mert Takayuki nem érti a finom utalásokat, csak ha így a szemébe mondják. :-P Ha nem azt meséli röhögve, hogy "á, majd ma is kiveszek egy szabadnapot, nem nagy ügy", akkor talán észrevette volna, hogy Harukát mindig kitöri a frász, akárhányszor ez szóba jön, és akkor talán nem fajul idáig a dolog. (De jah, dramaturgiailag must have, meg Harukánál nem dobhatják be a "megcsallak, hát nem látod mennyire szeretlek?" fordulatot, úgyhogy marad a gyerekes aggódás.)
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Második rész, tovább erősödik az OVA=Fan Service érzés. Gyakorlatilag az egész recap, minimális eltéréssel és újrarajzolással. A hangulat és a látvány (nekem) még mindig tetszik. Külön kedvencem Mitsuki lakótársa, aki sztem a racionális nézőt testesíti meg, és messze értelmesebb mint az összes karakter együttvéve :)
Csak nekem fura hogy két együtt lakó fiatal nő (akik egy iskolába jártak) vezetéknéven szólítja egymást?
A köv. OVA-ra nem kell annyit várni, és 2 rész lesz benne állítólag. Hátha ott már történik is valami. Mindenesetre a vége elég fura lett, csak nem akarják az Akane-vonalat is behozni? Akkor viszont Gouda Jouji-t akarok :D Meg Muvluv-ot. minimum. :D
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kimi Ga Nozomu Eien

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Még csak 10 részt láttam, és ezért a topicot sem olvastam el, de a 10. rész 3/4-ének megtekintése után én a következőt tartanám ideális befejezésnek. Mitsuki egy levelet ír Ishida-sannak, melyben kiönti a lelkét, és mindent részletesen elmesél, ami a szívét nyomja. Az utolsó mondat az, hogy megfogadja Ishida-san tanácsát, és nem vár tovább. A levelet eldugja a fürdőszobaszekrényben, mert másnap akarja odaadni. Ezután elmegy élelmiszert vásárolni a vacsorához. Eközben Takayuki hazaér, és gyógyszert keres, mert súlyosbodott a megfázása. Miközben a fürdőszobaszekrényben turkál, a levél kiesik. Takayuki felveszi, és épp el akarná olvasni, de Mitsuki pont akkor ér haza, ezért Takayuki zsebre vágja a levelet, és elrohan Harukához a kórházba. Miközben az ágyon ölelkeznek, a levél kiesik a zsebéből, de ő ezt nem veszi észre. Haruka megtalálja és elolvassa a levelet, és teljesen összeomlik. Üveges tekintettel felkel az ágyból, kisétál a folyosóra, majd felmegy a tetőre vezető lépcsőn. Ott egy pillanatra megáll, hosszú haját fújja a szél, aztán ismét megindul, és nem áll meg a korlátnál... Eközben Mitsuki - mivel úgy érzi, eljött a megfelelő alkalom, hiszen Takayuki ezen az estén is magára hagyta - összecsomagol, és pár órával később már Shinji ajtajánál csönget. Mire Takayuki hazaér, senkit nem talál otthon, csak egy üzenetet a rögzítőn, miszerint Haruka öngyilkos lett. Egész éjjel rémálmok gyötrik, és másnap visszautasítja az állásajánlatot. Miután ezt megtette, és kijött a főnöke irodájából, sokkos állapotban tér vissza a munkájához, és épp egy nagy oszlopnyi tányért akar elrakni, amikor Ayu betoppan, és Takayuki nyúzott arcát megpillantva még a szokásosnál is durvább modorral jegyzi meg ezt. A labilis idegállapotú, felbőszült Takayuki teljes erőből, egyesével hozzávágja a tányérokat Ayu-hoz, aki súlyos, maradandó sérüléseket szenved, többek közt az arca is örökre sebhelyes marad. Takayuki börtönbe kerül, és egy elmeorvosi szakvélemény miatt az esetleges szabadulása után sem lehet már soha többé teljes jogú tagja a társadalmomnak. Mitsuki és Shinji boldogan élnek, amíg meg nem halnak. :dirr:
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kimi Ga Nozomu Eien

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Elnézést a duplázásért, de azt szeretném, hogyha látnák, hogy mennyi idő telt el az előző hozzászólásom óta, és persze hogy észrevegyék, hogy megint írtam. XD ^^'

Nos, végignéztem. Nem volt rossz, csak az a seggfej Ayu nem kellett volna bele. Röviden ennyi, most pedig reagálnék "néhány" hozzászólásra.
DinkaMailer írta:Mert, ha minden igaz, akkor pont Haruka kérte Mitsuki segítségét és ő mindent megtett azért, hogy Harukának sikerüljön, pedig ő is szerelmes volt... Ez volt az ő áldozata, ráadásul nem is kicsi... Ettől még ugyanúgy szerette Takayukit, nem tehetett róla... Azon pedig IMHO fölösleges gondolkodni, hogy ha ő akkor nem azt teszi amit, akkor minden máshogy történik, mert megtörtént ami megtörtént... Éppen elég bűntudata volt Mitsuki-nek miatta és mikor a közepén összejön Takayuki-val, akkor is csak azért "törik meg", mert nem bírja tovább nézni, ahogy a szerelme a szemei előtt megy tönkre. Ezért fordul a legvégső eszközhöz és enged a saját érzelmeinek. Vezekel is eleget miatta (mikor Akane meggyűlöli; mikor folyamatosan önmagát vádolja a balesetért és innentől fogva azért is, hogy becsapta a legjobb barátnőjét és hiába próbálkozik nem tud segíteni annak, akit a legjobban szeret)... Szóval Mitsuki a legvégére szerintem nagyon is megérdemli a boldogságot, bármennyi dolog is írható a számlájára...
Bár a gyűrűvásárlásnál én is haragudtam Mitsuki-ra, de egyetértek.
Kaen írta:Mitsuki kb onnantól ellenszenves lett, hogy Takayuki miatta nem ment a randira a fesztiválon. Ami igazából Takayuki hibája persze, és ő az, akit még kevésbé szerettem; ha ő kicsit egyenesebb lett volna, az egész nem így alakul. Amúgy meg Mitsuki szerintem is érezhette magát hibásnak (különben is, milyen már, gyűrűt vetetni magának a legjobb barátnője barátjával, mikor az a randira siet..),
Az említett jeleneteknél nekem is ökölbe szorult a kezem, de aztán Mitsuki sokat szenvedett, úgymond levezekelte a bűneit, és szerintem kiérdemelte a boldogságot.
Kaen írta:A kedvenc szereplőm amúgy Akane,
Én nem igazán tudtam kiigazodni a kiscsajon. Az is baj volt neki, ha Takayuki meglátogatta Harukát, de az is, ha nem... :weh:
Rogue írta:(Igazság szerint ez is egy bajom az animevel: nincs benne egy igazán szerethető karakter sem.)
Tényleg nincs...
Sephiroth írta:Takayuki-kun élhetetlen pancser, aki nem érdemli meg egyiket sem :-P
Valóban.
Elhaym írta:De Ayut és Mayut viszont nem bírom. Ha ők szerepelnek mindig azt várom legyen vége a jelenetnek. Nagyon idegesítőek.
Ugye? ^^'
Sephiroth írta:Takayuki Harukát a baleset elött NEM SZERETTE, összejönni is eléggé erőltetett módon jött vele össze.
Pontosan! Akartam is írni, hogy azért ezt se felejtsük el, hiszen gyakorlatilag Haruka "mászott rá" Takayuki-ra, és szerintem Takayuki szánalomból kezdett el járni vele. Mennyi ideig lehettek együtt? 2 hétig...?
Sephiroth írta:Van ennek az anime-nek egy szereplője, akiről rendre elfelejtkezünk, pedig a "ki járt a legrosszabbúl úgy, hogy nem tehet róla" listán Haruka után rögtön ott kellene lennie a nevének: Ez pedig Shinji. (jó, ez az a pont, ahol jelzem hogy én leszek némileg elfogúlt)
Mi is az ő szerepe? Hát ő a "megértő barát", akihez bármikor lehet fordúlni, aki ott van ha az emberre rádől a ház, akkor se szól egy szót se, ha elötte évekig hozzá se szóltak. Az a típus akire a lányok általában a "Te olyan rendes vagy!" jelzőt szokták használni.
Shinjinek végig kell néznie hogyan teszi (majdnem) tönkre Takayuki annak a lánynak az életét, aki iránt titkon ő is érzelmeket táplál. Persze az egész négyesfogatból ő az, akinek a legkevesebb esélye van arra, hogy bármilyen módon pozitívan jöjjön ki ebből, úgyhogy jobb híján tehetetlenül szenved. Valószinűleg már a sorozat eleje őta szerelmes Mitsuki-be, de mivel az nem viszonozza, ezért beleesik a "nekem csak az a fontos hogy ő boldog legyen" csapdába. De azért nem tudja önnmagát sem megtagadni, így belecsúszik akaratán kívül a "pótszer" szerepbe, amivel aztán végképp elvágja magát...
Amikor végül szembenéz Takayukival, az sztem az anime egyik drámai csúcspontja. Azt a dühöt, ami ott vezérli, és amit belevisz abba az ütésbe, nagyon meg tudom érteni.
Vélemények? Ki mit gondol róla?
Teljesen egyetértek, és mint Shinji-vel szimpatizáló embernek, szeretettel ajánlom neked az előző hozzászólásomban olvasható alternatív befejezésemet. XD
benji írta:
Sephiroth írta:Amikor végül szembenéz Takayukival, az sztem az anime egyik drámai csúcspontja. Azt a dühöt, ami ott vezérli, és amit belevisz abba az ütésbe, nagyon meg tudom érteni.
Most megint megnéztem azt a párbeszédet a tetőn. Amit ott Takayuki előadott, az joggal váltotta ki Shinji elkeseredett dühét. Szerintem sok néző helyett vett elégtételt :D
Pl. helyettem. :D Az ef - a tale of memories-ben is van ilyen "behúzok egyet a haveromnak, mert még mindig nem vette észre, hogy mekkora fájdalmat okoz a lánynak, aki szereti őt" jelenet, azt is nagyon bírtam. :D
Elhaym írta:Én inkább Ayut nem bírtam, nagyon idegesített. Mitsukit nem bírtam utálni bármit is tett, mert komoly és szomorú lány. De csak rövidhajjal kedveltem meg.
Mindhárom mondattal egyetértek.
IloveRenji írta:Nem tudom miert de en nem nagyon sirtam..pedig nagyon siros vagyok, de vmiert ez nem utott..
Én sem sírtam, pedig én is nagyon könnyen meghatódom.
Titkos írta:Ja, és természetesen Harukára szavaztam. :)
Én Mitsuki-ra szavaztam, de ez nem azt jelenti, hogy nem sajnáltam Harukát, csak hát - csúnya kifejezés, de - szegény így járt.
Sephiroth írta:Érdekes, én pont azt szoktam mondani, hogy ennek az anime-nek a legnagyobb hibája az első 2 rész (12egytucat szkúllájfromensz), és hogy senki se itélje meg ez alapján, mert ennél sokkal jobb lesz :)
Egyetértek. Egyébként szerintem az anime egyik legnagyobb erénye pont ez, hogy fiatal felnőttekről szól, nem pedig rózsaszín felhőbe burkolózó szerelmes iskolásokról. Én pont jókor néztem, mert én is 21 éves vagyok, és többször is eszembe jutott, hogy velem egyidős szereplők élik át az eseményeket.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Kimi Ga Nozomu Eien

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Az alternatív befejezésed nagyot ütött :D

Viszont - ha tetszett a sorozat, márpedig úgy veszem le hogy igen - a következőket érdemes figyelembe venni a "folytatások" tekintetében: Van az Akane Maniax, amit sokan nem szeretnek, de szerintem az egyik legjobban eltalált vígjáték. Ne a KGNE folytatásaként, inkább egyfajta spinoffként tekints rá, és akkor sztem tetszeni fog. Gouda Jouji powa!
A "next season" épp most fut, talán a napokban ki is jön az utsó része. Most már egyértelmű számomra hogy nem fog sokat hozzátenni a KGNE élményhez, igazából így 3/4-énél még mindig nem fedeztem fel épkézláb történetet. A hangulata kb. ugyanaz, ismerős szereplők ismerős módon hülyék továbbra is, de vagy nem történik semmi éppen, vagy bár inkább ne történne (ep 3 spoiler: most mi a fenéért kellett újrahasznosítani az Akane-szálat + behozni ezt a kómát megint? Ennyire nincs ötlete senkinek plot device-ra?). Végül is érdemes megnézni, de ezt sem rögtön a sorozat után, hanem inkább egy évre rá, mikor a KGNE fíling fog hiányozni, mert az van benne elég.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kimi Ga Nozomu Eien

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Sephiroth írta:Az alternatív befejezésed nagyot ütött :D
Örülök, hogy elnyerte a tetszésedet. XD
Sephiroth írta:Van az Akane Maniax, amit sokan nem szeretnek, de szerintem az egyik legjobban eltalált vígjáték.
Már láttam, és számomra szenvedés volt... A háromból kb. két és fél részen keresztül azt vártam, hogy mikor lesz már vége... :drop:
Sephiroth írta:Végül is érdemes megnézni, de ezt sem rögtön a sorozat után, hanem inkább egy évre rá, mikor a KGNE fíling fog hiányozni, mert az van benne elég.
De én most akarom megnézni. XD Direkt arra vártam, hogy kijöjjön a 4. rész is, és egyben tudjam megnézni.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kimi Ga Nozomu Eien

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sajnos még nem volt energiám a nagy mennyiségű angst miatt végignézni a Haruka Route OVA-t, de direkt megnéztem, hogy ezúttal milyen lett a befejezés, és jól értelmeztem, hogy Haruka meghal? O_O Vagy csak újra kómába esik, esetleg spontán elájul, de akkor is...milyen WTF bejezés ez? :?
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: Kimi Ga Nozomu Eien

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Van, aki panaszkodik a KGNE első 2 része miatt? Miért? Nagyon jó romantika 2 részen keresztül, úgy, hogy rendesen összejönnek, még le is fekszenek, és nem basz el semmit semmilyen kommédia vagy ecchi.

Akane Maniax egy nagyon aranyos és vicces anime sztem. Ahogy a szerelembe kevertek fighting spiritet az nagyon szórakoztatónak hatott :D
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Válasz küldése