Kimi Ga Nozomu Eien

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Takayukinak kit kellett volna választania?

Haruka
10
36%
Mitsuki
18
64%
 
Szavazatok száma: 28

Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ugyanaz, amúgy aranyos vicces 3 részes OVA, csak nyissatok neki inkább egy külön topicot légyszi.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Ahh... még jó hogy itt ez a téma... /pill a második rész végén vagyok... kissé sokkolt. Most kezdtem el letölteni a 3ikat, de a fórumot végígolvasva le is állítottam. Én ezt nem bírnám... írok magamnak egy happyend-et. Aztán annyi... inkább mrgnézem újra az Ai-Yori-t. A dráma asszem nem az én műfajom! :P
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat akkor asszem ez telleg nem neked valo :)
(de miert olvasod el a hozzaszolasokat az anime megnezese ELOTT :weh: )
ejnye...inkabb utana..
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Jaja... spoilerekkel egyáltalán nem ugyanolyan a hatás...
Kép
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Áhh... tudom hogy hülye dolog. Ez kb olyan volt mikor beleolvas az ember a könyv végébe.. ;)
De nem bírtam idegekkel ahogy töltődött lefele a 3ik rész és még 2 óra volt hátra... csak annyit akartam megtudni, hogy nagyjából mi lesz a 3ik részben, hogy megnyugtassam magam, de kicsit többet tudtam meg ^^
Bár így utólag nem is baj. :P
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Részvétem :P
De ezt bebuktad^^' Én egy ismertetőt néztem, és onnantól az elejétől csak néztem a részeket
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat mondjuk igy kimaradsz minden jobol..
nem szabad elolvasni semmit, mert ugy mar kialakul rolad egy kep..
mondjuk ez az anime telleg dramai, meg szomoru, de erdemes megnezni...
szal en a helyedben azert is nekiveselkednek.. :wink:
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Lehet hogy ez lesz... :wink:
Bár én jobb érzéssel vágok így neki hogy tudom mi lesz... mármint nem vagyok az a típus aki szereti tudni a történet végét... ez most így jött ki. :-P Nyah ha megnéztem majd jelzek! ::japtoun::
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hm jó későn vettem észre, hogy ilyen topik is van.. ^^" Lehetett volna Mitsuki Vs Haruka szavazást csinálni. :)

Meg kell mondjam, én is végig Harukának drukkoltam, Mitsuki kb onnantól ellenszenves lett, hogy Takayuki miatta nem ment a randira a fesztiválon. Ami igazából Takayuki hibája persze, és ő az, akit még kevésbé szerettem; ha ő kicsit egyenesebb lett volna, az egész nem így alakul. Amúgy meg Mitsuki szerintem is érezhette magát hibásnak (különben is, milyen már, gyűrűt vetetni magának a legjobb barátnője barátjával, mikor az a randira siet..), és érdekes, hogy Takayuki barátja (nem ugrik be a neve) is azért volt kiakadva, hogy mit csinál Takayuki Mitsukival, mikor szerintem Harukának is ugyanolyan fájdalmat okozott. :\

A kedvenc szereplőm amúgy Akane, neki a temperamentuma is közelebb áll hozzám, mint Harukáé. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Nah már én is jobban beleszaladtam a törcibe... sztem egyértelmű, hogy Takayuki a legellenszenvesebb az egészben... de nem is tom...
nekem az egész történet valószerűtlen. Nemtom.. de ha én kerülnék ebbe a helyzetbe mindenféleképpen tartanám a távolságot a barátnőm barátnőjétől... neem... ez így nem kóser. Az emberek nem így viselkednek, legalábbis azok akiket ismerek nem.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kaen: egyetértek + Akane a legjobb szerintem is.

Nekem viszont Mitsuki a legellenszenvesebb, már írtam, miért. Takayuki-kunt se becsülöm sokkal többre, túl gyenge imho. Hmm... Tényleg, jó is, hogy összejöttek. Megérdemlik egymást -_-.

Egyébként paTKany postjában sok igazság van.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hehe, hiába, té férfi, én meg női szemmel néztem. ^___^ (Mondjuk az anime közben nekem is Mitsuki volt a :mad: , csak mikor egy részét megnéztem újra, akkor gondolkoztam azon, hogy Takayuki is mennyire hibás.)

Egyébként pont azzal vigasztaltam magam a végén, hogy sebaj, egyik szereplőt se szeretem, megérdemlik egymást. :D

Valamint, szerintem is jó post volt patkanyé. :roll:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Nem értem miért gondoljátok ezeket...
Szerintem abszolút senki se hibás, mindenki a legjobbat produkált, amit tudott. Ez a baleset egy szarügy! Ettől minden megváltozott. Takayuki egy éven keresztül gyászolta a csaját, Harukát, mert szerette, Mitsuki meg nem bírta ki, hogy ne vesse bele az érzéseit, és aztán Takayuki is belátta, hogy tovább kell lépni, mert neki is van élete. Aztán felkelt Haruka, és még nehezebbé vált minden :/ De akkor is mit lehetett volna tenni? 3 év RENGETEG idő. És amivel befejeződött, annál jobb véget nem tudtam volna elképzelni. Szerintem azt akarja mondani ez az anime, hogy nem mindig van mindenre ferr megoldás, és sokszor abból áll az életed egyik része, hogy rájöjj a helyzet legjobb megoldására.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Én valahogy úgy éreztem hogy nem is létezik erre a helyzetre tökéletes megoldás.. mert ami megtörtént megtörtént,nem lehet rajta változtatni.. és az a Takayuki akit Haruka szeretett,az már mire felébredt nem létezett.. Haruka valahogy csak összeszedi magát,a másik kettő meg hagy legyen boldog :) Elvégre valaki mindenképp rosszul jár..
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Nyilván nincs egy ilyen helyzetre tökéletes megoldás, az a dráma az animében...

Mitsuki számomra már a baleset előtt is ellenszenves volt. Ha már segít a barátnőjének, akkor már vagy győzze le az érzelmeit, vagy vallja be, de amit ő csinál, az imho.. undorító. Ha fontos neki a barátja, akkor kettejük miatt is fontos lenne, hogy elmondja neki, ha meg nem, akkor miért az egész? És mondom, épp ezért nekem az a gyűrűs rész egyébként is ellenszenves volt, még mielőtt köze lett volna egyáltalán Haruka balesetéhez. És ha Mitsuki egy ilyen után boldog tud lenni Takayukival, hát...

Takayuki meg azért nem szimpatikus, mert elég.. gyenge jellem szerintem, állandóan csak arrébb söpri a problémákat, és hitegeti Harukát meg Mitsukit is, nem tud elég határozott lenni, így még több fájdalmat okoz mindkettejüknek (egyébként meg kb mindig azt a lányt szereti, aki vele van^^" az elején azért nem egy utalás volt arra, hogy neki Mitsuki tetszett).
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

paTKany szerintem is nagyon jól megfogalmazta a lényeget.
Ami pedig az én véleményemet illeti, hát... Ez egy nagyon jó anime lehetett volna, és az alapötlet meg is volt hozzá. Ahogyan ezt a történetet előadták, az volt, ami nagyon nem tetszett.
3 év valóban sok idő, de Mitsukit a sorozat végignézése után is egy gyenge, gyáva, önző és sajnos azt kell mondanom, hogy elég undorító alaknak tartom. (Hogy miért, azt most hadd ne fejtsem ki, nem végeznék vele egyhamar, az biztos.)
A befejezés (ezek szerint csak nekem :dirr:) nem tetszett egyáltalán. Folyton az a gondolat járt a fejemben, hogy (elnézést a vulgáris szóhasználatért) "This is fucked up. Seriously."

Visszatérve arra, amit paTKany írt: a tényen, hogy az a 3 év eltelt, nem változtatott volna semmi, de azért pont Mitsukit választani... Ő volt az egyetlen karakter, akit egy pillanatig sem tudtam sajnálni, mert nem sok emberség szorult belé meglátásom szerint.
(Nekem Haruka karaktere tetszett a legjobban, őt pedig Akane követi.)

Hogy ne csak negatívumot említsek, az art nagyon szép és a zene is kellemes. Mindemellett nem lett rossz a sorozat összességében, főleg, ha figyelembevesszük azt a tényt, hogy H-Game alapján készült.

Edit: Már majdnem megfeledkeztem róla: Kaen postjával teljes mértékben egyetértek.
Edit 2: Ja és Daikuuji rulez. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem igazan tudok ujat hozzafuzni, de mar kb 3szor akartam irni h igen, igen Kaen postjaival ertek egyet..
mert sztem Mitsuki nagyon is hibas, es nekem sem volt szimpi az elejetol..
azert sztem nem Seriously fu**ed up. Csak egy picit :D
(Nem tudom h ereztem volna ha a Haruka-t valasztja, lehet h azert egy kicsit sajnaltam volna a Mitsuki-t is..ha vkivel rossz tortenik, barmennyire is nem szimpi azert sajnalom..)
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

:cool:

Én is egyetértek Rage-dzsel, kicsit hatásosabban fogalmazta meg a Mitsuki-képem. :D Daikuuji poén volt. :D Amúgy a vége... Hát lehetett volna jobb, de az, hogy Mitsukit választotta, legyen Takayuki problémája. A legvége viszont, mikor Haruka meséjét olvassák, szerintem nagyon szép volt. :) Éljen Haruka!
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Kaen írta:A legvége viszont, mikor Haruka meséjét olvassák, szerintem nagyon szép volt. :) Éljen Haruka!
Approved. :cool:
Akit érdekel, olvassa el, nekem tetszett. >> ほんとうのたからもの
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

http://www.animenewsnetwork.com/article.php?id=8409

A Funimation licencelte a Kiminozot...

...mindezt egy héttel azután voltak képesek bejelenteni, hogy megvettem a japán kiadású DVD-ket. :)

Kell egy kis idő amíg napirendre térek a dolog felett. Mindesetre ez a hír arra késztet, hogy revideáljam korábbi nézetemet az erogameből készült animék licencelésével kapcsolatban. Ha ez bejön akkor lehet, hogy később a Kanon vagy az AIR is lesz hivatalosan angolul.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Kimi ga nozomu eien "Haruka Route" anime
Hír a moonphase nyitóoldal tetején:
■アージュ、特報 「君が望む永遠 “遙ルート”」 アニメ化決定!!
Ide az aoi főoldalra addig nem küldöm be amíg megerősítést nem nyer, de ha ez igaz akkor a Haruka-pártiak kivánsága meghallgattatott.

EDIT: nem találtam megerősítést csak egy képet:
Kép
Ez nem sok, úgyhogy egyelőre csak egy âge-féle rossz viccnek tekintem az egészet.

---
Továbbá van egy biztos hír is a KGNE-vel kapcsolatban.
Az Ayu-Mayu Gekijou ősszel folytatódik, a Kiminozo radio oldaláról lesznek majd elérhetőek a részek, egyelőre nem tudni, hogy csak a japánok vagy az egész világ számára.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

OMG!!!111oneone :shock:
Remélem, hozza az első sorozat minőségét. ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Érdekes lenne egy Haruka "végigjátszás" változat. Bár ott nem hiszem hogy annyira izgulnánk a vége miatt mert azt már lehet sejteni...
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ayu Mayu Gekijou első rész stream:
mms://dca.pod.tv/cmjapan/free/kikaku/age/ayumayu/ayumayu_01_9870113.wmv

Szerepel benne Haruka is. Jó újra hallani Kuribayashi Minamit.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én mindig tudtam, hogy mindenről Ayu tehet. :dirr:
Kép
Válasz küldése