Weiss Kreuz

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Schuldig
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2006.02.09. 16:43

Weiss Kreuz

Hozzászólás Szerző: Schuldig »

Úgy láttam ennek az animének még nincs topic, szóval gondoltam csinálok egyet...
Ki látta? Kinek hogy tetszik?
Szerintem nem rossz a történet, csak a kivitel lett olyan.... furcsa :? Mondjuk ebben benne van az is hogy 1998-as anime, de láttam már legalább ugyanilyen régit (pl Cowboy Bebop) ami jobb volt grafikailag... az animáció is sok helyen akadozó, néha az az érzésem hogy kapkodva rajzoltak a készítők...
A Weiss tagjai közül Aya kivételével mindenkit tökre bírok :D de a kedvencem Schuldig a Schwarz-ból. :D

A Weiss Kreuz Glühen-t és OVA-t még nem láttam, bár a Glühenből találtam pár képet a neten és a grafika fényévekkel jobb az eredeti Weiss-nél, csak ne alakították volna annyira át a szereplők külsejét... :(
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Én eddig 1 részt láttam belőle.
Igaz, nem lehet 1 rész alapján dönteni, nincs is róla igazán véleményem, csak a kivitelezése nekem sem tetszik...és ha már az nem tetszik, akkor nem tudom tovább nézni. ^^"
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Szintén. Megnéztem az első részt anno és amit láttam belőle--> Bűnrossz animáció,grafika. Szal ezek után abba is hagytam^^
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Volt már ilyen topic, de érdeklődés hiányában törölték. (Mellesleg én hoztam létre.) Jó ideje láttam, de számomra az egyik kedvenc, nekem bejött a sztori. Én láttam végig a sorozatot (OVA? Abban kételkedek...), és az alap sorozathoz képest a Glühen ritka pocsékra sikeredett, szóval kedves Schuldig, ne nézd meg, ha nem akarod elrontani a sztorit, nem veszítesz vele semmit. Meg a vége is jó durva...
Amúgy a kedvenceim: Aya, Ken, és Omi.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Schuldig
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2006.02.09. 16:43

Hozzászólás Szerző: Schuldig »

Narumi írta:Volt már ilyen topic, de érdeklődés hiányában törölték. (Mellesleg én hoztam létre.) Jó ideje láttam, de számomra az egyik kedvenc, nekem bejött a sztori. Én láttam végig a sorozatot (OVA? Abban kételkedek...), és az alap sorozathoz képest a Glühen ritka pocsékra sikeredett, szóval kedves Schuldig, ne nézd meg, ha nem akarod elrontani a sztorit, nem veszítesz vele semmit. Meg a vége is jó durva...
Amúgy a kedvenceim: Aya, Ken, és Omi.
Az OVA-t pont most nézem (meg a Glühent is elkezdtem tölteni, bár tudom mi vár rám.....)
Az OVA nem rossz, nincsenek olyan elcseszett fejek de nem változtattak a karakterek külsején, csak gyakrabban váltanak ruhát, és Ayának fehér szerkója van.

Egyébként én a Weiss-t meg a Nightwalkert egyszerre kezdtem nézni, a Nightwalkernek sztem jobb a grafikája meg az animációja, de mégis abbahagytam a 6. epizód táján... a Weiss a történet szempontjából jobban tetszett, meg a Nightwalkerben amúgy is volt pár hülyeség :?

-----

Na most fejeztem be a kétrészes OVA-t és nekem nagyon tetszett. :D

(SPOILER ha valakit érdekel...)

A második részben mikor egymást nyírják... hát azt nagyon jól megcsinálták szerintem, de mikor a végén kiderül hogy nem is volt igazi akkor kicsit csalódtam... :?
Akirát tökre sajnáltam, túl hamar meghalt - szerintem.

Az eredetihez képest nagyon-nagyon jó a grafika meg animáció, kár hogy nem így csinálták a sorozatot...
Avatar
Youko-Ryuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2006.05.10. 21:07
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Youko-Ryuu »

Üdv!
Én most nézem ezt az Animet és nekem az egyik nagy kedvencem lett!
Aya a legjobb! ::daisuki::
Nekem teccik a történet vezetés és a zenéi is.
Szerintem naon érdekes. Igaz a grafika néhol hagy maga után néhány kívánni valót de lényegében ez is naon jó benne.
HAbár hol nincvsennek hibék?
Szal egy szó mint száz nekem ez az egyik nagy kedvencem!!!
http://j-radio.hu
A felkelőnap Hangja!!
Hallgassátok Ti is!
Hamarosan élő műsorral is jelentkezünk!
ill Az Anime Conról szokás szerint élő közvetítést adunk! :)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, WK topic.... (és egyébként is, ma még nem gyalogoltam bele senki lelkébe xD;; ) Sz'al, szerintem ez a legpocsékabb animék egyike, ami valaha készült. Bűnrossz grafika és animáció, ritka idióta sztori ("Adjátok vissza a vesémet!" XDDDD), kétdimenziós, pozőr karakterek, satöbbisatöbbi.... katasztrófa, bár társaságban nézve kiváló hangulatjavító. :D

Akinek tetszik, örüljön neki, de számomra a WK a műfaj egyik mélypontja.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat telleg jol megy neked az emberek lelkivilagaba valo gyaloglas :drop:
Mondjuk speciel a WK nekem sem tetszett, megneztem belole egy reszt, mert sok helyrol hallottam h Fujimiya Aya igy meg ugy, meg h hu de jo, de engem sem rakadott meg a "viragarus" fiuk tortenete, a grafika is tenyleg nagyon pocsek..pedig az otlet nem olyan rossz...
Avatar
hijikata
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.09.16. 19:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hijikata »

WK topic. Khöm. Előreszegezem, hogy egy-két másik fórumban Aya a nickem, ebből következtetni lehet arra, hogy igencsak szívemhez nőtt a fickó. De azért megpróbálok elfogulatlanul nyilatkozni. :cool:

Igen, a Weiss Kreuznak vannak hibái (mufurc megragadott párat, igaz, ő alapból nem csípi a WK-t), bár azért annyiban meg kell védenem a grafikát, hogy érdekes módon van egy-két jelenet, ami különösen szépen lett megrajzolva, némelyik viszont tényleg irtó ronda. :weh: Ayáról is egy-két screenshot annyira gáz, hogy szinte már nem is őt ábrázolja. Máshol meg bishi a javából. Még azt is meg merném kockáztatni, hogy nem ugyanaz rajzolta a sorozat bizonyos részeiben. Ha valaki látta már a WK artbook képeit, ott látszik igazán a különbség. Na, nálam azokon a képeken Aya=Aya. Az a málészájú srác, aki bambán bámulja a tölcséres fagyiját Sakura mellett ücsörögve, az az Aya karakter megcsúfolása és szégyene.

A sztorival kapcsolatban engem főként az zavar, hogy a sorozatokon kívül annyi dráma CD jelent meg Aya múltjáról, a két sorozat közti időről, a glühenes időszakról (ráadásul ezek nem időrendi sorrendben követik egymást, hanem csaponganak térben és időben), hogy képtelenség egy rendes időrendiséget felállítani, hacsak valaki nem akar a Weiss Kreuzból ledoktorálni. :roll: A Weiss Side B mangában is sokszor hivatkoznak a dráma CD-n elhangzott dolgokra, így aki azokat nem ismeri, sokszor csak bámul a mangát olvasva, hogy most akkor miről is van szó?

Sajna a WK-t nagyon durván beszippantotta a marketing-hadjárat (vagy fordítva), és Takehito Koyasu (aki szerintem titkon szerelmes Ayába ::daisuki:: ), már maga sem tudja, hogy mit is akar kihozni ebből az egészből, csak legyen valami új, amit el lehet adni a rajongóknak.

Szerencsére a WK rajongókban most sem kell csalódnunk. A fanok annyi fanfictiont, fanartot stb. "gyártottak" a sorozat alapján, ami remekül elfedi a kijavítja a sorozat hibáit, rengeteg pluszt adnak hozzá, így aki nemcsak a sorozatokat nézi meg, hanem egy kicsit beleás a témába, annak egy csomó minden sokkal világosabb és érthetőbb lesz.

Ami engem illet, a barátnőmmel, Islanddel egy saját sztorit dolgoztunk ki Aya karaktere alapján, amiből kiszedtünk egy csomó mindent és hozzátettünk annyi új Aya és Island "emléket", ami alapján már nem WK fanficet, hanem fanbookot lehetne írni. Sokszor már gondban vagyok, hogy egy-két dolog az animében is szerepel-e, vagy csak a mi közös agyszüleményünk. És mivel ebből a sztoriból természetesen kimarad a vese nélküli Sakura vagy az egy kilós katanáját a fogai (!) között megtartó Aya stb., ezért már nem tartom olyan gáznak az egész WK-t. Na, ebből bizonyára most semmit sem értetek, sebaj. :crazyy:
Legújabb frissítések a Bishounen Paradise-on:
- Ootori Kyoya karakterlap (Ouran High School Host Club)
- Alice 19th mangafordítás
Avatar
Youko-Ryuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2006.05.10. 21:07
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Youko-Ryuu »

Hellla!
Mufurc és mindenki más aki csak azért kezdte el lehordani a sárga földig a Weiß Kreuzt mert ma épp még senki be se kötött bele!
Az előbbi nem ok arra h azt mond h pocsék.
:bounce:
http://j-radio.hu
A felkelőnap Hangja!!
Hallgassátok Ti is!
Hamarosan élő műsorral is jelentkezünk!
ill Az Anime Conról szokás szerint élő közvetítést adunk! :)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat..öö..akar mufurcnak jo napja van, akar nem, akar bele kotott ma 947569387568576 emberbe, akar nem, akkor is azt fogja mondani h pocseek, szoval ezen nem erdemes filozni..
Az meg masik kerdes h attol h szeretek egy animet, attol meg latni kell ugyanugy a gyengesegeit is..marpedig a WKnak az is van, kezdve a telleg nem tul igenyes grafikaval..mondjuk en csak 1-2 reszt lattam, de abbol is siman latszodott...
Avatar
Youko-Ryuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2006.05.10. 21:07
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Youko-Ryuu »

Nem kötözködöm.!
Abban egyet értek veletek h a Grafja nem a legjobb. de a történet érdekes.
Legalábbis szerintem.
::jumph::
http://j-radio.hu
A felkelőnap Hangja!!
Hallgassátok Ti is!
Hamarosan élő műsorral is jelentkezünk!
ill Az Anime Conról szokás szerint élő közvetítést adunk! :)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Izé, nem csak azért szóltam be a WK-ra, mert kötözködni akarok. :3 Én és a Weiss Kreuz, ez egy nagyon hosszú és szomorú történet, és teljesen komolyan gondolom, hogy egy rettenetesen pocsék anime - idióta történet, idióta és kétdimenziós szereplők, rettenetes grafika, stbstb. Ez nálam = rossz anime.

Egyébként érdemes körbenézni a fandomban, a rajongók nagy része is úgy van vele, hogy fanficek/fanartok jöhetnek, de nem néznék meg újra az animét magát. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Youko-Ryuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2006.05.10. 21:07
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Youko-Ryuu »

HelllA!
ok. Éretem mit monbdasz.
Nekem teccik. ::jumph::
Tény h nem a legjobbb , de azért szetm jó!
http://j-radio.hu
A felkelőnap Hangja!!
Hallgassátok Ti is!
Hamarosan élő műsorral is jelentkezünk!
ill Az Anime Conról szokás szerint élő közvetítést adunk! :)
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

egyetértek többé-kevésbé :-P
jó a grafika de pocsék a sztori.... nekem személy szerint hatalmas csalódás volt, ennél jobbat is ki tudtak volna találni a szerzők úgy vélem :cool:
Válasz küldése