Berserk

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Neked hogy tetszett a Berserk?

Nagyon nagyon nagyon :)
26
59%
Tetszett
10
23%
Elmegy, nézhető
7
16%
Ennél rosszabb nincs :(
1
2%
 
Szavazatok száma: 44

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szacsi írta:És nézzétek meg ezt XD : klikk
Súlyos! :lol: Amúgy erről jut eszembe, az amerikai DVD kiadáson rajta van extraként amikor szinkronizálták a sorozatot, és bakiztak. (vagy amikor szándékosan elbaromkodták a jeleneteket XD) Az egy dolog, hogy Griffith szinkronszínésze minden jobb jeleneténél dalra fakadt, de ez igazán az Eclipse-nél ütött: "Na-na-na-na-na BATMAN!" XDDD Megéri megnézni. :D
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jujj, ezeket láttam, nagyon jók XD
A dalolászós Griffith tényleg nagy volt, de Gutts sem volt rossz azzokkal az állati eredetűnek tűnő hangokkal XD De legnagyobbat akkor is az ütött, amikor Griffith fürdik a patakban, Caska meg kérdi, hogy hogyan tehette amit tett, erre Griff:
- Because...I'm just a girl who can't say no... XDDDDDD

(rég láttam, lehet hogy nem pontosan így volt ^_-)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jaja. :D Gatts legjobbja szerintem talán a rókavadászat volt: "FOXY!" XDDD
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ma megnéztem az összeset (pontosan ami youtube-n fellelhető..).
Teljesen kikészültem tőle. Ami még zseniális rész, amikor Griffith és Charlotte először találkoznak, a király meg hívja, hogy:
Charlotte..... GET OVER HERE! XD Az a hirtelen elmélyülő hang XD

Úgyhogy szó mi szó, jót lehet szórakozni ezeken :D
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Micsoda viták vannak itten! :D Előre jelzem, még nem olvastam vissza az összes hozzászólást, de akkor is szeretném kiírni magamból, mit gondolok. Hangsúlyoznám, hogy ez a személyes véleményem és nem kell velem egyetérteni.
mufurc írta:Ja, és hogy még jobban sokkoljak mindenkit, szerintem a szeretet és a szerelem nem szinonímák, és lehet valakit úgy rettentően szeretni, hogy nem vagyunk belé szerelmesek. TUDOM, HIHETETLEN. O___O
Annyira nem is. ^^
A sorozat nézésekor bennem az a kép alakult ki, hogy Griffith a végsőkig kétségbeesetten ragaszkodik Gattshoz: próbálja őt is a befolyása alá vonni, ugyanakkor egyedül vele szemben nem képes közönyösséget mutatni és érzelmileg semlegesnek maradnia. Griffithnek ritkán vannak őszinte pillanatai és azok is szinte mind Gattshoz köthetőek. Kivételesen bánik vele és nagyon szereti (már amennyire ő tud ilyet, hiszen ahogy írtátok, kissé torz lelke van), és bár birtokolni akarja, én is úgy gondolom, hogy semmiképpen nem lehet BL-t magyarázni a dologba...
Ami Caskát illeti, szerintem Griffith ha esetleg kedvelte is, igazán sosem szerette, csak kihasználta a rajongását (mint mindenki másét), Gatts pedig kicsit később ébredt rá a lány iránti érzéseire, minek utána Griffithet csakis a féltékenység és a rá annyira jellemző bosszúvágy hajtotta.
Gatts fölötte aratott győzelmeit (ha Caskát is ide számítjuk) és lelépését a saját vezetői kudarcának élte meg, képtelen volt megemészteni és onnantól kezdve teljesen összezuhant lelkileg. Nem tudott tovább hideg fejjel gondolkodni és elkezdett érzelmi alapon kapkodni jobbra-balra. Szegénykének ez is lett a veszte... Gatts sosem tartozott igazán a Héják közé és ez piszkálta nagyon Griffith csőrét; akárhogy erőlködött, ezen még ő is képtelen volt változtatni.

Egyébként már most látom, hogy én ebben a topicban utálva leszek, ugyanis nem vagyok valami jó véleménnyel Griffith-ről és megőrülök azoktól a magyarázatoktól, hogy mindent azért csinált, mert a Sors ezt szabta ki neki/volt egy nagy álma, amit mindenképpen be akart teljesíteni és jaj szegényke... Nekem nem sikerült megkedvelni egy fikarcnyit sem és a tetteiben rejlő nagyszerűséget sem látom. De negatív karakternek kiváló, borzasztóan be tudtam rá rágni, valahányszor valami hatalmas görénységet művelt. :D Egyedül az utolsó részekben éreztem némi sajnálatot iránta, de ugye akkor meg jött a nagy átváltozás...
Jut eszembe, én az anime végét is utáltam és az utolsó rész után faarccal kinyomtam a PC-t és elmentem aludni. Tudom, sokan mondják, hogy ennek így kellett lennie, meg ez volt a tökéletes lezárás, de nekem összerombolta az egész addigi élményt és ezért nem is lett kedvenc a Berserk.

NO FLAMES PLS!
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

siklara írta:Egyébként már most látom, hogy én ebben a topicban utálva leszek, ugyanis nem vagyok valami jó véleménnyel Griffith-ről és megőrülök azoktól a magyarázatoktól, hogy mindent azért csinált, mert a Sors ezt szabta ki neki/volt egy nagy álma, amit mindenképpen be akart teljesíteni és jaj szegényke... Nekem nem sikerült megkedvelni egy fikarcnyit sem és a tetteiben rejlő nagyszerűséget sem látom.
Nyugi, sokan utálják Griffith-et, legalább a nézők 50%-a. :) Amúgy jó véleménnyel én sem vagyok róla: egy fölényeskedő, és beképzelt, embereket tárgyként kezelő szemét, aki a legjobb barátai is elárulja, csak mert neki van egy álma (OMG!, másnak nincs...), amit bármi áron teljesítenie kell, hiszen "a Sors így rendelte" (kellett valami ürügy... XDD). Na és itt jön a poén: mégis kedvelem. :D Pedig az ilyen szereplőket úgy alapból utálni szoktam, de neki valahogy "varázsa" volt, és végül is valóban minden sikerült neki a végére, így vagy úgy. :wink: Szóval egy rohadék, akit a valóságban szembeköpnék, és én sem bocsátom meg neki, amit tett, de ezzel együtt is az egyik kedvenc karim, furcsa az emberi lélek. :)
A tetteiben rejlő nagyszerűség annyi volt, hogy ügyesen mozgatta a szálakat, és a jól kigondolt terveinek köszönhetően sorozatban nyertek. (Mondjuk itt jön be a másik dolog, amit már írtam: megnéztem volna, hogy Gatts nélkül mennyire sikerül neki ugyanez.)
siklara írta:Jut eszembe, én az anime végét is utáltam és az utolsó rész után faarccal kinyomtam a PC-t és elmentem aludni. Tudom, sokan mondják, hogy ennek így kellett lennie, meg ez volt a tökéletes lezárás, de nekem összerombolta az egész addigi élményt és ezért nem is lett kedvenc a Berserk.
Erről nagyon megoszlanak a vélemények. :) Egyesek szerint így jó, ahogy van, mások szerint nem volt rossz, csak a vége lett picit gáz (ide tartozom én is), és olyanok is vannak, akik az egész animét utálják, és a mangára esküsznek. Szóval biztos nem vagy ezzel egyedül. :D
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

siklara írta:Kivételesen bánik vele és nagyon szereti (már amennyire ő tud ilyet, hiszen ahogy írtátok, kissé torz lelke van), és bár birtokolni akarja, én is úgy gondolom, hogy semmiképpen nem lehet BL-t magyarázni a dologba...


Nem tudom már, ki kezdett itt BL-t emlegetni, de szvsz elég nagyot tévedett. Ami viszont tény, az az, hogy Griffithnek nagyon-nagyon fontos volt Gatts, láthatólag fontosabb, mint bárki más. Ahogy Te is írtad, birtokolni akarta. Emellett, nyilván öntudatlanul, érzett iránta szeretetet is, de valami furcsa és eltorzult formában (lassan már csak ismételni tudom, amit előttem elmondtak, annyira túl lett tárgyalva a téma XD). Ezt vajon szerelemnek hívják? Nem hinném... meg az is jó kérdés, hogy maga a szerelem mit jelent- milyen ha viszonzatlan, milyen ha viszonozzák stb. Abban is lehet valamiféle birtoklási vágy... hát igen, az emberi érzelmek bonyolult dolgok. :^_^: De hogy itt a szó klasszikus értelmében vett szerelemről lett volna szó, az szerintem csak egy másodrangú fanfic-író rossz vicce lehetne.
Megjegyzem, engem egyes fangirlök minősítettek már homofóbnak, mikor "nem voltam hajlandó elismerni" Kaworuról (NGE), hogy 100%-os bizonyossággal állíthatjuk, hogy homo... pedig ő azért kétesebb eset, mint Griffith XD. Olyan értelmes dolog ilyeneken flamelni... :dirr:
siklara írta:Egyébként már most látom, hogy én ebben a topicban utálva leszek, ugyanis nem vagyok valami jó véleménnyel Griffith-ről
Ezzel már vagyunk így egy páran, szóval üdv a klubban... :wink: Azt azért megjegyezném, hogy Berserkből egyik karaktert sem szeretem különösképpen, vagy legalábbis nem nevezném kedvencnek egyiküket sem, Griffith viszont szerintem nagyon hiteles és jó karakter, -tisztára mint egyik-másik politikus XD- de egyáltalán nem szimpatikus. (Ellenpélda: Oberstein a LoGH-ban. Legalább annyira ellenszenves, mint Grif, és valami miatt mégis nagyon bírom, bár nem szívesen kerülnék az útjába- na jó, mondjuk Griffithnek sem :dirr:.)
siklara írta:Jut eszembe, én az anime végét is utáltam és az utolsó rész után faarccal kinyomtam a PC-t és elmentem aludni. Tudom, sokan mondják, hogy ennek így kellett lennie, meg ez volt a tökéletes lezárás, de nekem összerombolta az egész addigi élményt és ezért nem is lett kedvenc a Berserk.
Nem tudom megfogalmazni miért, de a Berserk úgy általában nem jött be annyira hogy kedvenc legyen. Persze remek a karakterábrázolás, érdekes a történet, tetszett meg minden, de akkor sem. Azért ehhez annyit még hozzátennék, hogy a történet lezárása tulajdonképpen az első rész, szóval az utolsó után imho azt még érdemes egyszer végignézni. :wink:

Amúgy azon, hogy tetszik-e/jó-e a befejezés vagy sem, tényleg nem érdemes vitatkozni, mert van akinek a manga ill a lezárt történetek tetszenek jobban, szóval ízlések és pofonok kérdése a dolog. :D
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Rogue
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.11.10. 10:56
Tartózkodási hely: mikor hol
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rogue »

Na, akkor jelentem, megérkezett az überGriffithfan is! XD És hozzáteszem, sztem meg én nem leszek itt népszerű ezzel... :P DE kezdeném inkább az elején: nekem a Berserk a kedvenc animem (a Cowboy Bebop mellett). Hogy miért? A magyarázat igen egyszerű: nem volt még anime, ami ilyen hatással lett volna rám. Amikor véget ért, egyszerűen csak ültem sokkban... Majd nem tudtam, h sírjak - e v nevessek inkább.... Végül röhögőgörcsöt kaptam - a Comedy c darabot néztük meg ugyanis utána.... Félreértés ne essék, nincs (annyira) beteg lelkivilágom, egyszerűen csak akkor nem tudott másképp kiszakadni belőlem az az érzésköteg, ami az utolsó kb 5 rész alatt halmozódott fel lelkecskémben. És még a nagy röhögés után is kb egy hónapig tartott mire magamhoz tértem... És ettől is tartom olyan nagynak ezt az animet... Griffitht pedig azért az abszolút kedvenc animekarakter (nem csak a Berserken belül, hanem "interanimelisan" is), mert rajta még most is van mit megbeszélni.... Nagyon elgondolkodtató karakter... Lehet valakinek szimpatikus v ellenszenves, teljesen mindegy, mert mindenesetre elgondolkodik azon, hogyan és miért tehetett vki ilyet... És ez már elég, ekkor már a karakter megnyerte az ember gondolatait magának. Mindenesetre én abba a táborba tartozom, amelyik nagyon szereti Griffitht. Persze, sokan rám sütik, h elfogult vagyok vele szemben, meg h biztos csak azért szeretem, mert "überbishi".... Kár lenne tagadnom, h tényleg szeretem őt a védelmembe venni, mert nem ítélem el. Nem is helyeslem azt, amit tett, de szerintem nagyon emberi cselekedet volt, és a helyében többségünk ugyanígy cselekedett volna. Ami a külsejét illető "kritika": tényleg szép, van benne vmi légies, túlvilági, angyali, de vannak nála sokkal szebben megrajzolt karakterek is, mellesleg a bishounen fogalom számomra nem a nőies típust fedi le... Na, ez most kicsit kitérő volt, de hogy visszakanyarodjunk: Guttsot sem szabad elfelejteni. Az emberek (köztük én is) hajlamoska arra, h a belemenjenek a "Griffith így, Griffith úgy" témában, miközben ott a másik főhős is, Gutts. Nélküle nem ismernénk meg Griffitht sem. Számomra ők egymás komplementerei. Bár tény, h Griffith sokkal bonyolultabb, vitathatóbb karakter, mint Gutts, aki időnként túlságosan is plainnek és kicsit talán állatiasnak tűnik, de nem szabad róla megfeledkezni. Számomra ő is szimpatikus volt, de annyira nem szerettem meg, mint Griffitht, hisz Griffith karaktere teljesen lekötött, míg Guttson egyszerűen nem volt min gondolkozni - ő amolyan egyszerű, de nagyszerű, nem épp a szavak embere, Ryan Atwood (from The OC) - típusú karakter. Mondjuk a mangaban aztán teljesen ledöbbentem rajta... Az animeben nem igazán jött ki, de az Eclypse után teljesen meggárgyul olyan értelemben, h pusztító géppé válik, többé már nem ismer sem istent, sem embert, csak az a lényeg, h a célját elérje... (--> Hát nem ismerős ez a céltudatosság? ;) ) Aztán a mangaban a gyerekkora, a születésének körülményei is részletesen ábrázolva vannak.... Csak ültem, és nem tértem magamhoz, amikor olvastam... Csoda, h még egészséges ember lett szerencsétlenből... Ami úgy egyébként illeti a mangat: sztem azt a 9 kötet érdemes elolvasni (ha nem csal az emlékezetem, a 4-től a 13. kötetig), amit az anime dolgoz fel (a manga plusz infókat ad így az animehez, s így segít azt jobban feldolgozni), amiről pedig tudni kell, h (sztem legalábbis) = best of manga. Én is azoknak a táborát gyarapítom ugyanis, akik teljesen megvannak elégedve az animevel, és azt mondják, ennek így kellett lennie. Ami pedig a mangaban van még (hisz a manga továbbviszi a cselekmény fonalát) az már mind nem érdekes, sőt, sztem helyenként túlzásba esik, és már -már a hülyeség és az idiotisztika malmára hajtja a vizet...
Na, most dióhéjban egyelőre ennyit szerettem vona mondani, de vmi azt súgja, h fogtok még ebben a topicban postot olvasni tőlem... :P ;)
"Filozófusok" kíméljenek! Az élet élet kell hogy legyen, és a valós élet nem a tisztásra lépésben nyilvánul meg.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Amugy utánnanéztem a Berserk játékoknak.

Nos.

A Sword of the Berserk /különálló, ám annál jobb sztorival rendelkező történet/ csak is kizárolag Sega Dreamcast-en (a beszt) fellelhető.
Erről nagyjából annyit hogy félig film, félig apritásos játék. Amugy a bejátszások elég hosszuak, és játék grafival történik ami azért még ma is szépnek mondható. A zenéket a Berserk anime zene szerzője Susumu Hirasawa prezentálja, és itt is található pár kiemelkedő, mint pl az animében a "Gutts" vagy "Behelit".
Amugy minden roppant aprólékos, tehát a tarkón a néha vérző sebhely ott figyel, a haja ugyanolyan tüsi, a páncél illetve a karjánál a "mini ágyú" / nyilpuska szintén elég jól ki van dolgozva. Amugy a manga után játszódik /már csak azért is mert itt már a spec. páncélja van/ Ha az anime storyját leegyszerüsitjük akkor kb ugy fest hogy Griffith álmai megvalósitásához felhasználja Gutts-ot, nos ha ilyen szinten egyszerüsitjük a játékot, akkor a lényeg: Gutts, Casca /még mindig zizi állapotában/ és valami kis repkedő tündér /?/ betévednek egy városba, ahol egy fertözött ember nagy erejű zombivá változik, de miután mi leapritottuk fajin kis kardunk segítségével, meg talál minket egy amolyan falu vezető szerüség, és miután megtudja hogy mi történt Casca-val azt mondja hogy ők tudnának segíteni, de persze cserébe meg kéne tenni ezt-azt.. na már mint irtam a játék fele film és itt nem 2perces bejátszásokra kell gondolni hanem van amikor akár 10percre is. Ilyenkor ált. nyugi van, beszélgetések, vagy egy karakter mesél erről arról a lényeg hogy olyasmi részek ezek mint az animében amikor nem épp halomra ölték az ellenséges katonákat.
A játék részében meg hát amit elöbb irtam, apritás van, nagyjából az anime mintájára /tehát csak magadra és a kardodra számithatsz, hihetetlen tulerővel szemben/ az ellenfelek fertözöttek-zombik-katonák meg pár igen merészen festő boss szintén az anime stilusára jellemzően vannak elkészitve. Amugy nem ugy fest hogy van egy fajta katona vagy zombi, ezek van amikor igen csak eltérő méretekkel erővel illetve fegyverrel rendelkeznek. A helyszinekre nem lehet panasz, erdő, várak, nagyon szép tájak, várbörtön rendszer, faluk stb ujfent csak az anime stilusának megfelelően. Még érdemes megemliteni a Berserk mode-ot, ami egyre hevesebb csata közben jelentkezik, ilyenkor Gutts bedurvul és /ha lehet még :)/ sokkal erősebb csapásokkal sulyt le, gyorsabb is lesz, és mellesleg ilyenkor még a kép is vörösre változik. /


A másik játék csak Playstation2-n található meg, régiótól eltérően vagy csak simán Berserk vagy Berserk: The Millenium Falcon.
Nekem sajnos kimaradt, lévén hogy kis hazánkból gyakorlatilag elérhetetlen, több beszerző bolt is bukta a dolgot.
Természetesen "másképp" is beszerezhető, de nekem spec nem chippes a gépem és nincs kedvem agyongyilkolni másolt cucokkal.. meg hát amugy is szerintem ilyet csak eredetiben érdemes beszerezni.
Ellenben több ismerösömnek volt hozzá szerencséje, és ők megosztották velem a részleteket :)
Tehát a Berserk nem folytatása a Sword of the Berserk-nek, ez a manga háát folytatásnak nem lehet hivni inkább csak megjátékosítása, tehát a manga történéseit követi, állitólag nagyon is jól, ám ez is egyben a gyenge pontja, mert aki ismeri a mangát az tudja hogy mi után mi jön. /mig a Sword-nél egészen meglepö fordulatok is történtek/
A másik, hogy eggyes föbb történések-re elég sok játékidő jut mig másokra alig. A fentebb emlitett okok miatt a zenéről semmit se tudok mondani, lehetséges hogy ismét S.Hirasawa keze van a dologban.
A grafika jobb a Swordnél /még jó hisz az nem éppen mai/ de a ps2-es mezönyben nem kiemelkedő, amolyan átlagos.
A sima viszont ugyanaz. Bejátszások, aztán csata. Nagy örömömre itt már Griffith is feltünik, és a videóban még lehet látni ahogy Gutts bedurvul /Berserk mode/ és nekiront de tovább nem mutatják.. mindenestre már én csak ezért is szivesen beszerezném a cuccot :D/

Hát dióhéjban ennyit. :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Doom: Köszi az infókat! :)

Rogue: Párszor felvihogtam a hozzászólásod olvasása közben, jól tudsz fogalmazni XD Egyébként osztom a véleményed, úgy ahogy van, Griffith máig az egyik kedvenc karakterem azzal a szilikonos szájával XD
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Ezt nézzétek:
http://www.animevice.com/news/new-berse ... lert/2072/
Vélemény?
(Megint Thread Necromancer vagyok :thumb: )
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez még tavalyi hír, sajnos azóta kiderült, hogy félbehagyták a projectet. :( Pedig igen, azóta meg is erősítették, hogy ez egy hivatalos Berserk animés folytatás lett volna, ami az Eclipse után játszódik.

Egyik fórumon volt róla pár infó:
Miura-t gyakran nyaggatták a rajongók, hogy legyen egy anime sorozat.
Támogatta az új sorozat elkészítését, ő is akart volna folytatást.
Igen, a weben található OVA képek abból származnak!
Azok egy próbaverziós trailerből szivárogtak ki...
Miura nem volt elájulva a színvonaltól, komolyabb költségvetést akart, szerette volna, ha minél jobban átültetik a mangát...
Talán a túlzott maximalizmus miatt lett lefújva az egész? ^^"
Ja, és Miura kommentje: http://image.gxzone.com/images/d/6/d6685d27c31.jpg

Úgyhogy jó lett volna, de sajnos ez van. :( Gondolom majd ha vége a mangának (remélhetőleg még úgy 2020 előtt XD), akkor talán újra előveszik a meganimésített folytatás témáját, bár Miurával elég nehéz lehet megegyezni, lévén meg van róla győződve, hogy saját magán kívül senki sem képes normálisan hozzáállni a Berserkhez. (Ezért pl. asszisztenst sem hajlandó fogadni, részben ezért tart olyan marha sokáig 1-1 Berserk chapter megjelenése.)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Mindig is azt gondoltam, hogy Miura nem százas, de részben igaza is van. Nem cseszhetik el a Berserk mangát holmi agyonCG-zett gyatra feldolgozással. Legalább meg kéne ütni a régi sorozat színvonalát. Azért jó lett volna egy anime folytatás, mind1 :) kösz az infót. Addig is várjuk a Deltavision kiadásait...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Ha már láttam a filmet, az meghozta a kedvem a sorozat újranézéséhez is, amit két délután alatt le is daráltam.
Nagyszerű európai középkori hangulat, rengeteg vér és gyilkolás, némi taktikázás és udvari cselszövések, emlékezetes karakterek és látványos jellemfejlődés (legalábbis a három főszereplőnél).
A befejezés pedig mindent visz, pozitív és negatív értelemben egyaránt. Engem mindig kiüt :O

És ezúttal már 720p BDripben (mert egy 1080p-s upscalet már túlzásnak tartok) volt alkalmam megnézni, ami elképesztően szép lett. A DVDripek messze elbújhatnak mögötte.

9/10



Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Jó volt, de a HD-n kívül semmit nem tett hozzá az eredeti mangához vagy a sorozathoz.
Kicsit véresebb lett, de ugyanakkor sok mindent összevontak, a háttértörténetekre való utalásokat pedig tényleg csak az érti, aki már olvasta/látta korábban a sztorit.
A csatajelenetek is csak madártávlatból lettek szebbek, közelebbről már bűnrondák a katonák és a lovak kialakítása. Szerencsére mikor csak egy vagy két főbb szereplő van színen és ők párbajoznak, azok a részek tisztességesen ki vannak dolgozva.

7/10

Összefoglalónak jó, de önálló filmként nem igazán működik, ezért véletlenül sem itt kell kezdeni a Berserk univerzummal való ismerkedést

Mindenesetre nagyon várom a második filmet, az állítólag sokkal jobb lett mint az első!
Előzetes

A harmadikról nem is beszélve: Előzetes
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Berserk The Golden Age Movie III - Descent
BD/DVD megjelenés: Június 19
:cool:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Berserk: The Golden Age Arc III - Descent

A korábbi két filmhez hasonlóan a harmadik is egy elég gyors tempót diktált, de mert itt szám szerint kevés eseményt kellett feldolgozniuk, így ez a film már nem hatott olyan összecsapottnak mint az előzőek.

A legtöbb vágás és változtatás a film első felében történt, itt rendesen pörögtek az események és több mellékes dolgot elhagytak (arab bérgyilkosok a csatornában, Fekete Kutyák, stb). A Napfogyatkozásban azonban minden véres és brutális dolog belekerült, ami a mangában meg volt írva, bár az erőszakolós jelenet lényegesen drámaibb és hatásosabb volt a sorozatban. Emellett még egy tíz perces epilógusra is maradt idő, ami a sorozattal ellentétben kicsit kerekebbé tette a lezárást, hogy pontosan mi is történt ott.

Animáció tekintetében a kézzel rajzolt karakterekkel ezúttal sem volt gond, és a CG ismételten fejlődött egy keveset. A 'nagy jelenet' alatt semmi kivetnivalót nem találtam benne, az azt megelőző tömegjeleneteknél azonban még most is elég műanyag hatást keltett :p

Vártam ezt az epikus 'lezárást', és küllem tekintetében elégedett is vagyok a látottakkal. De úgy érzem, fele annyira sem volt olyan hatásos ez a jelenet mint eredetileg. Egy 7/10-et mindenesetre megérdemel ez a film is.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, ha már ez is befejeződött, akkor néhány kérdés.

1. Lesz végre egyszer egy olyan animált Berserk "valami", ami kivételesen a Napfogyatkozás utáni eseményeket dolgozza fel? (Valami, ami nem konzoljáték? XD) Igen, tudom, hogy a manga is úgy haladt, hogy a Napfogyatkozásig egyre jobb és jobb lett, utána meg csak rosszabbodott, de szerintem még annak is több értelme lenne, hogy abból a csigatempóban haladó hentfestből animáljanak meg jeleneteket, mint hogy folyton csak a Golden Age arcot birizgálják. ^^" (Meg akármennyire elkurvult a manga, azért voltak még emlékezetes jelenetek a Napfogyatkozás utáni részekben is, pl. Gutts és Griffith találkozása a "Kardok hegyén", szóval azért nem igaz, hogy nem lehetne legalább összefoglaló-szerűen összehozni 1-2 kétórás filmet a Napfogyatkozás óta történt eseményekből.)

2. Az csak pletyka volt, vagy tényleg úgy tervezték eredetileg, hogy a három filmből csak az első lett volna a Golden Age arc újrapörgetése és a második-harmadik már az utána következő manga sztorikat dolgozta volna fel?

3. És végülis volt értelme annak, hogy gyakorlatilag megcsinálták újra a 98-as animét, csak rosszabb seiyukkal, rohanósabb történettel és gagyi CGI-vel? ^^" Mert kb. ilyesmiket láttam belőle. Legalább hűebben követték a mangát, belerakták azokat a szereplőket is, akiket a TV sorozat mellőzött (pl. Skull Knight), stb.? Apropó Skull Knight, írod, hogy a Napfogyatkozás után még volt egy tízperces epilógus, az alatt arra kell gondolni, hogy végre meganimálták, hogy Gutts és Casca hogyan menekülnek meg, vagyis ami a TV sorozatból pénzhiány miatt anno kimaradt? Mert ha igen és ott van vége, hogy Cascát a kovácsnál hagyja, ő meg Griffith után ered, akkor legalább annyi értelme már volt az egész filmtrilógiának, hogy végre tisztességes lezárást kapott az arc anime formában is. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2013.06.19. 23:28-kor.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Július-augusztus környékén ezt is tervezem végre megnézni. Tudom, kicsit le vagyok maradva, de egészen idáig nem éreztem úgy, hogy ezt a fajta hentelést kibírná a gyomrom. Azóta edződtem rendesen, vagyis valószínűleg nem lesz különösebb bajom és tudok a történetre is koncentrálni. Tapasztaltam, hogy nem igazán tudok odafigyelni, ha közben azt mormogom magamnak, hogy "ne legyél rosszul, csak rajzolt brutalitás". A mangát nem akarom elkezdeni, mert az animéről jókat hallottam, de a mangát már elég sokan szidják. A filmeket is meg fogom nézni, habár a csili-vili külső nem igazán illik bele az egész környezetbe.

Ja, az amerikai DVD kiadáson szereplő, poénos kisfilmeket megnéztem! Félelmetesen idióta az a banda! :LOL:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:1. Lesz végre egyszer egy olyan animált Berserk "valami", ami kivételesen a Napfogyatkozás utáni eseményeket dolgozza fel? (Valami, ami nem konzoljáték? XD)
Kábé 1000 éve olvastam valami olyasmit, hogy viszik tovább a dolgot, csak OVA-k formájában. Persze nem tudom mennyire hiteles ez az infó, mert bár volt valami japán magazinból scan, ami konfirmálta a dolgot, csak hát láttunk már ebben a történetben is troll végkimenetelt, szal...
Titkos írta:3. És végülis volt értelme annak, hogy gyakorlatilag megcsinálták újra a 98-as animét, csak rosszabb seiyukkal, rohanósabb történettel és gagyi CGI-vel? ^^"
Nem. Bár a harmadikat még nem láttam, de az első kettő alapján semmi értelme nem volt. Pocsék seiyuuk, gyatra CG, kreténül megírt dialógusok, gagyi adaptálás (a sorozatban háromdimenziós jellemeket láttunk - a múviban vázlatokat), ésatöbbi. (A kedvencem az volt, mikor a második filmben kapkodtak bele a vakvilágba, DE Griffith kufircára bezzeg maradt idő a végén... >_____>)

Dühös Berserk fanboi dühös!
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:1. Lesz végre egyszer egy olyan animált Berserk "valami", ami kivételesen a Napfogyatkozás utáni eseményeket dolgozza fel?
Elvileg ez a három mozifilm volt, a folytatást pedig időszakosan megjelenő, 30perces OVAk formájában fogják adaptálni. Mint a Yamato 2199 remake esetében is teszik, abból is fél évente jön ki négy-négy rész BDn ::^_^::


Titkos írta:3. Legalább hűebben követték a mangát, belerakták azokat a szereplőket is, akiket a TV sorozat mellőzött (pl. Skull Knight), stb.? Apropó Skull Knight, írod, hogy a Napfogyatkozás után még volt egy tízperces epilógus, az alatt arra kell gondolni, hogy végre meganimálták, hogy Gutts és Casca hogyan menekülnek meg, vagyis ami a TV sorozatból pénzhiány miatt anno kimaradt? Mert ha igen és ott van vége, hogy Cascát a kovácsnál hagyja, ő meg Griffith után ered, akkor legalább annyi értelme már volt az egész filmtrilógiának, hogy végre tisztességes lezárást kapott az arc anime formában is. :D
A TV-sorozat is hűen követte a mangát, csak a Skull Knightot mellőzte :drop:
És amit írtál az az epilógusban mind-mind benne van :thumb:


Rui-chan írta: A mangát nem akarom elkezdeni, mert az animéről jókat hallottam, de a mangát már elég sokan szidják.
Mégis kicsoda? :shock:
Igaz, hogy a mostani események után a manga egy shounenesebb irányt vett, ahogy vannak arcok, mindegyik végén valami bossfight, valamint a főszereplő mellé odatömörült a Gyűrű Szövetsége, de ettől függetlenül ugyanolyan hangulatos dark fantasy mint korábban. Csak nagyobb szerepet kap benne a fantasy rész, míg eddig szinte mágia-mentes középkor volt.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

-OJ- írta:Mégis kicsoda? :shock:
Igaz, hogy a mostani események után a manga egy shounenesebb irányt vett, ahogy vannak arcok, mindegyik végén valami bossfight, valamint a főszereplő mellé odatömörült a Gyűrű Szövetsége, de ettől függetlenül ugyanolyan hangulatos dark fantasy mint korábban. Csak nagyobb szerepet kap benne a fantasy rész, míg eddig szinte mágia-mentes középkor volt.
Akik inkább meghagyták volna a mágiamentes középkori környezetet. Úgy látom, a hosszúra nyújtott seinen mangák gyakran beleesnek abba a hibába, hogy szép lassan átmennek a shounen kategóriába. Mellesleg a tény, hogy 1989 óta megy, vagyis idősebb nálam és még nincs befejezve, némileg aggódással tölt el.

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik látták az animét és olvasták a mangát. Az anime mennyire követi hűen a manga cselekményeit? A Berserknél is van anime original ending, esetleg apróbb változtatás, hogy másképp legyen lezárva?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Július-augusztus környékén ezt is tervezem végre megnézni. Tudom, kicsit le vagyok maradva, de egészen idáig nem éreztem úgy, hogy ezt a fajta hentelést kibírná a gyomrom. Azóta edződtem rendesen, vagyis valószínűleg nem lesz különösebb bajom és tudok a történetre is koncentrálni. Tapasztaltam, hogy nem igazán tudok odafigyelni, ha közben azt mormogom magamnak, hogy "ne legyél rosszul, csak rajzolt brutalitás". A mangát nem akarom elkezdeni, mert az animéről jókat hallottam, de a mangát már elég sokan szidják. A filmeket is meg fogom nézni, habár a csili-vili külső nem igazán illik bele az egész környezetbe.
Emlékeim szerint a TV sorozat a legelejét és legvégét leszámítva nem annyira véres, azt még ki lehet bírni.
Rui-chan írta:Ja, az amerikai DVD kiadáson szereplő, poénos kisfilmeket megnéztem! Félelmetesen idióta az a banda! :LOL:
Jajj, azokat én is láttam. XDDDD Griffith amcsi seiyuuja egy hülye állat, jó értelemben. XDDD "Nananananananana, BATMAAAN!" XDDD Meg amikor énekel a csajnak... XDDDD Nagyon azonosult a szereppel. XDDDD Ilyen szinkron-bakiparádé lehetne nyugodtan minden animéhez... XDDD
-OJ- írta:Elvileg ez a három mozifilm volt, a folytatást pedig időszakosan megjelenő, 30perces OVAk formájában fogják adaptálni. Mint a Yamato 2199 remake esetében is teszik, abból is fél évente jön ki négy-négy rész BDn ::^_^::
Na, az úgy jó is lenne, annyira sosem voltam hardcore fanboya a Berserknek, hogy hétről-hétre várjam belőle az új részeket, de így félévente fél óra bőven belefér. XD (Persze nem azt mondom, hogy ha mondjuk megdobnának minket egy 26 részes TV sorozattal, ami folytatja a sztorit, akkor nem nézném meg, de valószínűleg csak azután, hogy végig kijött, mert a manga is baromira rétestészta, ha az ember chapterről chapterre olvassa és nem hagyja, hogy legalább egy kötetnyi sztori összegyűljön belőle.)
-OJ- írta:A TV-sorozat is hűen követte a mangát, csak a Skull Knightot mellőzte :drop:
Többé-kevésbé, de azért kimaradt még pár dolog, vagy azért, mert annyira véres és perverz volt az adott jelenet, ami egy TV animében már szinte vállalhatatlan lett volna, vagy azért, mert az adott dolognak csak később lett értelme a mangában, de ők tudták, hogy úgyis csak a Golden Age végéig viszik a sztorit. Pár példa:

1. Volt valami harc egy turbános fazonnal az arc vége felé, de még az Eclipse előtt. Az gondolom azért maradt ki, mivel az ő népe a Golden Age arc után jut nagyobb szerephez, asszem Griffith seregtoborzásakor csatlakoznak hozzá, vagy ilyesmi.

2. Volt olyan jelenet, ami igazából csak Miura agymenése és végülis megértem, hogy kimaradt, mert semmit nem tett hozzá a sztorihoz, de attól még tény, hogy kihagyták. Ilyen volt az, amikor pl. Griffith-et elviszik a börtönbe, miután rajtakapták a hercegnővel. Az animében ennyiben is marad a dolog, a mangában viszont a király még egy undorító húzással majdnem megerőszakolja a saját lányát. Néztem is, hogy "WTF...? O__O", de azóta megtanultam, hogy "Just Miura." :dirr: Mondjuk ilyen rövid jeleneteknél még nem is volt durva a dolog, de azon pl. néztem, hogy amikor kimentik a börtönből és menekülnek Griffel, akkor a mangában még utánuk küldenek valami félember-féldémon "majomembert", aki Cascát is majdnem megerőszakolja, meg ilyenek. Azért az pl. egy köteten át bonyolódó történet volt, az animéből pedig teljesen kimaradt.

3. Ezen kívül volt olyan jelenet is, ami szintén Miura agymenése volt, viszont történeti szempontból is fontos lett volna, ha valahogy benne marad. Pl. a tény, hogy Guttsot megerőszakolták gyerekként. Ugye amikor először találkozik a Sólymokkal, az elején még folyton hőbörög, hogy "ne érj hozzám, nem bírom, ha hozzámérnek!", én meg amíg csak az animét láttam, kb. úgy reagáltam erre, hogy "Dude, chill out! ^^"", aztán a mangát olvasva esett le, hogy "Jaaa, hogy téged még gyerekként elkapott ez a drabál állat? ^^" Akkor nem csodálom, hogy nem szereted, ha akár csak a karodat is súrolja valaki... ^^""
-OJ- írta:És amit írtál az az epilógusban mind-mind benne van :thumb:
Na, akkor a harmadik filmet tuti leszedem.
-OJ- írta:
Rui-chan írta: A mangát nem akarom elkezdeni, mert az animéről jókat hallottam, de a mangát már elég sokan szidják.
Mégis kicsoda? :shock:
Igaz, hogy a mostani események után a manga egy shounenesebb irányt vett, ahogy vannak arcok, mindegyik végén valami bossfight, valamint a főszereplő mellé odatömörült a Gyűrű Szövetsége, de ettől függetlenül ugyanolyan hangulatos dark fantasy mint korábban. Csak nagyobb szerepet kap benne a fantasy rész, míg eddig szinte mágia-mentes középkor volt.
Nézz be itt a manga témán belül a Berserk topicba, vagy esetleg Us fórumon, találsz pár anyázást. XD Amúgy több gond van a mangával (spoilerek jönnek, akik nem olvasták még, készüljenek):

1. Történetileg kb. az Eclipse-ig ívelt felfelé, utána lefelé. Azzal, hogy kivégzik a karakterek 90%-át, Cascából autistát csinálnak, Griffith meg egy főboss lesz, aki szökőévente egyszer jelenet meg, mond három mondatot, majd ismét eltűnik, eléggé alávágott a mangának szvsz. Nem beszélve arról, hogy "A Gyűrű Szövetsége" valahogy jóval kevésbé tűnik kidolgozott bandának, mint anno a Band of the Hawk volt. Meg némileg ilyen "amcsi íze" lett a csapatnak, Ishidoro és Puck pl. kb. azért vannak benne, mert "gyerekkel és cuki kis állatkával minden eladhatóbb". XD (Most meg már a bossok is a Karib-tenger kalózai, de ne szaladjunk ennyire előre, rájuk még kitérek majd. XD)

2. A történet piszok lassú. Eddig sem haladt fénysebességgel, de azért a Golden Age alatt legalább kötetenként történt 1-2 olyan dolog, ami éreztette, hogy fejlődnek a karakterek, közelebb jutottak a céljukhoz, stb. Azóta meg jó, ha a teljes évi Berserk-termésben talál az ember egy ilyen jelenetet. Ráadásul amíg a Golden Age-ben végig a Gutts-Casca-Griffith hármas körül bonyolódtak az események, addig utána erősen eltolódik az arány csak Gutts irányába (oké, Casca vele van, de autistaként nem igazán tevékeny részese az események alakulásának). Az meg talán még bele is férne, hogy mindig lenyomnak egy Apostolt, ha ezek a harcok valamilyen szempontból előrébb vinnék a sztorit, de a legtöbbször gyakorlatilag egykötetes fillerek. Pl. rögtön az Eclipse után ott van az a "molyemberes" sztori, Lost Children vagy mi volt a neve. Komolyan, annak mi értelme volt? És miért kellett olyan baromi sokáig elhúzni? Utána meg jött a Knights of the Holy Iron Chain, ahol annyi értelme legalább volt az egésznek, hogy a "szektás csaj" csatlakozott hozzájuk ("máglyahalálra maszturbáló lovagnő" - by Berserk manga topic XDDD), de ismét csak elhúztak egy teljesen szükségtelen sztorit legalább egy kötetig. Mi értelme volt annyit szenvedni azzal a szárnyas, hülyén kinéző pappal? XD Az már csak egy adalék, hogy elvileg ott valami "második fesztivál" volt beígérve, de aztán rohadtul nem történt semmi, nem jött meg a God Hand, stb. Szóval lehet, hogy a hangulat megmaradt, de a történet baromira céltalan és rétes lett. Nem beszélve arról, hogy a belezős/erőszakolós jelenetek aránya is egyre inkább növekszik. Mit kell arra is fejezeteket elcseszni, hogy valami kecskefejű démont imádó szekta elrabolja Cascát, aztán a vezetőjük (aki közben félkecskévé változik, a pénisze meg kigyóvá...) majdnem megerőszakolja?

3. A fantasy elemek. Most lehet meg fogtok lepődni, de nem biztos, hogy a Golden Age arcot is végignéztem volna, ha nem tudom előre, hogy micsoda nagy Eclipse-es démonfesztivál van a végén. XD Nem úgy értem, hogy rossz lett volna, csak jelezni akartam, hogy én aztán nagy fantasy-fan vagyok és a GA alatt is nem egyszer azzal biztattam magam, hogy "oké, ez most még ilyen Trónok Harca, de tudod mi lesz a végén, fú apám, még az ég is leszakad!" XD Viszont az a helyzet, hogy a Berserknek ez nem áll jól. ^^" Oké, bizonyos szinten igen, a bazi nagy Zodd-szerű démonok jól néznek ki, a God Hand rendben van és mágia is kell a történetbe, de Miura itt is egyre inkább elszáll, főleg, ahogy jönnek sorban a fejezetek. Még az Apostolok is okésak (bár közülük már tényleg kerültek ki ritka hülyén kinéző fazonok), viszont most már tényleg tiszta "amcsi átlagfantasy" lesz az egész. Elmennek az erdőbe, találkoznak a kis mesebeli boszorkánnyal, aki faházban lakik (nem, nem úgy értem, hogy fából van a ház anyaga, tényleg egy fában lakik...), aki még loli is, hogy japán legjobb "hagyományait" is beleszőjük már... A boszi nekiáll feltápolni a csapatot, Harry Potterbe illő fegyvereket kapnak, pl. varázstoll, ami szelet csinál, meg hasonló, totál "Berserkidegen" hülyeségek. Utána támadnak a gonoszok, akik asszem épp trollok voltak, de tökmindegy, mert igazából úgy néznek ki, mint a nagyra nőtt patkányok, ezért a boszi aktiválja a varázsház védelmi rendszerét, ami abból áll, hogy a Shrekből szalajtott "Mézi" mézeskalács-sáremberek kelnek ki a földből. WTF am I reading? O_O Ja, utána hogy még jobb legyen, a boszi is állandó csapattaggá avanzsál. Amikor legutóbb csekkoltam, hogy hol tart a manga, akkor meg épp zombikalózok támadtak a Karib-tenger filmekből, még szakállas Barbossa kapitányuk is volt. :dirr: Szal ez azért elég éles váltás a Golden Age után, még ahhoz képest is túlzás, ha történetileg azzal magyarázzuk, hogy miután Griffithből Femtó lett, elszaporodtak mindenfelé a démonok. Persze oké, ha valaki ezt nem unja, olvashatja a végtelenségig, de azért nagyon érződik, hogy ez már mind hangulatban, mind történetben egy eléggé más manga, mint amilyen 10-20 éve volt. ^^" Kb egyedül a rajzolás maradt gyönyörű, de az nem menti az amúgy ezer sebből vérző sztorit, akkor inkább rajzoljon Miura artbook-sorozatot.

4. Nem árt Miura "élettörténetét" is ismerni, aki egy igazi "manga-George Lucas". A siker teljesen elvette az eszét, már rég csak a pénzért ír és igazából még szívatja is a fanokat. Az egy dolog, hogy minden Berserk név alatt megjelenő cuccból jó kis jogdíjakat kap (ezért aztán végképp érdekében áll, hogy soha ne érjen vége a sztori), sőt, még az is beleférne, hogy kvázi ő maga harcolna ki a szerkesztőjénél, hogy nehogy évi egy kötetnél többet kelljen rajzolnia (egyrészt, mert nehogy már megszakadjon szegény, másrészt, mert így szintén el lehet nyújtani a sztorit), ahhoz viszont már pofa kell, hogy teljesen ráállt az "akkor rajzolok, amikor kedvem van" módira. És nem úgy kell elképzelni, hogy mondjuk épp ízületi gyulladása van a csuklójában, ami miatt nem tud rajzolni, mint volt ilyen a D.Gray-man mangakájánál, hanem egyszerűen van, hogy nincs kedve és akkor ő most hónapokig felé sem szagol a cuccnak. Ez megbocsátható lenne abban az esetben, ha a világ legepicebb történetét írná, ahol olyan ötven szálon futó cselekmény, meg páli fordulatok vannak, hogy tényleg ezerrel ott kell lennie agyilag rajzolás közben, ha nem akarja véletlenül telenyomni plothole-al az egészet, de azt a hentfestet, amit ő évek óta visz, kis túlzással én is meg tudnám csinálni helyette (már ha tudnék olyan jól rajzolni XD), mivel történeti előrehaladás szinte nincs, azt meg én is tudom már fejből, hogy jönnek a szörnyek, Gutts jobbra-balra vág, Cascát majdnem megerőszakolja valami csápos izé, de még pont behatolás előtt Gutts gyorsan lemetszi a lény farkát, illetve ízlés szerint közben a supporting karakterek nyomatják a különböző varázslatokat, Puck meg közben healel. XD Na, visszatérve: legemlékezetesebb "most nem dolgozok, mert nincs kedvem" húzása az volt, amikor üzent a fanoknak, hogy "megjelent az új Idolmaster játék, rohadtul bejön, nem tudom, hogy mikor fogom folytatni a mangát". LOL. Vagy amikor egy évig olyan fejezeteket rajzolt, hogy kb. két mondat volt mindegyikben, a maradék artbook-kép is lehetett volna, aztán megszólalt a végén, hogy "igen, tudom, hogy az elmúlt évek fejezetei kb. képeskönyvnek mentek volna csak el, de most már majd megpróbálom összekapni magam". Így egy év után nem ártana... Szóval igen, az ilyesmihez pofa kell, főleg, ha körbenézünk, hogy a legtöbb mangaka vért izzad, egyik-másik a kórház szélére is juttatja magát (vagy őket a szerkesztőjük) Miura meg malmozik, vagy valami otaku játékot nyomat. (Poénkodtak vele egyszer, hogy direkt addig kihúzza, hogy majd nyugdíjazása előtt egy nappal kelljen csak befejeznie, félek, hogy ez lassan az ő esetében teljesen komoly lesz.) Amúgy az is mekkora volt, amikor kiszedett egy teljes fejezetet az Eclipse-ből (Griffith belső monológja volt, meg beszélgetése egy "hanggal", a magazinban még megjelent, de a kötetes kiadásra kiszedték), mert szerinte az "túl hamar, túl sokat árulna el a történetből", na most lol, mert elolvastam és kb. ugyanolyan homály, meg helykitöltő rizsa, mint sok egyéb párbeszéde a mangában, szal... XD
Rui-chan írta:Akik inkább meghagyták volna a mágiamentes középkori környezetet. Úgy látom, a hosszúra nyújtott seinen mangák gyakran beleesnek abba a hibába, hogy szép lassan átmennek a shounen kategóriába. Mellesleg a tény, hogy 1989 óta megy, vagyis idősebb nálam és még nincs befejezve, némileg aggódással tölt el.
Az is igaz, de még lehet nem is lenne annyira gáz a "shounenizálódás", ha nem ütne el ennyire élesen a korábbi történetvezetéstől, mint ahogy elüt pl. a Berserknél. Az utolsó mondathoz meg annyit, hogy nem hiába aggódsz, főleg, hogy ennél a mangánál a mangaka tudatosan erre játszik, lásd negyedik pont fentebb. Lehet szólni kéne neki, hogy nem attól lesz valami a "manga Gyűrűk Ura", ha évtizedekig fut. (Mert ő kb. azt hiszi magáról, hogy azt írja/rajzolja, az más kérdés, hogy ha beledöglene sem tudna egy olyan összetett sztorit megszülni szvsz.)
Rui-chan írta:Lenne egy kérdésem azokhoz, akik látták az animét és olvasták a mangát. Az anime mennyire követi hűen a manga cselekményeit? A Berserknél is van anime original ending, esetleg apróbb változtatás, hogy másképp legyen lezárva?
Olyan 80-90%-ban megegyezik a mangával, ugyan hagytak ki dolgokat, de igazából azok vagy lényegtelenek a történet szempontjából (legalábbis addig a pontig, amíg az anime viszi a sztorit), vagy nem annyira zavaró a hiányuk. Szerencsére a lényegesebb dolgokat meghagyták, leginkább csak a véres/szexuális részekből vágtak ki sokat, azokért meg annyira nem kár, mert a mangakának mintha lenne valami beütése ezekkel kapcsolatban... XD Egyedül a Skull Knight nevű karaktert kellett volna belerakniuk, mivel neki a befejezésnél is van szerepe. Ja igen, a végéről: nem anime original, ugyanaz történik itt is, mint ami a mangában ennek az arcnak a vége, csak éppen idő előtt elfogyott a pénz, ezért 26 helyett csak 25 részes lett és sajnos pont azt nem magyarázzák meg, hogy hőseink hogyan kerülnek ki abból a csávából, amibe a lezáráskor esnek. Szóval van egy baromi nagy harc, vágás, aztán pár rövid jelenetben látjuk, hogy hősünk már kint van a bajból, továbbindul útján és...ennyi. Elég WTF így, igazából választhatsz, hogy ha megnézted, akkor vagy a mangába olvasol bele és letudod még azt a pár chaptert, amit már nem volt idő/pénz meganimálni, hogy teljes legyen az arc, vagy most már ott van az az alternatíva is, hogy megnézed a három filmet, mivel a harmadik végén megcsinálták ezt is rendesen.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:Emlékeim szerint a TV sorozat a legelejét és legvégét leszámítva nem annyira véres, azt még ki lehet bírni.
A filmekben sincs több. A mostani harmadik részben is talán egy noname emberke volt, akit széttépve mutattak, a többi semmi extra.



Titkos írta:Na, az úgy jó is lenne, annyira sosem voltam hardcore fanboya a Berserknek, hogy hétről-hétre várjam belőle az új részeket, de így félévente fél óra bőven belefér. XD (Persze nem azt mondom, hogy ha mondjuk megdobnának minket egy 26 részes TV sorozattal, ami folytatja a sztorit, akkor nem nézném meg, de valószínűleg csak azután, hogy végig kijött, mert a manga is baromira rétestészta, ha az ember chapterről chapterre olvassa és nem hagyja, hogy legalább egy kötetnyi sztori összegyűljön belőle.)
Annyira én sem, talán éppen ezért élvezem még a mostani manga fejezeteket is. Vagy esetleg azért, mert csak befejezett arconként olvasom, így másokkal ellentétben sosincs hiányérzetem, hogy már fél év eltelt és az addig kijött fejezetekben semmi nem történt.



Titkos írta:1. Volt valami harc egy turbános fazonnal az arc vége felé, de még az Eclipse előtt. Az gondolom azért maradt ki, mivel az ő népe a Golden Age arc után jut nagyobb szerephez, asszem Griffith seregtoborzásakor csatlakoznak hozzá, vagy ilyesmi.

2. amikor pl. Griffith-et elviszik a börtönbe, miután rajtakapták a hercegnővel. Az animében ennyiben is marad a dolog, a mangában viszont a király még egy undorító húzással majdnem megerőszakolja a saját lányát. Néztem is, hogy "WTF...? O__O", de azóta megtanultam, hogy "Just Miura." :dirr:
Itt mindkettő benne volt, bár Griffithnél csak a börtönös korbácsolásig jutottak el.
De emlékeim szerint a mangában király csak megpróbálja megerőszakolni a lányát, de az lerugdossa magáról és annyiban is marad a dolog.



Titkos írta: Mondjuk ilyen rövid jeleneteknél még nem is volt durva a dolog, de azon pl. néztem, hogy amikor kimentik a börtönből és menekülnek Griffel, akkor a mangában még utánuk küldenek valami félember-féldémon "majomembert", aki Cascát is majdnem megerőszakolja, meg ilyenek. Azért az pl. egy köteten át bonyolódó történet volt, az animéből pedig teljesen kimaradt.
Azt én mindig is egy felesleges betoldásnak tartottam. Zodd személyében már volt alkalmuk megtapasztalni, hogy milyen démonok vannak a világban, erre minek kellett még egyet bedobni közvetlenül az Eclipse elé? Csak előre előtte a poént. hogy mi várható :knife:



Titkos írta:3. Ezen kívül volt olyan jelenet is, ami szintén Miura agymenése volt, viszont történeti szempontból is fontos lett volna, ha valahogy benne marad. Pl. a tény, hogy Guttsot megerőszakolták gyerekként. Ugye amikor először találkozik a Sólymokkal, az elején még folyton hőbörög, hogy "ne érj hozzám, nem bírom, ha hozzámérnek!", én meg amíg csak az animét láttam, kb. úgy reagáltam erre, hogy "Dude, chill out! ^^"", aztán a mangát olvasva esett le, hogy "Jaaa, hogy téged még gyerekként elkapott ez a drabál állat? ^^" Akkor nem csodálom, hogy nem szereted, ha akár csak a karodat is súrolja valaki... ^^""
Ez is benne volt a filmekben, és Caskáé is. Igaz csak montázsként, de elég érthető volt.



Titkos írta:1. Történetileg kb. az Eclipse-ig ívelt felfelé, utána lefelé. Azzal, hogy kivégzik a karakterek 90%-át, Cascából autistát csinálnak, Griffith meg egy főboss lesz, aki szökőévente egyszer jelenet meg, mond három mondatot, majd ismét eltűnik, eléggé alávágott a mangának szvsz. Nem beszélve arról, hogy "A Gyűrű Szövetsége" valahogy jóval kevésbé tűnik kidolgozott bandának, mint anno a Band of the Hawk volt.
Ezzel nem értek egyet, a Héják a mostaniaknál sokkal laposabb, jóformán csak statiszta karakterek voltak. Nem tudtunk róluk semmit, mindegyik csak egy arc volt a tömegben. Egyedül Corcus volt közöttük emlékezetes, de ő is csak az állandó kicsinyességével.

A mostani bandából viszont csak a gyereket veszíteném el :neutral:



Titkos írta:2. A történet piszok lassú. Eddig sem haladt fénysebességgel, de azért a Golden Age alatt legalább kötetenként történt 1-2 olyan dolog, ami éreztette, hogy fejlődnek a karakterek, közelebb jutottak a céljukhoz, stb. Azóta meg jó, ha a teljes évi Berserk-termésben talál az ember egy ilyen jelenetet. Ráadásul amíg a Golden Age-ben végig a Gutts-Casca-Griffith hármas körül bonyolódtak az események, addig utána erősen eltolódik az arány csak Gutts irányába (oké, Casca vele van, de autistaként nem igazán tevékeny részese az események alakulásának). Az meg talán még bele is férne, hogy mindig lenyomnak egy Apostolt, ha ezek a harcok valamilyen szempontból előrébb vinnék a sztorit, de a legtöbbször gyakorlatilag egykötetes fillerek. Pl. rögtön az Eclipse után ott van az a "molyemberes" sztori, Lost Children vagy mi volt a neve. Komolyan, annak mi értelme volt? És miért kellett olyan baromi sokáig elhúzni?
A molyemberes egyértelműen azért kellett, hogy megmutassák az új démoni világot egy viszonylag egyszerű ellenfélen keresztül, valamint hogy megmutassák, Gutts miként változott meg és hogyan viszonyulnak hozzá az emberek.
Egyébként pont, hogy a Griffith szálon alakul most a sztori, míg Guttséknál csak a random időhúzás és a tápolás megy.



Titkos írta:Utána meg jött a Knights of the Holy Iron Chain, ahol annyi értelme legalább volt az egésznek, hogy a "szektás csaj" csatlakozott hozzájuk ("máglyahalálra maszturbáló lovagnő" - by Berserk manga topic XDDD), de ismét csak elhúztak egy teljesen szükségtelen sztorit legalább egy kötetig. Mi értelme volt annyit szenvedni azzal a szárnyas, hülyén kinéző pappal? XD Az már csak egy adalék, hogy elvileg ott valami "második fesztivál" volt beígérve, de aztán rohadtul nem történt semmi, nem jött meg a God Hand, stb. Szóval lehet, hogy a hangulat megmaradt, de a történet baromira céltalan és rétes lett. Nem beszélve arról, hogy a belezős/erőszakolós jelenetek aránya is egyre inkább növekszik. Mit kell arra is fejezeteket elcseszni, hogy valami kecskefejű démont imádó szekta elrabolja Cascát, aztán a vezetőjük (aki közben félkecskévé változik, a pénisze meg kigyóvá...) majdnem megerőszakolja?
A papot én is untam, a többi viszont ahhoz kellett, hogy az a sétáló Behelit eggyé váljon Gutts és Caska démonmagzatával, és belőlük újjászülessen Griffith.



Titkos írta:Az is igaz, de még lehet nem is lenne annyira gáz a "shounenizálódás", ha nem ütne el ennyire élesen a korábbi történetvezetéstől, mint ahogy elüt pl. a Berserknél.
És hiába, az olvasók nem tűri a változását, csak épp azt felejtik el, hogy az egész Golden Age egy kvázi flashback prológus volt a mangában, nem pedig az 'eredeti állapot'. Démonhenttel kezdődött, aztán volt ez a jó hosszú kitérő, majd visszakanyarodtak a démonokhoz.
Érdekes módon a Rurouni Kenshinben is ugyanez volt a felállás, ami tökéletes párja lehetne ennek a mangának, csak épp a rajongók hozzáállása pont a fordítottja. Ott a fanok váltig állítják, hogy a lerágott, fantáziátlan shounen sztori az idétlen bohóccá degradált főszereplővel (=itteni démonos részek) az igazi, holott az ottani flashback egy 1000x komolyabb eredettörténetet mutatott a karakterről. Én azt láttam először az OVAk formájában, utána már nem is tudtam mit kezdeni a későbbi szerencsétlenkedéssel, és a kimondottan vacak lezárással.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Berserk

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

No, ennyit a július-augusztusról. XDDDD ^^"

Ez a baj, ha valamibe elkezdem magam belerágni, kénytelen vagyok mégis elkezdeni, mert kíváncsi vagyok. :vigyor:

Első hét rész megnézve, és eddig azt kell mondjam, tetszik. Nem pontosan erre számítottam, de határozottan kellemeset csalódtam. Itt is gyűjteni fogom a creepy jeleneteket, mint a ShinKyo-nál. ^^" A démon kiakasztott az első részben, szóval üdítően hatott a normális középkori környezet. (Egyelőre hanyagoljuk a "nagy mobokat szeletelünk kardokkal" témát, jelenleg olvasok két mangát, amiben szintén ez a helyzet.)
A főszereplőkről röviden: Guts szimpi, Griffith nem, Casca pedig még csak úgy van. Bár azt díjazom, hogy a csajszi nem fanservice elemként van jelen, hanem harcol is rendesen.
Kép
Válasz küldése