FMA: Conqueror of Shambala

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

FMA: Conqueror of Shambala

Hozzászólás Szerző: Vree »

Az ismertetőből valamiért kihagytam, úgyhogy még egy figyelmeztetés: viszonylag sok a meg nem magyarázottrész /ellentmondás. (Mondjuk ez a sorozat végére is kicsit igaz volt. Én máig nem tudom, hogy az alkímia kapuja mi is pontosan). A legnagyobb baki Wrath befejezése, ahol is kiderül, hogy a Homonculusoknak -nahát!- mégis van lelke. (Persze lehet, hogy szegény csak hallucinál.)
Talán az jár a legjobban, aki hagy egy kis időt a film és a sorozat között, akkor nem szembeszökőek a különbségek.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Mondasz valamit. Nekem legalább 3-4 hónap eltelt mire kijött a film, és a sok lehúzó emberrel ellentétben, nekem nagyon tetszett. Bár utólag belegondolva tényleg gáz egy-két rész, de akkor... MÉg le sem jött teljesen már néztem, aztán fél órát vártam amíg a 2 szegmens összeért :), hogy folytathassam.
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Nekem tetszett :-) Már csak azért is mert a végén a két testvér újra együtt lehet :-) Olyan aranyosak :-)
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Hát én egyáltalán nem vagyok elszállva a movie-tól. Ritka rossz folytatása a kedvenc sorozatomnak. Roy egyszerűen nem is kap elég szerepet. Ed és Al is valahogy olyan semmilyen karakter. Egyáltalán nem fogott meg semmi ebben a filmben. Az a cigányos dalolás az elején pedig nagyon gáz O.o
A sorozat nagyon magasra tette a lécet és sajnos a movie nagyon de nagyon messze van attól a képezeletbeli léctől. A befejezés pedig szót sem érdemel -.-

Ez a véleményem a másik topicból qvótólva =P Ami amúgy nem is változott. Még mindig olyan 60%-t adnák neki jóindulattal...Egyszerűen gyenge,pocsék movie...ritka rossz x(
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Teljesen egyetértek... a movie meg sem közelítette a sorozat színvonalát. A mellékszereplők kevés szerepet kaptak, AI-ból Ed-klón lett és szvsz a párhuzamos világok sem éppen a legjobban lettek megoldva...
A saját lelki békém érdekében úgy veszem, mintha ez a movie nem is jött volna ki a műhelyből... :cry:
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Shide Mila
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.03.11. 22:49

Hozzászólás Szerző: Shide Mila »


Akkor én most had álljak a movie pártjára, szerintem jó volt.
Gondoljatok csak bele ez egy elég tág és hosszú történet és nagy részt már mindent megoldottunk a sorozat fojamán nem maradt túl sok lezáratlan kérdés, és ha az ember egy ilyen sorozatból, akar filmet csinálni elég nehéz dolga van.
Amúgy kiváncsi volnák ki tudna a sorozat után egy jó történetet írni úgy hogy az passzoljon is, asszem meg kéne hirdetni egy ilyen versenyt.
Tudjátok mit meg is csinálom. Hirdetek erre egy versenyt!
Amúgy aláírom, nem volt tökéletes a film de nem is a mellék szereplőkről kellet szólnia és mellesleg úgy gondolom a látvány világa jó volt és volt benne fantázia, egyébként szerintem nem ugyan azt a hatást akarták elérni mint a sorozatnál, hanem picit mást.
Részemről, ennyi és nem azért mondtam, hogy kötekedjek ez izlések és pofonok kérdése, ahogy mondani szokták.[/quote]
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Misu írta:Nekem tetszett :-) Már csak azért is mert a végén a két testvér újra együtt lehet :-) Olyan aranyosak :-)
Ezt kihagyhattad volna.Most akartam megnézni :S
Kép
Kép
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

Azért fehér! Egyébként meg ez a legkisebb spoiler az egészben. (Meg úgyis mindenki előre tudja.)
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Köszönöm a védőbeszédet :D
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Nem leszólni akartam senkit.Gondoltam én is hogy happy end-es a vége.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

Shide Mila írta:Gondoljatok csak bele ez egy elég tág és hosszú történet és nagy részt már mindent megoldottunk a sorozat fojamán nem maradt túl sok lezáratlan kérdés, és ha az ember egy ilyen sorozatból, akar filmet csinálni elég nehéz dolga van.
Hm...ezzel kénytelen vagyok vitába szállni, mert azért a befejezés elég erősen a movie-t készítette elő...

Viszont a versenybe beszállnék, szerintem igenis bőven maradt lezárandó kérdés.
Áá, mégsem. Hagyjuk csak a fanfiction-írókra. ::smug::
Shide Mila
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.03.11. 22:49

Hozzászólás Szerző: Shide Mila »

Ölülök, hogy azért reagáltatok arra amit mondtam. :)
Sajnálom, ha valakinek le spoylereztem a filmet ezer bocs... ^-^'' De azért kiváncsi lennnék ki mit tudna tényleg összehzni FMA-ból, már fictiont... nem tudtok valami oldalt vagy ilyesmit, mert kiváncsi lennék rá. Egyébként szívesen olvasok bármilyen fictiont és ha valakinek van valami jó írása kérlek írjon e-mailt nekem:D
De végül is a lényeg az, hogy én arra voksolok, hogy jó a movie:D
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Még nem néztem meg a movie-t,de sok helyen azt olvastam,hogy ez főleg csak a testvérekről szól,a "mellék"szereplőket nem veszi végig.Tehát akkor tényleg marad bőven kérdés...

-----

Megnéztem a filmet.Vélemény:nagyon jó.Ajánlani tudom most már én is mindenkinek.Érdemes megnézni.Viszont a végén 2 dolog elszomorított.Hogy miért nem maradtak a saját világukban?És Winry-vel mi lesz?A film összességében nagyon jó,nálam 10/10es MOVIE
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kira-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.07.20. 20:23
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kira-chan »

Még nem néztem meg a movie-t,de sok helyen azt olvastam,hogy ez főleg csak a testvérekről szól,a "mellék"szereplőket nem veszi végig.Tehát akkor tényleg marad bőven kérdés...
Ez nagyjából igaz, de ha belegondolunk fizikai kételenség mindenkinek a sztoriját lezárni másfél órában Oo Ahhoz túl sokan vannak ^^;;
Amúgy nekem nagyon tetszett a film, mégha valóban a KELAS című szám az elején kicsit furcsán is hatott, de az opening, ending dalok nagyon jók, ahogy a legtöbb háttérzene is (főleg a requiem a végén X3), látványos, kellőképpen akciódús, és szerintem Al aranyos volt Ed klónként is ^^
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Kira-chan írta:szerintem Al aranyos volt Ed klónként is ^^
Én azelőtt is szerettem az egyéniségéért,de a filmben teljesen elbűvölt :D kiis cuki...olyan aranyos ahogy ragaszkodik a testvéréhez...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Na szóval.
Ez a film nem a FMA csúcspontja, ám ennek ellenére voltak benne nagyon hatásos jelenetek. Nekem azért tezsett, mert egy kicsit teljesebb befejezést ad a történetnek, mint a sorozat utolsó része. Amúgy abban egyetértek, hogy a sorozatban annyira magasra helyezték a lécet, hogy tényleg nagyon nehéz lett volna eredeti és egyben a sorozathoz méltó befejezést csinálni.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Bocs a tudatlanságomért de ez nem csak 1 movie?
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

De igen.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Majd letõltõm s megnézem.Rõviden:van valami kõze a sorozathoz? :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Igen végül is ez a befejezése :dirr:
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Aham, értem azt hittem úgy lessz befejezve hogy csinálnak még egy sorozatot.Akkor viszont sûrgõsen megnézem. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Válasz küldése