GTO - Great Teacher Onizuka

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Kedvenc tag az osztályból?

Noburu Yoshikawa (Guru of Games)
2
8%
Yoshito Kikuchi (A Photoshopper)
4
15%
Kunio Murai (Akinek Anyakomplexusa van)
7
27%
Koji Fujiyoshi (Aki elhagyta a pénzt)
0
0 szavazat
Tomoko Nomura (Low IQ, Big Breasts)
1
4%
Urumi Kanzaki (Evil Genius)
9
35%
Anko Uehara (Aki utálja Yoshikawa-t... vagy mégse?)
0
0 szavazat
Miyabi Aizawa (aki csak szimplán gonosz :twisted: )
3
12%
 
Szavazatok száma: 26

Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

GTO - Great Teacher Onizuka

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nem is olyan régen néztem végig a Great Teacher Onizuka Anime verzióját, és mit ne mondjak, nagyon megfogott az egész.

Az Első rész közepére érve kikapcsoltam. Nem ezt vártam, kicsit gyengusnak éreztem Onizuka karakterét. Valahogy azt vártam hogy kicsit erősebb lesz a karakter, akit nem lehet csőbehúzni. Aztán egyszer megint elővettem a dolgot, nem tudom miért, adtam neki még egy esélyt, elvégre egy rész alapján amit nem is néz végig az ember, nem lehet rendes véleményt mondani.

Nagy nehezen de kibírtam az első rész feléig, és innentől kezdve, beindult a lavina. Félreismertem Onizuka karakterét, igenis találnak rajta fogást azt emberek, igenis sikerül kiszúrniuk vele... de ő igazán keményen visszaszúr! S nem fizikálisan ;)

Két dolog tetszett nagyon a sorozatban. A Karakterek. Onizuka osztályának karakterei nagyon el lettek találva. Igazi emberek, emberi hibákkal és érzésekkel. Habár az egyetlen karakter akit nem tudtam megérteni az Miyabi. Szinte már-már nem értettem, hogy ha mindenki rajta kívűl belátja, hogy Onizuka mégis jó ember, akkor miért kell neki még mindig utálnia, és szervezkednie ellene... Az utolsó részek bizonyos mértékben választ adtak erre a kérdésre is, de nem voltam vele kifejezetten elégedett. Rajta kívűl az osztály, és a tantestület összes tagja rendkívűl jól eltalált karakterek voltak. Urumi Kanzakit egyenesen utáltam eleinte, főleg a szemeitől írtóztam, de a végére őt is megkedveltem.

A Másik dolog ami megfogott az, amit tanítani akar a sorozat. Onizuka múltja elég foltos... az ember rögtön gondolná, hogy mikor szivatják őt, az első lesz egy hatalmas pofon, vagy egy ChuckNorris pörgőrúgás. Sőt, ahogy haladnak az események, maga az emebr aki nézi, szinte már belevágna valamit a monitorba, vagy ha Ő maga lenne ott Onizuka helyén akkor lenyomna egy parasztlengőt. De Onizuka nem ezt teszi! És ez a csodálatos az egészben. Megtanít arra, hogy higgadtan, az ember meg tudja oldani a problémákat. Habár a sorozatban ehhez sokszor a szerencse is kell, de ami igazán lényeges... nyugalom, és higgadtság :)

A Zene, a történetek, és úgy unblock minden nagyon összepasszol. Nem bánnám ha még egykét rókabőrt lehúznának róla, csak a minőséget ne adják alább ennél. Mert ez nagyon ott van a TOP-on!
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Én elkezdtem nézni és kb 23 részig el is jutottam de onnan nem néztem tovább. Egyszerűen idegesített hogy Onizuka hogy a fenébe lehet ekkora bal****.... Szall nagyon idegesítő volt lol.. Az elején rohadtul átjött a feeling de valahogy a sorozat közepe felé erőltetetté vált és unalmassá...majd talán egyszer folytatom.
Kép
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

Elkezdtem ezt is. Lehet, hogy nem jó ötlet párhuzamosan 4 sorozatot nézni, de ezt annyira ajánlgatta mindenki. Még csak két részt láttam, de idáig nagyon tetszik. Onizuka karaktere egyből szimpi lett, mikor berúgott és a haverja vitte haza... ismerős helyzet :-P
Meg aztán motorozik is és kicsit idegbajos. Egyre ismerősebb.

Egy dolog viszont nagyon nem tetszik benne. Engem speciel zavarnak azok a torz arckifejezések, amiket produkál. De azért ezen túlteszem magam és most már végig nézem.
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Re: GTO - Great Teacher Onizuka

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Mayer írta:Nem ezt vártam, kicsit gyengusnak éreztem Onizuka karakterét. Valahogy azt vártam hogy kicsit erősebb lesz a karakter, akit nem lehet csőbehúzni. Aztán egyszer megint elővettem a dolgot, nem tudom miért, adtam neki még egy esélyt, elvégre egy rész alapján amit nem is néz végig az ember, nem lehet rendes véleményt mondani.
Nagy nehezen de kibírtam az első rész feléig, és innentől kezdve, beindult a lavina. Félreismertem Onizuka karakterét, igenis találnak rajta fogást azt emberek, igenis sikerül kiszúrniuk vele... de ő igazán keményen visszaszúr!
Igen! Véégre nem egy "megmentem a világot" és "kemény vok bátor és céltudatos" jellemű főhős, hanem egy igazi ember, aki nem akarja megváltani a világot, de vannak álmai!
Nekem nagyon átjött a sorozat hangulata, és akkora poénok vannak benne xD Onizukánál szerencsétlenebb (és szerethetőbb) figurát nem sokat láttam még animében.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Onizuka simán elvihetne egy Oscar-t ^^ Vagy vmit. Nagyon jól megírt a karkter, és igazad van Raizen! Ennél szerencsétlenebb és szerethetőbb karit nem sokat láttam még!

Egyébként nekem semmi bajom nincs a csúfos arckifejezéseivel, SŐT! én nagyon is bírtam :) Ez is hozzátartozik a karakterhez, és nagyon jóóó! :)
Kép
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

Nekem az egész sorozat tetszett, tervezem hogy megnézem a live dráma párját is, kár hogy nekünk nincs egy-két ilyen tanárunk a suliban, jól jönne az biztos, a mang az szimplán jó és mindnekinek ajánlom a magyar verziót szerintem baromi jó a fordítás!!! :wink:
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Hmm... Az első rész után aszittem hogy sikerült a legsz*rabb animét kifognom a földkerekségen. De kb néhány rész után amikor az ember ráérez erre az enyhén irreális stílusra akkor meg már annyira vicces, hogy hihetetlen! Még azt is hajlandó vagyok megbocsájtani hogy van erkölcsi tanulság :D

Ja és Urumi Kanzaki a legjobb! Amikor elraboltatja a Miyabiékat :D és váltságdíjat akar szedni értük. Vagy amikor spontán fölgyújtja molotovkoktéllal a tanárnénit :D :D És érdekes hogy felemás szeme van.

Csak az új intrózene annyira nem jó. Az első jobb volt :P
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nekem mindkettő intrózene nagyon bejött :)

Egyébként szvsz Urumi Kanzaki az egyik legjobb kari (szigorúan Onizuka után :)). Eleinte gyűlöltem, de aztán egyszerűen nem tudtam NEMszeretni :) Mikor Onizuka berakta őt a Gundamesek közé, hát azon szakadtam :) Még Kunio Murai-t bírtam nagyon.

Érdekes hogy kb azon nagyon ritka és kevés animék közé tudom sorolni a GTO-t ahl az ANgol szinkron jobban tetszett mint az eredeti Japán. Nemtudom valahogy az angol hang nekem jobban passzolt Onizukához mint a japán.
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Ma néztem végig a sorozatot (azért vagyok még mindig ébren).
És LOL!!!! A Gundamosok!!! Nem hiszem el. De Uruminak jót tett a dolog (legalábbis lett 3 hűséges szolgája).

Kicsit érdekesen zárták le a végét. Mi lesz Fuyutski és Onizuka kapcsolatával?
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

a vége kicsit lehangolt engem, mert végülis happy end is meg nem is.

A mangát nem olvastam de ha jól tudom abban más a végkifejlet.

Annak viszont örültem a sorozat folyamán h Fuyutsuki és Onizuka kapcsolata nem megy át egy fontos romantikus szálba, hanem mcsak úgy ott lebeg a levegőben annak lehetősége h valami legyen kettejük között de tulajdonképpen soha nem jutnak el arra a szintre h romantikába fullasszák a sorozatot. Nem is állna jól a nagy szerelmes szerep Onizukának :)
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Az én kedvencem Kikuchi. Vhogy. tetszik a stílusa...
Még vmi. amit kifelejtettem: Imádom a Driver's Hight. :D Naggyon jó L'Arc~en~Ciel zene... meg a Last Piece is kitűnő ending.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Kikuchi nekem is szimpatikus! De az egész sorozatban Onizuka a kedvencem! Kegyetlen egy alak! Bár ilyen tanárom lett volna középsuliban...

Az animéről meg annyit hogy a kedvencem és hihetetlen jól meg van csinálva minden szempontból! Remélem minél többen megnézitek majd!
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Egyetlen kari van akit ki nem állhatok: Miyabi... grrr. :wevil: Eleinte a dirihelyettest sem kedveltem, de a majomjelmezes rész óta már sokkal szimpibb.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Raizen írta:Egyetlen kari van akit ki nem állhatok: Miyabi... grrr. :wevil: Eleinte a dirihelyettest sem kedveltem, de a majomjelmezes rész óta már sokkal szimpibb.
Hát igen :D Az vicces :D Először mondjuk engem is idegesített, mert mindig ilyen hosszú "csókos" szája lett és a Crestán nyavajgott, de aztán az is vicces lett.
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

A helyettes szerintem felejthető mellékszereplő. Semmi idegesítő nincs rajta, egyszerűen jelentéktelen. De Miyabit én se csípem. Tomo-chant viszont annál inkább! Egyik kedvenc jelenetem amikor babázik Onizukával!

"Adj pénzt! Megkaptad a fizetésed, vagy nem?!"
Haláli! ::japhaha::
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Igen, az nagyon jóó :lol:
"Hé, mama! Hazatért a léhűtő fiad! Adjá' pénzt! Na mi lesz, nem fizetsz?"
Áldanám az iskolát, ha ilyen tanárom lehetne
:wink:
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Én is de sajnos nem minden fán terem ilyen fazon. Öcsémék egyik tanára lehet hasonló. Épp mesélte nemrég, ételkészítésből csont 3masra állt erre asszongya a tanár neki:

"Lacikám, felhúzlak 4esre, ne kérdezt mért, ilyen kedvem van. Van amikor sza*ni, hu*ozni van kedvem, most ehhez volt, ne kérdezd miért!"

De sok hasonló dobása van ahogy hallom. :lol: Kegyetlen arc lehet. Sajnos a GTO-t abbahagytam ott ahol már nincs magyar felirat, remélem készül majd több is hozzá! De az a babás rész az egyik kedvencem, a másik pedig amikor rohan a srácok után kezében a szumóbábuval.

"Várjatok, ha nem vártok meg csúnya világ lesz!"

::japhaha::
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Imádom ezt az animét!!!
Onizuka nagyon jó fej!!! ::neko::
Minden esetben feltalálja magát(mikor zsarolni próbálták fizetés helyett szétverte a fiúkat ::japtoun:: )
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Imádom ezt az animét. Amint elkezdődött már meg is fogott Onizuka karaktere, igaz akkor még nem tudtam mi sül ki ebből a dologból, csak átlagos keménylegénynek tűnt a fehér ucijában meg a szőke hajjal...de 1-2 rész után rájöttem, hogy itt nem erről van. Ilyen karakter nem sokat találtak ki az biztos.
Nagyon tetszett, ahogy segített a srácoknak megoldani a problémáikat, saját módszereivel és szép lassan megszerette mindenki az osztályból (kivétel persze Myabi.
Az osztályból Kanzaki volt a kedvencem. (néha eszembe jutott róla Integral a Hellsingből)
Onizuka grimaszait is nagyon bírtam, kábé olyan fejeket vágott, amiket én szoktam rajzolni unalmamban.
Ja és a helyettes rohadt nagy arc volt sztem, mindig szétröhögtem rajta a fejemet, amikor állandóan összetörték az autóját..azon behaltam. Az is tetszett ahogy a végén kiállt Onizukáért...ezt azért nem vártam volna tőle.
Eleinte a tornatanárt utáltam, elég nagy köcsög volt, de aztán megbékéltem vele, mert mindig megszívta :) és kezdtem viccesnek találni a figurát.
Ja és nem sajnáltam, hogy nem jött össze Fuyutsukival, egytértek az előttem elhangzott véleménnyel, nem állt volna jól Onizukának a hősszerelmes figura...
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Hi!
Azt szeretném kérdezni, hogy hol találok a 10-43 részig magyar feliratot a GTO-hoz?

Kösz,
uncle
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A huszonnyolcadikig animeaddicts, utána már csak angolt találsz rajta.
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Kösz!
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én baka.. csak most veszem észre h ien topic is van :D hát kb 30 rész után majdnem feladtam.. de aztán csak befejeztem valahogy :D sztem tök jo kis anime ez. birnám ha lennének ien tanáraim :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Jé, ilyen topic is van?! Köszi Matsuo-chan, hogy felhívtad rá a figyelmemet.

Nagyon király anime, nagyon király főszereplővel! :mrgreen: Onizuka a legjobb, kár hogy nekem nem ilyen osztályfőnököm volt (bár valószínüleg azt nem díjaznám, ha kukkolni próbált volna). Nagyon tetszett a sorozat, kár hogy olyan idióta vége lett.

Ja, és Kanzaki Urumi a legjobb fej az osztályból! Ahogy Onizukát képes szivatni! A királykobrás jeleneten könnyesre röhögtem magam! :lol:
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

szivesen mariko :)

amugy sztem is elbénázták a végét.. nekem azok a részek tetszettek amikor elmentek Okinawara. pontosabban az ijesztgetös rész : )) amikor egy elhagyatott hotelben párossával játszottak :D
Kép

life is pain, get over it
Válasz küldése