Stellvia

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Stellvia

Hozzászólás Szerző: Xell »

Mivel ehhez az animéhez még nem volt topic, úgy éreztem, megérdemel egyet. Az alábbi linken elolvashatjátok, mit irtam róla az animeajánló topicban.

viewtopic.php?t=808&start=375

Annyit fűznék még hozzá, hogy aki esetleg látta a Vandreadet, ami szintén sci-fi, ne lepődjön meg, a Stellvia ha nem is merőben, de sokban más, mint a Vandread. A koncepciója sokkal valósághűbb, hihetőbb, ezért minősíteném a Stellviát igazi sci-fi animénak. Aki harcot vár, azt a Stellviától nem kapja meg, de van benen bőven romantika, technika, és a klasszikus sci-fi sok eleme (nem mindegyik, sajnos!). Szóval sci-fi rajongók, monitorra a szemeket, és nézzetek Stellviát!
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Valamikor egy éve (vagy kettő :weh: ), már láttam, mondjuk engem nem nyűgözött le úgy emlékszem. Mintha a vége elég lezáratlan maradt volna...

Amúgy tetszik a jellemzés: "Láttad a Vandread-et? Na ez nem olyan..." :D :wink:
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hehe^^. Azért írtam, mert tényleg nem fog az ember Vandread mark 2.-t kapni :D:D. Amúgy igen, sajna a story tényleg lezáratlan. Elvileg lett volna második sorozat, de financiális gondok miatt a projectet lezárták, és nem is fogják kinyitni:(.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nem kellett volna kiírni a teljes címét (Uchuu no Stelvia)? ^^" Mindegy, nem kötekszem, csak így fura.
Elég rég láttam, meg a mangáját is régen olvastam. Szerintem jó sorozat volt, de 26 rész helyett lehetett volna 52, mert szerettem volna még jobban megsmerni a szereplőket.
A zenéje meg isteni. ^_^ *angela-fan*
Kép
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

En a Stellviat ugy 2 hete neztem meg, es elegge lenyugozott a tortenet, de foleg az OST (Angela nagyon jo). De valahogy a vege fele mar kezdtem unni a Shima es Kouta kozti bonyodalmat.
+ szerintem a story-t eleg jol befelyeztek, igaz jo lenne egy masodik sorozat.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Sister Tenshi írta:Nem kellett volna kiírni a teljes címét (Uchuu no Stelvia)? ^^"
Tök mindegy, angolul is úgy van fordítva hogy "Stellvia of the universe" :D . Ha a felületes japán tudásomat előveszem, azért leglaább a fordítást jól megcsinálták a címben :D . Na mindegy. A mangáját nemrég rendeltem meg. Meglepetésemre csak két kötet volt, kíváncsi vagyok, hogy vajon ez a történet mennyi rész, vagy mit ölel magába.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én is mostanában rendeltem meg (Bestsellersből), bár csak a 2. kötetet, az elsőt leszedtem netről, második nem volt fent. Gondolom a második kötet nem elég ahhoz, hogy befejezzék, de azért kiváncsian várom. :)
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Majd ha megérkezett, kíváncsian fogom olvasni. Bár van egy olyan érzésem, hogy a Stellvia projekt végével szerintem a manga is egyszerűen félbeszakadt.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Válasz küldése