Mit szeretsz Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Zelmor írta:Most komolyan... Ez most hogy jött ide..?
Kard kultusz... semmi különös... kicsapongás.

Reakció #2

Hát "mond meg neki", hogy ha kegyes lesz hozzám a sors nyáron sok sok dojo padlóját sikálom majd... ha kegyes lesz "-.-
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Zelmor írta:Főleg mikor a II. világháborúban a japán katonatisztek nagy büszkén hurcolászták magukkal ősi//hasznavehetetlen vágószerszámukat a délkelet-ázsiai dzsungelekben.. :lol:
Ha már itt tartunk, akkor ez hogy jött ide? ^^ Zel imádlak, amikor kötekedsz... ^^ lol
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Philionel érdekelne bővebben hogy hol találkoztál vele, mi fogott meg és minden egyéb. Persze ha nem titok.
U.I.: Shógunt olvastad (vagy bármilyen könyvet a témával kapcs. ?)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jaj, én múltkor kivettem a könyvtárból a Shogunt, de nekem nagy falat volt. Majd máskor elolvasom...
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Konomi írta:Ha már itt tartunk, akkor ez hogy jött ide? ^^ Zel imádlak, amikor kötekedsz... ^^ lol
Csupán negatíve minősítettem a japánok őseik és őseik javainak dicsőítését. Meg kell tanulni haladni a korral, és néha félredobni egy-egy hagyományt.
DeluksZ írta: Philionel érdekelne bővebben hogy hol találkoztál vele, mi fogott meg és minden egyéb. Persze ha nem titok.
U.I.: Shógunt olvastad (vagy bármilyen könyvet a témával kapcs. ?)
Bár a kérdést nem nekem címezték, megjegyezném, hogy olvastam pár (nem sok, talán 3 vagy 4) a japán történelemmel, kultúrával és kultúrtörténettel kapcsolatos könyvet. Ezek közé nem értendő A sógun, mivel az csak egy regény, mely egy történetet mond el költői eszközök és fordulatok szerepeltetésével/felhazsnálásával, s ezáltal színezi, torzítja a valós képet. Imho nem a legjobb dolog egy amerikai által írt történelmi regényből kiindulni. Végy a kezedbe pár könyvet a témával kapcsolatban, és olvasgass. Valószínűleg nyersebbnek és unalmasabbnak fognak hatni, de talán felvilágosítást nyújthat a témával kapcsolatban.

Mindenesetre A sógun vége túl nyálas volt, egy akkora japán nő nem hiszem, hogy -akármennyire is heroikus szintre emelne egy férfit- úgy viselkedne, ahogy. Tipikus amerikai romantikus szál, drámai befejezéssel.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

To Zelmor Jah a Shógun tényleg regény, s eleve ellentétes az elveimmel, hogy ilyen témában regényeket olvassak, amíg a lehető legtöbb tárgyi tudást magamhoz nem vettem, hogy aztán más szemmel tudjam nézni azokra a művekre, melyek e témában íródtak, s tényleg regény számba mennek. A Shógunt édasapám unszolására kezdtem el olvasni, hiszen mindig azzal nyúzott, hogy ha érdekel a Japán kultúra, és azon belül a Szamuráj kutlusz akkor miért nem olvastam már ki... hát megtettem:) Most a második részt nyomom. Persze összehasonlítási alapon nincs, de örülök neki, hogy elég részletesen kitér a kultúrára, s igen sokszor magyaráz benne az író, így némileg információt is szolgáltat az egész kultúráról, nem pedig csak a storyra koncentrál.

Szerencsére itt Szegeden az antikváriumban elég sok a témába vágó könyvet tudok megszerezni vagy lerendelni. "A Szamuráj Útja" és a "Szamurájok" című könyveket szereztem be nemrég és a síelés időtartama alatt rendzseresen olvastam őket. Mikor a könyvesboltokban járkáltam külön úgy kértem a "szamurájos" könyveket, hogy ne regényt, hanem történelmi, tudományos könyveket adjanak nekem. Hál istennek van mit olvasgatnom a témában, és vevő vagyok mindenre.

Nah ezzel csak azt akartam mondani, hogy igen, tudom nem a regényekből ismerem meg a kultúrát és az első lépéseket már meg is tettem a szakkönyvek beszerzése érdekében, viszont a Shógun elég jó ismeretterjesztő is azért, amellett, hogy regény... és fateromat is lenyugtatom végre:)

Mellesleg ami a szamuráj kultúrán belül is ha lehet ilyet mondani a legikább érdekelnek azok a a kardok. Azért meglepődne az ember ha tudná mennyi szakkönyv, leírás, elemzés van csak a szamuráj kardokról. Borzasztó mennyiségű anyag kering szerte a világhálón és könyvesboltokban. Ennek természetesen nagyon örülök, hiszen életem végéig el fogom tudni foglalni magam az olvasással:)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Zelmor írta:[...]
Es milyen igazad van... ^^ de erre sajnos kedves Japan baratocskaink nem igazan kepesek, mert szuletesuktol fogva belejuk van nevelve... nekik ezt ugy sikerult megoldaniuk, h a korral haladtak ugyan, de emellet magas szinten megoriztek kulturajuk nagyreszet es nagy reszenek tiszteletet is... naluk ez veleszuletett dolog... es vmilyen szinten csodalatra melto...
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

DeluksZ írta:Philionel érdekelne bővebben hogy hol találkoztál vele, mi fogott meg és minden egyéb. Persze ha nem titok.
U.I.: Shógunt olvastad (vagy bármilyen könyvet a témával kapcs. ?)
A legfontosabbak: Hagakure és minden aminek köze van Uesiba Morihei-hez :D
Avatar
Orochimaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.09.18. 10:45
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Orochimaru »

áhhá a Hagakure nos ez után nyomozok már 1 ideje de ugylátszik valaki fent nem nagyon akarja hogy megszerezzem 1. próbálkozásom egy itteni könyvesbolt volt (Dunaújváros) de naivitásom határtalan azt gondoltam hogy ha nincs akor megrendelem hát a nö azt se tudta mit akarok nagyot lestem.... 2. az volt hogy neten rendeltem és válaszul kaptam hogy nincs raktárkészleten de majd értesitenek ha lesz hehe azóta irnak .... a 3. 4. szintién online shop megoldás lett volna de mégsem :weh: de nem adtam fel :!:
-=(((())))=- My Eyes Are Burning With Bleeding Flames -=(((())))=-
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Szenzár kiadó & nemrég jött ki a második kiadás. Ha a kiadóra rákeresel Neten biztosan tudsz rendelni :wink:
Avatar
Orochimaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.09.18. 10:45
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Orochimaru »

köszi az infot ez most jol jött :D
-=(((())))=- My Eyes Are Burning With Bleeding Flames -=(((())))=-
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Úgy látom meg kell alakítani a Magyar Szamuráj Társaságot:) Tagtoborzás mától :lol:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hogy ne csak szamuráj kultúráról beszéljünk...
Én azt szeretem Japánban, hogy ott sokkal nagyobb tisztaság van... Jó, én se tudom rendbe tartani a szobámat, hiába küzdök, de ott egyszerűen rend van, tisztaság... Szerintem ott az épületeken egyetlen graffitit se találsz... (Bár erről a tapasztaltabbakat megkérdezném...) Úgy tud zavarni, hogy Mo.-on minden 10 m után találsz egy graffitit a falon... Miért nem lehet tisztább környezetben élni? Miért nincs erre egyeseknek ingere? Suliban tönkretett mellékhelységek, összefirkált padok... Japánban nem hinném, hogy ilyen lenne... Még a szomszéd országokban is nagyobb a tisztaság...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A graffiti témát hagyjuk sztem, hiszen az nagyon messze menő vitákat eredményezne... ellemben maga a fogalom, hogy tisztaság tényleg égető probléma haznánkban. Japán ilyen szempontból elég steril hely... biztosan mindenki látott már kis maszkban sétáló embereket a tévében :)
Itthon ez nem így megy és szerintem Pest vezeti a listát koszosság szempontjából... Ezenfelül még sok mindent átvehetnénk a Japánoktól... de a tisztaság tényleg az egyik legnagyobb előnyük.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Kosz és szemét mindenhol van. Az, hogy a kukába dobod vagy egy lezser mozdulattal kiejted a kezedből... csakis emberfüggő. Párizs néhány kerülete sem sokkal tisztább, mint Budapest, pedig az már wow nyugat wow.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

emberfüggő, az pedig leginkább kultúrafüggő, vagyis az attitűd a lényeg... ergo Naruminak igaza van. A Japánok tisztábbak, annak ellenére, hogy biztosan ott is vannak csúf koszos részek egy egy városban.
szerintem
Avatar
Orochimaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.09.18. 10:45
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Orochimaru »

öööö még ha csak Grefik lennének ugyanis szét van tegelve az egész város mindenhol. nálunk is ez a szitu mindenhova szétvan nyomva az aktuális "vezér klán" eszméletlen bonyolult 3 betüs jelölése mindenhova bombingolnak (nemtom jolirom-e) ez vicces komolyan inkáb valami olyat csinálnának amire ráláhet fogni az önkifejezést......vannak itt jo srácok akik eszméletlen dolgokat tudnak kipréselni egy festékszorobol......ha lehetne választani inkáb ez legyen minden házon mint irka-firkák tömkelege (nem vitatémaként dobtamezt fel csak felhergeltem magam kicsit de itt be is csukom a könyvet)

-----

hupsz a nagy hévben kimaradt egy dolog..... mit is szeretek japánban....hm........ :idea: hehe kimenni szeretnék legfökép de nem kifejezetten a Technoid Tokyo vonz hanem a "vidék" szentéjek meg mongyuk egy moha kertet meglesnék élöben eszméletlen szép lehet...
576 konzol vevő gép vagyok Big fanatista mostani számban azt olvastam hogy a belföldi utak (bp-debrecen távolság) kb 40ropira jön ki ez azért nem semmi:) és még nem is a vonat csodával mentél mert akor a duplája szoval lelombozodtam :weh: tehát a kis malac persejem rituális áldozása sem elégitené ki japán pénz szomját tehát Pozitivum: lányok(mert valjuk be eszméletlen édesek) kultúra meg persze mesterien nyomják a szelektiv h. gyüjtést (és be is tartják ithon azért ilyet nem láttam még pedig már van h. gyüjtö) Negativum... drááágaaa nagyon nagyon dráágaaa (még kijutni egy dolog de tokyo a világ leg drágább városa) ez volna az én kis hozzászolnivalom.
-=(((())))=- My Eyes Are Burning With Bleeding Flames -=(((())))=-
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Orochimaru írta: meg persze mesterien nyomják a szelektiv h. gyüjtést (és be is tartják ithon azért ilyet nem láttam még pedig már van h. gyüjtö)
Decc vád ájm tókin öbát. Nálunk is van szelektív hulladékgyűjtő... de még ha nem is volnánk ennyire überhightech szinten itt a balkán peremén... kukák akkor is vannak. A hozzáállás ami hiányzik... azt meg ott megvan.

Mellesleg tényleg drága... és a bombingot jól írtad... a tag-et is, és jól tetted hogy becsuktad a könyvet mert tényleg véágtelenségig lehetne erről beszélgetni:)
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Most láttam a Spektrumon egy filmet Japánról. Azon belül is a lódarazsakról. Ezek a lódarazsak kb.: 10x akkorák, mint a méhek. A mérgüket, akár áldozatukra is spriccelhetik. Egy ien lódarázsnak a csípése megölhet egy embert. Általában azok a lódarazsak, akik a táplálékot szerzik akár 20-30 km re is elhagyhaggyák a fészket. Hússal táplálkoznak (főleg méhekkel). Egy méhkaptárt 0,5-1 óra alatt elpusztítanak. Aranyos kis jószágok nem?
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Orochimaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.09.18. 10:45
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Orochimaru »

Azt a T. filmet láttam énis elég meredek volt de japáénban a csótányok is 10* akkorák mint europában vagy bárhol másutt erre van két lehetséges teoriám az egyik Hiroshima a másik Nagasaki sztem nem kell részleteznem
-=(((())))=- My Eyes Are Burning With Bleeding Flames -=(((())))=-
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

De jó, hogy Magyarországon nincsenek ilyen közveszélyes állatok... (Már amelyik...)
Avatar
Orochimaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.09.18. 10:45
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Orochimaru »

hát igen még jo :lol: fura lenne ha egy patkány méretü csótány lenne a házi kedvenc nem vagyok ilyen izeltlábu fobiás de azért egy ekora bogártol már lehet b....arnék :shock:
-=(((())))=- My Eyes Are Burning With Bleeding Flames -=(((())))=-
Avatar
Yamashita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2004.12.18. 10:35
Tartózkodási hely: Otthon...

Hozzászólás Szerző: Yamashita »

Mit szeretek Japánban?? Mindent, a kultúrát, a tűzijátékot(hehh, ez értelmes volt^^'), az embereket(általában..) , a kaját (többnyire..),a zenét,a karaoket, a kendooooot, sőt, még valami animéket és mangákat is... Végülis tényleg mindent.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Karaoke... Imádom, de csak itthon! XD
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Zelmor írta:Kosz és szemét mindenhol van. Az, hogy a kukába dobod vagy egy lezser mozdulattal kiejted a kezedből... csakis emberfüggő. Párizs néhány kerülete sem sokkal tisztább, mint Budapest, pedig az már wow nyugat wow.
Nny... akkor elárulok egy nagy titkot... Japánban az utcákon NINCS szemetes, és vmi rejtélyes okból kifolyólag szemét sincs szanaszét dobálva... mindenki hazaviszi a szemetet és hetente egyszer/kétszer jön a szemetesbácsi/néni a szemetesautóval és elviszi a kerületi hulladéktárolóból. Merthogy ott a kukákat sem rakják ki a ház elé, h vigye el a kukás, hanem elcipelik a legközelebbi gyűjtőállomásra [többnyire a szomszéd utcába] és nem is találni szemetet az utcán, egyetlen esetet leszámítva. A Magyarországon "munkálkodó" lelkes szemetelőkkel vetekednek azok a varjak, akik Japánban a szeméttárolókból kicibáljátk a szemetet és széthordják a számukra kívánatos holmikat. Döbbenetes, h mikre képesek ezek a madarak. Japánban okoztak már sok problémát szegény békés, tiszta embereknek...
A másik, h sokat hallottam már, hogy "ezek a fiatalok hogy szétdobálnak mindent, szemetelnek amerre járnak, nem ismerik az illemet..." etc. le kell h szögezzem, többnyire NEM A FIATALOK SZÓRJÁK TELE A VÁROST SZEMÉTTEL. Megfigyeléseim szerint rengeteg középkorú és idősebb ember nincs tisztában azokkal a dolgokkal, amike tmi az általános iskolából jól ismerünk pl: a műanyag nem bomlik el/le. Majd' mindennap utazom vonattal jó egy órát. Számtalanszor voltam tanúja, h felnőttek, öregasszonyok/emberek kidobnak a vonat ablakán dolgokat... fiataltól ilyent én még nem láttam. Persze vannak a mucsajpusztai fajparasztok, akik képesek ilyenre, de a legtöbb fiatal neveltetésébő eredően nem tesz ilyent. Bocs h OFF voltam...
Válasz küldése