Mit szeretsz Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

neked is lehet ^ ^ Én is levelezek japánokkal, amolyan penfriend oldalról szedtem össze őket :D
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Angolul vagy japánul?
Kép
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

ehm... japánul tanítanak angol nyelven... if you know what I mean... @____@
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Én mindent imádok Japánban, bár még soha nem jártam ott.
Szerintem ez hatalmas paradoxon. Vagy nagyon nagy bátorságra vall...
Érdekes, egy másik fórumon azt olvastam, hogy vmi csaj volt Japánban, és azt írta hogy mindenki undok, lenézik a gaijinokat, és hogy egyfolytában Mo.-ról kérdeznek, de azt is csak azért hogy levonják a következtetést, Japán mennyivel jobb. Nem szó szerint ez volt, csak nagyjából.
Hát ha ilyenekkel találkozott, akkor szerintem az csak véletlen volt, nem hinném hogy mindenki ilyen, ez durva általánosítás. ^^'
Első számú szabály: egy gaijin sohasem lehet egyenlő egy japánnal. Aztán hogy ezt ki hogyan értelmezi, legyen akár japán akár külföldi, az már más tészta. De legalább valakinek feltűnt, hogy hibádzik az az "Édenkert(tm) rózsaszín Hello Kitty világkép" Japánról...
de ebben csakis és kizárólag ő lehet a hibás... nagyon sokat számít a te hozzáálásod a dolgokhoz. Ha látják rajtad, hogy csak húzod a szád, akkor persze, hogy ők is így fognak reagálni. Ahány emberrel találkoztam azok közül, akik valamikor kint jártak huzamosabb időre [nem 2 hét...], majdnem mindenki egyetértett velem ezzel kapcsolatban. Voltak néhányan, akik nem érezték jól magukat, folyton feszengtek és csak arra vártak, hogy mikor jöhetnek haza... ezek az emberek tanúbizonyságot tettek arról, mennyire nem képesek viselkedni, mennyire képesek odafigyelni a másik emberre és milyen rossz az alkalmazkodókészségük. Aki nem elég simulékony, az nem fog megélni Japánban. De ez érvényes akármelyik országra, ahol hosszabb időt szándékozol eltölteni. Itt nem az adott ország embereitől kell elvárni, hogy alkalmazkodjanak, hanem igenis neked kell alkalmazkodni és neked kell megtenni az első lépéseket minden irányba, mert ha nem, akkor ők sem fogják...
Abszolút nem értek egyet. A tolerancia ne legyen egyoldalú. Valószínűleg nem véletlen, hogy a japánok külföldiekkel szembeni hozzáállását rendszeres kritika éri. Megtenni az első lépéseket meg lehet, csak aztán ne zárt ajtók várjanak.
És igen, vannak, léteznek bunkó, seggfej japánok is, bezony.
Hajaj...
ehm... japánul tanítanak angol nyelven... if you know what I mean... @____@
uh... nem irigyellek :)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

sesam írta: Első számú szabály: egy gaijin sohasem lehet egyenlő egy japánnal. Aztán hogy ezt ki hogyan értelmezi, legyen akár japán akár külföldi, az már más tészta. De legalább valakinek feltűnt, hogy hibádzik az az "Édenkert(tm) rózsaszín Hello Kitty világkép" Japánról...
Ezzel nem igazán értek egyet. Mert ugyanúgy, ahogy fenn írtam, vannak bunkó és jó fej japánok is. És vannak olyanok, akik igenis egyenlőnek tekintenek egy gaijin-t is, bezony. Ezért aztán szerintem tök felesleges általánosítani. Ahogy már írtam párszor, bunkók és kedves emberek mindenhol akadnak, ahány ember, annyi felfogás.

Azzal viszont én se értek egyet, hogy olyan sokan (talán az anime hatására? -_-) teljesen istenítik Japánt. Nem szabad ezt ennyire komolyan venni. Vannak dolgok, amik tényleg jobbak talán ott, de sok van, ami nem. Egyáltalán: Japán ugyanúgy csak egy ország a többi között. Nem az országtól függ, hogy boldogan élsz-e, hanem a körülötted élő emberektől, azoktól akiket szeretsz. Ezek az emberek pedig lehetnek japánok vagy magyarok, tök mindegy ha szereted őket, nem? ^_^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

És vannak olyanok, akik igenis egyenlőnek tekintenek egy gaijin-t is, bezony. Ezért aztán szerintem tök felesleges általánosítani.
Azok a japánok a toleránsabbak, akik hosszabb időt töltöttek külföldön, érintkeztek külföldiekkel. Akivel Magyarországon találkozol, már más japán, mint aki itt él. Sőt ugyanannak az embernek is megváltozik a viselkedése, amint Japán határain kívülre lép.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Yuki írta:ehm... japánul tanítanak angol nyelven... if you know what I mean... @____@
Yeah, I guess so... :wink: Jól csinálod! Így gyakorlod az egyiket és tanulod a másikat...
sesam írta:Azok a japánok a toleránsabbak, akik hosszabb időt töltöttek külföldön, érintkeztek külföldiekkel. Akivel Magyarországon találkozol, már más japán, mint aki itt él. Sőt ugyanannak az embernek is megváltozik a viselkedése, amint Japán határain kívülre lép.
Ebben biztosan sok az igazság... A hölgy akinek bemutattak pl. közel sem úgy viselkedik, mint egy "átutazós" japán, mert már éveket töltött európában (és mellesleg tökéletesen beszéli a magyart)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Yuki írta:neked is lehet ^ ^ Én is levelezek japánokkal, amolyan penfriend oldalról szedtem össze őket :D
Én is levelezek két japán lánnyal angolul. Írtó aranyosak, bár még csak pár levelet váltottunk. Meg fenn vagyok egy rakás penfriend-oldalon is, ahol japán lev.társakat keresek.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

sesam írta: Azok a japánok a toleránsabbak, akik hosszabb időt töltöttek külföldön, érintkeztek külföldiekkel. Akivel Magyarországon találkozol, már más japán, mint aki itt él. Sőt ugyanannak az embernek is megváltozik a viselkedése, amint Japán határain kívülre lép.
Meglepődsz, ha még sose voltak külföldön azok, akikről én írtam? Mégis az első perctől kezdve kedvesebbek voltak velem mint sok másik magyar ismerősöm. Teljesen "egyenértékűnek" tartottak engem, ha nem nagyobbra. És újra leírom: felesleges általánosítani. Nyilván a többségben lehetséges, hogy úgy van, ahogy írod, DE nem mindig. Élő példa az, amit én átéltem eddig. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak jót tapasztaltam, mert ahogy írtam előtte, voltak bunkó japán ismerőseim is. De voltak olyan barátaim is, akik bizony SOSE voltak külföldön. Nem külföldi tapasztalat kérdése, hanem lelki alkaté és beállítottságé. És itt részemről abba is hagytam, már rég leírtam, amire gondolok.

Ja, és nem Magyarországon találkoztam velük, hanem Japánban.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

MaKo írta:Meglepődsz, ha még sose voltak külföldön azok, akikről én írtam? Mégis az első perctől kezdve kedvesebbek voltak velem mint sok másik magyar ismerősöm. Teljesen "egyenértékűnek" tartottak engem, ha nem nagyobbra. És újra leírom: felesleges általánosítani.
Abban egyetértek, hogy teljesen felesleges általánosítani... mégis úgy gondolom, ha huzamosabb ideig vagy Japánban, akkor rájössz, hogy a gaijinok élete bizony eltér az átlagjapánétól. Minden csak hozzáállás kérdése persze, de a legtöbb japán ugyanolyan véleménnyel van a gaijinokról [kivételek persze léteznek], de ezt akkor fogod megtapasztalni, ha hosszabb időt töltesz el kint.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Ja, és nem Magyarországon találkoztam velük, hanem Japánban.
Konomival ezúttal 100%-ig egyetértek. Mennyi időt töltöttél itt?
Nem külföldi tapasztalat kérdése, hanem lelki alkaté és beállítottságé.
Meg a nevelésé, az elfogadott társadalmi formáké. Aki viszont elmegy külföldre tanulni, kilép ebből az igen zárt társadalomból, és megtapasztalja, hogy sokmindent bizony lehet máshogy is.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

sesam írta: Konomival ezúttal 100%-ig egyetértek. Mennyi időt töltöttél itt?
Valamivel több mint egy hónapot. Most voltam kinnt először, és nekem elsőre ez teljesen megfelelt. Egyébként tanulni (suliba) is jártam, és úgy érzem, eléggé belekóstoltam az ottani életbe, már amennyire én elsőre ki akartam próbálni. A jövő aztán majd meglátjuk mit hoz, és hogyan alakul (tervek azok mindenesetre vannak ^^).
Viszont az a sanda gyanúm, hogy területektől is függ az emberek hozzáállása a gaijinokhoz, szóval pl-ul a nagyvárosi emberek közel sem voltak olyan kedvesek, jó fejek, stb. mint a vidékiek. Csak mondjuk erre is rá tudok cáfolni pár nagyon jó barátommal, akik meg városiak...

Ezért aztán én úgy döntöttem (már sokkal régebb óta), hogy nem érdekelnek az ilyen előítéletek meg általánosítások ^_^.
sesam írta: Meg a nevelésé, az elfogadott társadalmi formáké. Aki viszont elmegy külföldre tanulni, kilép ebből az igen zárt társadalomból, és megtapasztalja, hogy sokmindent bizony lehet máshogy is.
Öö, most a magyar vagy a japán társadalmat nevezed zártnak? Csak mert szerintem a magyar annyira azért nem zárt társadalom, a japán sokkal inkább olyan (báááár... ez mondjuk nézőpont kérdése). Természetesen a nevelés és a társadalom kérdése is, de még vagy ezer másik dolog is befolyásolja az embereket a külföldiekkel való hozzáállást illetőleg. Ezért írtam azt amit fennt, hogy szerintem lelki alkat, beállítottság, stb. kérdése főként. Mert ha a magyarokra pl-ul külföldön azt mondják, hogy "fúj sok kockafejű magyar, begyepesedett agyúak, nem engedik náluk az animét, stb.", akkor azért ez ugye nem mindenkire igaz.
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

sesam írta:
ehm... japánul tanítanak angol nyelven... if you know what I mean... @____@
uh... nem irigyellek :)
ehehheeee... gondolom kissé megmagyarázza dolgot, ha azt mondom: Gaidai-on tanul Kelet-EU szakon XD
különben --kivételesen-- perfekt angolul beszélő japán csávó XD
Magyar-Japán összehasonlító nyelvi értekezéseink vannak... VICCES...
Mindenesetre annyira megtetszett neki a magyar nyelv abból amit mutattam, hogy elhatározta, hogy a magyar lesz a választott nyelv amit tanulni fog...
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Wow..hát gambatte neki....minden tiszteletem de komolyan.
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

MaKo írta:Valamivel több mint egy hónapot.
Az azért nem ugyanaz, mint amikor Japánban élsz.
MaKo írta:Öö, most a magyar vagy a japán társadalmat nevezed zártnak?
A japánt. Azért írtam úgy, hogy "ebből", mert per pillanat benne vagyok.
Yuki írta:Gaidai-on tanul Kelet-EU szakon XD
Itt Osakában? ;) Ne téveszszen meg ha valaki írásban jó angolból. Az osztálytársaim némelyike is kiválóan ír/olvas de egy szót sem beszél.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na igen. Mivel a japán iskolákban nem oktatják az élő nyelvet, csak az írást olvasást. Pedig ez szerintem nagy hiba.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mármint ezt hogy érted? Egyáltalán nem tanítanak beszélni?
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

És a legtöbb nyelvvizsgán nincs is szóbeli rész :/
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

sesam írta: Az azért nem ugyanaz, mint amikor Japánban élsz.
Ezt soha nem is állítottam. De a véleményem attól még nem fog változni, és nem szeretek általánosítani, ha emberekről van szó, mert az embert bárhol érhetik jó vagy rossz meglepetések az életben.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

MaKo írta:De a véleményem attól még nem fog változni, és nem szeretek általánosítani, ha emberekről van szó, mert az embert bárhol érhetik jó vagy rossz meglepetések az életben.
"Idealism is what precedes experience; cynicism is what follows."
- David T. Wolf
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

sesam írta:
MaKo írta:De a véleményem attól még nem fog változni, és nem szeretek általánosítani, ha emberekről van szó, mert az embert bárhol érhetik jó vagy rossz meglepetések az életben.
"Idealism is what precedes experience; cynicism is what follows."
- David T. Wolf
Vagyis az embert mindenhol csak rossz meglepetések érhetik (hiszen ha hiszünk abban, hogy talán néha jók is, akkor az már idealizmus). Aaaaham. Ez is egy életszemlélet. De azért...

"The cynic knows the price of everything and the value of nothing."
- Oscar Wilde
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

mufurc írta:Vagyis az embert mindenhol csak rossz meglepetések érhetik (hiszen ha hiszünk abban, hogy talán néha jók is, akkor az már idealizmus). Aaaaham. Ez is egy életszemlélet. De azért...
"The power of accurate observation is commonly called cynicism by those who have not got it."
- G. B. Shaw
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

sesam írta:"The power of accurate observation is commonly called cynicism by those who have not got it."
- G. B. Shaw
Ergo David T. Wolf nem rendelkezett a pontos megfigyelés képességével, és tévesen nevezte azt cinizmusnak, így az állítása érvényét, de legalábbis értékét veszti. Ami annyit tesz, hogy nem megfelelő cáfolata MaKo állításának, hiszen ő éppen a valóság tisztánlátásának fontosságát hangsúlyozta (a japánok is csak emberek, ill. hogy nem érdemes általánosítani, "mert az embert bárhol érhetik jó vagy rossz meglepetések az életben"). :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Nem értem mit akarsz elérni.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

sesam írta: Itt Osakában?
Nem, Tokyo Gaikokugo Daigaku -n
Kben levélben egyáltalán nem zavar, hogya japánok nem tudnak BESZÉLNI angolul... nem is várom el tőlük ^ ^
Viszont írásban tényleg NAGYON jó volt.
Válasz küldése