Mit szeretsz Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Nekem erről csak annyi jut eszembe, hogy japánt akkor sem lehet mégcsak felszinesen sem felfogni európai embernek ha ott él több évet. Az egy teljesen más világ más törvényekkel, ezért lehetetlen megítélni hogy igaz legyen. Egyébként Acheron egyáltalán nem baj hogy beírtad ezt a dolgot ide, mert rengetegen csak az animekből filmekből vett japánt ismerik, és abbéli rajongásukkal látják japánt. Ez egy hamis kép sokszor, és képmutató, szinte azt lehet mondani hogy csak egy maszk, ami alatt hihetetlen/teljesen más világ rejtőzik. Éppen 2 hete olvastam egy esszét a japán szexualitásról úgy általában, hát nem volt semmi. :D
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Azt hiszem én egyetértek Acheronnal. Még régebben hallottam egy statisztikát arról, hogy Japánban milyen elképesztően sok diák hal meg különböző okokból. Ez valahogy nem túl felemelő. Persze ez sok más országra is ráhúzható, de valahogy nem sokat dob a helyzeten. A átlagos "fegyverek, nők, ruhák, szokások" őrület pedig viszonylag rövid idő alatt kigyógyul az ember. Sőt, még idegesítővé is válhatnak. Aztán jönnek a mindennapi gondok, amik lényegében mindenhol ugyanolyanok, csak itt "piros-fehér-zöldek", ott meg "fehér-pirosak". Szóval én turistaként szívesen bejárnám a világot, de, hogy Mo. helyett hol élnék szívesebben, arról még nem tudok nyilatkozni.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Shukuhai írta:Azt hiszem én egyetértek Acheronnal. Még régebben hallottam egy statisztikát arról, hogy Japánban milyen elképesztően sok diák hal meg különböző okokból. Ez valahogy nem túl felemelő.
Én úgy hallottam, azért is hal meg sok diák, mert olyan kemény az iskolarendszer, hogy öngyilkosságba menekülnek. Ezt csak hallottam, nem saját dolog... ::jhuh::
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Ayanami írta:Én úgy hallottam, azért is hal meg sok diák, mert olyan kemény az iskolarendszer, hogy öngyilkosságba menekülnek. Ezt csak hallottam, nem saját dolog... ::jhuh::
Bizony, én is ilyesmiről tudok. De kéne már ide egy kompetens személy nyilatkozata (aki már pl. volt ott, van helybeli ismerőse).
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

A nagybátyám volt kint. Hozott egy csomó jó cuccot :arrow: tudjátok hogy a ruhák a kedvenceim, egyszerűen odavagyok értük. És ezt nem képmutatésként mondom. Különben majd megkérdezem tőle azt a sulis dolgot. Ez engem is nagyon érdekel. Azt hallottam már hogy kemény ott a suli, de hogy emiatt öngyilkosságot követnekel.....hihetetlen.....nem....rossz szóvel fejeztem ki magam......ez egyszerűen BORZASZTÓ.
Yukimura írta: Éppen 2 hete olvastam egy esszét a japán szexualitásról úgy általában, hát nem volt semmi. :D
Kiváncsi lennék arra az esszére. Leírnád nekem?
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Misuteri
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.10.12. 22:55
Tartózkodási hely: van
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misuteri »

Hogy miért szeretem Japánt?
Nem vagyok benne biztos, hogy szeretem. Japánt nem ismerem.
Azt a "valamit" szeretem, amit érzékelek belőle, amit Japán
kivált belőlem. Egy különös kultúra, annyira idegennek tűnik, mintha
egy másik bolygón lenne - és mégsem. Ahogy egy kicsit mélyebbre
ásunk (akár időben, akár másképp), előbb-utóbb feltűnik, mennyire
hasonlóak vagyunk. Engem ez minden emberi kultúránál lenyűgözött.
Más oldalról megközelítve, nekem nagyon tetszik Japán outputja :wink:
(Kivéve talán a JRock-ot, bocsi a rajongóktól :oops: )
- vizuális és emocionális (hű de szofisztikált voltam :D) téren nyújt
egészen egyedülállót. (Itt sok mindenre gondolok: építészet, az írás,
harcművészetek, filozófia, és ugye a manga & anime páros)
A tájról már nem is beszélve :) (Nagyon emlékeztet egy bizonyos
helyre, de azt már nem kötöm az orrotokra :wink: )

És különben is:
http://www.xs4all.nl/~kwanten/index.htm
Kép
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Ayanami írta:
Shukuhai írta:Azt hiszem én egyetértek Acheronnal. Még régebben hallottam egy statisztikát arról, hogy Japánban milyen elképesztõen sok diák hal meg különbözõ okokból. Ez valahogy nem túl felemelõ.
Én úgy hallottam, azért is hal meg sok diák, mert olyan kemény az iskolarendszer, hogy öngyilkosságba menekülnek. Ezt csak hallottam, nem saját dolog... ::jhuh::
En errol azt hallottam tanarnomtol, hogy inkabb az iskolai cikizes (hu nem jut eszembe japanul, talan ijime?) miatt, ami eleg kemeny naluk. Pszichologusok megmutattak, hogy az akit cikiztek, meg felnott koraban is leizzad, ha meglatja azokat, akik cikiztek.
A masik meg a kemeny iskolarendszer, az elmult evtizedben abban is eleg sok visszaeses volt. Szoval az animekben meg gyakori "kiallsz a folyosora vodorrel" dolog nem mukodik. Szun meselte, mikor most nyaron japanban volt, diakszallason volt egy japan csoport is, a diaklanyok lazan fejbevagta a tanart, ilyen "ne hulyeskedj" stilusban.

De ha jol odafigyeltek, az elmult par ev animeibol is sokat lehet megtudni. Lasd pl Azumangaban, hogy csak Chiyochan tudja hogy kell hordani a kimonot, meg hogy ledobbennek, hogy meg maga csinalja a bentou-t. Szoval ezek az elemek nem lennenek benne, ha nem lenne valosag alapjuk.
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
bodee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.04.12. 09:04
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bodee »

nem lehetne úgy a kérdés inkább, hogy mit nem szeretsz japánban???:) úgy sokkal kevesebb tényezőt kellene felsorolni..
Avatar
k3y
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.02.02. 22:38
Tartózkodási hely: Sárga busszal kurva messze és onnan már csak kicsit kell gyalogolni...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: k3y »

Misato írta: Azt hallottam már hogy kemény ott a suli, de hogy emiatt öngyilkosságot követnekel.....hihetetlen.....nem....rossz szóvel fejeztem ki magam......ez egyszerűen BORZASZTÓ.
Jó reggelt.
Japánban is emberek élnek, hiába van ufó fejük. Magyarországon is vannak, akik megöngyilkolják megukat mert megbuktatják őket.
Japánban az öngyilkosság elég elfogadott dolog köszönhetően a történelmüknek, erre rátesz egy lapáttal, hogy nem mutatják ki az érzelmeiket, elfojtják minden problémájukat, aztán egyszer megkattannak és megerőszakolnak 1-2 iskoláslányt (igen, évente van 1-2 eset) és/vagy öngyilkosok lesznek.
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

(Megjegyzés: Én nem jártam még japánban, de egyszer szívesen megnézném, az összes tudásom japánról különböző cikkekből való, szóval lehet, hogy valamit nagyon nem jól látok, de ez a véleményem. Eddig, ha valaki megcáfolja, akkor természetesen változni fog, de addíg ez :))

Na lássuk én mit szeretek:
manga
anime
nyelv
sushi(egyszer ettem, de akkor ízlett :))

és ezzel ki is fújt. Nem tetszenek a szokásaik, valahogy én kapásból kényelmetlenül érezném magam japánban. (főleg ha nem is turistaként mennék oda). Tény, hogy vannak pozitívumai/negatívumai mint minden országnak/népnek/népcsoportnak, de azt ne feledjük, hogy ha nem tartozunk abba a közegbe, akkor biztos találkozunk olyan dolgokkal amiket képtelenek vagyunk elfogadni/felfogni. Szóval aki azt mondja, hogy szívesen eldobná mindenét és menne ki japánba élni, az bolond, vagy nem tud semmit japánról(csak az animékből/mangákból).

Én személy szerint semmi pénzért nem laknák japánban. Sok ember tengeti hétköznapjait szürkeségben, feszített munkatempó/tanulás(ez a két dolog engem 2 perc alatt diliházba tud juttatni).
Lehet, hogy sok ember utálatát kiváltom ezzel :), de én szeretem Magyaroszágot, minden nyügével és bajával, hisz itt születtem, itt élek, és itt is akarok meghalni.

Asszem egy kicsit elszaladt velem a ló :), úgyhogy be is fejezem. (meg asszem egy kicsit offtopic lett, bocsesz)
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Mi az amit szeretek? Nos, egy szóval...

O*K*I*N*A*W*A ^________^ álomhely, álomvárosokkal, álomtengerparttal,álomfenyőfákkal, álomjapán helyen ^_^ Fantasztikus éghajlat, fantasztikus dolgokkal fantasztikus helyen ^^ egyszóval rettentően vágyódom oda ^^
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

Hogy mi is tetszik nekem japánban?
Nemtudom.Egyszerűen csak ha eszembe jut az ország vagy nézek egy animét vagy olvasok egy mangát, japán zenét halgatok, úgyérzem megtaláltam a helyemet a világban. Bár korántsem tudok annyit japánról mint szeretnék, mégis úgy érzem sokkal inkább hozzátartozik az életemhez és a lényemhez mint bármi más. Szóval egy olyan hely nekem japán ahova nem mostanában jutok el mégis úgy érzem ott a helyem.
Peace 4 ever!
Avatar
Freya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.04.30. 22:46
Tartózkodási hely: Cegléd

Hozzászólás Szerző: Freya »

Mint újonc leirom mi is fogott meg igazán japánban! Ez mindenre vonatkozik: nyelv, kultúra, emberek. Egyszóval minden. Az én szememben Japán telis teli van misztikumokkal. Különleges számomra ezért nagyon vonz.
Egyszer biztos kijutok oda, ha csak pár napra is. Még nem sokmindent tudok róla, de eddig igazán nem volt negatívum, ami elbizonytalanított volna abban hogy csodálatos ország. Nézzük pl. az animekat. Ahogy elképzelik és megrajzolják a karaktereket. Annyira csodálatos. Megnézek egy bármilyen animeből egy részt, a fantáziám rögtön beindul és álmodozni kezdek. Beleképzelem magam a szereplők helyzetébe. Nagyon megmozgatják az emberi érzéseket is. Pl. végignéztem az Escaflone filmet és kb. fél óráig sírtam a végén, főleg amikor a zene van. Meghatott. Szólnak valamiről, szerintem sokkal több animenek kéne mennie kis országunkban, és talán az emberek szívében is több szeretet lenne, nem felejtenének el gyerekek lenni. Hmm. most kicsit elkanyarodtam a témától ez nem az a szoba :) de mindegy remélem elnézitek ezt nekem
A nyelvük is nemcsak szép, de vicces is. Szupi hogy nem monoton mint egyes népeké, hanem változatos.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Az épületeket....ezek nagyon tetszenek
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Konomi

Hmm...

Hozzászólás Szerző: Konomi »

MINDENT!!
::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki:: De tényleg...
Főleg azért a kajákat... meg a pasikat, mert olyan édesek...
::neko::
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Én az egész kultúrájukat... Legalábbis a cencúrázottat, mert azért vérengzettek ők is...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Kicsit furcsán hangozhat, de a Szamuráj kultúrát. Ez az ami nagyon megfogott, nem is az országban, inkább a történelmében.
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

::box:: Hm.... Mintha itten nekem egy hozzászólásom törlésre került volna... Ha valóban, akkor elnézést a hangvételért, (mi másért történt volna...) nem akartam senkit megbántani, vagy bunkóként viselkedni...
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Engem is a szamuráj lelkület fogott meg a leginkább:)
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Olyannyira, hogy én ezt kutatni, dokumentáűlni, talán még művelni és nagyon halkan mondom hogy ujraéleszteni is szeretném :) A legnagyob elismerés lenne számomra, ha Hivatalosan Szamuárájjá nyilvánítanának Japánban, de eddig még hosszú az út:)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én nem is tudom... Amikor először néztem animét a tévében, akkor megfogott a stílus. Aztán egyre jobban elkezdtem érdeklődni a japán kultúra után. ^^ Valhogy minden vonz benne. :D
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

DeluksZ írta:Kicsit furcsán hangozhat, de a Szamuráj kultúrát. Ez az ami nagyon megfogott, nem is az országban, inkább a történelmében.
Valóban megható tud lenni a kard kultusza a modern Japánban. Főleg mikor a II. világháborúban a japán katonatisztek nagy büszkén hurcolászták magukkal ősi//hasznavehetetlen vágószerszámukat a délkelet-ázsiai dzsungelekben.. :lol:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Najah, kicsit abszurd módon nézhetett ki... Bombákkal és géppisztolyokkal szemben semmit nem ér a kard, mégha a legnagyobb mester harcol is vele. ^^
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Zelmor írta:Valóban megható tud lenni a kard kultusza a modern Japánban. Főleg mikor a II. világháborúban a japán katonatisztek nagy büszkén hurcolászták magukkal ősi//hasznavehetetlen vágószerszámukat a délkelet-ázsiai dzsungelekben.. :lol:
Az amcsik többmillió kardot semmisítettek meg a VH után. Családi erekjéket, mestermunkákat. Szívfájdító ha csak rá gondolok. Szerencsére találtam egy két milliós nagyságrendű példányt neten, amikben gyönyörködhetek. Erősen tervezem egy Iaito beszerzését is, de nem homi piaci szerűt:)
Nah lényeg a fontos, a Szamuráj kultúra az ami a fő vonalat jelenti most az életemben, és így valamint az Animén-mangán keresztül kapcsolódom a kultúrához. A Japán kultúrához.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

DeluksZ írta:Az amcsik többmillió kardot semmisítettek meg a VH után. Családi erekjéket, mestermunkákat.
Most komolyan... Ez most hogy jött ide..?

---
anonim kedves ember írta:mondd meg neki, hogy ha szamuraj akar lenni akkor mar reg valami dojo padlojat kene sikalnia valahol japan eldugott reszen :)
Válasz küldése