Japán harcművészetek

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Melyik harcműcészetet tanulod?

Karate (okinawai: shito-ryu, goyo-ryu, wado-ryu, shotokan)
12
11%
Nem Okinawáról származó Karate
2
2%
Aikido
5
4%
Iaido
9
8%
Jiu-jutsu
3
3%
Judo
6
5%
Kempo
1
1%
más
29
25%
Nem vagyok "Harci-Marci" ^_^
47
41%
 
Szavazatok száma: 114

Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Re: Sziasztok!!!

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Kyo-Sama írta:Gondolom nem kuzdeni akarsz, hanem tenyleg "Harcmuveszetet gyakorolni" es a szellemiseget atvenni... ebben az esetben az Iaido neked valo.
Egyebkent te kinel/hol iaidozol? (marmint melyik nagyobb csoportosulasnal, meg ilyesmi) Annyi dojo meg klan meg miegymas van itt Magyarorszagon, az ember mar nem ismeri ki magat (meg nemelyiknek a nevet is elfelejti) :hammer:
Kép Kép
Avatar
Kyo-Sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.09.03. 12:56
Tartózkodási hely: EDO

Re: Sziasztok!!!

Hozzászólás Szerző: Kyo-Sama »

Angelwings írta:
Kyo-Sama írta:Gondolom nem kuzdeni akarsz, hanem tenyleg "Harcmuveszetet gyakorolni" es a szellemiseget atvenni... ebben az esetben az Iaido neked valo.
Egyebkent te kinel/hol iaidozol? (marmint melyik nagyobb csoportosulasnal, meg ilyesmi) Annyi dojo meg klan meg miegymas van itt Magyarorszagon, az ember mar nem ismeri ki magat (meg nemelyiknek a nevet is elfelejti) :hammer:
Az elotted emlitett link... Budapest Fonix Kendo Klub nem is olyan regota szerdankent van Iaido edzes. De a tradicionalis Iaido semmi harc csak formagyakorlatok. Most fogok lejarni valoszinu jovo honaptol, vagy most honap kozepetol.

Mondjuk sohasem uztem semmifele onvedelmi sportot vagy harcmuveszetet. Sohasem szerettem verekedni. Anno a Triatlon volt az, amiben kituntem es a futas. Elobbiben valogatott is lettem...csak egy kellemetlen betegseg miatt par evig mankora szorultam igy orokre elbucsuzhattam minden fele sporttol. Most, hogy a labam ismet kezd rendbejonni es lassan osszeforr teljesen a szetmutott labam, tudok ismet menni minden segedeszkoz nelkul. Igy ugy dontottem, hogy elmegyek egy bekes Japan harcmuveszetre. Igy esett a valasztasom az Iaido-ra. Szerintem az egyik legbekesebb es legynyugalmasabb Muveszet. Persze csak azoknak ajanlom, akik nem akarnak harcolni es a valos eletben hasznalni onvedelemre..
Angelwings írta:Menj Aikidozni, vagy karatezni. Talald meg a Mestered. Igazabol ez a lenyeg. Akarmit csinalhatsz, amihez kedved van, csak a lenyeg, hogy ne szoba-harcmuveszet legyen. :angel:
Mit ertesz "szoba-harcmuveszet" alatt?
Sad but true...
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Re: Sziasztok!!!

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Kyo-Sama írta: Mit ertesz "szoba-harcmuveszet" alatt?
Hát izé... nehéz megfogalmazni... bizonyára már te is találkoztál olyan dojokkal, ahol magic-ot tanulnak a ...ka-k (...-ba behelyettesitendo egy random stilus neve). Nem, Taichisok vissza, letenni a lándzsákat, nem rólatok beszélek, Taichival semmi bajom nincs, tökjó dolognak tartom.
Ez a "sub-irányzat" sok helyen előfordul, és a harcművészetet lecsupaszítva, kikristályosítva, magasabb éterekbe emeli fel, ezáltal az ott tanulo ...kákat kiragadja a hitvány földi létből, olimposzi (vagy fuji-sani) magaslatokra emeli (egy steril izébe, na). Kb. ennyi...
Kép Kép
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Iaido, Iaido!
Végre!
Beindult ez a topic is :)
Szoval, télleg van három iaido szavazat, ki hova jar (kyo-t ugye mar tudjuk)? (Jar valaki pesterzsébetre, v hova?)
Ichi/Sen! Eljöhetnél hozzánk egy hónap első hetfoi edzésére, azok nyilt edzések, barki bejohet, és nézhet mindekt ahogy kidoglunk. jo szorakozás igérem :)
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Szia!!!

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Szia Betax!!!

Rendben elmegyek!!! Hova kell menni és mikor!!!
Írd meg légyszí!!!
Köszi!!!
IchiGo :oops:
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Hali!

Namost az aktuális dátum október 6-a lenne (távol van még tom), és arra gondoltam, hogy az Újpest központi aluljáróban lehetne talizni (azt nem lehet eltéveszteni). Hogy miről ismertek meg, nem tudom, majd felrakok valahova egy képet, és belinkelem.
Hogy mikor még nem tudom, szerintem 17:15 perc lenne ideális, az edzés 18:00-kor kezdődik, így előtte van időnk beszélgetni.
Mindenkit szeretettel várunk (én most értem haza edzésről, hulla vagyok :) )!
Üdv!
Avatar
giroszpók
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.02.18. 11:56

Hozzászólás Szerző: giroszpók »

[reklám]Iaido szerdán 19:00-21:00, Kodály Zoltán zeneiskola, Marcibányi tér (Moszkva tér) :arrow: http://www.budapestkendo.hu [/reklám]
Don't think about winning. It's to fight or not to fight. (Kanon)
Even a couple of losers can survive most things if they're together. (My Neighbours The Yamadas)
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Ynah írta:Én tai-chi-t szeretnék tanulni, de nem igazán találtam olyan helyet ahol oktatnák ...valódi formában nem pedig Bíró Ica féle .... ***-ot tanítanak! :wink:
En Wudang Taichizom, az jo...kicsit eretnekek vagyunk, mert Dan (a mester, ez egyebkent a keresztneve, mert Dan Docherty a neve es Hong Kongban tanult + volt DK azsiai harcmuveszetek full contact bajnoksagan gyoztes) nem szeret semmifele misztikat, viszont a harci kepesseget fontosnak tartja.

Igaz mostanaban nem ertem ra edzesre jarni, otthon gyakoroltam. Azert nyari taborban voltam es nem is voltam nagyon bena, ahhoz kepest. :)
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Én nagyobb pihenés után elkezdtem Sotokan-ra járni, de úgy látom itt nem sokan vannak.:(((
Előtte igaz csak fél évig de Kyukushinkay (csak nagyából kiejtés szerint leírtam (nem tudom hogyan írják:(()) Karatét csináltam és most nagyon jól esik ujra nyomni... :D
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Kyukushin - kai, ha nem tévedek... Sotokan, az az igazi karate :) Sok sikert:) Nekem is elég pocsék érzés egy két edzést kihagyni...
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Betax-sama te már mióta csinálod és milyen öved van??
Bocs ha már egyszer mondtad :?
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Semmi baj.. A harcművészeteknek is, mint mindennek az elsajátításához a legfőbb út: repeticio est mater studeorum... (asszem így írják, csak 5. éve tanulok latint...)
Tavaly februárban kezdtem, és idén a nyári edzőtáborban tettem le sikeresen a vizsgámat 7kyura, narancsövre (sárgára télen vizsgáztam).
Oan pocsék érzés... Most betegség miatt ki kellett hagynom 3 edzést.. nem minthogyha rossz lenne itthon (sőt, van dolgom elég), csak nagyon hiányzik.. :)
Jajj... köszi a megtisztelő formát :oops: , de maradjunk csak valami lazábbnál.. mondjuk betax-kun? :)
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Most megyek edzésre úgyhogy mire visszaérek biztos halott leszek teljesen :D 8)
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Hi!
Csak szólni szeretnék, hogy jövő hét hétfőn nyilt edzés 1800-kor.. be lehet jönni és nézni ahogy kiköpöm a tüdőm:) mijj nagy élvezet..
Nah most komolyan, akit érdekel az irjon, megbeszélhetünk egy talit edzés elött, hogy biztosan odatalaljatok^^
Üdv:)
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Betax san ki ez a vigyorgó emberke csak nem te vagy?? :D
Bátorságra vall így be mered tenni... :) 8)
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

ŐŐŐ... mért szerintem egészen jó kép! :lol:
The last Angel...
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

nagyp írta:ŐŐŐ... mért szerintem egészen jó kép! :lol:
Á csak viccelődtem.... :D
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Én a kendot próbálnám ki nagyon. ::jeye:: De ez egyenlőre megvalósulási fényt nem lát... ::hoo::
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Kasumi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2003.11.21. 15:59
Tartózkodási hely: "Underworld" ^_~

Hozzászólás Szerző: Kasumi »

Én kung fuzok ::jsmile:: ,de mellette még kipróbálnám a kapuérát is. :lufi:
Bence the only
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2003.11.23. 00:06
Tartózkodási hely: otthon vagyok
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bence the only »

Én jiu-jitsuzok... de azt nem mondom hogy megy is, de attól függetlenűl űzöm:)
mixed by Bence the only
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Hiten Mitsurugi Ryu!

Itt magyarországon lehet tanulni. Lehet hogy én fogok ::smug::
Kép
Avatar
Xaga
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2004.02.07. 20:03

Hozzászólás Szerző: Xaga »

Én gondolkozom az Iaido - Kobudo (ez van a reklám lapra írva) mivel csak ez van a közelben, de fogalmam sincs hogy mi ez/mit takar??
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Én egy ideig Karate-tam aztán Judo aztán úsztam is 10 évig versenyszerűen és utána 2 évig eveztem s.t.b.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én meg inkább a Kung-fu-t szeretem (csak az kínai), de, amilyen béna vagyok soha nem fogom művelni.
Egy időben karatéztam picit, de meguntam. Meg én béna vagyok a sportokhoz. :mrgreen:
Kép
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Én is elkezdtem Kung-fu-zni, de még csak az alapokat tanuljuk.....még fehér övem sincsen :roll:
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Válasz küldése