Japán harcművészetek

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Melyik harcműcészetet tanulod?

Karate (okinawai: shito-ryu, goyo-ryu, wado-ryu, shotokan)
12
11%
Nem Okinawáról származó Karate
2
2%
Aikido
5
4%
Iaido
9
8%
Jiu-jutsu
3
3%
Judo
6
5%
Kempo
1
1%
más
29
25%
Nem vagyok "Harci-Marci" ^_^
47
41%
 
Szavazatok száma: 114

Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Én két éve hagytam abba a shito-ryu-t. Szerettem a karatét, de egy idő múlva annyira kevesen voltunk, hogy az edzőnk nem jött el.(Egyébként megszereztem a kék övet! :wwall: )
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Jó régen shotokan-oztam, és most aikidón gondolokozom... remélem, be tudom majd illeszteni a heti programomba, meg remélem találok majd egy jó klubot...
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Leana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:48
Tartózkodási hely: Maglód

Hozzászólás Szerző: Leana »

Egy hónap híján két éve taichizom. Havasi-féle, jang stílusú, egészségmegőrző, átmozgató, erősítő jellgű edzés. És már egy fél éve kardozunk is. :cool: :D
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Ümm, azóta a Mesterem kijavított, hogy ez amit csinálok, nem japán, hanem magyar. Vagyis Magyarországon találta ki Szabó András, csak Japánban ismerték el. HE!
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Kishi írta:...öhh..helló! ::jhihi::
Azt szeretném megkérdezni,hogy melyik ágazatára(ninjutsu)Bujinkan,
avagy Anita...és hol tartassz?Én is próbálkoztam 1-2 vel,de a ninjutsu nagyon hatékony. :D
Sok sikert! ::vic::
asszem egy kissé lemaradtam^^"""" rég voltam ebben a topicban... fogalmam sincs, hogy jársz-e még ide, de azért válaszolok, hátha: 9.kyus vagyok és Bujinkan... erről az Anita dologról most hallok először :roll: és köszi ^.^
"I believe in miracles... They happen every day"
pepperonipizza
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.01.08. 08:23
Tartózkodási hely: Jászberény
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: pepperonipizza »

Én most kezdtem el nemrég a Kempo-t. Szerintem az is nagyon jó... :D
pepperonipizza
triger
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.01.09. 15:19

Ninjutsu

Hozzászólás Szerző: triger »

Sziasztok!

Akinek lenne kedve ninjutsu eddzésen részt venni az nézzen fel a www.magyarninjutsu.hu -ra.
Itt egy kis bemutató http://www.magyarninjutsu.hu/shidoshivideos1magy.html
Ha megnéztétek a videokat gondolom meglepödtetek a mesteren (még anno én is )
Jelenleg 7 danos és évente kimegy 2 hétre hogy tanuljon a japán nagymestertől dr. Masaaki Hatsumi-tól.
Az órák humoros hangulattal, de mégis komoly eddzésekkel telnek.
Aki gondolja jöjjön le bátran, szivesen látjuk.
Szerintem nagyon király nem árthat ha megnéztek egy eddzést.
Részletes információk http://www.bujinkanhungary.com/magyar/c ... hMAGY.html
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

végre végre eljött a nagy pillanat és elkezdtem aikidozni :D :D :D :D
egy edzésen voltam eddíg de már beleszerettem teljesen. alapdolgokat tanultam (gurulások, lépések) de ezeket is nagyon élvezem, meg is lettem dícsérve hogy jól megy. nem is értem ez eddíg hogy maradhatott ki az életemből, olyan mintha nekem találták volna ki. az egész légkör, a szertertásosság... ::daisuki:: csak az a baj hogy hetente 1 edzésre tudok elmenni :(
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

miyume írta:végre végre eljött a nagy pillanat és elkezdtem aikidozni :D :D :D :D
*kezetfog* Nagyszerű, magam is pont most kezdtem el, egészen pontosan ki-aikido-t, és nekem is iszonyatosan tetszik az egész! :D
Lehet egyébként hogy túl maximalista vagyok, de ez heti kétszer van, és még egy tai-chi órát is szeretnék betenni mellé... :^_^:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

:D mostmár tudom hogyan kell szakszerűen a padlóra küldeni az ellent (kicsit elegánsabb mint az utcai harc stílus XD)
következő lépésem az lesz hogy a héten felkutatom a várost boken-ért ( rendes katanát is szeretnék, de csak majd ha rámszakadt a Nemzeti Bank), és azt is nagyon várom hogy nekem is legyen majd olyan szép fehér "pizsamám" mint senseinek meg a sok sempainak :dirr: - mondjuk már annak is örülök hogy minnél többször megyek, annál kevésbé akarok meghalni másnap reggel mikor fel kell kelni ^^
Avatar
Kentaro
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2007.11.06. 09:37

Hozzászólás Szerző: Kentaro »

Yo!

Én eccer még óvodás koromban jártam játékos judo-ra, aztán 10 évesen résztvettem egy judo-edzésen. Nem nagyon nyűgözött le. Aztán hetedikes koromban, miután megnéztük az egyik osztálytársunk judoversenyéről készült videót, elhatároztam, hogy én is akarok valamit csinálni, DE nem karate-t, judo-t, aikido-t. Mert azok...talán túl ismertek. Ja. Minden második uccában egy klub. Aznap láttam a plakátot:
WING TSUN KUNG FU
Mivel olvastam, hogy Bruce Lee is ezzel kezdte, elmentem a demo-ra...és maradtam. 8 évig izzadtam vele (ált. isiben mindig csak Egészgé megőrző tornának neveztem mások előtt, mert ha kiderült volna, akkor nyagattak volna, hogy na mutassá má valamit). Egységes 12 tanuló és 12 mesterfokozat van . Ezt Si-JO Leung Ting, a nagymester alkotta meg, hogy ha valaki az edzőuniformisban edz, akkor mindenki lássa a pólóján lévő embléma színéről, hogy milyen szinten van. Én a 10. szintig jutottam (1.-12-ig vannak), ami pont a Haladó szint közepe. Még két vizsga, aztán mehetek mestervizsgázni. Csakhogy 8 év (1998-2006) alatt a tandíj 3600-ról felment 8500-ra és olyan dolgokat hallottam és láttam, ami nem teccett. Si Mei-el együtt (női mester- a miénk egy aranyos kis termető igazi bombázó, aki 5 s alatt a földbever) és a csapattal együtt úgy döntöttünk, hogy csoportunk mivel már csak 4-6 aktív emberből állt és nem jöttek új emberek, Felfüggesztjük az edzéseket. Remélem valamikor... talán...ismét lesz alkalmam a talpát a gyomromban érezni és hallgatni a panaszkodását, hogy ilyen hosszú végtagjaim vannak (ui. így az ellen nem tud a távolság miatt teljes erővel elérni). Aztán 2 judo-edzés egy héten= nisszajöttek 8 évnyi földrevitel, lábsöprés, stb. Ezért inkább hagytam. Az egyetemen majdnem végig csináltam egy jiujitsu edzést, a 1,5 órából 1 óra melegítés és esések gyakorlása volt. Én a kung fus nacimban voltam, ami 8 évnyi ggyűrés után elszakadt.. :oops:
Úgyhogy Én most jelenleg a capoeira felé kacsintgatok..mert ez teljesen más, mint amit eddig tanultam.

Kentaro

ui.: mivel zárjákm a termet, a láv szorimmal legközelebb jövök.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Kentaro írta: Úgyhogy Én most jelenleg a capoeira felé kacsintgatok..mert ez teljesen más, mint amit eddig tanultam.
Unni fogod ezek után.
De ha jó társaságba, jó edzőhöz, nem több, mint mondjuk maximum 10 fővel rajtad kívül, NAGY terembe kerülsz, akkor nem..

:roll:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
KExy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.07.26. 19:00
Nem:

Re: Japán harcművészetek

Hozzászólás Szerző: KExy »

Sziasztok,
Én Goju Ryuzom.
Melette egy kis kendo, kyusho és iaido/iaijutsu.

miyume: ha bokken és gi ügyben segítség kell dobj egy PMet.

Yaten: / többiek javítsatok ha itt elirtam valamit, domo :) /
Shito: 2 mester nevéből: Itosu és Higaonna /kanjik alternativ olvasata alapján/
Wa: Béke/Harmonia
Shotokan: Funakosi mester Dojojának a neve volt
Goju: keménység és lágyság /versidézet/

Ide szokták sorolni még a Shorin Ryut, az Uechi Ryut, a Kyokoshint, stb.

A nem okinawai karate nekem "új", nem tudom mit sorolható ide. /vis de, de nem nyilatkozom/

Iai: Váratlan találkozás az ellenséggel

Aikido,Kempo,Judo,Jiu-jutsu: Ezek fejböl nem mennek :) - nem kell vizsgára :P -

UI: valaki a szavazásban ki tudná javítani a goyo ryut? Arigato (=
Válasz küldése