Japán harcművészetek

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Melyik harcműcészetet tanulod?

Karate (okinawai: shito-ryu, goyo-ryu, wado-ryu, shotokan)
12
11%
Nem Okinawáról származó Karate
2
2%
Aikido
5
4%
Iaido
9
8%
Jiu-jutsu
3
3%
Judo
6
5%
Kempo
1
1%
más
29
25%
Nem vagyok "Harci-Marci" ^_^
47
41%
 
Szavazatok száma: 114

Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Azért ez így tömbbe ömlesztve nem egy helytálló megjegyzés :dirr:. Szerintem jobban értékelnék (én biztosan), ha inkább leírnád, hogy szerinted hol/kitől nem érdemes tanulni. Egyébként meg lehet, hogy a hiba az ön készülékében van... :^_^:
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Teron írta:Freya: Gyere kendózni !! Nagyon jó!!!
Tudnál mesélni vlmit a Kendoról? Én már gondolkoztam rajta, hogy megyek (szeptembertől), de nem nagyon találtam róla, csak általános infókat, amik eléggé sok harcművészetre ráillettek. Egyszer egyébként jártam karatézni, de gyorsan abbahagytam, mert anyni volt az egész, hogy az edző rajtunk vezette le a hét során felgyülemlett feszültésget. Remélem ez más lesz - bár valszeg ez nem a sportágtól, hanem inkább az eddzőtől függ :)
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

JAFO írta:Azért ez így tömbbe ömlesztve nem egy helytálló megjegyzés :dirr:. Szerintem jobban értékelnék (én biztosan), ha inkább leírnád, hogy szerinted hol/kitõl nem érdemes tanulni. Egyébként meg lehet, hogy a hiba az ön készülékében van... :^_^:
ha ezt nekem írtad akkor azt mondom hogy jártam shito ryu kai-ra 5 évig és az nem segített semmit, és még utána másfél év (nem jut eszembe milyen másik fajtájúra), és még hallottam másoktól is hogy rossz
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
omg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.08.06. 20:20
Tartózkodási hely: Budapest (hungary)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: omg »

Nos én Judo-t tanulok 5.éve, de nem a versenysporti,legyünk bajnokok típusát ,hanem önvédelmi: Human Vital Judót amely kevésbé ismert mert a fenntartás érdekében máshogy folyik az oktatás mint máshol,leginkább alsó tagozatosok járnak le edzésekre,melyek tanévközben vannak,és különbözó pesti általános iskolákban,illetve óvodákban van edzés. Én személy szerint 7. osztályosként kezdtem a 16.kerületben, jelenleg egy elméleti vizsga választ el a tanulási fokozatok végeztétől,ha az megvan akkor enyém az 1Kyu záró fokozat,és utánna következik a mestervizsga 2 támadó személy ellen minden irányból, nem fegyveresek ellen. ha van akit érdekelne még ezzel kapcsolatban információ az itt jelezheti.
Zankokuna tenshi no youni
Shounen yo shinwa ni nare...

manga rulezz!
Konomi

Hmm...

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én egy évig kendóztam, először nagyon tetszett, aztán rájöttem, h milyen kemény és nehéz és nem lánynak való...
Borzasztóan sokat szenvedtem az edzéseken. Nehezemre esett ordibálni azon a módon... A rám mért ütések is eléggé fájtak. Egyébként hamar elsajátítottam az alapkat és haladtam felfelé a ranglistán, de nem sikerült megszeretnem a dolgot. Keményen megdolgoztam a talponmaradásért, marha sokat sírtam a men alatt. Nagyon kemény sport. Kiváncsiságból elmentem egy edzésre Magyarországon, hogy megnézzem h hogy mennek itt a dolgok, de nagyot csalódtam, ezért is nem folytattam.
Ezzel párhuzamosan aikidoztam is, ami eleinte nem tetszett, aztán meg nagyon megszerettem. Az edzéseken jó volt a hangulat, ezt mindenképpen folytatni szerettem volna, de ez sem jött össze. Már ne is haragudjon senki, de enyhén szólva nevetséges, ami itthon folyik aikido-ügyben. Ezt persze csak személyes tapasztalataim alapján gondolom, és nem sértésnek szánom. Csak vélemény.
Szerintem felesleges itthon vesződni az ilyesmikkel.
Ki mit gondol erröl?
Üdv.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Hmm...

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Konomi írta:Már ne is haragudjon senki, de enyhén szólva nevetséges, ami itthon folyik aikido-ügyben. Ezt persze csak személyes tapasztalataim alapján gondolom, és nem sértésnek szánom.
Ki mit gondol erröl?
Én semmit, de ismerem a magyar aikido szövetség egyik vezetőjét (asszem az aikidoé, de azt biztos, hogy valamelyik küzdősport), majd átadom neki a lesajnáló véleményed. :-P
Kép
Konomi

Hmm...

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Köszi... De amint írtam, ezt nem sértésnek szántam! Ez csak vélemény.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

iaidót, abban nem kell egymást verni, ráadásul a mester is nagyon rendes, mindig úgy jön oda hozzád segíteni, h megdícsér, miközben mutatja, h is kéne jól csinálni :D egyébként formagyakorlatok tanulásáról van szó japán karddal, a katanával.

ha érdekel, leírom, mikor és hol van edzés:)


---------

izé, kicsit elnéztem az oldalakat, ez még Ichigónak szólt az első oldalon...

-------

ja és így végolvasva a topicot: én vagyok Mako barátnője, aki iaidózom, és _nem_ kobudo-iaidózom!! nem tudom, honnan vettétek, h az... egyelőre a seiteit tanuljuk, amúgy az edzés az Ogi-dojoban van, a mesterünk pedig Ogi, egy 4danos iaidós. meg asszem 4 danos aikidós és talán 3 jodóból (ezt nem tudom, h írják, bocsi).

honnan jött, h kobudo-iaido, amiért a ferenc körútnál van??

Mako, te pedig gyere, már egyetemista vagy :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kaen 2004.09.03. 10:14-kor.
Draco

Hozzászólás Szerző: Draco »

Luminas írta:
Teron írta:Freya: Egyszer egyébként jártam karatézni, de gyorsan abbahagytam, mert anyni volt az egész, hogy az edző rajtunk vezette le a hét során felgyülemlett feszültésget.
Én aikidozom, és mellette iaidozom Kaennel, valamint nemsokára jodo is lesz. Karateról azt mondta a sempai hogy a brutális edzésmód tradicionális része a dolognak, mivel a nem értelmiségi pl parasztokat másként nem lehetett volna rávenni a gyakorlásra.

Bármely aikido v. iaido edzés ellenben teljesen kultúrált.

Egyébként mi a baj a magyar aikidoval?? Én is hallottam nevetséges mesterekről itthon, de a tapasztalatom a dojoban egészen más. (Mint már Kaen is írt róla)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Kaeeeen *_* Dracooo *_* Jé, kiket látni ezen a fórumon ^^
Na szóval nekem egyébként még mindig lenne kedvem iaidozni, csak most mellette tanítani is fogok, szal nem tom mennyi időm lesz, de kedvem az lenne ám nagyon =DD!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Karate-Do Doshinkan. Ezt ismeri valaki? Régebben műveltem. Most taekwondo-zom. Ott a válogatotti szintig vittem, de idő hiányában most hanyagoloom kell sajnos:(Amugy a Taekwondo koreai, szóval ne tárgyaljuk :)
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

iaido most van hétfő-csüt-ig minden du., de a keddit és a csütörtökit tartja Ogi, a másik kettőt pedig egy tanítványa, aki danos asszem, vagy egy. Szóval Mako, nincs kifogás :wink:

én iaidón kívül csak az aikidót próbáltam/ismerem.
Avatar
Nagase
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.25. 19:55
Tartózkodási hely: valahol messze

Hozzászólás Szerző: Nagase »

Aikidozom nemrégóta. Igazából iaidózni akartam, de azt mondták az okosok, hogy nem nekem való :? Majd talán néhány év múlva :weh:
Vans forever!! :boom: :gurul: :twisted:
Avatar
Xaga
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2004.02.07. 20:03

Hozzászólás Szerző: Xaga »

Tud vki ajálnlani Győrben vmi harcművészetet. Iaido-t találtam csak az kobudu (vagy hogy írják) azt pedig sokan tanácsolták ne válasszak. (Kendo vagy "normális" iaido nincs a közelben?)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

www.harcmuveszet.lap.hu
ott talan talalsz valamit...
:wink:
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Én is WTF taekwondozom, eddig sárga öv zöld csíkig jutottam. Nekem tetszik, szerencsékre nem rajtunk vezeti le az edző a feszültséget... Most szívunk keményen, mert a bizottság kitalált egy csomó hülyeséget: szabályosan az összes formagyakorlatot átírták+kitaláltak újakat is. :crazyy:
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Én karatézom már kemény 7éve. Eléggé kemény, eddig jártam versenyekre,de mostmár a térdem miatt nem, mert egy csontkinövés van rajta amit már másodszor kell megműteni.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hoc írta:Én is WTF taekwondozom
WTF? Mer?
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

::taka:: Mer két ága van: a WTF és az ITF taekwondo, pontosan nem tudom mit takarnak ezek a rövídítések...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ahh... ertem... aszittem már tényleg WTF... :dirr:
Nemtuttam mitakarsz vele...
És hogyhogy nem tudod, hogy mik ezek a (gondolom) rövidítések (WTF ITF), ha már mittudomén mióta csinálod?
Na mindjárt utánakeresek, mer már elkezdett érdekelni...
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Konomi írta: És hogyhogy nem tudod, hogy mik ezek a (gondolom) rövidítések (WTF ITF), ha már mittudomén mióta csinálod?
Jól van na! ::umh:: Az edző csak annyit mondott, hogy mi ezt csináljuk és hogy van még egy másik is...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nnna találtam vmit ezzel kapcs.
WTF = World Taekwondo Federation
ITF = International Taekwondo Federation
Hmm?
Avatar
Feldin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.06.07. 13:17

Hozzászólás Szerző: Feldin »

Nagase írta:Aikidozom nemrégóta. Igazából iaidózni akartam, de azt mondták az okosok, hogy nem nekem való :? Majd talán néhány év múlva :weh:
Ki kell próbálni, majd te eldöntöd neked való e. Iaido van az MJKK-nál és a Shinbukan dojo-ban.

------
Hoc írta:::taka:: Mer két ága van: a WTF és az ITF taekwondo, pontosan nem tudom mit takarnak ezek a rövídítések...
WTF = küzdősport
ITF = harcművészet
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

A főnixben is van iaido :))
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Az meg hol van?
Válasz küldése