Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Múltkor készítettem sushit ebédre. Volt avokádo, rákhúsos, meg répás-magos (jó magyar ízlés szerint :)). Az egészhez felhasználtam öt nori lapot és úgy mindenestül került vagy ötszáz forintba, míg ha megrendelem, jó ha hatszor ennyiből kijön...
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Tanulság: érdemes megtanulni főzni :D .
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Hm...jó kis receptek és képek :)
Még nem volt szerencsém japán ételeket enni,bár szívesen kipróbálnám(csak nem szeretem a halat).
Kész kiszúrásnak tartom,hogy csak pesten vannak olyan boltok és éttermek ahol japán ételeket meg azok hozzávalóit lehet kapni. Vidéken is van élet,és szerintem lenne rá kereslet. kicsit elkalandoztam ::japtoun::

Légyszi írjatok még pár receptet,hadd próbáljam ki otthon :mrgreen:
Köszi :lufi:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tudom, hogy nem illik reklámozni, de van a Vámház körúton,a csarnok alagsorában egy remek kis kínai bolt, ahol rengeteg alapanyagot kapni. Érdemes benézni, mindenféle nyalánkság megtalálható. Pl. múltkor vettem nori lapot 50-es kiszerelésben 3500-ért. És van magyarnyelvű japán szakácskönyv is... :wink:
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Mesi írta:Hm...jó kis receptek és képek :)
Még nem volt szerencsém japán ételeket enni,bár szívesen kipróbálnám(csak nem szeretem a halat).
Kész kiszúrásnak tartom,hogy csak pesten vannak olyan boltok és éttermek ahol japán ételeket meg azok hozzávalóit lehet kapni. Vidéken is van élet,és szerintem lenne rá kereslet. kicsit elkalandoztam ::japtoun::

Légyszi írjatok még pár receptet,hadd próbáljam ki otthon :mrgreen:
Köszi :lufi:
Tökéletesen egyetértek. Én is vidéki vagyok, életemben egyszer jutottam el a sushiig, akkor is mert éppen pesten voltam.

Légyszi ha tudtok egy nagyon egyszerűen elkészíthető sushi receptet, írjátok le vagy priviben is jó. Drága nagyim meg akar próbálkozni vele, ezért kellene minél egyszerűbb ::hehe::
Avatar
Yadana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2006.08.22. 18:57
Tartózkodási hely: Kecsó

Hozzászólás Szerző: Yadana »

Ez tudom hogy nem az ételekhez tartozik,csak a fogyasztásukhoz.Most próbálkozok pálcikákkal enni(mindent azzal eszek amit csak tudok).Na már most az lenne a kérdésem,hogy tudja vki,hogy hogy kell helyesen fogni a pálcikákat?A válsz jó lesz priviben is.Előre is köcce.Arigato!
FOREVER FORNEVER

Kurama, Ichimoku Ren,Tasuki és Kyo 4ever! :D no da! :wink:
Avatar
MaxieMilla
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2006.03.24. 15:53
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaxieMilla »

vki nem tud házilag elkészíthető misoshiru receptet?
Kép
だいじょうぶ元気だして ^^
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az egésznek a lényege maga a miszó. Én azt szeretném házilag elkészíteni, gondolom kell neki egy pár év, míg tisztességeesen megérik. :(

Gyakorlatilag nagyon könnyű maga a leves elkészítése. Mindenféle zöldséget összefőzöl ( erős túlzással ), teszel bele algát és miszót ( ezt bioboltokban is be tudod szerezni, csak sajna irtózatosan drága). És kész a miso :D
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Nos, sok szerencsét, (és türelmet) a miszó gyártáshoz! :) A Szaku oldalán különben rengeteg japán recept van, misosihru is.
Én eddig csak instant curryvel próbálkoztam, ami viszont igazi kedvencem lett :), sajnos azt nem lehet a csarnok Ázsia boltjában kapni (kevesen veszik...), csak az Usagiyában. Ott viszont van vagy 10 féle, szerintem a legjobb a Vermont, meg a Java!(Már ha valaki szereti a csípőset... :oops:)

Edit: Na, kicsit utánnanéztem, (meg ezt-azt már tudtam is, érdekel a téma) tehát:
Lehet házilag miszót csinálni sajnos egy hibája van a dolognak, a fermentáláshoz használt KOJI-t mindenképpen venni kell. Ez egy rizsen nevelt gomba, tulajdonképpen egy penész, (Aspergillus Oryzae) ami a keményítőt cukorrá bontja, így erjeszthetővé teszi.

(megj. Így csinálják a szakét is, a hántolt/gőzölt rizst már nem lehet csíráztatni, mint a sörgyártásnál az árpát, a keményítőt viszont valahogy le kell bontani, ezt végzi a penész, aztán jöhet az élesztős erjesztés, hogy a cukorból alkohol legyen, aztán KANPAI! ::jbeeer:: )

Bioszóra lezárva! ::^_^::
Avatar
Cassidy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.03.23. 00:47
Tartózkodási hely: in CLAMP's wonderland

Hozzászólás Szerző: Cassidy »

nah a gondolatomat újraírom,mert láttam hogy anubys már le is informálta a topicot:)
A lapocskák amiket említettél,azok ugye azok amik a sushihoz kellenek?
Sajnos függő ::reliev:: vagyok és muszály éjjel nappal sushit ennem,viszont éttermekben túl drága :neutral:
Avatar
Hideki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2006.11.10. 15:26
Tartózkodási hely: Budapest, Kispest

Hozzászólás Szerző: Hideki »

Tiszteletem!

Nem tudjátok, hol vásárolható obento Budapesten? No nem a műanyag kajásdoboz, hanem olyan igazi :)

Köszi
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Hideki írta:Tiszteletem!

Nem tudjátok, hol vásárolható obento Budapesten? No nem a műanyag kajásdoboz, hanem olyan igazi :)

Köszi
Milyen az olyan igazi?
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Hát, Takebayashiban pl du. 4ig lehet 1300ért kapni bento-t, nagyon finom és jól lehet tőle lakni :D
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Miharu-chan írta:Hát, Takebayashiban pl du. 4ig lehet 1300ért kapni bento-t, nagyon finom és jól lehet tőle lakni :D
Ja értem, hogy te nem magára a dobozra gondoltál, hanem az ételre. Már azt hittem van vmi nem műanyag, hanem igazi (fából készült :?: ) bentou doboz.

Hát pl. a takebayashiban :P
Egyébként fogalmam sincs, de szerintem gyakorlatilag sehol. Magyarországon nem szokás bentou-t enni, aminek meg nincs piaca...
Avatar
Hideki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2006.11.10. 15:26
Tartózkodási hely: Budapest, Kispest

Hozzászólás Szerző: Hideki »

Nem, nem az ételre gondoltam, hanem a dobozra...
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Hideki írta:Nem, nem az ételre gondoltam, hanem a dobozra...
Ok, feladtam. :?
Avatar
Hideki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2006.11.10. 15:26
Tartózkodási hely: Budapest, Kispest

Hozzászólás Szerző: Hideki »

Szóval arra a dobozra gondoltam, amiben a japán diákok viszik az iskolába az ételt. Ami úgy van felosztva egymástól elkülönülő fakkokra, hogy nem kutyulódnak össze benne az ételek. Tudom, hogy nincs piaca, de esetleg valamilyen egyedi ajándékboltban, vagy hasonló helyen talán lehet ilyet vásárolni. Elnézést, hogy nem fejeztem kik magam világosan... :oops:
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Megkaptam a pm-et, válaszoltam.
Szóval a dobozt magát bentoubako-nak hívják, és kétlem, hogy itthon bárhol is lehetne találni. Meg kell kérni vkit kintről, hogy hozzon. Nem egy nagy súly, úh. nagy gondot nem okozhat, csak belefér a csomagba.
Találni már kicsit nehezebb lesz, mert nem egy gyakori cucc (szerintem manapság inkább készen vásárolják a bentou-t). Esetleg lehet neten keresni, és annak a címére megrendelni, aki majd hazahozza, így nem kell neki utánarohangálni.
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Lehet, hogy hülye kérdés, de az Usagiya-ban árulnak fagyasztott mochi-t. A múltkor vettem egyet, s elkezdtem enni, de tisztára olyan volt, mintha nyers lenne. Kell vele csinálni valamit? ::jhuh::
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Csnálnál egy képet a csomagolásról? Esetleg le tudnánk fordítani, így nem tudom megmondani, hogy csinálni kell-e vmit vele vagy sem.
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Oké, akkor megkeresem s felpakolom majd ide. ^^ Köszi ^^
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Még soha nem ettem igazi japán kaját, viszont zacskós ramen függő vagyok. XD Pár hónapja láttam fagyasztott sushit az Intersparban. Nagyon szemeztem vele, de végül nem vettem. Egyrészt mert valószínűleg nem ízlene (ecetes rizs van benne, én meg utálom az ecetet), másrészt kissé kiábrándító volt az egyik összetevője: rákhús imitáció halhúsból. ^^' Egyébként a mustárt is utálom, szóval wasabi kizárva. ^^' Vagy az tormamártás? Nem baj, azt is utálom. XD Nagyon finnyás vagyok, rengeteg hétköznapi kaját nem eszek meg, viszont sok olyan dolgot szeretek, amit az "átlagemberek" nem esznek meg. Többek közt a tengeri herkentyűket, szóval a sushiból ha mást nem is, de azt kienném. ^^ A Mammutban láttam sushibárt, de se időm, se bátorságom, se pénzem nem volt ott kajálni, csak az étlapba kukkantottam bele. De nem érdekel, egyszer akkor is ki kell próbálnom, még ha vissza is jön. XD
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Yuriko-chan ez bájos volt ^^
amúgy én amiket renszeresen főzök azok a Wok ételek- tudom hogy ez alapvetően kínai kaja, de sztem belefér a Tmába- nagyon finom a sok zöldség összesültve a hússal - szigorúan pálcikával :D a nyers halért én sem vagyok oda, meg alapvetően a nyers dolgokért- szal nem hiszem hogy valaha is sushi rajongó leszek, de egyszer azért kipróbálom majd
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

IchiGo írta:... de tisztára olyan volt, mintha nyers lenne. Kell vele csinálni valamit? ::jhuh::
Tekintve, hogy sima nyers rizsből van tudtommal "kalapálva", nem hiszem, hogy bármit tenni tudnál az ügyben.
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

Yuriko-chan írta:Egyébként a mustárt is utálom, szóval wasabi kizárva. ^^' Vagy az tormamártás? Nem baj, azt is utálom.
Amíg nem kostoltad, nem tudhatod, hogy utálod e. Szójaszószból is van sokféle, van amit nem szeretek belőle. Chili szószból is van sokféle, abból én csak az édesebb fokhagymás verziót szeretem, stb. Ki kell próbálni.
A Sushiról meg ennyit mondanék azért:
A Sushi egy gyorséttermi kaja (napjainkban, amikor hónapokig savanyították a rizst hozzá, akkor úri kaja volt még), annyira prezentálja a japán ételeket, mint pl. a hamburegr az amerikai konyhát. Nem nagyon.
Amikor én beszabadultam egy étterembe anno, persze egyből a sushi érdekelt volna. Én csalódtam. Ugyan nem csak nyershalas sushi van, mert van vagy 20-30 féle, egy jó része "vega" (uborka, tojás, tökhéj, stb.), de nekem még wasabival együtt is ízetlennek tűntek. :oops:
(A nyershal elrágásához meg kell egy jó erős állkapocs az tuti.)
Viszont megkostóltam sok más ételt is, és azok meg nagyon bejöttek.

Esetleg ajánlom eme két helyet az említett "Sushi Bar" helyett:
http://www.wasabi.hu
Itt elég húzos egy ebéd ára, de abban benne van, hogy azt és annyit eszel, amennyit akarsz. A futószalagon érkező 20 féle kaja cserélődik, így ha sokáig vagy ott, akkor kb. 50-60 féle ételből csemegézhetsz, igaz ennek kb. negyede sushi féle. Üdítőt külön kell venni, de legalább van Calpis. :thumb:

http://www.planetsushi.hu/
Nevével ellentétben itt se csak Sushi van (szerencsére) egy egy laja megkostólása itt olcsóbb, persze így levesebb dolgot lehet kipróbálni.
Válasz küldése