Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

LOL nekochanbentou ^^ Doraemonbentou ^^" Pandagumichanbentou ^^° Anpanmanbentou ^^.......... Keroppibentou ˇˇ''''' Hamutaroubentou ˘˘° Pawaapaffugaaruzubentou -_-" LOL
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

a japánok mindent megesznek, aminek vmilyen formálya van, lehetöleg élölény és kawaii legyen. ezt már akkor megállapitottuk, mikor végig néztünk 1 japán szakácskönyvet. :lol:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Háát... megdöbbentett néhány dolog a kajákkal kapcsolatban... ^^ pl bevásárolni voltunk és a tejtermékes pulton belebotlottam Kittychanba, de vagy 5 féle alakban: sajt [Kittychan formájú], Kittychanos tej [dobozán Kittychan tehénnek beöltözve ^^°], volt ott még joghurt és mindenféle puding, természetesen Kittychan díszelgett rajta/benne/maga Kittychan volt a termék alakja... ez eljátszódott Doraemonnal/Anpanmannal/random népszerű mesefigurával...
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

和食... anyám...

Oké, 刺身 (さしみ) meg mondjuk おにぎり ("szárított algába tekert rizs közepén mindenféle finomságokkal") az még oké... Na de amikor előkerülnek a tengeri herkentyűk. Én állandóan éhes vagyok... egy éve... :(

Kittychan alatt Hello Kitty-t érted? Hello Kitty 4-eva! Ott lóg a keitaiomon! :D
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Kittychan az Kittychan ^^ nálunk a Sanriot is Kitiichansoppu-nak hívták LOL Az én keitaiomon is ott lógnak a kis Kittykék ^^ Mindenféle jelmezben... Ahogy a postodból kivettem, nem szereted a japán kajákat T_T de sajnállak... akkor mit eszel egyáltalán???
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Hátööö... amit találok. :) Például a szashimit szeretem, de az drága. Néha eszek onyigirit ugye, meg amit a shokudoban adnak. Sajna ott minden rizs alapú. Emellett időmilliomosok főzhetnek is, nekem ez ritkán jön össze. Meg ugye van pizza meg meki meg ki tudja még mik, ha már nem bírok magammal. Azért fejlődök, régebben kevesebb dolgot ettem meg. :)

Nekem 2 Hello Kittym van a telefonon ;) Rózsaszín kimonoban... :D
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hááát... én mit meg nem adnék azért, hogy bemehessek mondjuk a 7ELEVENbe és leemelhessem a polcról, amit csak kívánok ^^
Nekem is kettő van: egy rókajelmezes Hokkaidoukitiichan meg egy nyuszijelmezes ^^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Igen, otthon rám is rám szóltak a boltban, hogy "Vegyen már kosarat fiatalember!"... Nameg nincs olyan, hogy már vásárolt cuccal megrakva mész be egy boltba.

Nekem az egyes számú Kitty a nevezetes, mert az a Kanagawa Shinbun-t olvassa. Kizárólag ennek a kiadónak gyártják... :)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Na, amikor voltam Nagasakiban, megpakoltam magam Nagasakiféle Kittychanokkal [chuurippu meg ilyenek ^^]... tök aranyos dolog, hogy vannk ezek a "csak itt és ott megvehető" Kittychanok ^^ egy egész utazást kéne szervezni Japánban, hogy minden megszerezze vki ^^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

A kimonós Kittychan az Kyotoi. :) Jah, Kittychan tsuaa (tour) :D
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ha lenne annyi lóvém el is mennék ^^ de az a baj, hogy nem csak az utazás kerül sokba, de még a Kittychanok is gigadrágák T_T
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

420円 egy kicsi... :(
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

A Con alkalmával felmentünk Nekoékhoz és rendeltünk sushit nos az ize, izé... szokatlan volt (de wasabival meg gyömbérrel legyürtem párat). A mochi viszont ízlett, de drága volt.
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

teraflare írta:A Con alkalmával felmentünk Nekoékhoz és rendeltünk sushit nos az ize, izé... szokatlan volt (de wasabival meg gyömbérrel legyürtem párat). A mochi viszont ízlett, de drága volt.
Akkor legalább már tudom, hogy kivagy...^^
ÓÓÓ igen sushi nekonál...életemben először ettem, és NAGYON JÓ! (no persze annak aki szereti ;) ) Kár hogy itt "vidéken" (grrrr) nincs sushi rendelés...mind1 maradok az alkimizált rámennél ::ramen::
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

teraflare írta:A mochi viszont ízlett, de drága volt.
A mochi a legjobb japán kaják közé tartozik ^^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Hát még az Okonomiyaki! :D
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Az nekem vmi miatt nem tartozik a kedvenceim közé... viszont egyik ismerősömtől kaptam nattout, szal megvan a keddi vacsim ^^ yum yum de várom már ^^
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Hmmm milyen a nattou? (ha gondolod, csak este válaszolj, amikor már komkrét élményed lesz a mostani konkrét nattou-dal ;) )
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hmm... én személy szerint imádom... de egyéb külföldiek nem szeretik ^^ legalábbis nem sok emberről hallottam, aki meg bírja enni... nagyon egészséges étel... majd keresek képeket ^^
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Konkrétan receptszerűségre gondoltam (alapanyagok), meg hogy kb milyen ízű (édes/sós/savanyú/ebben a sorrendben)
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nna ^^ értem... ^^
akkor azzal kezdeném, hogy a nattó olyan szójabab, amit erjesztés után fogyasztanak... van belőle nagyon büdös és kevésbe büdös. A kevésbé büdös az nagyon finom, a nagyon büdös az kevésbé finom ^^

Itt egy kép róla:
Kép

Általában hagymával keverik, rizzsel társítva fogyasztják de natóként is elkészíthető ^^ imádom ^^v
Bécsben beszerezhető...
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Hmm kis pirított sonka, egy kis gyömbér (gyömbér mindenbe kell^^) és már számomra is ínycsiklandó....
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Öööö nem vagyok benne bizti, hogy kell a nattóba gyömbér illetve pirított sonka ^^ mondjuk még nem próbáltam ^^ Tradícionális japán kajákban egyébként alapból nincs husi... ^^
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Konomi írta:Öööö nem vagyok benne bizti, hogy kell a nattóba gyömbér illetve pirított sonka ^^ mondjuk még nem próbáltam ^^ Tradícionális japán kajákban egyébként alapból nincs husi... ^^
Az igaz....viszont a tradícionális fenyx kajáknak elengedhetetlen alkotója a hús ^^ (kompromisszumot kötni tudni kell)
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Válasz küldése