Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

a háborús téma leválasztva.
viewtopic.php?t=1039
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Én szivesen élnék! Nagyon szeretem a japán dolgokat. Én karatéztam és így "szerettem" bele a japánokba. ::daisuki::
Avatar
Gorgar
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2006.10.09. 05:16
Tartózkodási hely: Sopron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gorgar »

es ki ulne vadasz repcsibe, hogy ebombazza amerikat a japanokert?XDD mint a csinpokomnos reszben a south parkbaXD

on: ott a legtobb az ongyilkossag szoval szentem jo hely nem lehet. tehat nem mennek.
"Gorgar will eat you..."
Koszonet az Avatarert Ynah-nak.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ha úgy gondolod, hogy ez a tény téged is erősen befolyásol, akkor tényleg ne menny oda:)
Magyarország-japán, ez a két hely ahol élni tudnék. Persze kényszercselekedetből más európai országokkal is megelégednék.
Nagyon remélem hogy sikerül majd találnom valahol egy kis eldugott, füves, kertvárosis helyet, ahol felállithatom a kovácsmúhelyt.
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Gorgar írta:on: ott a legtobb az ongyilkossag szoval szentem jo hely nem lehet. tehat nem mennek.
Csak hogy tudd, Mo-on 2003ban aránylag több ember lett öngyilkos (56,9), mint Japánban 2002ben (48). (öngyilkosságok száma / 100ezer lakos)

http://www.who.int/mental_health/preven ... index.html

Miután Japán lakossága 128 millió, Magyarországé meg csak kb. 10 millió fő, így persze Japánban több az öngyilkos abszolútértékben, csakhát abszolútértékben hülyeség nézni egy ilyen adatot.
Persze fontos tényező, hogy miért lesznek öngyilkosok az emberek, ezt a statisztika nem tudja megmutatni.

Másik érdekesség: nézzétek meg a nemek közötti különséget :)

http://www.who.int/mental_health/preven ... index.html
Avatar
Gorgar
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2006.10.09. 05:16
Tartózkodási hely: Sopron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gorgar »

hat it tudjatok. en Angliaban elnek(mert ott jo a sor) vagy franciaorszagban(mert ott meg a bor)XDD de azt hiszem inkabb maradok Sopronnal magyarorszagon.
"Gorgar will eat you..."
Koszonet az Avatarert Ynah-nak.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

hát... én a Német sörre szavazok (ha már sör...) de a Japán sör is nagyon finom (és ezt nem csak azért mondom mert Jajj OMG it's LIEK Jap0n!) meg hát ott a szaké is...
Kép
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Szeretjük a szakét ::jeye::
Nem tudom, nekem a japán sör annyira nem jött be mint a német. Nem mintha annyit söröznék ::jblush::
Japánban biztosan élnék, de Horvátország is a szívem csücske, márcsak a származás miatt is ::hehe::
Ritsuryo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.10.20. 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Ritsuryo »

Ha jól láttam, mindenki ki szeretné próbálni, hogy milyen kint élni (kivéve, aki már kint van :) ), de vagy a pénzhiány miatt, vagy más okból nem meri / nem tudja... :(
Ajánlanék egy megoldást, de szerintem már sokan ismerik, és ez az önkéntesség. Nem néztem át az összes ezzel kapcsolatos oldalt, de érdemes odafigyelni rá, a lényege: rövid ideig kint lehet lenni, fizetik az utazást, ételt és szállást (persze nem a Waldorf Astoria színvonalán), fizetést viszont nem adnak érte (max. némi zsebpénzt, de hát nem ezért csinálja az ember :) ). Általában pár hetes ingyenmunkáról van szó (szabadidő értelemszerűen minimális, de azért van). Japánban különösen nagy hagyományai vannak, sőt, ahogy néztem, az utóbbi időben még több hangsúlyt fektetnek a dologra. Követelmény az angol nyelvtudás, és (kötelezően) minimális japán tudás is. A munka bármi lehet, nem feltétlenül tsunami-károsultak homokzsákbarikádjainak építése, lehet oktatás, gyerekfelügyelet, vagy bármi.
Itt van pár hasznos link:

http://www.planetclub.hu/
http://www.vilagvandor.hu/
http://www.onkentes.hu/alap.php

Indulásnak megteszik, ha valakit érdekel. Mivel elég sokan csinálják a világban (sőt, vannak, akik "ebből élnek"), vannak limitek is, ha jól tudom, hogy ki hányszor mehet önkéntesnek egy országba (mármint évente). Találtam egy frankó japán önkéntes oldalt is angolul, de sajna már nincs meg a link :oops:
Sokan úgy csinálják, hogy otthon dolgoznak rendesen (pl. Angliában), a szabijukat pedig önkéntesként töltik el valahol Ázsiában, ahova amúgy soha az életbe el nem jutnának.
Most nincs sajna időm mindent belinkelni, de érdemes megnézni az ezzel kapcsolatos angol oldalakat (pl. a lap.hu angol változatát, ami a volunteer-ekkel foglalkozik), stb.
Van olyan munka is, ahol előtte pár hetes tanfolyamon kell részt venni, angolul vagy németül szokták tartani őket. Általában semmiféle iskolai végzettség nem kell hozzá, csak némi nyelvtudás.
A lényeg persze nem az, h ingyen melózzunk a szabadidőnkben, hanem hogy az ember bekerüljön a "körforgásba", összejöjjön azokkal, akik régebben csinálják, és egymás között csereberélik az infókat, hogy hogyan lehet ingyen kint maradni, munkát vállalni esetleg, stb.
Sok emberrel beszélgettem, akik így jutottak ki/maradtak kint... Tehát itthonról nézve elég ijesztő a dolog, vízumok, engedélyek, pénz, gaijin-fóbia, stb, de ha már ott van az ember... Hát egy kicsit más...!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Naná hogy élnék, januárban megyek is. Egyenlőre még csak nyelvet tanulni, de aztán ki tudja... :P
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Gondolom nem lesz nektek benne semmi új, de én már elgondolkozok a válaszon... http://osaka.freeblog.hu/
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

ak írta:Gondolom nem lesz nektek benne semmi új, de én már elgondolkozok a válaszon... http://osaka.freeblog.hu/
Ott a lényeg asszem:
Tokióról nincs kedvem írni. A munkahelyről csak annyit, hogy nem szabad Japánban dolgozni. Tapasztalatnak jó volt ez a rossz tapasztalat.
Diákként nagyon is jó kint.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

De 'szegény' gyerek nagyon kapta az ívet... :) Meghát persze biztos teljesen más kint diáknak lenni, de a munka idővel mindenkit megtalál, és az is része a kint élésnek. Én asszem csak akkor fogok kimenni, majd ha jóóóóó sok pénzem lesz :D, és akkor nem kell törődni semmi mással, csak azzal, h ne felejtsek el mindent megnézni és kipróbálni. :D (Szép álom...)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hát ja, én max utazni mennék ki egy időre, vagy dolgozni egy nem túl hosszú időre. :roll:
Rengeteg gyönyörű hely van kinn, amit szívesen megnéznék, érdekel, milyen a hangulata egy hosszabb kintlétnek, de az életfelfogás és az a csapatszellem, meg még sok más is kifejezetten taszít Japánban.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na én egy hét múlva ilyenkor már repülök. :)
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Én simán élnék japánban, mondjuk az én japántudásommal érdekes lenne. (bár ha kérdeznek valamit rávágom hogy sore wa himitsu desu és el van intézve) Két osztálytársamnak támadt az az ötlete hogy 3 év mulva mennek japánba. Ha kijutnak engem sem hagy(hat)nak itt ::jsmile::
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is Tokióban fogok tanulni japánul.
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

mekkora a bőröndöd, én is megyek :osgrin:
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Mako azt mesélte, Tokióban nem a legjobb... mert ott nagyon sokan tudnak angolul, és csomó ember már évek óta ott él boldogan és nem tud japánul :? de hajrá, biztos jó lesz ^^ ~
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Miharu-chan írta:Mako azt mesélte, Tokióban nem a legjobb... mert ott nagyon sokan tudnak angolul, és csomó ember már évek óta ott él boldogan és nem tud japánul :? de hajrá, biztos jó lesz ^^ ~
Én sem tudok japánul és ha az emberek tudnak angolul az nekem jó. Legalább amíg nem tudok rendesen beszélni sem leszek akkora bajban. Meg van kint egy fórumos ismerősöm, aki évek óta kint tanul, és ő mondta hogy segít nekem eligazodni az első időben.

Amúgy egy bőröndöt, egy kistáskát, meg a laptopomat viszem csak. Ja meg pénzt ugye. :P

Amúgy nem értem miért baj, ha az emberek Tokióban tudnak angolul. Eddig az volt a gond hogy kevesen beszélték a nyelvet, most meg hogy sokan. Ki érti ezt?! :neutral:
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Miharu-chan írta:Mako azt mesélte, Tokióban nem a legjobb... mert ott nagyon sokan tudnak angolul, és csomó ember már évek óta ott él boldogan és nem tud japánul :? de hajrá, biztos jó lesz ^^ ~
Erre nem hagyatkoznék. Én is tudtam angolul, de nagyon sokszor nem segített ez nekem (nagyrészt nem segített).
Hidd el, Tokyoban is kell tudni japánul.
Más kérdés, hogy a fiatalok között egyre több az angolul tudó, de ezek a fiatalok, és azok közül sem fog sok megszólalni angolul.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Viszont (ezt ismerősöm mesélte aki évek óta kint él) a fiatalok gyakran szúrnak ki külföldieket angol nyelvgyakorlás céljából.
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Én nem azt mondtam, hogy feltétlenül BAJ ha tudnak angolul XD
Én is biztos örülnék, ha nulla japántudás mellett nem érezném magam elveszettnek :) csak rámutattam, arra amit most Andro is mondott, hogy szeretnek a külföldin gyakorolni, állítólag ^^ De inkább nem mondok semmit, mert nem voltam még Japánban, szóval csak akkr érdemes határozott véleményt formálni bármilyen irányban is, ha már volt az ember =) MIndenesetre kíváncsi vagyok a tapasztalataidra majd, Andro =)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Rendben majd írok. Azt nem tudja valaki hogy ott is 220 Volt a feszültség mint nálunk? Ez azért fontos, mert ellenkező esetben a laptopomat nem fogom tudni feltölteni.
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

110 V van, kell adapter ^^ de mindennek utána lehet nézni neten, pl itt: http://www.japan-guide.com/e/e625.html
Válasz küldése