Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Saori
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2003.06.19. 16:03
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Saori »

Naná! Én már látogatóban jártam ott, igaz csak rővid időre, de szívesen élnék Japánban...egyedül a hatalms tömegért nem rajongok annyira..de könnyen meg lehet szokni
"Mosolyogj, s az egész világ hülyének fog nézni" (Anonym)
Avatar
giroszpók
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.02.18. 11:56

Hozzászólás Szerző: giroszpók »

en meg mindig pesszimista vagyok. nekem japan igy jo, messzirol, max turistanak mennek oda. inkabb valami kevesbe kapitalista orszagban elnek. gondolj bele, japan emberek kozott elnel, japan szokasok szerint stb. sok lenne az nekunk, oda szuletni kell :wink:. nekem pest is sok, olyan tomegiszonyom van, hogy egy tescoban kikeszulok. alpesi kis falu, harmincvalahany kilometerre egy nagyvaros, jo autoval csak akkor mesz oda, ha muszaj, vagy ha kedved van. ez tetszenne inkabb :wink:, japan egy durva szelsoseg...
Don't think about winning. It's to fight or not to fight. (Kanon)
Even a couple of losers can survive most things if they're together. (My Neighbours The Yamadas)
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Pharaoh írta:Azt szeretném kérdezni, hogy a japánok is úgy járnak-e kareokézn, mit a kínaiak? Mert amit a nővérem mondot, egy kínai kareoke-s helyről az elég furcsa volt.
Ummm.. pontosan mire gondolsz? o_O? Mert van többféle karaoke-bár Japánban és HongKongban/Kínában is, tehát tudnunk kellene, hogy mi az a furcsaság ahhoz, hogy válaszolni tudjunk.. ^__^"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Csak annyit, hogy a lányoknak csak iskolában kötelező a szoknya. Ez hozzátartozik a fukuhoz (iskolai egyenruha). De amúgy úgy öltöznek, mint bárki más.
Kép
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

Case írta:
Pharaoh írta:Azt szeretném kérdezni, hogy a japánok is úgy járnak-e kareokézn, mit a kínaiak? Mert amit a nővérem mondot, egy kínai kareoke-s helyről az elég furcsa volt.
Ummm.. pontosan mire gondolsz? o_O? Mert van többféle karaoke-bár Japánban és HongKongban/Kínában is, tehát tudnunk kellene, hogy mi az a furcsaság ahhoz, hogy válaszolni tudjunk.. ^__^"
Nővérem mesélte:

Haverokkal bementek egy kínai karaoke "bárba" és ott a recepciós mondja, hogy lehet, hogy nincs ennyi szabad szobájuk. Tesómék meg néznek egymásra hogy mi van.
Aztán kiderűlt, hogy ott nem úgy van, mint nálunk, hogy a felmegy a szinpadra és énekel, hanem mindenki bemegy egy-egy szobába és ott magának énekel.

De ha azt mondod, hogy többféle van, akkor lehet, hogyez csak ilyen különleges hely volt
Kép
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

Valaki mondja már meg nekem, hogy Japánba minden rajzfilmet animének hívna? Még a disney-t is? Vagy a külföldi rajzfilmekre más szót használnak?
Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Én asszem mindenre animet mondanak, de a külföldiek meg csak a japán animációs filmekre mondják hogy anime. Még hallottam azt is, hogy a mangát mondják szimplán comicnak is japánban mostmár. (Ez a hülye amerikai befolyás.)
Kép
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Pharaoh írta:Nővérem mesélte:

Haverokkal bementek egy kínai karaoke "bárba" és ott a recepciós mondja, hogy lehet, hogy nincs ennyi szabad szobájuk. Tesómék meg néznek egymásra hogy mi van.
Aztán kiderűlt, hogy ott nem úgy van, mint nálunk, hogy a felmegy a szinpadra és énekel, hanem mindenki bemegy egy-egy szobába és ott magának énekel.

De ha azt mondod, hogy többféle van, akkor lehet, hogyez csak ilyen különleges hely volt
Ahh, akkor egy kis félreértés volt ott imho. :) Szobák vannak, de nem magának énekel bennük az ember.. o_o/
Nah, tehát 2 féle karaoke-bár van:
1.ami itt is ismert ugye.. nagy bár, középen szinpad, mikrofonnal, meg elötte a kis képernyövel amin megy a karaoke video/szöveg és ott énekelget mindenki, közönség meg tapsikol vagy fülét fogja, az énekestöl függöen.. ^_^"
2.Vannak azok ahol kis szobák vannak, átlag kb. 4-6 fösek, középen kis asztal, általában asztal alattról ki zsinóron a mikrofon, falon TV a videónak.. ezekre a helyekre kis baráti társaságok ülnek be bulizni, énekelgetni és itt ugye teljesen más a hangulat, nincs az a veszély, hogy leég valaki egy rakat ismeretlen elött stb.. :vigyor:
Nomeg persze még vannak az otthoni karaoke-készletek is, csakhogy teljes legyen a kép. :]
::karaoke::
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Élnék-e? Valószínűleg igen nagy lelkesedéssel mennék ki, egy furcsa idealizált "Japán" képpel a lelkemmel.Persze a reális világgal való találkozás valószínűleg porig rombolna és egy túristaként való egy hónapos tartózkodás után szép élményekkel, és rendkívülien megnőtt hazaszeretettel térnék haza.
Japán egészen más mint bármelyik ország akiknek mi még nyugat vagyunk :wink:
Ott élni szerintem először is igen felelősségteljes vállalozás odafgyelni a társadalmi hagyományokra,hogy ne sérts meg minden harmadik embert, megtanulni elfogadni azt, hogy huzamosabb ideig a japán embereknek te csak az IDEGEN fogsz maradni és ha kibírod a japán rohanó világát, megtanulod a rengeteg hagyományt és meg is felelsz minden elvárásnak, bírod a munkatempót, dolgozol mint egy gép akkor egy idő után elfogadnak.
Persze van a másik oldal is a gyönyörű kimonókkal, a csodás művészetekkel, a tánccal, a festészettel( kiemelve a selyemfestést amit én is próbálgatok ::japhaha:: ) és a többi népművészeti alkotással kimennék, de bevallom tisztelem annyira az évszázados hagyományokat, hogy nem élnék kinnt sokáig, mert számukra és talán önmagam számára is csak egy erőltetett, kifigurázott paródia lennék.
De hozzáteszem imádom az országukat az alapján amit tudok róluk. ::daisuki::
Kép
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

Case írta:
Pharaoh írta:Nővérem mesélte:

Haverokkal bementek egy kínai karaoke "bárba" és ott a recepciós mondja, hogy lehet, hogy nincs ennyi szabad szobájuk. Tesómék meg néznek egymásra hogy mi van.
Aztán kiderűlt, hogy ott nem úgy van, mint nálunk, hogy a felmegy a szinpadra és énekel, hanem mindenki bemegy egy-egy szobába és ott magának énekel.

De ha azt mondod, hogy többféle van, akkor lehet, hogyez csak ilyen különleges hely volt
Ahh, akkor egy kis félreértés volt ott imho. :) Szobák vannak, de nem magának énekel bennük az ember.. o_o/
Nah, tehát 2 féle karaoke-bár van:
1.ami itt is ismert ugye.. nagy bár, középen szinpad, mikrofonnal, meg elötte a kis képernyövel amin megy a karaoke video/szöveg és ott énekelget mindenki, közönség meg tapsikol vagy fülét fogja, az énekestöl függöen.. ^_^"
2.Vannak azok ahol kis szobák vannak, átlag kb. 4-6 fösek, középen kis asztal, általában asztal alattról ki zsinóron a mikrofon, falon TV a videónak.. ezekre a helyekre kis baráti társaságok ülnek be bulizni, énekelgetni és itt ugye teljesen más a hangulat, nincs az a veszély, hogy leég valaki egy rakat ismeretlen elött stb.. :vigyor:
Nomeg persze még vannak az otthoni karaoke-készletek is, csakhogy teljes legyen a kép. :]
::karaoke::
Nem tudom hogy láttad-e, de akkor a My tutor friend-ben is ilyen van?
Kép
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Pharaoh írta: Nem tudom hogy láttad-e, de akkor a My tutor friend-ben is ilyen van?
Nem láttam, tehát nem toom ott milyen van.. o_O/
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szerintem az a baj, hogy sokan azért azért akarunk Japánba menni, mert azt hisszük, pont olyan ott az élet, mint az animékban. Pedig szerintem azért nem. Az animék az idealizált világot mutatják be. Na, jó azért van benne valami igazság, de a nagy része csak illúzió.
Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Kagome írta:Szerintem az a baj, hogy sokan azért azért akarunk Japánba menni, mert azt hisszük, pont olyan ott az élet, mint az animékban. Pedig szerintem azért nem. Az animék az idealizált világot mutatják be. Na, jó azért van benne valami igazság, de a nagy része csak illúzió.
Ebben lehet valami, és részben egyet kell értenem veled.
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Kagome írta:Szerintem az a baj, hogy sokan azért azért akarunk Japánba menni, mert azt hisszük, pont olyan ott az élet, mint az animékban. Pedig szerintem azért nem. Az animék az idealizált világot mutatják be. Na, jó azért van benne valami igazság, de a nagy része csak illúzió.
Ez igaz, de nem minden animében van ideazilált világ, sőt....^^'
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Már az is egy idea,hogy mindenkin úgy áll az egyenruha mint az álom, az alak mindig tökéletes, az arc hibátlan....hmm...szerintem ez idea... ::japsmil:: Pláne hogy az animék szerintem törekednek is rá- nahh nem mind,de a legtöbb- hogy sarkalják a népet a tökéltesség felé vezető útra való rálépésre..
Nahh ilyen kacifántos mondatot is régen írtam :oops:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ynah írta:Már az is egy idea,hogy mindenkin úgy áll az egyenruha mint az álom, az alak mindig tökéletes, az arc hibátlan....hmm...szerintem ez idea... ::japsmil:: Pláne hogy az animék szerintem törekednek is rá- nahh nem mind,de a legtöbb- hogy sarkalják a népet a tökéltesség felé vezető útra való rálépésre..
Nahh ilyen kacifántos mondatot is régen írtam :oops:
Meg, hogy minden olyan tökéletes a suliban is. Mindenki ugyanabba a srácba/csajba zúg bele és általában a diákok nem bántják egymást.
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Kagome írta:
Ynah írta:Már az is egy idea,hogy mindenkin úgy áll az egyenruha mint az álom, az alak mindig tökéletes, az arc hibátlan....hmm...szerintem ez idea... ::japsmil:: Pláne hogy az animék szerintem törekednek is rá- nahh nem mind,de a legtöbb- hogy sarkalják a népet a tökéltesség felé vezető útra való rálépésre..
Nahh ilyen kacifántos mondatot is régen írtam :oops:
Meg, hogy minden olyan tökéletes a suliban is. Mindenki ugyanabba a srácba/csajba zúg bele és általában a diákok nem bántják egymást.
De én még mindig azt mondom,hogy nem mindegyik animében van idealizált világ. (Azt hiszem össze vannak keverve a brazil és amcsi szappanoperákkal....^^") Kicsit hasonló az élethez, ahol semmi nem tökéletes, viszont van, amikor annak látszik. De nem mindenkinek ugyanaz és nem is mindenkinél....Na, most tegye fel a kezét, aki értette, amit el akartam magyarázni ^^'
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

én azért szeretnék japánban élni, mert szerintem ott olyan idealis az élet, mint ahogy azt például az Akira-ban is láthattuk!!
:vigyor:
Avatar
giroszpók
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.02.18. 11:56

Hozzászólás Szerző: giroszpók »

aki szeretne masfele osztalyt is latni, mint amit animeben altalaban lehet, az surgosen nezze meg a Great Teacher Onizuka-t. nekem nagyon bejott a fanyar stilusa, merfoldekkel kozelebb jar a valosaghoz.
Don't think about winning. It's to fight or not to fight. (Kanon)
Even a couple of losers can survive most things if they're together. (My Neighbours The Yamadas)
Avatar
giroszpók
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.02.18. 11:56

Hozzászólás Szerző: giroszpók »

azert akarnank japanban elni, mert mashol szeretnenk elni, mert akarhol is vagyunk, mindig vannak olyan dolgok, ami miatt ott nem jo, nem? :D akik ott elnek, hova vagynak vajon? :wink: (erdekes, hogy a japanoknak ami egzotikus, az kinai. lsd. junni kokki)
Don't think about winning. It's to fight or not to fight. (Kanon)
Even a couple of losers can survive most things if they're together. (My Neighbours The Yamadas)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kagome írta:Szerintem az a baj, hogy sokan azért azért akarunk Japánba menni, mert azt hisszük, pont olyan ott az élet, mint az animékban. Pedig szerintem azért nem. Az animék az idealizált világot mutatják be. Na, jó azért van benne valami igazság, de a nagy része csak illúzió.
Hát, ÉN azért akarok kimenni Japánba (rengeteg pénz társaságában :wink: ), hogy összevásároljak egy csomó CD-t, DVD-t, mangát és merchandise-t, koncertekre menjek (bár már nem sok van, ami igazán érdekelne T_T), lubickoljak a tengerben (TENGEEER T_____T), és összezabáljak mindenféle japán junk foodot. :wink: Aztán hazajönnék. (Úgyse bírom sokáig a számítógépem, az ágyikóm és internet nélkül...)

De ott élni... brr, azt nem vállalnám, legfeljebb ha van még pár gaijin barát a környéken, akik segítenek abban, hogy épelméjű (?) maradhassak...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

gyroscope írta:azert akarnank japanban elni, mert mashol szeretnenk elni, mert akarhol is vagyunk, mindig vannak olyan dolgok, ami miatt ott nem jo, nem? :D akik ott elnek, hova vagynak vajon? :wink: (erdekes, hogy a japanoknak ami egzotikus, az kinai. lsd. junni kokki)
Akkor már inkább élnék egy animéban. :)
Kép
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Szívesen élnék Japánban

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Mivel még csak mostanában kezdtem el Japánnal foglalkozni, azt mondom, hogy szívesen. ::jthrill::
De ha nem tetszene, csak egy hetet töltenék el, megnézném aztán hazajönnék!!! ::reliev::
Különben sem szeretem az összes japán kaját!!! ::ramen::
De biztos érdekes ország lehet!!! ::jblush::
Szerintetek nem? ::jhuh::
Ja és még valami, én vagyok Will007 csak megváltoztattam a profilomat!!! ::japsmil::
Na, milyen az új profilom? ::jeye::
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

Hú, nagyon szívesen laknék Japánban! Lehet, hogy jövôre ott fogok nyaralni! ^__^ Hisz Oktoberben kezdek japánúl tanúlni egy alapitványnál itt Budapesten, tök jó lesz.
Hogy miért laknék szívesen Japánban? Mindenmiatt! Fôleg az emberek miatt! Ha egy japán embert látok, akkor olyan gyorsan dobog a szivem és olyan boldog vagyok, mintha a legszerencsésebb napom lenne! Egyszer egy japán férfi azt mondta hozzám, hogy "Konnichiwa", így köszöntem neki én is (azért mondta, mert nyitva tartottam neki egy ajtot az alapitványnál, hisz oda japánok is járnak!). Nagyon boldog voltam, mikor anyukámnak elmeséltem, szinte örjöngtem :D
Tudom, ez a történet nem nagyon illik ebbe a témaba, csak el akartam mondani ^^'
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Természetesen szívesen kimennék én is Japánba (Stokerral egyetemben). Ha sikerül, akkor talán ösztöndíjra is pályáznék kintre. Ha az nem is jön össze, akkor is szívesen elfogadnék egy esetleges Japán ovoskutató cégtől jövő állásajánlatot. :D :wink:
Imádom a japán kultúrát, a kajáikat, a hegyeiket, mindent...
Válasz küldése