Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Ki tudja? Lehet, hogyha japán lennél, akkor éppen Magyarországra szeretnél eljönni, és itt élni. (volt már rá példa)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hát nem hiszem... a legtöbb japán azt sem tudja, hol van Magyarország...
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Konomi írta:Hát nem hiszem... a legtöbb japán azt sem tudja, hol van Magyarország...
És?
140.000.000-ós mintában biztos akad több is olyan elvetemült.
Kép
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

To Konomi:Ehhh. A lényeg az, hogy mondjuk egy japán embernek is tetszhet egy másik ország... +Vannak olyan emberek akik inkább a saját hazájukban élnék le életüket, de vannak kivételek is....
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Hoc írta:To Konomi:Ehhh. A lényeg az, hogy mondjuk egy japán embernek is tetszhet egy másik ország... +Vannak olyan emberek akik inkább a saját hazájukban élnék le életüket, de vannak kivételek is....
Hoc nagyon jól mondta. Itvagyok példának én. Én nem akarom más országban leélni az életem pedig még 193 ország közül választhatnék. De én jól érzem itt magam.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

paTKany írta: 140.000.000-ós mintában biztos akad több is olyan elvetemült.
Sot, en ismertem olyan japant is, aki a magyar mezovarosokbol irta a szakdolgozatat, es tok boldog volt, hogy itt lehet, es itt tanulmanyozhatja a temat. Jah.. ilyen is van.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:
paTKany írta: 140.000.000-ós mintában biztos akad több is olyan elvetemült.
Sot, en ismertem olyan japant is, aki a magyar mezovarosokbol irta a szakdolgozatat, es tok boldog volt, hogy itt lehet, es itt tanulmanyozhatja a temat. Jah.. ilyen is van.
*jelentkezik*
...bezony ^^ nekem kapásból 6 japán ismerősöm van, és mindegyik magyar fanatikus... ebből egynek nem sikerült sajnos egyedül itt élnie, de ő még csak huszonéves, és mindenképp vissza akar jönni ide huzamosabb időre élni is akár, úgyhogy... VAN olyan japán ^^
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hoc írta:To Konomi:Ehhh. A lényeg az, hogy mondjuk egy japán embernek is tetszhet egy másik ország... +Vannak olyan emberek akik inkább a saját hazájukban élnék le életüket, de vannak kivételek is....
Nna én vagyok a kivétel... ^^
Mufurc írta:Sot, en ismertem olyan japant is, aki a magyar mezovarosokbol irta a szakdolgozatat, es tok boldog volt, hogy itt lehet, es itt tanulmanyozhatja a temat. Jah.. ilyen is van.
^^ szerintem ez is a kivétel kategóriába tartozik...
Japán ismerőseim közül csupán egy ember (lány) szerette igazán Magyarországot (pedig van jó néhány ^^)... vannak persze olyanok, akik érdeklődnek az idegen kultúrák iránt, de őket nem kimondottam Mo. érdekli, hanem Mo. is. Mármint az én ismerőseim közül...
Persze, h van olyan japán, aki odavan Magyarországért, már hogy ne lenne... én csak azt mondtam, hogy rengetegnek folgalma sincs, h van ilyen ország... meg nem tudom számolni, hányan kérdezték meg, h:
- Honnan jöttél? Amerikai vagy, ugye?
- Ööö... nem, Magyarországról jöttem...
- ^^... hehe... az meg hol van? Amerikában? ^^
- ^^""""""""" Nem... Európában...
Volt, aki ezek uitán még ráduplázott:
- ^^ ?? Európa?? És az hol van ^^ ???
SZEL + Hoc: :dirr:
Avatar
Sukibi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2004.11.07. 18:41

Hozzászólás Szerző: Sukibi »

Konomi írta:- Honnan jöttél? Amerikai vagy, ugye?
- Ööö... nem, Magyarországról jöttem...
- ^^... hehe... az meg hol van? Amerikában? ^^
- ^^""""""""" Nem... Európában...
Volt, aki ezek uitán még ráduplázott:
- ^^ ?? Európa?? És az hol van ^^ ???
Ez nagyon odaver :dirr:
Mintha ilyen már velem is előfordult volna :lol:
愛する、緩す、殺す
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

To Konomi: Ez naggyon durva volt :dirr:
De én végülis még mindig arra akartam kilyukadni, hogy nem minden ember akarja elhagyni szerény kis hazáját, az már más, hogy valaki japán-fan^^"... Hidd el, kimennél Japánba, előbb-utóbb honvágyad lenne....
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Hoc: Elárulok egy titkot, ami max. csak 100* lett megemlítve az aoianimén: Konomi már volt kint Japánban. Ráadásul elég sokáig.
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Jól vanna. Nem vettem észre... De attól még nem kell lenézni, és úgy beszélni mint egy hülyével. :wink:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

//OFF To SZEL: ^^ arra, hogy ti csak ilyen 1 (max. 2) soros postokat tudtok produkálni? De nehogy a szívedre vedd, azért nem írtam ki az elöbb, nehogy megorroljatok rám miatta... :dirr: nem kell komolyanvenni, még csak nem is sértésnek szántam... csak úgy kijött belőlem, mert elnézve a rövid hozzászólásaitokat sajnos én is rászoktam kissé... OFF//
Nna milyen topicban is vagyunk... ja... Japán... :dirr:
Szal honvágyam az nem volt, "visszahonvágyam" viszont van... vissza is megyek, amint megszabadulok az egyetemről... :lol: ...mindenképpen visszamegyek és ottmaradok sokáig... ameddig csak lehet... mert:
I LOVE JAPAN *fangirlscream*
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Konomi: Ha van 1,5 fölös repülőjegyed, mi is megyünk (páromat előbb-utóbb úgyis kiküldi a cége, úgyhogy neki nem kell) ! Már mindent elterveztem, kinéztem a hotelt, a helyeket,amiket meg szeretnék nézni, csak fölös pénzünk nincs rá...
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Konomi írta://OFF To SZEL: ^^ arra, hogy ti csak ilyen 1 (max. 2) soros postokat tudtok produkálni? De nehogy a szívedre vedd, azért nem írtam ki az elöbb, nehogy megorroljatok rám miatta... :dirr: nem kell komolyanvenni, még csak nem is sértésnek szántam... csak úgy kijött belőlem, mert elnézve a rövid hozzászólásaitokat sajnos én is rászoktam kissé... OFF//
Nem vettem a lelkemre, de eléggé rosszúl esett. Amúgy lehet hogy némileg igazad van. Amúgy nem csak egy-két sorosokat szoktam írni.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Dru írta:Konomi: Ha van 1,5 fölös repülőjegyed, mi is megyünk
^^ oké, ha lesz, akkor feltétlenül szólok... ^^
Az bizti, h Krisit ki fogom hurcolni magammal (ha kell, a hátamon, mert meg akarom mutatni neki a csodálatos helyeket, ahol voltam és a csodálatos embereket, akikkel találkoztam...) és akkor már néhány emberrel több vagy kevesebb, az nem számít... ^^;;
//OFF To SZEL: ha nem vetted a lelkedre, akkor hogy esett rosszul? ^^""" Na mindegy... Egyébként meg tényleg igazad van, nem csak 1-2 sorost szoktál írni, hanem 1-2 szavast is... :dirr: de ezen se húzd fel az orrod (léccci ^^), mert egyrészt igaz, másrészt meg nem baj, csak megemlítettem és az sem másod(harmad)lagos, hogy egyáltalán nem sértésnek szántam... ^^ OFF//
Avatar
Sukibi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2004.11.07. 18:41

Hozzászólás Szerző: Sukibi »

Akkor szólj nekem is :lol: de jó annak a Krisinek. Bár ha én kimennék megint, én is kivinném barátnőmet :wink:
(Ő nem annyira fanatikus, mint én de szeret utazni)
Japánba nem meg fapados? Jó lenne, ha menne :lol:
愛する、緩す、殺す
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Azért én közel 1 napot nem töltenék fapadoson...főleg kölyökkel.
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Eljött az ideje, hopgy a repülőútról is regéljek egy kicsit... namost Magyarországról nem indul közvetlen járat Japánba, csak vmelyik európai fővároson keresztül tudunk eljutni oda... ilyen pl. Párizs, ha éppen Air France-szal megy az ember. Odáig meg persze Malév, ahol nagyon segítőkészek a légikísérő hölgyek és urak és mindig kedveskednek vmivel (pl. sok csoki, üveg bor, csomó üdítő), mikor beszélgetésbe elegyedve velük eláruljuk, h utunkat AF-szal fogjuk folytatni, ami köztudottan szar kiszolgálásáról híres... ezért jobb, ha a Lufthansa-t választjuk, de van amikor nincs lehetőség a válogatásra... szal AF... induláskor fél órás késések szokványosak... mire végre mindenk felszállt a gép is felszáll és olyan 2 óra múlva meg is jelenik valaki, h kérünk-e vmit inni... Párizsból az út szörnyűséges 12-13 óra, nem lehet kibírni ülve néhány félóránál tovább, mert az embernek úgy bedagad a lába, h csak na... az ülések között alig van hely, szal heringelés rulezZZZ... de tényleg, én aki vagyok 160 cm, alig fértem el, nem tudtam hova rakni a lábam... WC-nél sorbanállás, kajaosztáskor kellemesen csalódtam, mert végülis ehető volt, amit hoztak, 3 féle cuccból lehetett választani. Desszert persze nem volt ^^""""" fel-leszállás teljesen problémamentesen zajlott... de leszálláskor is sokat kell várni, mire kijut az ember... nna erröl ennyit... fapados annyiban különbözik, h nem hoznak kaját, de sztem nem lenne nagyon nagy dolog, ha mindenki hozna magával, nem?
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Konomi...nekem minden vágyam, hogy egyszer kijussak, és gyönyörködhessek a nagy nagy Japán-ban!^^
Nos ha választanom kellene, hogy hol szeretnék élni, így 20 évsen is aztmondom, hogy Japán, habár a családom visszatartana, ami nem olyan nagy baj, ha vesszük, hogy minden nagyobb ünnepkor haza lehetne jönni!^___^
(Ahogy ismerem magam, nembírnám ki nélkülük, és minden 3. hónapba hazavágynék...XD)
Mit nem adnék, egy akár 1-2 napos útért is, na de mindegy...másmiatt írok ide...de ezt elkellett mondanom...XD
Szal, 1-2 hete nem arról volt szó, hogy a Magyar-Japán Nagyemberek tárgyaltak, egy közvetlen Repcsi járatról?*O.O*
Mert ha tényleg ígyvan, és sikerül, akkor királyak a Magyarok, hogy eszükbejutott, márha nekik jutott eszükbe...^^"""""""
Egy biztos, ha indul ilyen, akkor az első Budapest-Tokyo járaton ott akarok ülni...*O.O*
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Budapest-Tokyo járat... o_O ??? wow...
Nem lenne ám sokkal rövidebb az út... csupán az a 2 óra... de azért már az is tök jó, hogy egyáltalán gondoltak ilyenre... mármint hogy kicsi Hazánk meg a nagy Japán (itt most nem a konkrét méreteket értem...) között létesülne ilyesmi... wow...
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Nos én is meglepődtem, és igencsek örültem neki, de állítólag, nembiztos, hogy Tokyo-Budapest, hanem lehet hogy BUdapest, és egy másik Japán Repcsitér között lesz ez a járat...de akkor is haladás!!! :D :wink:
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hát sztem Párizs még mindig jobb kerülő mint mondjuk Amerika fele... ismerősöm arra ment ki, és baromira hosszú volt az egész -_- Mondjuk nem ő dönthette el a dolgokat, de...

Amúgy nem értem, ha közvetlen Pekingi van, igazán lehetne közvetlen Tokyo-i is... ^^ Támogatnám az ötletet.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

MaKo írta:Támogatnám az ötletet.
Én is... ^^;;
Azt nem tudom, h lehet-e másik reptér, mert elvileg a Narita bonyolítja le a nemzetközi közlekedést... (de lehet, hogy van másik nemzetközi repterük is... fogalmam sincs...) és az Tokyo-ban van. Tokyo másik repteréről, a Haneda-ról csak belföldi járatok indulnak...
Avatar
Thalis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2004.02.28. 07:08
Tartózkodási hely: Arossebsetudja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Thalis »

Miniszterelnökünk szerint japán részről merült fel az ötlet és szintén ő mondta, hogy japán légitársaság fogja indítani a járatokat és biztos nem Tokyo lesz a végcél, hanem valamelyik 2-3száz kilométerre levő másik reptér.
Válasz küldése