Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

To Konomi: most se időm, se energiám sincsen válaszolni, főleg mivel nem igazán arra írtál szerintem, amit én írtam. Bocs, ha félreérthető lettem volna.
Mondtam volna, hogy Japán nem jó ország?

"A kultúrájukat pedig szerencsére eszük ágában sincs elhagyni/elhanyagolni... ^^"

Sajnos ha 20 embertől azt hallom, h igen, és egytől, h nem, és ráadásul amit filmekben, de még akár animékben is hallok/látok, szintén azt a 20at támasztja alá, akkor inkább fogom azt gondolni, hogy nagyon sokat elhagynak (kezdve akár ilyen egyszerű dolgoktól, minthogy egyre kevesebben alszanak futonon meg - Azumanga - gondjuk van a kimono felvételével)

na majd később talán írok még.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Kaen írta: egyre kevesebben alszanak futonon meg - Azumanga - gondjuk van a kimono felvételével)
Ez azért sztem nem akkora gáz. Mi sem lóháton, hátrafelé nyilazva megyünk munkába, és nem jurtákban lakunk... Az hogy egy nemzet "halad" úgymond a "korral" nem jelenti azt, hogy nem kötőrik a tradíciójához, és habár olvasményélményeim alapján tényleg kezd elszakadni a mostani Japán a régi Japántól, azért még mindig ki merem állítani, hogy igen tradícióhű emberek élnek ott... aztán persze ez idővel biztosan változik, de sztem mindig lesz olyan kis eldugott hely vagy rész, ahol kimonos emberek járkálnak, és futonon alszanak... ha más nem majd én leszek az :)
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Na közben átolvastam mégegyszer, és egész egyszerűen nem tudok Konominak válaszolni, mert ő sem arra válaszolt, amit én írtam. ^^" Meg továbbra sem értem, honnan jött ez, hogy Japán rossz ország lenne.
Egyébként az iskolai cikizés _állítólag_ ott sokkal rosszabb. Nem kizárt, hogy te jobban tudod a pszichológusoknál, de azért én hadd higgyek a többségnek. ^^
Nomeg, hadd higgyek pszichológiai tanulmányaimnak abban, hogy ott az egyént elsősorban mint a közösség tagját határozzák meg, és hadd legyen nekem természetesebb (nem mondom, hogy jobb! csak hozzám közelebb álló) a nyugati individuálisabb gondolkodás.

DeluksZ: ez személyes, hogy ki sajnálja, ki nem, hogy fokozatoan elhagyják a régi kultúrájukat (és spec. sajnálom, más országok esetében is, de a "fejlődés" ezt nyilvánvalóan hozza maga után), csak szimplán arra utaltam, hogy a régi hagyományaikat érdekesebbnek tartom. A szamurájkultúrát is ;) - hát az már tényleg régen volt, de gyanítom, sokakat az fog meg a legjobban.
(Egyébként, Konomi, ha annyira tradicionálisak maradtak: miért festik annyian szőkére a hajukat, miért nincsenek már - vagy alig - gésák, miért nem hordanak kimonót, miért énekelnek angol sorokat a dalaikban...?)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

DeluksZ írta:Mi sem lóháton, hátrafelé nyilazva megyünk munkába, és nem jurtákban lakunk...
Gyerekekkel dolgozom, és szerencsére néha el tudjuk vinni őket lovagolni. Ilyenkor kb így érzik magukat: ::jthrill::
Nyáron általában sátorban vagy (volt olyan is, hogy) jurtában alszom. Csak szépen fesztiválról fesztiválra :D Már csak 5&fél hónap a Sziget-ig!!! :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:
Kaen írta: A szamurájkultúrát is ;)
Az gyakorlatilag hibernálva lett, hogy ne kerüljön feledésbe. Az aikidó őrzi a technikákat, azzal a megkötéssel, hogy amennyiben sérülést okozol már kudarcot is vallottál. A mester szokott mutatni olyan szabadkezes gyakorlatot, hogy ha ezt követően gyakorlókarddal a kezében csinálja végig a mozdulatsort: Az önvédelem hatásos ezköze kegyetlen pusztító technikává válik. ::frog::
Az Istenség nem szereti, ha bezárják egy épületbe: a szabadban érzi jól magát: pont itt éppen ebben a testben. Mindegyikünk élő szentély, a világegyetem kicsiny mása!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Philionel írta:Gyerekekkel dolgozom, és szerencsére néha el tudjuk vinni őket lovagolni. Ilyenkor kb így érzik magukat: ::jthrill::
Nyáron általában sátorban vagy (volt olyan is, hogy) jurtában alszom.
nehezen tudom eldönteni, hogy ez most céfolat, vagy megerősítés:) Mindenesetre én úgy érzem, hogy ez ilyen "kivétel erősíti a szabályt" típusú hozzászólás. Örülök, hogy ti még tudtok ilyeneket csinálni, és őrzitek ezeket a hagyományokat. Tényleg dícséretes.
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Csak egy szimpla megerősítéscáfolat :wink:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

To Kaen: jaj ^^ ne haragudj... én azt nem kimondottan neked címeztem... csak már kicsit elegem lett abbol, hogy sokan csak úgy mindenféle háttér nélkül mondanak ezt meg azt Japánról... nem akartalak megbántani...
Az iskolai cikizésről: még mindig azt kell h mondjam, hogy NE ÁLTALÁNOSÍTS... azt írtad, ott az iskolai cikizés sokkal rosszabb... ezt meg honnan veszed... van sok elég csúnya eset, de nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy itthon is történnek súlyos dolgok, szal nem lehet egyértelműen azt mondani, h ott sokkal rosszabb... nemhogy nem lehet, de egyszerűen nem is illik csak így általánosítani a dolgokat...
És ne hagyd, hogy elkerülje a figyelmedet, hogy a filmek és az anime NEM VALÓSÁG... amikor nagy naívan megkérdeztem japán anyámat, h vajon mennyi a valószínűsége annak, hogy amit a TVben [filmekben, animékben] látok/hallok az igaz... erre ő majdhogynam képenröhögött, hogy "ugye ezt most nem gondolod komolyan"... na azóta egy kicsit más szemmel nézek a témára. És sztem elég sok ember egy kicsit el lehet tájolódva...
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Konomi írta:amikor nagy naívan megkérdeztem japán anyámat, h vajon mennyi a valószínűsége annak, hogy amit a TVben [filmekben, animékben] látok/hallok az igaz... erre ő majdhogynam képenröhögött, hogy "ugye ezt most nem gondolod komolyan"
ugyebár "jóban rosszban" , "barátok közt" ... csupa valós dolog
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

De ez tényleg ugyanaz... ^^° nem tudom, a sok embre miért hisz vakul, h ami az animékben történik, abban lehet vmi igazság... sokszor van, de nem igazán hiszem, h be lehetne azonosítani a VALÓS mindennapi élettel pl azt, ami az Azumangában van, mert gondolom, sokan észrevették, az Azumangában nem is ábrázolták a szülőket... ^^ Vagy mint a Kanonban, nem hívnak össze mindenkit a házukba, ottlakásra... főleg nem idegeneket... ^^
Avatar
Sesshoumaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2005.03.26. 13:25
Tartózkodási hely: Japánban,azon belül bármilyen nyugis helyen...(álmaimba!:D)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sesshoumaru »

Élnék-e japánban?
Naná!Egyszerűen imádom azt az országot,a kedvencem :!:
E.ként ha már Japánban,akkor Kyoto-ban azon belül :-P
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Huhhh...

Érdekes olvasni a hozzászólásokat. otthonról rendkívül nehéz lehet megítélni, milyen Japán. Én animét nem kifejezetten nézek, de abból a kevésből ítélve, amit láttam, a valóság nagyon más...

Japánba utazni, nyaralni, kirándulni életre szóló élmény. Élni már más tészta. Nem mondom, hogy rossz, de nem is a menyország, egyáltalán nem. Egyedül vagy a teljes gondolatvilágoddal, filozófiáddal. Soha nem leszel egyenrangú tagja a társadalomnak, akárhogy is, maradsz 外人.

A japánok kedvesek és barátságosak. Egy bizonyos pontig. Nem ritka, hogy csak arra kellesz nekik, hogy gyakorolják rajtad az angolt. Európai szemmel nagyon ízléstelenül öltöznek és főleg a lányok borzasztóan járnak.

Amennyire én tapasztaltam az iskolai bántalmazás (いじめ) az bizony nagy probléma. Sokkal keményebben és komolyabb következményekkel, valamint nagyobb esetszámmal csinálják. Ugyanez áll az öngyilkosságra, amely egyrészről kulturális hagyomány is, valamint azt az idegőrlő, szabályokkal korlátozott, hihetetlenül munkakoncentrált életet, amit a japánok élnek, nehéz is elviselni.

Volt, aki azt írta, szívesen születne japánnak. Hát én bizony nem. Ovis koromig sem húznám...

Mindenesetre még négy évig 100% eredeti japán környezetben leszek.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na, valaki belát a dolgok mélyébe. Jó, úgy biztos másabb lenne élni, hogy japánnak születsz, mert akkor beleszületsz abba a világba, és nem fogod ufónak érezni magad, mint akkor, ha mondjuk felnőtt fejjel kimégy oda. Biztos úgy fogod érezni magad, hogy egy idegen világba csöppentél.
Ahogy a zongoratanárom megfogalmazta: Olyan érzés, mintha kimentél volna a térképről. :)
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Igen, beleszületni biztos más, de ezt sohasem fogjuk megtudni. Én azért örülök, hogy nem születtem japánnak. Épp agyongambart egyetemista lennék, és fényes jövőm a nemes salaryman pozíció elérése lenne. Brrrrr.

Idegen világ. Jópofa volt megérkezni:
- Le tudod írni a neved katakanával?
- Mert az mi? :P
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Na.. végre valaki, aki kinn is van, és kb. azt a véleményt mondja, amit én gondoltam, noha sosem jártam még Japánban, pláne nem éltem még ott.
Ez azért megnyugtató. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

sesam írta:Volt, aki azt írta, szívesen születne japánnak. Hát én bizony nem. Ovis koromig sem húznám...
Hát én bizony nagyon szívesen születtem volna japánnak ^^ de [persze] ez is emberenként változik ^^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Ráadásul lányként? Bátor. :shock:
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

hafuun... ^^ lehet, hogy azért van mindez, mert kizárólag jó élményeim voltak az országgal kapcsolatban ^^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Az én esetemben azért vannak kesésbé bejövős dolgok is. Alapvetően azért vannak a japánok meg az összes többi ember, és én még négy év múlva is csak egy gaijin leszek nekik.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Na látod én pl. épp ott rontottam el, h helyből nem japánnak születtem ^^ LOL
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Mint mindannyian. :)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Persze biztos vannak hátrányai annak, ha vki japánnak születik, de ezt számomra messze elhomályosítják azok a pozitív dolgok, amiket tapasztaltam/láttam... ^^ gondolok itt az együtt átélt kalandokra, a sok meglepetésre, ami kint ért, a megszámlálhatatlan kedves emlékre... ezeket soha nem fogom elfelejteni és a szívemnek az a bizonyos kis csücske mindig tele lesz Velük, Barátokkal, Osztálytársakkal, Ismerősökkel, Titkos jóakarókkal és persze a Szülőkkel... ^^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Nem lehet, hogy csak azért látod így, mert külföldiként élted át? Veled nem voltak ellenségesek soha? Én utálom, hogy megbámulnak egy utcán, hogy a lányok összevihognak a hátam mögött, stb. Nameg aki nem tudja, hogy tudok japánul valamicskét, az simán oszt úgy, hogy hallom...
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Mögöttem is sokszor összesúgtak, meg gyerekek az utcán, h "mitegoran... gaijinsan da yon..." de én egyszerűen csak nem törődtem vele, mert ez igazából nem rosszindulat... amúgy meg simán visszaszóltam bárkinek, aki osztani mert ^_^v
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Az egyik afrikai lánnyal esett meg a vonaton, hogy ránézett egy gyerek és elkezdett sírni... mármint a gyerek...
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Na az azért durva... engem csak simán megnéztek... lévén, h nem magaslom ki közülül 160 centimmel, nem számítottam annyira furcsának...
Válasz küldése