Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Nem élnék Japánban hosszú ideig. De akarok menni, akarok akarok akarok!!!

Élni valamelyik Skandináv országban szeretnék, mert itt most rettenet meleg van, ott meg nem annyira :D és a svéd nyelv hangzása nagyon tetszik :D

Meg is beszéltük hogy megtanulunk norvégül, svédül, dánul és finnül is, és szerencsét próbálunk :D (bár ott szinte mindenki beszél angolul, de csak jobban szeretnek anyanyelven beszélni)
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

marci_attila írta:...
mert itt most rettenet meleg van, ott meg nem annyira :D
...
Én akkor döbbentem le, mikor a finn barátnőm egyik nyáron közölte, hogy
- ellentétben velünk (itt szakadt az eső és hideg volt) - ő éppen 38 °C-ban napozik...
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Na de ha kellőképp északra költözöl? (a dánt ki is húzzuk a tanulandó nyelvek közül :D )

Mehetnénk rénszarvastenyésztőnek :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

tényleg.. japánban mien az hőmérséklet? ugye nincs túl meleg? mer ha igen akkor biztos nem nyári vakázioban fogok oda elmenni...
Kép

life is pain, get over it
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

matsuo-chan írta:tényleg.. japánban mien az hőmérséklet? ugye nincs túl meleg? mer ha igen akkor biztos nem nyári vakázioban fogok oda elmenni...
Rossz hírem van: csak pár fokkal alacsonyabb (max 2-3 fok talán), de ezt nem fogod érezni, sőt, sokkal rosszabb ott az igen magas páratartalom miatt.
Ismerősök elmesélései alapján annyira rossz, hogy még csak nem is érdemes naponta többször fürödni az izzadás miatt, mert már akkor izzadni kezdesz, amikor csak félig végeztél a törülközéssel.
Hogy még fokozzam: nem véletlenül van rohadt hideg télen a japán házakban, ugyanis azokat úgy tervezték, hogy jól átjárja a levegő annak érdekében, hogy nyáron elviselhetőbb legyen a hőség a magas páratartalommal. Tehát inkább fáznak, de nem főnek meg.
Most már segít a légkondi, dehát az csak bizonyos szobákban van, utcán meg semmi nem ment meg.
Én erről az időszakról pont lemaradtam, mert július elején jöttem haza annak idején, tehát én csak az esős időszakot éltem át, de már ott megtapasztalhattam, milyen is a magas páratartalom. Nem volt kellemes, de elviselhető, ám nem volt még meleg, és a páratartalom sem volt még olyan magas szerintem.

szerk.: de ez anime-kben is benne van, hogy mondjak két példát:
- xxxHolic
- Genshiken (amikor mennek augusztusban a Comiketre)
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

jaja. arra emlékszek, h a genshikenbe ott döglenek. nah akkor nem költözök oda :P mert nagyon nem szeretem a meleget :P jobban szeretem az esőt meg a hideget :D de mindenképpen meg látogatnám azt az országot, de valoszinü h az nem nyáron lesz :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

matsuo-chan írta:jaja. arra emlékszek, h a genshikenbe ott döglenek. nah akkor nem költözök oda :P mert nagyon nem szeretem a meleget :P jobban szeretem az esőt meg a hideget :D de mindenképpen meg látogatnám azt az országot, de valoszinü h az nem nyáron lesz :P
Amikor én kint voltam, akkor ősszel volt a legjobb idő. Nem esett, nem volt párás, nem volt túl meleg, pont jó. Úgy október eleje felé.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Hehe, ahogy visszaolvastam, kicsit beszéltek a hakamáról.
Abban biztos nem lenne melege az embernek, legalábbis nekem nem szokott az lenni edzéseken, még nyáron se. :cool:

De hogy témánál maradjak, nem élnék ott, legfeljebb eltöltenék ott kb 1 hónapot, ha nem többet. :roll:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

HellRaiseR írta:De hogy témánál maradjak, nem élnék ott, legfeljebb eltöltenék ott kb 1 hónapot, ha nem többet. :roll:
Hidd el, diákként többet is ;)
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Kizárt, ki nem álhatom az egyenruhákat :!:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

HellRaiseR írta:Kizárt, ki nem álhatom az egyenruhákat :!:
? Nem középiskolára gondoltam, hanem egyetemre. Ha nem tudsz japánul, akkor úgysem mehetsz középsuliba. Az egyetemek túlnyomó többségénél pedig nincs semmiféle egyenruha (kivéve természetesen az egyetem szurkolói csapatát meg egyéb klubokat, de ott egyértelmű, hogy kell).
Avatar
rencu15
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2007.07.03. 14:15

Hozzászólás Szerző: rencu15 »

Nekem mondjuk az egyenruhákkal semmi bajom, de azért mostanában nem költöznék Japánba......(ha nem értitek akkor: TÁJFUN!) :crazy:
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én kifejezetten élvezném az egyenruhát :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Mivel pedig, hogy középiskolás vagyok, ÉS nem tudok japánul sem, ezért már az elején megbukott az ötleted, miszerint az iskola miatt ott maradnék. :wink:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

HellRaiseR írta:Mivel pedig, hogy középiskolás vagyok, ÉS nem tudok japánul sem, ezért már az elején megbukott az ötleted, miszerint az iskola miatt ott maradnék. :wink:
No, akkor nincs itt probléma, vársz az egyetemig, megfelelő egyetemre mész, jó átlagot szerzel, és kimész 1 vagy 1,5 évre diákként. Ha van rá lehetőséged, akkor kihagyhatatlan alkalom. Elég nagy szabadságot lehet élvezni (najó, talán kutató diákként kicsit kevesebb a szabadság, viszont több mint dupla annyi az ösztöndíj, lehet utazni sokat!).
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Én szivesen élnék Japában csak a nyelv az ami hátráltat :wink:
Előnyei:
-mindenféle cuki kis mütyürt és egyéb csecsebecséket lehet venni és hordani is. ( Mert hogyha ilyesmit viselnék itthon... teljesen dilisnek néznének vagy megkérdeznék hol van az álarcos bál :lol: )
-rendkívűl fejlett technika miatt is
-és szeretnék igazi japán ételeket enni :D

Nem tudom hogy mostha valaki kimegy Japánba annak megkell tanulnia mind a 3 ABC-t? Mert olvastam hogy egy átlagos japán ember csak 18éves korában képes egy újságot elolvasni az ABC miatt :weh: Több mint 7000 jel nekem azért sok lenne :shock:
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Dakota: a sok kis mütyürt viselheted talán érettségiig, utána már ciki.
Meg általában is igaz, hogy ugyanúgy hajlamosak dilisnek nézni az embereket, csak nem szólnak egy szót sem. Lehet extrémen öltözködni, mert legalább nem szólnak meg, de attól még furcsa vagy sokak számára (és el is kerülnek szerintem). Úgyhogy nem teljesen normális ez ott kint sem.

Rendkívül fejlett technika: ha jól sejtem, lány vagy. Igaz, hogy az új cuccok ott hamarabb jönnek ki, de még én, aki imádja a műszaki cuccokat, sem voltam azért elámulva. A mobiltelefonok terén van nagy különbség. De pl. a fényképezőgépek (habár kint talán kicsit nagyobb választék van) nem nagy késéssel jönnek Magyarországra. És persze, ami egyáltalán nincs itthon, az a csúcsszuper wc ülőke. Viszont nem használnak központi fűtést, úgyhogy télen minden szobában megfagynál, amiben nincs fűtő légkondi.

Japán ételek: itthon is lehet, menj el a Takebayashi-ba vagy a Wasabi-ba. Persze nyilván kint mégiscsak más.

Nem piszkálásképp, csak inkább baráti figyelmeztetésként: ez elég kevés indok, hogy vki ténylegesen Japánban éljen. Japánban dolgozni nem egy leányálom, mégkevésbé nőként, ha meg gyereket szeretnél nőként, akkor készülj fel, hogy elküldhetnek a munkahelyedről. Japán állampolgár sosem lehetsz, mert ahhoz le kéne mondanod a magyarról, amit viszont az alkotmány nem tesz lehetővé (ettől függetlenül még lehet élni Japánban, csak japán sose leszel).

Én mindig azt mondom másoknak, hogy diákként érdemes kimenni 1-2 évre. Sőt, bátorítok mindenkit, hogy menjen, mert tényleg nagy élmény. De kint élni, az teljesen más.
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Huhh hát köszönöm , így megváltozott kicsit az álláspontom :) Így az olvasottak után inkább majd megyek ki diákként.
És azt szeretném megkérdezni ha nem baj :oops: olvastam hogy te voltál kint Japánban tudnál kicsit írni arról hogy milyen volt? Élmények? etc.. ::vic::
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Egy pillanat, én nem eltántorítani akartalak, csak felhívni a figyelmedet. De ha egyszer kimész, és meglátod, milyen, akkor eldöntheted, tetszik-e annyira, hogy ott is maradj (bár ez nem ilyen egyszerű, mert munkát kell találni, hogy tartózkodási engedélyt kaphass).

Kicsit írni nem tudok, mert ahhoz túl sok dolog történt ;)
A blog, amit írtam, amíg kint voltam, az itt megtalálható:
http://nihonto.extra.hu/

Ha van specifikus kérdésed vmiről, arra szívesen válaszolok.
Meg vannak kint most mások is, akik írnak blogot, ha jól tudom, de hogy kik, és mi a bloguk címe, azt nem tudom. Ebben majd segít más.
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Köszönöm szépen a blogot , nézegettem a képeket ahogy látom rengeteget készítettél, ha lesz egy kis időm jobban is átnézem a blogot. Még1x nagyon szépen köszönöm ::jbow::
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Már évek óta tervezem, hogy kimegyek, de, hogy meddig...
Most azt gondolom, hu tök jó, de lehet, mégsem olyan, ahogy elképzeltem! Ha tetszik megpróbálok majd maradni, bár olvasva a korlátozásokat...Majdcsak megoldom valahogy! :)
Mindenesetre előbb a nyelvet kéne valamennyire elsajátítanom! Ez most a legfőbb gondom! ::jhuh::
Kép
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Akinek kell, pm-ben kérjen, ilyen kezdő könyvet tudok adni... meg idén megyek Károlira, szívesen odaadom majd a jegyzeteimet is...
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Mármint nyelvkönyvet? Mert, ha az, nekem jól jönne, mert azt sem tudom hogy álljak hozzá! Sajnos, nálunk (és közelben sem) nincs nyelvtanár, így elég nehéz hozzákezdenem!
Kép
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Yayoi írta:Mármint nyelvkönyvet? Mert, ha az, nekem jól jönne, mert azt sem tudom hogy álljak hozzá! Sajnos, nálunk (és közelben sem) nincs nyelvtanár, így elég nehéz hozzákezdenem!
Bocsánat az offért:

www.japanpelcek.hu

én innen kezdetem el... egész jó oldal, jól leírja a dolgokat... akinek nincs pénze, annak sajna ez a megoldás marad...
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Nekem sajna nem nyitja meg a linket, pedig én is kiváncsi lennék :cry:

Ha a legutóbbi postra válaszolunk, nem idézzük be az egészet (sőt, egyáltalán nem idézünk) - lásd fórum használati útmutató. -Admin
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Válasz küldése