Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Gohan_ írta:Nem csoda hogy japán az egyik oszrág, melynek a legmagasabb az öngyilkosok száma.
Én úgy tudtam, hogy ebben mi (mármint Magyaro.) vezetünk. legalábbis pár éve mintha még úgy lett volna, de lehet hogy rosszul emlékszem.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Tenshi Rally Vincent írta:Élnék, de nem Tokyo-ban, vagy bármilyen nagy városban (Osaka, Kyoto, stb.). De szívesen látogatnám ezeket a városokat :D
Igen, egyetértek. Ha valaha eljutnák Japánba, jó volna kisebb falvak életét is megismerni. El tudnák tölteni egy-két hetet hasonló környezetben, mint amilyenben a Totoro játszódik. :)
Persze azért érdekelnek a nagyvárosok is.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ő, Japánban a fiatalkorúak szoktak gyilkolni^^" nem magukat, másokat. Túl sok a feszültség, és, sajnos sok esetben, a videó játék már nem elég a levezetésre. De, Amerikában a javítókból kikerülő emberek közül azoknak a száma, akik fel hagynak a bűnözéssel 4-ből 1, addig Japánban, aminek a javítóit az enyhe büntetés miatt (max. egy év stb.) sok helyen kritizálják, elítélik, ez az arány 3 a 4-ből.
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Tenshi Rally Vincent írta:Ő, Japánban a fiatalkorúak szoktak gyilkolni^^" nem magukat, másokat. Túl sok a feszültség, és, sajnos sok esetben, a videó játék már nem elég a levezetésre.
Mégiscsak kell az a BR törvény. Az levezeti a fiatalok feszültségét... :)
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Nekem Amerikáról és a videojátékokról az a bizonyos internetkávézóban lezajlott Q3 party jut eszembe, aminek a végén az egyik vesztes játékos csavarhúzót állított a nyertes fejébe :knife:. Ennyit a feszültség levezetéséről...
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

sodd írta:Mégiscsak kell az a BR törvény. Az levezeti a fiatalok feszültségét... :)
:LOL: Vagy legalábbis annak a kiválasztott "szerencsés" osztály tanulóinak ;)
Avatar
Gohan_
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2003.05.07. 20:14
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gohan_ »

Tenshi Rally Vincent írta:Ő, Japánban a fiatalkorúak szoktak gyilkolni^^" nem magukat, másokat. Túl sok a feszültség, és, sajnos sok esetben, a videó játék már nem elég a levezetésre. De, Amerikában a javítókból kikerülő emberek közül azoknak a száma, akik fel hagynak a bűnözéssel 4-ből 1, addig Japánban, aminek a javítóit az enyhe büntetés miatt (max. egy év stb.) sok helyen kritizálják, elítélik, ez az arány 3 a 4-ből.
igaz, igaz
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Gohan_ írta:
Tenshi Rally Vincent írta:Ő, Japánban a fiatalkorúak szoktak gyilkolni^^" nem magukat, másokat. Túl sok a feszültség, és, sajnos sok esetben, a videó játék már nem elég a levezetésre. De, Amerikában a javítókból kikerülő emberek közül azoknak a száma, akik fel hagynak a bűnözéssel 4-ből 1, addig Japánban, aminek a javítóit az enyhe büntetés miatt (max. egy év stb.) sok helyen kritizálják, elítélik, ez az arány 3 a 4-ből.
igaz, igaz
Kép
Ilyen jót még nem nevettem!!!! ::hehe::
De igazad van Tenshike 100%-ig sajnos!
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Seti írta:
Gohan_ írta:
Tenshi Rally Vincent írta:Ő, Japánban a fiatalkorúak szoktak gyilkolni^^" nem magukat, másokat. Túl sok a feszültség, és, sajnos sok esetben, a videó játék már nem elég a levezetésre. De, Amerikában a javítókból kikerülő emberek közül azoknak a száma, akik fel hagynak a bűnözéssel 4-ből 1, addig Japánban, aminek a javítóit az enyhe büntetés miatt (max. egy év stb.) sok helyen kritizálják, elítélik, ez az arány 3 a 4-ből.
igaz, igaz
Kép
Ilyen jót még nem nevettem!!!! ::hehe::
De igazad van Tenshike 100%-ig sajnos!
Ne nevess, mert a jobb oldali smiley is azt tette, azt nézd mi lett belőle :dirr:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Élnék-e Japánban? Nanáh, még szép hogy.... Okinawán széjjelsüttetném magamat a napocskával, végigsimogatnám az állatkákat, búvárkodnák, aztán elmennék Tokyoba, beugranák teázni az összes mangaka-hoz akit imádok, elmennék koncertekre, és roppongiba... hehehehehe ^_^ aztán végelgyengülésben kinyúlnák. Szép halál de érdemes kipróbálni ;)
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

MaKo írta:Élnék-e Japánban? Nanáh, még szép hogy.... Okinawán széjjelsüttetném magamat a napocskával, végigsimogatnám az állatkákat, búvárkodnák, aztán elmennék Tokyoba, beugranák teázni az összes mangaka-hoz akit imádok, elmennék koncertekre, és roppongiba... hehehehehe ^_^ aztán végelgyengülésben kinyúlnák. Szép halál de érdemes kipróbálni ;)
Énisénis! XD Menjünk együtt ^^ Milyen jó Chrisneeeeek ^^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Hmm....összevont megállapítás: Japánban csak meghalni lehet? :shock:

::japhaha::
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kono írta:Hmm....összevont megállapítás: Japánban csak meghalni lehet? :shock:

::japhaha::
Igen. Főleg, ha egy banda áldozatául esel, ami sajna lehetséges. De azért mennék én is. Mondjuk, ezt nyújorkban is megcsinálják veled, de a japán halál esetében legalább abban a tudatban halhacc meg, hogy az illető, aki megöl, vszínűleg nagyobb esélyel "gyógyul ki" a javító alatt, mint az amerikai, aki inkább lelöveti magát, vagy kokain túladagolásban meghal.
Én egy szép külvárosba, és hétvégén Akihabara és Tokyo között mozognék.
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Tudjátok mit? A legjobb lenne, ha Aoi-stul mennénk csoportosan, legalább legyen v.ki ismerős velünk, ha meggyilkolnak :dirr:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Jaja, kell a hiteles szemtanú.
Kiavok menni. T.T
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Feléhívás a fórumnak: szervezzünk társasutat Japánba!

(Ki is fizet? ^^)
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Én szívesen élnék ott!Már tanulok is japánt.Elkezdtem úgy 1 hónapja.
A többiek hülyének néznek,hogy japánul tanulok. :(
De nem érdekel :)
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Edina-chan írta:Én szívesen élnék ott!Már tanulok is japánt.Elkezdtem úgy 1 hónapja.
A többiek hülyének néznek,hogy japánul tanulok. :(
De nem érdekel :)
Ne is érdekeljen!!!!!! Japánul tanulni cool, bárcsak nekem is lenne rá időm, de egyenlőre elegendő nekem a német és az angol, ja meg a matek, töri előkészítő.......
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Soha. Szívesen kilátogatnék néhány hétre,de semmi több.Egyrészt azért,mert ha dolgozni kezdenék,kiutálnák a páromat,mert nem csak a gyerek nevelésével foglalkozom.Azt sem szeretném,hogy a lányom,csak azért,hogy ne csúfolják a sál és a sapka miatt,télen fagyásfoltosan jönne haza (a japánok szerint annál egészségesebb a gyerek,minél hidegebb környezetben mászkál minimalizált vastagságú ruhácskáiban).Nem tudnám elviselni az érzelemmentes környzetet.Képtelen lennék elsajátítani a mimikai készletüket.
Mellesleg,ha tényleg azt gondolnák rólunk,amit Gohan írt,igazat adnék nekik...csak sajnos többnyire azt hiszik,hogy Magyarország csak egy amcsi állam.
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Én semmiképpen nem élnék ott, csak rontanám az öngyikossági statisztikát :lol: . Max vezérigazgatóként egy nagy cégnél vagy vmi hasonló kaliberű mukával. Turistaként viszont 1-2 hetet szívesen eltöltenék ott :)
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Ehehe írta:Turistaként viszont 1-2 hetet szívesen eltöltenék ott
Ezt én is így gondolom, csak jussak már ki oda :taps:
Kép Kép
Avatar
Kagome14
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.07. 17:17
Tartózkodási hely: dusztom sincs
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kagome14 »

Élnék?Mi az hogy már elkeztem tanulni a nyelvet ha van rá esély ha megházasodok ki akarok költözni oda..........nagyon csipem és tetszik a történelmük is (tiböl 5 re feleltem belöle :D)
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

A kiköltözést nem biztos, hogy beválalnám, de mindenképpen kimennék min. 1 évre.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hááát... ez fogós kérdés. Biztos kimennék pár hónapra, de hogy ott élnék-e? Nem tudom. Talán, ha megtetszene az ottani élet. Látatlanban persze erre nehéz felelni. Meg ugye ott vannak az anyagiak is. Mert pénzen kívül más nem nagyon kéne. Ha lenne elég pénzem, már holnap indulnék.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Kono írta:Hmm....összevont megállapítás: Japánban csak meghalni lehet? :shock:

::japhaha::
Tök mindegy, valahol úgyis meg kell halnod ^^ Szóval helytől független, úgyis meghalsz ^^"

Egyébként sztem attól még hogy vki kiköltözik KI MONDTA, hogy úgy is kell élnie mint a japánoknak? Pláne, hogy ugye gaijin vagy, látszik rajtad (hehe, jobb esetben ^^"), a gaijinoktól meg rengeteg mindent elnéznek, szóval egyáltalán nem kell pl. halálra fagynod a rövid kabátban ^^ (mellesleg meg nincs is fagy Japánban, csak nagyon ritkán, de ez megint más kérdés...)

Áh, mindegy, egy biztos, én elmennék Okinawára! Csoda egy hely ^_^
Ja és cipelem magammal Sorát egy körutazásra, ha már írta hogy csatlakozna... és én is benne vagyok a Fórumos utazásban ^___^ lottózzunk? ^~
Válasz küldése