Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Én szívesen élnék Japánban, de nem nagyvárosban vidéki vagyok.
Vagy ha nem is élni csak nyaralni mennék Japánba sok dolgot csinálnék. pl: megkostólnék néhány ételt főleg a ramen-t, megnéznék pár anime/manga üzletet és túráznék egy nagyot is...........stb.
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A válaszom határozott NEM. A szigorú társadalmi szabályok és a helyi munkamorál bőven elég ahhoz, hogy elriasszon. De turistakén szívesen kiruccannék egy kis időre.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

elöbb megnézném turistaként, aztán majd meglátom d:
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Mióta a laborból kinn volt egy srác három hónapot gyakorlaton valamelyik egyetemen kutató laborban, azóta csak még jobban megerősödött az a nézetem, hogy sose élnék Japánban.

Legalábbis ha dolgoznom is kéne ::japhaha::

Minden nap hétfőtől szombatig tíztől éjfélig dolgozott (hivatalosan hatig, de olyan sose volt :D ), meg azért a japán szerves labor morálja is más, mint a magyaré :D

Emellett persze azt mesélte, hogy nem dolgoznak effektíven többet, mint mondjuk mi nyolctóltól négyig, rengetegszer elalszanak munka közben, ami tök normális. De persze mivel egész nap dolgoznak, a laborban a főnökön kívül senkinek nem volt társa, barátja-barátnője, férje-felesége...


Szóval maradnék a turistálkodásnál :D
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Bendzsi írta:pl: megkostólnék néhány ételt főleg a ramen-t
Momotaro étterem.
Najó, az alapvetően kínai ramen.
Itthon is ki lehet azért próbálni japán kaját. Persze ha vki kimegy, akkor már természetesen a kajával is ismerkedik (vagy kevésbé, mint én, aki nem szereti a halat :)).
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

desu írta:
Bendzsi írta:pl: megkostólnék néhány ételt főleg a ramen-t
Momotaro étterem.
Najó, az alapvetően kínai ramen.
Itthon is ki lehet azért próbálni japán kaját. Persze ha vki kimegy, akkor már természetesen a kajával is ismerkedik (vagy kevésbé, mint én, aki nem szereti a halat :)).
Az a ramen valóban finom, de túlzottan el van "európaiasítva" (japán ismerősök szerint is). Fuji mögötti Fire Pot étteremben választhatsz többféle alapramen-ből, kapsz egy rakat ázsiai fűszert, oszt pakolj bele olyat, ami nem szégyellsz =) Én a gyoza ecetes-szezámolajas szójaszószát szoktam beleönteni (amit mindig előételként rendelek), attól instant kifekszenek az ízlelőbimbóim ^^ (Uhhh most nagyon rágusztultam >__<) Persze ízlések és pofonok.

És a halat én sem szeretem, nagy tragédiám a japán konyhával... u_u
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Gensou írta:Fuji mögötti Fire Pot étteremben
Ez hol is van?
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

desu írta:
Gensou írta:Fuji mögötti Fire Pot étteremben
Ez hol is van?
A pontos címet nem tudom, a Fuji a Zöldlomb és Zöldkert utca sarkán van a II. kerületben, és közvetlenül amögött rejtőzik a Fire Pot, alig látszik... (Gondolom, azért is nem ismert annyira =/ Pedig a kaja tényleg eszméletlen. Plusz pont még a koreai fogásokért =D)

...Öhh ez kicsit off lett, bocsánat ^^'
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Nem annyira off, és egyébként is én kezdeményeztem :)

Kösz az infot :goodpost:
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Nincs mit ^^
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

(visszatérve az eredeti témához)
Japánba egyszer majd mindenképpen el akarok menni legalább egy hónapra. Mondjuk gondolom akkor lenne igazán nagy élmény, ha addigra már a nyelvet is tudnám valamennyire.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
Kiya
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.10.01. 14:43
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Kiya »

Énis kimennék! Nagyon Nagyon Nagyon szívesen :D És tök jó már egy csöppet tok is japánul beszélni. Majd egy 20 év múlva talán kiis fogok jutni ha nincs addig más lehetőség hogy hamarabb kimenjekXD
Andro666
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.09.23. 14:57
Nem:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro666 »

Én egy évet már éltem Japánban, Tokióban jártam japán nyelvsuliba, mellette meg angoltanárként dolgoztam félállásban. Nagyon jó volt, csak sajnos a vízumom lejárt, és nem tudtam meghosszabbítani.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ezt csak azért mondom, mert visszajöttem közben. Igen, Andro666 is én vagyok, mert nem tudtam, él-e még a regisztrációm, vagy nem. De ezek szerint él a régi is. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Üdv, újra itthon, Andro! :)
Nekem a barátaim most tavasszal költöztek ki, várhatóan két évre. Én jövőre szándékozom kilátogatni, de csak egy hónapra, mindenféle kötöttségek nélkül.

Andro:
Te merre voltál?
Szerintem lenne majd pár kérdésem, ha nem gond. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Tokióban voltam. De Shikiben laktam. Ez egy kisváros Tokiótól fél órára vonattal.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én utazgatni fogok, egy-egy helyen 2-3 napot eltöltve.
Ami fontos kérdés,hogy kb milyen árakra számítsak? Mennyi kiadással számoljak egy nap?
Itt most leginkább az alapvető kiadások érdekelnek. Inni, ennivaló, valamint a tömegközlekedés ára.

Előre is köszönök minden információt! :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

A tömegközlekedés nagyon drága, arra számíts! Nekem Shiki és Tokió között kb. 900 yen lett volna naponta ha nem lett volna bérletem. De a havibérlet is 30 ezer yen volt. Az ott nem sok, de nekünk az olyan 55-60 ezer Ft.

A kaját ha nem étteremben eszel, akkor napi 1000-1500 yenből kijön. Persze én tokiói árakkal számolok és mivel két éve voltam kinn, nem tudom, mennyit változtak az árak. Egy előrecsomagolt menü ára a boltban 300-800 yen körül mozgott 2007-ben. Az onigiri fajtától függően 100-200 yen/darab. Innivaló pedig ha dobozos akkor 100-120 yen/fél liter (bár vannak egyliteres üdítők, teák is). A flakonos üdítő drágább. Kávé autómatából 100-120 yen. Érdemes dobozos kávét venni, az is két deci. És nagyon finom.

Rágcsálnivalót is érdemes kisboltban venni.

Van instant leves, instant ramen, ezek olyan 150-300 yen közötti összegekbe kerülnek. Én nem nagyon csípem őket.

Fontos, hogy a buszállomások, vonatállomások, valamint a Family Markt (ez utóbbiban csak Family Markt kártyát fogadnak el kártyás fizetésként) kivételével mindenhol lehet bankkártyával fizetni. A Maestro, Visa, Citibank, valamint Raiffaisen kártya használatát javaslom, mert csak ezeket fogadják el világszerte külföldön. Pénzt pedig Citibanknál tudsz kivenni, ha szükséges.

Remélem, tudtam segíteni.
Kép
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: honya »

Andro:
ha tudnád most mennyire irigyellek xD
énis szeretnék kimenni, csak hát ugye ahhoz pénz is kéne, ami tanulóként azért annyi nincs :D
bár ha már kimegyek, munkával szeretnék (tehát szerzek munkát és kimegyek, nem úgy hogy vaktában kimegyek aztán lesz valami :D)
esetleg jövőre (mert akkor végzek OKJ-n) megpróbálok egy ösztöndíjas egyetemet, de mivel a tanulmányaim nem éppen kitűnőek, nem hiszem hogy menni fog.
nyelvvel nem lesz baj, jelenleg 3kyuum van, idén decemberbe fogom megpróbálni a 2est :D
Gondolkozom rajta, hogy fordítói munkába kéne, ha van rá igény, akkor japán<->magyarba, ha nincs akkor muszáj lesz angol.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jövőre elvileg megyek vissza, ha összejön a pénz. Munkával vigyázz! Kell munkavállalói, kinti jótálló és lehetőleg kinti munkahely, lakcím, telefon. Ezt nagykövetségen elmondják. Amúgy sem adnak csak úgy munkavállalói vízumot, ha nem tudod igazolni, hogy hol fogsz melózni és hogy ki a főnök, van-e, aki jótáll érted, stb.
Kép
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: honya »

hát hogy japánban van-e azt nem tudom, de tesóm új zélandra, meg amerikába, meg egyéb helyekre ment úgy, hogy interneten, meg telefonon keresztül kapott munkát, és a munkahelyen intézték az ilyeneket.
remélem találok ilyet (álmodik a szegény)
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Andro666 írta:Tokióban jártam japán nyelvsuliba, mellette meg angoltanárként dolgoztam félállásban.
Ezt hogy csináltad egészen pontosan? Mármint, ismerősöknek adtál magánórákat, vagy nyelviskolában? Csak azért kérdem, mert momentán én is kinn vagyok, és bár elég sok ösztöndíjat kapok, de nem lenne rossz némi kiegészítés, és ugye erre a legegyszerűbb módszer az angol nyelvtanítás - de a netes nyelviskola-álláshirdetésekben (szinte) mindig az a feltétel, hogy native English speaker legyél... bah, de szerencsések a kanadaiak, ausztrálok, amerikaiak, angolok...! :roll:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm a válaszokat.
Tokió közelében kevés időt szándékozom tölteni, gondolom, ahogy távolodom, úgy csökkennek az árak is. Kaptam olyan ötletet is, hogy a "közértekbe" zárás előtt érdemes lehet bemenni, mert van ahol az aznapi, megmaradt bentokat akár féláron el lehet vinni.
A vonatot mondták, hogy nagyon drága, nem tudom, a távolsági buszoknak milyen az ára?

Maestro kártyám van, úgyhogy akkor fogok vele kint boldogulni. :)
Inni csak palackos vizet szoktam, nem tudom, Japánban milyen a csapvíz minősége.

Szerintem a későbbiekben lesz még kérdésem.
Még egyszer köszönöm a válaszokat. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

anubys írta: Kaptam olyan ötletet is, hogy a "közértekbe" zárás előtt érdemes lehet bemenni, mert van ahol az aznapi, megmaradt bentokat akár féláron el lehet vinni.
Hát, a félár talán kicsit túlzás (legalábbis én még ilyet nem láttam), de egyébként ez teljesen igaz, délután csökkennek az árak. :)
anubys írta:A vonatot mondták, hogy nagyon drága, nem tudom, a távolsági buszoknak milyen az ára?
Na ez az ami félár a vonatokhoz képest (sőt!), úgyhogy jóval olcsóbb... viszont, nagyok a távolságok, úgyhogy elég kényelmetlen és hosszú úttal lehet számolni. Pl Osakából Tokióba busszal, kb egy éjszaka alatt lehet, míg Shinkansennel asszem úgy 2 óra... rendes vonattal is jó pár óra egy ilyen út, de ott többször át kell szállni stb, úgyhogy...
anubys írta:Inni csak palackos vizet szoktam, nem tudom, Japánban milyen a csapvíz minősége.
Még tavaly, mikor Osakában voltam, magyarázta az ottani japán "apukám", hogy mivel itt nagyon sok a forrásvíz, ezért a csapvíz is nagyjából azokból van, szóval nagyon jó minőségű, iható - úgyhogy meg lehet inni, ha nincs más, de mivel a palackos ásványvizek kb annyiba kerülnek, mint otthon, ezért én mindig azokat iszom, és másnak is ezt javasolnám. (Kitérő: csapvíz ihatóság szempontjából Japán mellett talán csak Taiwan fogadható el még Ázsiában - bár ott meg a "tisztítószerek magas koncentrációja" miatt nem javasolják, hogy a csapból igyál, és jó szokásom szerint, mikor ott voltam, akkor is mindig jött az ásványvíz... :vigyor: de máshol, pl Kína, nem érdemes a csappal próbálkozni, ha az embernek kedves az utazása hátralevő része. XD)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ismét csak köszönöm a rengeteg segítséget! :)

Nem tervezem, hogy egyszerre nagy távolságokat tegyek meg, úgyhogy a busz akkor ideális választás lesz. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése