Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nálunk közelben csak 7Eleven és Family Market volt. Amúgy én többnyire Ikebukuroi állomáson vásároltam, főleg a kenyeres boltban, ahol mindenféle kenyérke volt, kezdve az édes babpürével töltöttől kezdve egészen a szakácsformára sütöttig. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A mordályos nyul írta:Ezt egyszer próbáltam ki még eddig a Maruetsu-ban, de félárat nem tapasztaltam, max pár dolgot 20-30%-kal vittek le. (Lehet követnem kellett volna tartósabban az átcímkéző fickót...)
Ti hogy tudjátok amúgy? Milyen boltokban érdemes így próbálkozni?
Biztosn nem a 7Eleven, vagy a Family Markt vonalon, mert azok nagyrésze éjjel-napali.
Ha sokat vagy egy helyen, érdemes megkeresni, melyik közértek zárnak adott idôpontban és zárás elôtt egy fél órával benézni. Én Fukushima-ban takáltam egy jókora áruházat és ott minden 50%-al volt olcsóbb, úgyhogy másnapra is bevásároltam ott helyben. Persze csak azokat az élelmiszereket akciózzák le, amibôl minden nap frisset hoznak (sushi, onigiri, yakitori, stb...)
Andro írta:Nálunk közelben csak 7Eleven és Family Market volt. Amúgy én többnyire Ikebukuroi állomáson vásároltam, főleg a kenyeres boltban, ahol mindenféle kenyérke volt, kezdve az édes babpürével töltöttől kezdve egészen a szakácsformára sütöttig. ^^
Ikebukuronál többször ettem én is. Ha a Seibu oldalon szembe állsz az állomással, a jobb oldali sarkon van egy remek kis elviteles kajálda. Nem tudom, annak mi a neve, de olyan mintha töltött knédli lenne. Kenyértészta mindenféle finomsággal a közepén, gôzölve. Family Marktban is lehet ilyet kapni, de ott finomabb volt. ::jsmile::
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Akkor legközelebb megpróbálok később menni mint 10 óra. :)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys: Melyik kijáratnál? Mert így nem jut eszembe a hely.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A mordályos nyul írta:Akkor legközelebb megpróbálok később menni mint 10 óra. :)
Szerintem a legjobb, ha kisebb boltokat keresel, és feljegyzed, hol, mikor zárnak. Változó, van, ahol csak este 10-kor, de olyan is volt, amit már nyolckor zárva találtam.
Andro írta:Melyik kijáratnál? Mert így nem jut eszembe a hely.
A keleti kijáratnál szemben van a Bic Camera, meg a Mizuho bank. Ha akkor megfordulsz, cirka 80-100 méter távolságra kell, hogy legyen a jobb sarok, ott van a kis elviteles.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Akkor tudom hol van. Mert így be tudom tájolni. Kedvencem volt, mikor egyszer találkozni akartam valakivel, megadta Ikebukuron hogy melyik kijáratnál és juszt se találtuk meg egymást. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A kisebb boltban nem fogynak ki könnyebben a leértékelős cuccok? Este már a Maruetsu bentórészlege is kongott az ürességtől, simán el tudom képzelni, hogy egy kisebb bolt hamarabb kiürül.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:A kisebb boltban nem fogynak ki könnyebben a leértékelős cuccok? Este már a Maruetsu bentórészlege is kongott az ürességtől, simán el tudom képzelni, hogy egy kisebb bolt hamarabb kiürül.
Dehogynem. Én mikor este olyan 7-8 körül jártam vásárolni, örültem ha spagettit találtam, mert más nem nagyon volt. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Andro írta:Akkor tudom hol van. Mert így be tudom tájolni. Kedvencem volt, mikor egyszer találkozni akartam valakivel, megadta Ikebukuron hogy melyik kijáratnál és juszt se találtuk meg egymást. XD
Nekem volt olyan, hogy találtam valami jó kis boltot a földalatti részen, és mondtam magamban, hogy majd késôbb visszajövök kicsit körülnézni. Többet nem is találtam meg. :LOL:
A mordályos nyul írta:A kisebb boltban nem fogynak ki könnyebben a leértékelős cuccok? Este már a Maruetsu bentórészlege is kongott az ürességtől, simán el tudom képzelni, hogy egy kisebb bolt hamarabb kiürül.
Jó idôben jó helyen kell lenni. :D De láthatóan a japánok is szeretnek olcsón vásárolni, úgyhogy tényleg nem árt kiismerni, mikor érdemes érkezni egy-egy üzletbe. Vagy nagyfokú szerencse kell hozzá. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Igen, de én egy kinti levelezőtárssal akartam talizni anno. Harmadszorra sikerült. XD ::japtoun:: ::hehe::
Kép
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Sokszor belegondoltam én is abba, hogy milyen lehet külföldön élni.
Nekem meghatározó lenne, hogy egyedül mennék-e ki. Bizonyára ott is szívesen élnék, csak egy idő után, hiába van ott köröttem a sok-sok japcsi, ettől független hiányolnám azokat az embereket akit elfogadtam a környezetemnek és magamat ismerve hangulatemberként ez nem lenne előnyös. ^^" Más megközelítésből viszont mindenképpen jövedelmezőbb lenne ott élni, mint itt.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem nem volt honvágyam odakinn. Jó, anyumék meg a barátok hiányoztak, de amúgy nem akartam hazajönni. Jó volt ott, hamar megtaláltam a helyem, és lettek barátaim is. Igaz, anyum főztje hiányzott a legjobban.
Kép
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Andro írta:Nekem nem volt honvágyam odakinn. Jó, anyumék meg a barátok hiányoztak, de amúgy nem akartam hazajönni. Jó volt ott, hamar megtaláltam a helyem, és lettek barátaim is. Igaz, anyum főztje hiányzott a legjobban.
Nekem se maga az itt lét amit hiányolnék, csak az emberek. :) Meg így, hogy felemlítetted a megszokott ízek ^^ Magyaros konyhát én személy szerint nagyon szeretem. Bár nyilván az ottani ételek között is van színes választék-skála szóval ez se lehet komoly probléma, ha egyszer valaki már külföldre ki megy barátkozzon meg az új dolgokkal is vagy tegyen egy próbát. :D
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A "senpai-om" azt mondta, hogy neki pl. jobban is ízlett a japán kaja, mint a magyar. XD
Nekem egyelőre jó a japán kaja, sőt, nem is hiszem olyan olyan nagyon számítana, hogy milyen "nemzetiségű" ételt eszek. (Csak súl sok édesbabpüré ne legyen benne... ) Bár lehet jobb lesz, ha erre a kérdésre egy fél év múlva visszatérek. :drop: Most még az újdonság varázsa, ugye.

Ma pl megkérdezte tőlem egy nő, hogy mi a kedvenc japán kajám, és nagyon nevetett, mikor mondtam, hogy a yakisoba. Nem igazán tudom, hogy mi ezen olyan vicces, de azért hozzátettem, hogy nem sok félét kóstoltam még. :drop: (Viszont a legtöbb kaja eddig semleges volt, míg a (valószínűleg házi) yakisoba egyből nagyon ízlett)

Csak az zavar, hogy ha akarok, akkor sem tudok sütni. (Pedig poén lenne pogácsával kínálni a barátokat)
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

A mordályos nyul írta:A "senpai-om" azt mondta, hogy neki pl. jobban is ízlett a japán kaja, mint a magyar. XD
Amúgy lehet, hogy tényleg jobb. ^^ Saját véleményem elég hiányos még ez ügyben. Mifelénk csak ilyen kis gyengus utánzata van a kisvárosban különféle ázsiai kajáknak. Egyszer érdemes lenne megpróbálni egy olyan helyen ami az elmondások alapján tényleg jó. :D
A mordályos nyul írta: Nekem egyelőre jó a japán kaja, sőt, nem is hiszem olyan olyan nagyon számítana, hogy milyen "nemzetiségű" ételt eszek. (Csak súl sok édesbabpüré ne legyen benne... ) Bár lehet jobb lesz, ha erre a kérdésre egy fél év múlva visszatérek. :drop: Most még az újdonság varázsa, ugye.
Ma pl megkérdezte tőlem egy nő, hogy mi a kedvenc japán kajám, és nagyon nevetett, mikor mondtam, hogy a yakisoba. Nem igazán tudom, hogy mi ezen olyan vicces, de azért hozzátettem, hogy nem sok félét kóstoltam még. :drop: (Viszont a legtöbb kaja eddig semleges volt, míg a (valószínűleg házi) yakisoba egyből nagyon ízlett)
Tapasztaltabbra hallgatok, hogy jó a japán étel. Jussak el én is legalább addig, hogy végre saját véleménnyel keménykedhetek.
:D Lehet neki is az a kedvence.
A mordályos nyul írta: Csak az zavar, hogy ha akarok, akkor sem tudok sütni. (Pedig poén lenne pogácsával kínálni a barátokat)
Miért nem? Alapanyagokat szerintem ott is meglehet venni.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nekem inkább úgy tűnt, hogy mulatságosnak, sőt, hihetetlennek találja az ötletet, hogy valakinek épp a yakisoba a kedvece. :drop: Lehet azért mert annyira átlagkaja, vagy nemtom.
Laurie Wolf írta: Miért nem? Alapanyagokat szerintem ott is meglehet venni.
Nincs sütőm. ^^" Bár azért még rákérdezek, mintha lenne valami nagyobb konyhája is a kolinak, csak nem tudom, mennyire lehet használni. (El van "dugva" az iroda mögé, ami egy külön épületben van) Mondjuk úgy tudom, Japánban amúgysem nagyon van sütő, legalábbis engem ilyesmivel riogattak. Hogy ha valaki süt is, azt is inkább mikróval. (Amim szintén nincs)
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

A mordályos nyul írta: Nincs sütőm. ^^" Bár azért még rákérdezek, mintha lenne valami nagyobb konyhája is a kolinak, csak nem tudom, mennyire lehet használni. (El van "dugva" az iroda mögé, ami egy külön épületben van) Mondjuk úgy tudom, Japánban amúgysem nagyon van sütő, legalábbis engem ilyesmivel riogattak. Hogy ha valaki süt is, azt is inkább mikróval. (Amim szintén nincs)
Anélkül tényleg nehézkes. ^^" Mikrós pogi érdekes lenne.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A mordályos nyul írta:Csak az zavar, hogy ha akarok, akkor sem tudok sütni. (Pedig poén lenne pogácsával kínálni a barátokat)
Én konkrétan senkinél nem láttam sütôt. Valahogy náluk annyira nem szokás.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na igen, a hagyományos japán konyha nem sok sütőben sült ételt vonultat fel :)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nálunk hála istennek volt konyha három sütővel is, szóval lehetett sütni-főzni. Én főztem és sütöttem is, így némileg sikerült összehozni olyat, mint anyumé, de mégsem. Na igen, én másképp fűszerezem picit a kaját. ^^
Kép
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Zakks »

Szívesen élnék Japánban, éjjelente felvenném a ninja pizsamámat és ijesztgetném az embereket! :vigyor:
I think I will sleep much longer this time....
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Zakks írta:Szívesen élnék Japánban, éjjelente felvenném a ninja pizsamámat és ijesztgetném az embereket! :vigyor:
Ninják elsősorban Kínában voltak.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Erről valami megfelelő topicban írhatnál bővebben, mert szerintem mindenki csak pislog, hogy mi van, és még a Wikin sem találtam kapásból semmit, bár tény, hogy nincs időm alaposan átnézni a témát. :shock:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mármint ki és miről?
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Arról, hogy nindzsák elsősorban Kínában voltak.
Válasz küldése