Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

To Gohan_: Lehet hogy van egy kicsi igazság abban amit írtál kb: | | ennyi, de a nagy része szerintem baromság :?, mert abból indulsz ki, hogy minden ember aki Japánban él egyforma (a sztereotíp gondolkodás mintapéldája). És kérlek moderáld magad (nem mint moderátor :P)
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Gohan_
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2003.05.07. 20:14
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gohan_ »

Hát nézd ein, ezek a tények. A Japánok szeretnek rajongani. Egyforma divat, mint ruhában, játékban, animében, és zenei izlésben is. Ott nincs egyéniség, vagy ha van, azt kiutálják. Nem törődnek vele.
---ha nemhiszed, járj utána---
Kép
Helena

Hozzászólás Szerző: Helena »

hui!!!


Gohan! te aztán el tudod venni az ember kedvét :D
mindazonáltal ... hmm csak akkor költöznék ki ha olyan munkám lenne amit imádnák :D hiszen itthon is képes vagyok szarakodni dolgokkal varrás meg minden anyámkinja amihez kézügyesség kell ^^"

De kiutazin.. hát AZT NANÁ HOGY megtenném :D

dehát..
1. 2szót ha tok japánul..(na jó 3at :D )
2. pénzem soha nem lessz rá..:(
3. egyedül fix hogy neki se vágnék (:

és sajna itt kanizsa felé nem is igazá tok japánul tanulni de létezik a könyvtár és önerőből informálodok ^^"


japán kaját még soha nem ettem ... 1x ki kéne probálni.. :D

na jó nem fárasztom a népet ^^"
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Gohan_ imho iszonyú baromságokat írtál. :shock:
Mit gondolsz, példának okáért az amerikaiak mit gondolnak rólunk? Nevetséges, hogy az _összes_ japánt úgy állítod be mintha ilyen barátságtalan lenne. Én is tudok élő példát hozni, az egyik ismerősöm évek óta Japánban él, a felesége is japán, és úgy utazott ki, hogy egy felsőfokú _angol_ nyelvvizsgája volt, szinte semmit nem tudott japánul.

Ja, és itthon is elég sok öngyilkosság történik egy évben. :twisted:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Persze Rage, most már mondhatsz bármit, engem Gohan_ meggyőzött: az összes japán gonosz sőt alattomos, és mindet messziről el kell kerülni! Ezen felül sem mangát sem animét nem szabad beszerezni :dirr: nem is fórumozok itt tovább! :D
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Gohan_
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2003.05.07. 20:14
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gohan_ »

ein írta:Persze Rage, most már mondhatsz bármit, engem Gohan_ meggyőzött: az összes japán gonosz sőt alattomos, és mindet messziről el kell kerülni! Ezen felül sem mangát sem animét nem szabad beszerezni :dirr: nem is fórumozok itt tovább! :D
ein, azthiszem te igencsak félreértettél engem.
Kép
Avatar
Gohan_
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2003.05.07. 20:14
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gohan_ »

Rage írta:Gohan_ imho iszonyú baromságokat írtál. :shock:
Mit gondolsz, példának okáért az amerikaiak mit gondolnak rólunk? Nevetséges, hogy az _összes_ japánt úgy állítod be mintha ilyen barátságtalan lenne. Én is tudok élő példát hozni, az egyik ismerősöm évek óta Japánban él, a felesége is japán, és úgy utazott ki, hogy egy felsőfokú _angol_ nyelvvizsgája volt, szinte semmit nem tudott japánul.

Ja, és itthon is elég sok öngyilkosság történik egy évben. :twisted:
Hogy kerülnek ide az animerikaiak? No mind1
Én azért mindenesetre kíváncsi lennék rá hogyha kimenél mint névtelen senki, nincs munkád, nincsenek ismerőseid. Azért megnézném hogy mennyire mennél ott. Sokan olyan Japánt képzeltek el, mint egy édenkert mosolygós szeretettel fogadó emberekkel. Hát ez nem így van.
Szerintem csak nem akarjátok elfogadni az igazságot.
Bár azzal egyetértek hogy biztos lehet ott valami különc társoság is, de nem sok esélyt adok ilyen kivándorlásokra...
Japán nem olyan mint egy idétlen anime...
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Gohan_ írta:Szerintem csak nem akarjátok elfogadni az igazságot.
azt amit te igazságnak vélsz? úgyérted? :roll:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Gohan_
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2003.05.07. 20:14
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gohan_ »

ein, ok, menny ki, élj ott örökre, légy boldog!
majd meglátjuk.
azthiszed ott nincsenek hajléktalanok? de vannak. nagyon is sok.
szerintem te japán egy ragyogó/fejlett oldalát láttad. Nos, elmondom nem ebből áll az egész. Kaparj össze annyi pénzt, menny ki, keress munkát, majd meglátjuk hol végzed. U, ez kicsit durva volt bocsi :) szal elszaladt a ló. Szóval nagyon nehezen találsz ott munkát, pláne ha újjonan térsz oda. Ha valami nagyon fontos felelösségteljes jól megfizetős munkád lenne, akkor esetleg. De ha kapnál munkát ott viszont meglenne talán-talán az esélyed hogy össze ismerkedsz valakivel.
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Gohan_ ! nézz körül a topicban! 0 azaz nulla db postom volt mielőtt beírtál, egyszerűen csak nem szeretem, ha valaki ENNYIRE sarkítottan adja elő a dolgokat, te igazán rossz dolgokat hallhattál/tapasztalhattál. nemtom o_O
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

ein írta:Gohan_ ! nézz körül a topicban! 0 azaz nulla db postom volt mielőtt beírtál, egyszerűen csak nem szeretem, ha valaki ENNYIRE sarkítottan adja elő a dolgokat, te igazán rossz dolgokat hallhattál/tapasztalhattál. nemtom o_O
Nem tudom miért fáj, ha valakinek más a véleménye mint neked. Szíve joga, h azt gondoljon és mondjon, amit akar. (amíg ezt kultúrált formában teszi. SZVSZ.)
A témához:
Én csak annyira szívesen élnék ott mint itt. :)
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

banyek danig ne csináld már! épp most fejtettem ki azt, hogy nem az a véleményem, hogy "Azonnal felszökök egy Japánba tartó repülőre, és ott, az édenkertben töltöm hátralévő életemet boldogságban", hanem realista vagyok kb mint te. De persze körülnéznék kint, de én Görögországban meg Angliában is körülnéznék szívesen. és nem azért vitatkoztam (>_<) érted?
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Ebbe itt most ne menjünk bele, mert nagyon OFF, de a lényeg: Teljesen félreértettél. :)

Japán rulez! Innen.
SZEBI

Hozzászólás Szerző: SZEBI »

ein írta:Gohan_ ! nézz körül a topicban! 0 azaz nulla db postom volt mielőtt beírtál, egyszerűen csak nem szeretem, ha valaki ENNYIRE sarkítottan adja elő a dolgokat, te igazán rossz dolgokat hallhattál/tapasztalhattál. nemtom o_O
Hmm... Az nem baj, ha a másik irányba sarkítunk? :)
Én nem hiszem, hogy szívesen élnék kint. Elvégre itt vannak a rokonaim barátaim, és hát elég nehezen hagynám itt őket. És az élethez pénz is kell, nem igazán tudom mik ott a munkavállalás feltételei, de biztosan nem olyan egyszerű a dolog mint hiszem. Egy nyaralás idejére viszont szívesen kiruccannék körülnézni azon a pár szigeten. :lol:
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

...reménytelen, vegyétek úgy hogy nem szóltam!
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

a fentiekhez csak ennyit tudnék hozzátenni: az általánosítás( legtöbb esetben) hülyeség

EDIT: na mosmá nincs semmi fölöttem ::jcrazy::
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Hmmm, ide még nem is írtam... Szóval én egyedül semmiféleképpen, nyelvekhez elég hülye vagyok, meg egyéb okok is vannak... De ha valaki elkísérne, aki ki tud segítgetni, akkor szívesen mennék ^^ Nekem minden tetszik ott, a negatív dolgok is olyan egyediek ^^"
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Gohan, kicsit sarkítottad a dolgot, de az tény, hogy biztos nehéz lenne ott boldogulni (kivéve, ha iszonyatos nagy tudással, szakképzettséggel rendelkezel). A hozzászólásod "kicsit" mintha dacból szólna, mintha felhúzott volna, hogy a legtöbb anime/manga rajongó álomvilágnak hiszi Japánt.
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
Gohan_
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2003.05.07. 20:14
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gohan_ »

imaginary boy írta:Gohan, kicsit sarkítottad a dolgot, de az tény, hogy biztos nehéz lenne ott boldogulni (kivéve, ha iszonyatos nagy tudással, szakképzettséggel rendelkezel). A hozzászólásod "kicsit" mintha dacból szólna, mintha felhúzott volna, hogy a legtöbb anime/manga rajongó álomvilágnak hiszi Japánt.
Nos igen, elkaptad a dolog egyik lényegét :)
Az igazság az hogy rengeteget hallottam mindenhonnan hogy "Jaj de jó lenne kimenni, és ott élni" stb. És az egészbe belese gondol igazán, nem tud semmit Japánról csakúgy mondja, mert azthiszi hogy Japán olyan, mint egy Happy anime.
Közben meg egyáltalán nem úgy van, hogy azt képzeli. Itt éncsak mondtam, de ahogy látom, a töbségnek nemigazán tetszik :)
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

ebben én is egyetértek Gohannal, viszont avatárod, profilod és megnyílvánulásaid alapján elég angsty-nek tűnsz, már megbocsáss :D
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én azt gondolom,hogy jó lenne ott élni, de csak abban az esetben ha az animokban szereplő helyzet lenne...szóval ha így nem túl hülyén írtam le akkor jó :wink:
Avatar
Gohan_
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2003.05.07. 20:14
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gohan_ »

Wishmaster írta:ebben én is egyetértek Gohannal, viszont avatárod, profilod és megnyílvánulásaid alapján elég angsty-nek tűnsz, már megbocsáss :D
Nem gáz :)
de mit is tudnék mondani, változatos kedvem van
Mostanában az alapok az ilyen elvont témák :)
Horror, Psyho Triller, Brutális Horror stb. hehe :D
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Gohan_ írta:
Wishmaster írta:ebben én is egyetértek Gohannal, viszont avatárod, profilod és megnyílvánulásaid alapján elég angsty-nek tűnsz, már megbocsáss :D
Nem gáz :)
de mit is tudnék mondani, változatos kedvem van
Mostanában az alapok az ilyen elvont témák :)
Horror, Psyho Triller, Brutális Horror stb. hehe :D
ééértem :D
Kép
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Ynah írta:Én azt gondolom,hogy jó lenne ott élni, de csak abban az esetben ha az animokban szereplő helyzet lenne...szóval ha így nem túl hülyén írtam le akkor jó :wink:
OK, ez tetszik. Akkor én Misato leszek. 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Misato 2004.01.10. 22:10-kor.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Élnék, de nem Tokyo-ban, vagy bármilyen nagy városban (Osaka, Kyoto, stb.). De szívesen látogatnám ezeket a városokat :D
Kép
Válasz küldése