Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Andro írta:Viszont (ezt ismerősöm mesélte aki évek óta kint él) a fiatalok gyakran szúrnak ki külföldieket angol nyelvgyakorlás céljából.
Ez így ilyen egyszerű formában nem igaz.
Vannak szervezetek, amik direkt azért alakultak, hogy japánokat és külföldieket összehozzanak nyelvtanulás céljából (lásd pl.: findateacher.net). Ingyenesek is vannak (sőt, én csak olyat ismertem).
Szó nincs arról, hogy pusztán a jelenléted + angol tudásod miatt tapadni fognak rád a japánok. Egy se fog hozzád menni ilyen célból.
Sokkal inkább lehet, hogy egyszerűen szeretnének külföldivel megismerkedni és beszélgetni (de ezt sem az utcán).

Notebook: a tokyoi hálózat 110V/60Hz (nem az egész japán hálózatra vonatkozik, ugyanis az országon belül vannak eltérések, van, ahol 50Hz-es).
A notebookod tápegységén fel kell legyen tűntetve, hogy milyen feszültség- és frekvenciahatárok között használható. Nagy valószínűséggel 100-240V és 50-60Hz lesz, ilyen az enyém is, és a legtöbb elektronikus kütyüt úgy tervezik, hogy több hálózatban működjön (kivétel azért van, ezért nézd meg a tápegységen biztonság kedvéért).
Ami viszont nem fog stimmelni: a villa. Nem fogod tudni csak úgy simán bedugni a konnektorba, mert mások a villák. Tessék elmenni a MediaMarktba (vagy más helyre, ahol lehet találni), és vegyél egy átalakítót. (a japán dugónak a villái laposak és rövidek, kettő van csak, úgyhogy könnyű lesz felismerni; ne vedd meg a sok hálózatra alkalmas adaptert, mert nagyon kényelmetlen a használata (nekem ilyen volt sajnos)).
Miharu-chan írta:110 V van, kell adapter ^^ de mindennek utána lehet nézni neten, pl itt: http://www.japan-guide.com/e/e625.html
Az adapter nem azért kell.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

^kötözködjünk -.- lehet hogy nem annak hívják akkor, de arra a cuccra gondoltam amit épp az idézet felett írtál le nem tudom hány mondatban. Nekem meg magyarul kellene ezek szerint tanulnom, de akkor nem tudom, mi ezeknek a neve. Mindegy, ez már off.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

desu: Köszi. Van egy ismerősöm kint aki szintén ezt tanácsolta, de mondta hogy segít adaptert venni ha már kint leszek. Már csak két nap és utazom. Kissé ideges vagyok, de anyám még nálam is idegesebb. Mintha ő utazna nem én. :)
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Andro írta:desu: Köszi. Van egy ismerősöm kint aki szintén ezt tanácsolta, de mondta hogy segít adaptert venni ha már kint leszek. Már csak két nap és utazom. Kissé ideges vagyok, de anyám még nálam is idegesebb. Mintha ő utazna nem én. :)
Mivel vettem kint műszaki cuccot, amit haza is hoztam, kellett adaptert vennem japán villáról magyar villára. Ahol érdemes keresni: Yodobashi. Többi hasonló helyen (Sakuraya, Big Camera) nem tudom, hogy van-e. Ill. Akihabara-ban biztos van (tele van elektronikai alkatrészekkel), csak megtalálni nem biztos, hogy könnyű lesz, Akihabara-t eléggé ismerni kell ahhoz, hogy az ember megtalálja azt, ami kell neki.
Miharu-chan írta:^kötözködjünk -.-
Ettől még nem kéne megsértődni.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

desu: Köszi a tanácsot.
Kép
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Ráadásul a laptopok adapterei ált. olyanok, hogy a bevezető részt ki lehet húzni az adapterből, úgyhogy lehet, hogy nem is kell semmit venni, csak kölcsönkérni az ismerősödtől a falidugasz-adapter közti kábelt.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

na kintvagyok. ugyan nem tokioban lakom hanem niizaban, de tokioba fogok suliba jarni. ja japan geprol irok, ezert az ekezet meg nagybetu hianya. adapterrel meg nem vegeztem, mert amit vettunk ma az kiderult hogy kicsi. na penteken megint mehetek shinjukuba (most mar legalabb tudom hol a bolt). amugy tokio jo hely maris imadom.
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Rorimack írta:Ráadásul a laptopok adapterei ált. olyanok, hogy a bevezető részt ki lehet húzni az adapterből, úgyhogy lehet, hogy nem is kell semmit venni, csak kölcsönkérni az ismerősödtől a falidugasz-adapter közti kábelt.
Falidugasz-adapter közötti kábel? Az adapter egy kis műanyag semmi, aminek egyik vége dugó, másik vége villa, sehol nincs kábel.

Andro: egyszer én is bebuktam ezzel. Szerintem vidd magaddal a notebook kábelét, és kérd meg, hogy próbáljátok ki.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

desu írta:
Rorimack írta:Ráadásul a laptopok adapterei ált. olyanok, hogy a bevezetErészt ki lehet húzni az adapterből, úgyhogy lehet, hogy nem is kell semmit venni, csak kölcsönkérni az ismerősödtől a falidugasz-adapter közti kábelt.
Falidugasz-adapter közötti kábel? Az adapter egy kis műanyag semmi, aminek egyik vége dugE másik vége villa, sehol nincs kábel.

Andro: egyszer én is bebuktam ezzel. Szerintem vidd magaddal a notebook kábelét, és kérd meg, hogy próbáljátok ki.
Koszi a tanacsot! Ma megyek es viszem a laptop toltojet is. Megegyszer nem akarok mar visszamenni, meg magyar ismerosomet ( aki mar jo ideje Tokioban el) sem akarom folyton zaklatni. Mert hat ez nekem is kellemetlen, meg azert neki is, gondolom.
Hetfotol suli es nana, hogy delutan vannak az oraim. De hat nem en dontottem igy, mert a kzdoket delutanra rakjak.
Kép
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

"Falidugasz-adapter közötti kábel? Az adapter egy kis műanyag semmi, aminek egyik vége dugó, másik vége villa, sehol nincs kábel. "

http://www.batteries.com/images/400x400/16685.jpg

Jobb oldalon ott az adapter, a bal oldalon a kábel, amit cserélni kell.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na vettem adaptert. Kiderült, hogy nem A, hanem C meretű kell. Ki is próbltuk. Meg utana elmentünk thai kaját meg palacsintát enni. Nyami-nyami, finom csokis-epres palacsinta. :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Um, Andro, engem mindig érdekelnek a "milyen az élet odaát" jellegű írások, de miért nem csinálsz inkább egy blogot? Mármint, nem hiszem, hogy a "vásároltunk aztán elmentünk kajálni" jellegű dolgok ide, erre a fórumra tartoznak....
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Lesz naplóm a húgom oldalán, ha lesz ideje feltenni a cuccot.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Blogról jut eszembe. http://hp.d2.hu/tokyo/
Sztem egy nagyon igényesen megcsinált és "jópofa" hírekkel tűzdelt blog. (lásd. 07.01.11)

Andro, gondolom nem kell szólni, h ha megy a blogod, akkor tedd közzé a linket itt is! :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Oksa, csak még egyáltalán el kéne kezdenem írni.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát így néha, van időd, akkor irogassál. ^^ Nem muszáj közvetlenül a blogra, elég simán egy txt fájl, aztán amikor van időd, akkor felrakod netre. ^^ Csinálj freeblogot, vagy blogspot-ot vagy akármi, aztán tied a pálya. ^^

Egyébként rajtam kívül más is szokta olvasgatni Mako blogját? :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Rorimack írta:"Falidugasz-adapter közötti kábel? Az adapter egy kis műanyag semmi, aminek egyik vége dugó, másik vége villa, sehol nincs kábel. "

http://www.batteries.com/images/400x400/16685.jpg

Jobb oldalon ott az adapter, a bal oldalon a kábel, amit cserélni kell.
Dugó adapterről (átalakítóról) volt szó, felesleges új tápegységet és tápkábelt beszerezni, mivel az eredeti tápegység is tud működni a japán hálózaton, csak a dugó villái nem jók. Új tápegység és tápkábel ára a dugó adapter sokszorosa.
De látom, már meg van oldva a probléma.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Narumi írta:Hát így néha, van időd, akkor irogassál. ^^ Nem muszáj közvetlenül a blogra, elég simán egy txt fájl, aztán amikor van időd, akkor felrakod netre. ^^ Csinálj freeblogot, vagy blogspot-ot vagy akármi, aztán tied a pálya. ^^

Egyébként rajtam kívül más is szokta olvasgatni Mako blogját? :D
www.gportal.hu/klauszka
Ez húgom oldala, ő fogja feltenni a naplómat, amit majd írok.

Mako blogjának a címét meg tudod adni nekem?
Kép
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

desu írta:
Rorimack írta:"Falidugasz-adapter közötti kábel? Az adapter egy kis műanyag semmi, aminek egyik vége dugó, másik vége villa, sehol nincs kábel. "

http://www.batteries.com/images/400x400/16685.jpg

Jobb oldalon ott az adapter, a bal oldalon a kábel, amit cserélni kell.
Dugó adapterről (átalakítóról) volt szó, felesleges új tápegységet és tápkábelt beszerezni, mivel az eredeti tápegység is tud működni a japán hálózaton, csak a dugó villái nem jók. Új tápegység és tápkábel ára a dugó adapter sokszorosa.
De látom, már meg van oldva a probléma.
"bal oldalon" - normál esetben (Nem Sony vagy Apple gép) ilyen kábel minden háztartásban van 1-2 db. elfekvőben (pl. villanyborotva töltőjénél, régi gép adapterénél, régi videónál stb. stb.). Aka ingyen.

De igen, a lényeg, hogy a probléma megoldódott.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Mako blogja: http://kurikaesuhibi.freeblog.hu/

Osztán egy sztem még informatívab blog: http://tomidai.blogspot.com/
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én aztán tuti élnék Japánban. ha meg nem is jönne össze, de mindenképpen szeretném egyszer meglátogatni. nagyon profi lenne oda elmenni, kimonoba járkálni meg hasonló dolgok :taps:
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Néha tökre élnék Japánba, meg tök rámjön ez a japánosdi :D Nekem annyira tetszik h egyenruhába járnak suliba a diákok. Énis akarok! :D
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hmm... Járj akkor magániskolába, tudtommal azokban van kötelező egyenruha... :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nem élnék Japánban. Ezer örömmel nyaralnék ott két hétig, de soha nem költöznék ki. Más országba sem.
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Narumi írta:Hmm... Járj akkor magániskolába, tudtommal azokban van kötelező egyenruha... :D
jah véglis kicsit drágább csak :D
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Válasz küldése