Japán iskolák

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

XD XD XD Ez jó!!!
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

JAFO írta:Bár ha a sb. edzés ilyen, akkor a zeneóra egykezes fekvőtámaszból és pusztakezes vasbeton-törésből állhat Kép.
...khmm... persze, hogy nincs sok köze a softballhoz, ezek erönléti eddzések voltak... a zenekar (brassband) pedig hosszú órákon át gyakorolt. Még hétvégén is... ez egyébként az összes klubra igaz... nincs olyan, hogy hétvége vagy nyáriszünet... Japán nevelőanyám mondta, hogy az ő idejükben még durvább volt. Ő kosárlabdázott. Mondta, hogy sosem ért haza este 10 előtt...
To MaKo: és lehet, hogy eddig úgy tünt... de én nem utáltam a kinti sulit... én IMÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁDTAM!! De tényleg... félreértés ne essék... csak leírtam róla dolgokat (még nem mindent), amiket tudok...
To Mufurc: :dirr:
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Konomi: Óll rájt, óll rájt, gondoltam én. Csak hasonlókkal nálunk jobb esetben a seregben szoktak előhozakodni. Télen, hóban, erőnléti... mondom én, figyeljetek oda a japánokra, tutira készülnek valamire Kép.

mufurc: K.O. Na ezért tartok én ki a végletekig a szájharmónikázás mellett :dirr:.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta: To MaKo: és lehet, hogy eddig úgy tünt... de én nem utáltam a kinti sulit... én IMÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁDTAM!! De tényleg... félreértés ne essék... csak leírtam róla dolgokat (még nem mindent), amiket tudok...
Oké, én elhiszem ^^ én csak azt mondtam hogy nem feltétlenül jó dolog általánosítani hogy durva és mindenki belehal, mert van aki számára nem durva és nem hal bele. Ennyi.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

MaKo írta:én csak azt mondtam hogy nem feltétlenül jó dolog általánosítani hogy durva és mindenki belehal, mert van aki számára nem durva és nem hal bele. Ennyi.
Ehh... mindenki számára legalább egy kicsit durva, viszont nem halnak bele és ami a Japánokat illeti, ők soha nem adják fel... szal nekik ez természetes, nekem meg pl. eléggé durva... :wink:
Avatar
Feldin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.06.07. 13:17

Hozzászólás Szerző: Feldin »

Na de kérlek. Az ember olyan sportot csinál amit élvez! Az edzés meg szokott kemény lenni, de az jó.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

NA de kérlek... számomra azért kérdéses, h esőben/hóban/ködben/mínusz 20 foban élvezetes-e edzeni... hogy az ennyire kemény eddzés jó-e vagy sem, azt hadd döntse el az, aki már csinálta... jó?
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Végülis én egyszer vívtam Normafán hóesésben...vicces élmény volt,mert nem volt nálam kesztyű, a kard nehezebb volt az átlagosnál(5-6 kg) és egykezes volt,de apró termetem miatt Máté szerint tökéletes volt másfélkezesnek. Azóta az edzés óta ha nehezebb tárgyat emelek,vagy sokat írok/gépelek, görcsölni kezd a jobb csuklóm és fél napra ki kell vonnom a forgalomból (persze némi fájdalomcsillapító sem árt).
Szóval én az ilyen edzésekből ebben az életben már nem kérnék és nincs az az isten, hogy elismerjem a hatásfokukat. Kivéve ha reumára és izületi gyulladásra gyúr az ember.
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Mikor leesett a hó, kijelentették aikidón, h innentől kint fogunk eddzeni... képzeljétek el Hokkaidó téli hidegét (nappal sem megy mínusz 10-15 fok fölé...) aikodós cuccban... még jó, h azt megengedték, h felvegyünk tabit... :dirr:
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

hmm. kicsit rég jártam erre:)

úgy értettem, h vmi olyasmit csinálsz du., amit alapból szeretsz, és úgy nyilván mások a motivációk. egyébként mennyire kötelező jellegű, h csatlakozz vmilyen klubhoz?

tényleg, barátnőm pl. említett manga-klubot is. nem tudom elképzelni, h őket h hajtották halálra :shock:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Kaen írta: tényleg, barátnőm pl. említett manga-klubot is. nem tudom elképzelni, h őket h hajtották halálra :shock:
..hehe "kislányom, olvass el naponta 20 mangát"... XDDD
Lehet hogy kibírnám =D
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Mangát spec éjjel nappa, suliban, órák alat is elég gyakran olvasnak... pesze én csak a soprtklubokra gondoltam, mikor írtam, h eléggé hajtják a népet és ez nem vonatkozik az olyanokra, mint teaklub vagy kémiaklub, de azt hittem ez magától értetődő... :lol:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát én ott biztos nem bírnám ki a testnevelést... Bakugrásban átlendülni a szekrényen és társai, már csak amit animékből látok. Hát nekem az a halálom lenne. Érzem, hogy van annyi erő, hogy megcsináljam, de jobban félek a nyaktöréstől...
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Én kipróbálnám a kinti sulit. Bírnám vagy egy napig. (Másnap mikor már kérnének leckét akkor végem) Animékben láttam, hogy van háztartástan (vagy minek nevezzük) a tananyagban. Ez igaz? Nemártana itt sem ilyen tantárgy. Manapság a lányok legnagyobb szakácstudománya a "zacskósleves". Középsuliban mi készítettük volna el az ebédünket... Szerintem a menzai kosztot még mindig felülmúltuk volna. A késésekről egy bizonyos KKhalasi TEKO suliban ennyit: hétfőnként mentem vissza (kollégista voltam) és 5:40 kor indult a vonatom ,amivel be tudtam volna érni, ez az esetek 70%-ában nem sikerült(csak még 5 percet anyuuu...). Így hiányoztam a hétfői órák feléről. Oszifő kérdi: Hol voltál? válasz:lekéstem a vonatot. Év végi igazolatlan hiányzások száma:0. Püff neki.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

teraflare írta:Animékben láttam, hogy van háztartástan (vagy minek nevezzük) a tananyagban. Ez igaz? Nemártana itt sem ilyen tantárgy.
Nekunk volt altalanosban... mas kerdes, hogy a lanyok tobbsege valamiert technikara volt beosztva, es radiot keszitett. xD
teraflare írta:Manapság a lányok legnagyobb szakácstudománya a "zacskósleves".
Csak hogy a fiuk is megcsillogtathassak a tudasukat. :P
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

Hi all!

Na érdekesek a meg nyilvánulások, ÚH. hozzá teszem a saját véleményem is. Elsősorban szeritem a Japán iskola rendszernek valóban vannak hibái és kemény de, hogy őszinte legyek mindíg is embere válogatta ki mit bír, itthon is külföldön is. Az egyen ruha meg egy oan dolog, hogy én eltudnám viselni sőt szeretném is mert énnekem tetszik a férfi öltöny, a lányok Sailor Uniformjai ::jthrill:: hmmm. a kis szoknya amit oan sokan elleneznek egy oan kis HENATI Otakunak mint én ::daisuki:: gyorsan a szívem hez nőne az a világ :gurul: . Amit a főzésről írtok valóban lassan mi pasik jobban kell hogy főzzünk mint a nők, hozzá teszem én még nem tok sok mindent de egy alapszíntű ebédet, szendvics vagy kis szecsuáni,édes savanyú...össze tudok dobni ha kell és nem ég az arcom ha jön vendég, hogy nincs kaja ha éhes na persze azért én se vagyok még nagyszakács. Ami a klubbokat meg téli edzéseket illeti...Hmm jártam régen focizni és a hóban is ugyan úgy a labda után kellett ugranom a kapuban. Sőt van agy víz-,kp. fűtés szerelői szakmám ami melett télen nagyon sokat dolgoztam kint a szakadó hóesésben, hogy ez rám hogyan hatott? Énekem nem készültek ki az ízületeim hanem sokkal jobban bírom a hideget pl. 16-18C fokban rondán néztek rám az utcán az emberek mert ők nagykabát én meg rövidújjú ing :) És nincs problémám azzal se, hogy télen járok bringázni, triálozni tanulni... Szóval ez is egy oan dolog, hogy az embere szervezetétől függ mit bír.
Sagara ready for Action...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

teraflare írta:Animékben láttam, hogy van háztartástan (vagy minek nevezzük) a tananyagban. Ez igaz?
Igaz... az volt az egyik kedvenc órám, mert teletömhettem a hasam alatta... elég változatosak voltak, amiket főztünk, pl. az olasz kajáktól kezdve a kínai konyhán át a japán ételek világába is betekintést nyerhettünk... persze a lányok többsége utált főzni, de mivel ezt együtt követtük el, mindenki jól érezte magát... szerencsére a tanárnő sem várta el a vasfegyelmet...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nem is tudom... Lehet, hogy ez a háztartástan tantárgy nem is lenne olyan rossz a magyar oktatási rendszerben sem. Legalább a kedves szülők sem nyaggatnák örökké a gyerekeiket, hogy "Kislányom, mikor tanulsz már meg főzni?" vagy "Kislányom, ha akarsz hosszú sálat, akkor kössél magadnak!" és a hasonló mondások. ^^"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hát nem tudom, nálunk volt elég sokáig általánosban kézműves, és én mindig utáltam ^^" Egyrészt azért, mert végig kellett hallgatnom ahogy dudorászik a tanár (tök hamisan 45percen keresztül >_>), másrészt mert abszolúte semmi kézügyességem ilyen téren ^^" Meg türelmem se nagyon ^^" Szóval nem tudom, hogy mondjuk abból, hogy valaha nemezeltem, vagy réz karbigyókat készítettem (az vicc volt XD), azt mennyiben tudom hasznosítani a mindennapjaimban ^^" Bár kikapcsolódásnak és beszélgető-partynak valóban jó volt ^^. Meg az ember kicsit kikapcsol a többi óra után. Mondjuk egy háztartástan óra biztos hasznosabb mint egy kézműves, vagy legalábbis jobban hasznosítható a mindennapokban.
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Narumi írta:"Kislányom, ha akarsz hosszú sálat, akkor kössél magadnak!"
Ez teccik. Kötni valamennyire tudok, meg varrni is elég jól (szükség nagy úr),csak hát ezt mások nem tartják valami férfias dolognak
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nálunk általánosban a technkia óra keretében voltak kicsit ilyen háztartásbeli témák, azokon tanultunk régebben varrni, aztán amikor nagyobbak voltunk, akkor faragtunk, fűrészeltünk meg minden. De nagyon bírtam ám! :) 8.-ban már videókamerát is kezeltünk. ^^"
Avatar
Orochimaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.09.18. 10:45
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Orochimaru »

uhh régi szép általános isk. évek :D nekem is volt valami ilyesmi orám mi barkácsoltunk hehe furás faragás kalapálás ujra rácsapás kézelvágás miegymás :) aztán számtech lett belöle azaz informatika na hehe
............................................................................................
olvaSTAM egy cikket a japán koleszorol nagyon durvák vannak náluk olyan kolik amiket a diákok tartanak fent ök takaritanak karbantartanak a kertet rendezik szal mindent nagyon durvák....ja és az ajtókat leszedték a szobákrol (ez mongyuk engem kicsit zavarna) aztán öszevisza mászkálnak mászofal a lépcsö hátoldalán hehe kemény.
vizsgaidöszakl elött meg 1hetes konzol buli maguk köré huznak mindent tv dvd ps2 xbox hüt gáz rezso(nem vicc) igy max wc re huznak ki és ott tolják a hc gamer-ek megállás nélkül aztán tanulás 1000el. ja meg ami nem egyszerü zongora és valyon milyen kották??????FINAL FANTASY PIANO COLLECTION kották ez azért nem semmi én el lennék egy ilyen helyen sztem:) az ajtókat leszámitva.....
+ iskolás lányok egyenruhája uhh na az odavág ilyen lehetne itthon is :lol: de azért nem fanatikusak a kislányok a hosszu nem is tom miaz combfix? vagy harisnya? mind1 börbarát ragaszóval van rögzitve a combjukhoz hogy ne csusszon le hehehehehehehe :lol: és az a szoknya meg anyira kemény ugy van megcsinálva hopgy ha ül a csajszi majdnem térdig ér és nincs belátás :?
-=(((())))=- My Eyes Are Burning With Bleeding Flames -=(((())))=-
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ejj úgylátom a legtöbb férfijú tetszését a szoknyák (vagy a szoknyáknak nevezett kis ruhadarabok) nyerték el, s mint ilyen ez a legpozitívabb dolog a Japán oktatásban:) Hát igen be kell lássa az ember, hogy igen nagy önfegyelemről tesznek szert a Japán srácok minden nap, mikor a formás lábak helyett az órára figyelnek. mindenesetre én még nem láttam csajt olyan miniszoknyában, mint amilyen náluk az uniformis, bár ők teljesen másképpen kezelik a sexualitást, mint olyat.
Go Szoknya Go!

(=nálunk is volt lányoknak háztartástan, fiúknak barkácsolás... a tanár a legjobb arc volt:))
Avatar
Orochimaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.09.18. 10:45
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Orochimaru »

hát elég torz a szexualitás japánba olvastam erröl egy kis részt és áh meredek ha megtalálom a linket belinkelem majd legközelebbb
viszont hehe a japánok nagyon toleránsak ezért van nöi kocsi a metron mert a tömegnyomorban a pofátlanja letapizza a csajokat és lazán ráfogja hogy bocs nem férek el :D
-=(((())))=- My Eyes Are Burning With Bleeding Flames -=(((())))=-
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

A szexualitásról és életfelfogásról még annyit, hogy Japánban a koedukált iskolákban a lányok és a fiúk nem is nagyon szólnak egymáshoz... azt tapasztaltam, hogy vannak olyan osztályok, ahol meg egyáltalán nem... elég fursca volt...
Válasz küldése