Japán iskolák

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Rage írta:-OFF- Az amerikaiaknak sem jelent nagy gondot, mivel ott a követelmény kb. harmada az itteninek (és hol van attól még Japán...). Gondolj bele, szinte minden dolgozatuk egy "feleletválasztós" teszt. Na meg azt se tudják hol van Magyarország. :P Na mind1. -/OFF-
OFF - Sőt egyesek még Európát sem..... ::jwar:: OFF vége
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Az egyenruha annyiból jó, hogy így nincs az, hogy ki milyen márkás vagy nem márkás cuccban jár. Viszont én csak nadrágos verzióban venném fel... 8) . Az oktatásrendszer tényleg nagyon kemény lehet, mert a japánok találnak fel mindig új dolgokat (meg amerikai kutatók mellett is sok japán van...), viszont én nem tanulnék ott. Szüleim japán cégnél dolgoznak, és ki van téve a munka öt aranyszabálya.... ::jhihi:: , vagyis nagyon komolyan vesznek mindent.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Ayanami írta:Az egyenruha annyiból jó, hogy így nincs az, hogy ki milyen márkás vagy nem márkás cuccban jár.
Szerintem az egyenruha azért nagyonjó, mert iszonyatosan királyul néz ki az a japán csaj, aki benne van :mrgreen: .
Kép
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Sora írta:
Rage írta:-OFF- Az amerikaiaknak sem jelent nagy gondot, mivel ott a követelmény kb. harmada az itteninek (és hol van attól még Japán...). Gondolj bele, szinte minden dolgozatuk egy "feleletválasztós" teszt. Na meg azt se tudják hol van Magyarország. :P Na mind1. -/OFF-
OFF - Sőt egyesek még Európát sem..... ::jwar:: OFF vége
Továbbmegyek, egyesek még az USA-t se tudják megmutatni egy világtérképen :) , a magyar oktatással az a gond, hogy nemigen tud haladni a korral, mert ha megnézzük az 50-100 évvel ezelőtti eredményeinket..., sokmindent magyar embereknek köszönhet a világ. (Többek között az első számítógépet is).

Egyszer egy atomtudós mondta(asszem), hogy a világon 2 féle tudós van, a magyar meg az összes többi. (ja és ő nem volt magyar) Ez már régen volt, és kár, hogy szinte alig jutottunk előre. Remélem egyszer eljutunk még erre a szintre. (rohadtul szeretném, hogy 1-2 éven bellül, mert kikészít az informatikus tananyag a SZE-n, egyszerűen amit oktatnak, az már legalább 6 éves. Számtechban meg a 6 hónapos cucc már őskövület :) )
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

jaja, nálunk már NINCS SZÁMÍTÁSTECHNIKA!!! Hiába mondják, milyen fontos...így kénytelen voltam külön felvenni...Na meg heti 3-ban németet, heti 3-ban angolt tanulunk, nem hogy heti 6-ban (vagy többben) tanulnánk meg normálisan 1 nyelvet!!!
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Ehehe írta:, sokmindent magyar embereknek köszönhet a világ. (Többek között az első számítógépet is).

Egyszer egy atomtudós mondta(asszem), hogy a világon 2 féle tudós van, a magyar meg az összes többi. (ja és ő nem volt magyar) Ez már régen volt, és kár, hogy szinte alig jutottunk előre. Remélem egyszer eljutunk még erre a szintre. (rohadtul szeretném, hogy 1-2 éven bellül, mert kikészít az informatikus tananyag a SZE-n, egyszerűen amit oktatnak, az már legalább 6 éves. Számtechban meg a 6 hónapos cucc már őskövület :) )
ez az első számítógép kijelentésed irritál egy kicsit, gondolom Neumann Jánosra gondoltál, de ő annak ellenére, hogy egy nagyon fontos tanulmányt készített, ami még ma is a számítógépkészítés Bibliája, ezen kívül semmi köze nem volt az első számítógéphez, és egy magyarnak sem

To Ayanami: én is németet kellett, hogy tanuljak, az angol mellett a suli vége felé, de hatásosan ellenálltam neki ^^ szerintem hasznosabb lett volna felsőfokra vinni az elsőt (nekem majdnem sikerült)
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

ein írta: ez az első számítógép kijelentésed irritál egy kicsit, gondolom Neumann Jánosra gondoltál, de ő annak ellenére, hogy egy nagyon fontos tanulmányt készített, ami még ma is a számítógépkészítés Bibliája, ezen kívül semmi köze nem volt az első számítógéphez, és egy magyarnak sem
Na jó lehet, hogy rosszul tudom, meg már régen is volt, de úgy hallottam Neumann-nak köze volt az első elektronikus szgéphez, ami 10-es számrendszerben működött és csak később tértek át a 2-es re. Valószínű, hogy én vagyok a hülye, de én így emlékszem, ha valakinek bántotta a "fülét" attól elnézést kérek, legközelebb nem írok olyat, amiben nem vagyok biztos.

--------

Most nézem a card captor sakurat, és ha ilyen egy japán suli, akkor 8 év alatt 6 iskolában se lenne meg a 2 általános. Maraton, éneklés, tanulás ::argh:: , előbb lennék öngyilkos, minthogy ezeket csináljam. Borzasztó, ott vannak kora reggeltől késő délutánig, én meg már attól beteg lennék, ha a hatodik óra után még maradni kellene, nemhogy még tovább. A fősulin azért más a helyzet, de nap 3 óránál ott se tudok megmaradni, valahogy taszít a dolog.
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Konomi

Hmm...

Hozzászólás Szerző: Konomi »

A japán iskolarendszer katasztrofális, szeintem. Majd kifejtem bővebben, de nem most, mer ki vagyok purcanva, mint állat. Tegnap leány- ill. legénybúcsúban voltam és még mindig el van zsibbadva a fejem. Most csak azért írtam, h jelezzem, h van véleményem a témában...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem is tetszik a japán iskolai élet, és annak ellenére, hogy sokan ódivatúnak tartják, én nagyon szívesen járnék a suliba egyenruhában. Mondjuk a szoknya ellen lenne csak felszólalásom. (ti. Narumi nem szeret szoknyát viselni.) De azt is meg lehet szokni egy idő után, illetve télvíz idején lenne csak kegyetlen... Arra meg feltalálták a váltóruhát. :)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ehehe írta: Ja meg a tanuláshoz annyit, hogy lehet hogy japán az egyik első oktatási szinten, de tőlük kerülnek ki a legszürkébb emberek is(de ez csak találgatás, azokból az infómorzsákból, amiket japánról hallottam)
Különbség van "szürke ember" és "magát szürkének tettető ember" között. Naagy különbség.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Amint látom, a múltkor szépen elfelejtettem befejezni a gondolatomat...
Szóval azért tartom katasztrófálisnak, mert szegény gyerekeknek sem szabad- sem pedig tanulásra fordítható idejük nincs... Bővebben: a legtöbb helyen a suli fél 9-kor kezdődik, 5 perc áll rendelkezésre az első csengetés után (ja bocs, második, mert az elsőt negyedkor csengetik), hogy összeszedd magad, ha esetleg késtél (amit szigorúan iktatnak, 10 késés után behívják a szüleidet...). 35-kor tehát belép az osztályfőnök és a elkövetkezendő negyed órát az osztállyal tölti (10 perc csend vagy olvasás, 5 perc homeroom, osztályfőnökizés), aztán kezdődik a tanóra, ami 50 perces (!) és el nem hiszitek, hogy az az 5 perc mennyit számít... órák között 10 perces szünetek vannak, a negyedik és ötödik óra között van az ebédszünet. Az ötödik óra 13:20-kor kezdődik és azt mindenki végigalussza (telehassal esik igazán jól az alvás...), még az is, aki egyébként ébren szokott lenni a többi órán... A 6. óra után van az osouji no toki (takarítási idő), amikor mindenkinek ki kell takarítania a rá osztott épületrészt. Az osztályokat általában két vagy több csoportra osztják ilyenkor. Ez az egész egy fél órás művelet. És ekkor ér véget a suli "tanulásos" része. Ugyanis a souji után kezdetét veszik a klubfoglalkozások (sport, tudományok, énekkar, művészeti foglalkozások). Amik gyakran estig (8-9) is eltart. Az ilyen-olyan tagozatosok szívnak a legjobban, mert nekik péntek kivételével 7. órájuk is van... szal este hazaesek hótfáradtan... aztán esznek, órákig fürdenek és hajnalig tanulnak vagy alszanak és reggel kezdödik az egész előröl... a tanórákat a legtöbben végig vagy majdnem végigalusszák... Most így hirtelen ennyi jutott eszembe...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Konomi: Ez tényleg brutális... És akkor még mi magyarok panaszkodunk az órákra... Ehhez képest light... oO
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Narumi írta:Konomi: Ez tényleg brutális... És akkor még mi magyarok panaszkodunk az órákra... Ehhez képest light... oO
Most nem azé' de van akinek legalább ilyen durva a magyar suli is. Szóval ez csak viszonyítás/tapasztalat kérdése. Jó lehet hogy takarítani nem kell, de van ahol 6 órás laborgyakorlat van (nem igaz Ami-chan T_T?). És azért az se kismiska. Attól függetlenül hogy ez a felhozott példám egyetem és nem gimi vagy ált.isk., de az ember azt hinné hogy az egyetemen több ideje lesz majd mindenre. A nagy francokat.
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Jaja, a 6 órás kémia labor az nem más, mint szadizmus.. T______T;
A suli sehol sem könnyű. Se itt, se ott.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tényleg azt hiszi az ember, hogy "na, csak jussak túl a középiskolán, az egyetem meg csak party, móka és kacagás, tanulni sem kell, csak a vizsgákra." Én is így voltam vele, de amióta oda járok, ha lehet, még kevesebb időm jut mindenre... Rengeteget kell szaladgálni minden után, főleg, ha nem helyben laksz.

Egyébként azt hallottam, hogy Japánban az általános meg a középiskola a gyilkos, de az egyetem igazi Hawaii... Nem tudom, igaz-e ez.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Surci írta: Egyébként azt hallottam, hogy Japánban az általános meg a középiskola a gyilkos, de az egyetem igazi Hawaii... Nem tudom, igaz-e ez.
Nem tudom mivel még nem voltam egyetemista Japánban, de az egyik japán ismerősöm tanúsította hogy neki az egyetemi élet kb. egyenlő volt azzal hogy bement, átöltözött és ment az egyetem strandjára... minden nap. A tanárok szintén. Persze biztos van ahol keményebb, ez csak egy személyeskedő példa volt, de van benne igazság. Viszont a felvételi halálosabb mint nálunk (pedig nálunk se könnyű). Teljes könyveket kell szóról-szóra bevágni. Teljesen értelmetlen >.<
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hát, ha x könyvet kellene bevágnom szóról szóra a felvételire, de utána előttem az arany élet, akkor egyértelmű, hogy bevállalnám. Egyetemi strand 5 évig, aztán meg valami vezető beosztás egy cégnél jó, hogy megér egy kis strapát imho.

Szerintem meg nem nehéz annyira az itteni felvételi (bár csak a saját nevemben beszélhetek, szóval imho). Én a törit, az angolt meg a magyart IQ-ból írtam meg, mégis felvettek, igaz, nem oda, ahová a legjobban szerettem volna, de ha egy kicsit rátanulok, az is összejön. Lehet, hogy jövőre megint megpróbálom. Na jó, nem OFFolok tovább :)
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Konomi írta:...ha esetleg késtél (amit szigorúan iktatnak, 10 késés után behívják a szüleidet...)
Nálunk 3 után osztályfőnöki hogyishíjják járt, és 3 olyan után egészen biztosan látni akarták a felmenőidet. Szóval ezzel itt is szívóznak.
A többi viszont elgondolkodtató. Jó helyre kell születni :-P.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én tudom, hogy az egyetem nem könnyű, és ezért most bekeményítettem a tanulással. Úgy a szakirány már kezd kialakulni, hogy hova mennék, de hogy hova, melyik városba konkrétan, azt még nem...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Haa... az egyetem csak annyiban könnyebb szerintem, mint a gimi, hogy az embernek ált. azt kell tanulnia, ami érdekli... állítólag (Japánok szerint) japán egyetemre nehéz bekerülni és könnyű bennmaradni... a felvételit ámbár egészen addig tartják csak nehéznek, amíg fel nem világosítják őket... az ottani középiskolai szinthez képest tényleg jóval nehezebb a felvételi, de nemzetközi viszonylatban nem...
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

japán oktatáshoz (gimi) csak annyit, h nekem van olyan ismerősöm, aki imádta kinn Japánban a sulit, és ott még tanult is, ellenben itt utálja :roll: ez lehet, h egyéniség kérdése is, én sem élvezném, ha elvenné az egész napomat, de azért a délutáni foglalkozások sztem inkább szórakozásnak minősülnek (és azért, amennyire emlékszem, én is anno szinte minden du. különórákra rohangásztam)

amúgy egyetemi felvételi itthon: sztem csak a reál tárgyakból nehéz, de az kegyetlen! a magyarhoz tényleg csak egy kis általános műveltség kell (ráadásul nevetségesen alacsonyak a ponthatárok), nyelvekhez szintúgy + ugye nyelvtudás, de azt legtöbben nem suliban tanulják:), max a töri az, amire tanulni kell humán tárgyak közül
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Kaen írta:de azért a délutáni foglalkozások sztem inkább szórakozásnak minősülnek
Tévedés... nem szórakoznak, nekem elhiheted... kemény eddzések folynak... szerintem itt elég felhoznom egy példát... softball csapat télen a derékig érő hóban hatalmas gumiabroncsokkal rogangált körbe körbe, amiket maguk után húztak (hátukhoz volt kötve) és ezek lányok... képzelhetitek a fiúk eddzését... mindenki kifulladásig...
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Már csak arra lennék kíváncsi, hogy ennek mi köze a softball-hoz? Lehet, hogy nem igazán fogták meg a játék lényegét? :dirr: Mert inkább úgy hangzik, mintha a 3. világháborúra készítenék fel őket...

Egyébként ciki. Inkább origamiznának. Vagy zenélnének. Bár ha a sb. edzés ilyen, akkor a zeneóra egykezes fekvőtámaszból és pusztakezes vasbeton-törésből állhat Kép.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:
Kaen írta:de azért a délutáni foglalkozások sztem inkább szórakozásnak minősülnek
Tévedés... nem szórakoznak, nekem elhiheted..
Kaen nem téved, ugyanis az illetőt akiről beszélt én is nagyon régóta ismerem, és tényleg imádta kinn a sulit (nem bölcsibe járt, ha erre gondolsz, hanem komoly iskolába :-P ). Meg volt rakta rendesen, de soha nem panaszkodott, és imádta, itt meg utálja. Szal nem érdemes általánosan azt mondani hogy a japán sulik durvák, mert láss csodát, van aki bírta és nagyon szerette (és a magyart utálja).
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

JAFO írta:Bár ha a sb. edzés ilyen, akkor a zeneóra egykezes fekvőtámaszból és pusztakezes vasbeton-törésből állhat
Vagy esetleg...
Kép

xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése