Esetek "valódi" Japánokkal

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

^Mért ne lehetne megkérdezni hogy van-e ramen? XD Én is kérdezgettem mindenfele hogy van-e mochi, mikor japán étterembe mentem, oszt nem volt, de az más kérdés... az ember nem adja fel... :)
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

köszi h mellém állsz :D amugy nemrég megtudtam h van ramen reálba XD szal hamarosan ki fogom probálni :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

IloveRenji írta:hala a lelkes minor kari vezetoknek, ugy nez ki h mennunk kell a vmikor oktoberben tartando Szpícsü Kontesztó-ra..
Nem kell. Tavaly közülünk senki nem volt. Idén már leszünk páran, de sosem volt/lesz kötelező :)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Halisten mar nekem is leesett XD
Avatar
Kentaro
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2007.11.06. 09:37

Hozzászólás Szerző: Kentaro »

Yo!

Kb. két éve felszálltam a Pázmáneumnál a vonatra, hogy mehessek haza és leültem egy japán házaspár és egy lány mellé, aki angolul társalgott velük. Egy gyors bemutatkozás japánul, aztán figyelmesen hallgattam a beszédet. hanem aztán Pilisvörösváron leszállt a lány és én maradtam ott a japókkal! Puff, én egy pohár vizet sem tudok kérni angolul! De megoldottam. Hála az angol nyelvű fantasy kártyáimnak és a többszáz megnézett anime-rész angol feliratainak, szedtem fel annyit, hogy megértsem őket (kb. 10%-os hibaszázalékkal). Kedélyesen elbeszélgettünk, de ANGOL-JAPÁN-MAGYAR nyelven!!! :shock: (a magyarral én fűszereztem). A férj Tomohiro, az asszonyka Kyoko volt, Szlovákiából jöttek, ahol egy hónapig voltak. Elbeszélgettünk Japánról, az animékról és mangákról, a gazdaságról, stb. Aztán Aquincumnál minden műveltségemmel elmondtam, hogy:
-"Disz íz Aquincum. Ő Tú Thóúzend Jérz Óld Róm Gerriszón. (azaz helyőrség )":banan:
Reakció:
1.Mosoly
2.Sűrű szempillarebdesés
3.Mosoly
4.Soxors klikkelés 3 különböző fényképező géppel, 8 féle állásban és pozítúrában.
5.Mosoly

Újpest-Városkapunál akartam leszállni, de ha már itt vagyok, akkor miért ne? Elmentem velük a Nyugatiig, aztán segítettem a jegyvásárlásnál (és ott megmagyaráztam, hogy úti célukhoz célszerűbb a szakaszjegyet venni, mert így több marad "Hangari Szúvenyíru"-hoz). Majd elváltunk- Ennyi

Kentaro
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

LOL!!!

"30 Japanese teachers to go to Eastern Europe to spread pop culture

The Japanese government has decided on December 21 and 22 to allocate 147 million yen (about US$1.3 million) to spread anime, manga, and other elements of Japanese popular culture in Eastern Europe. The decision was made during cabinet-level discussions between Finance Minister Fukushiro Nukuaga and the other ministers on the 2008 budget. Although the "Program to Spread Japanese Culture" will ostensibly send 30 people to teach Japanese in Hungary and three other countries, its main purpose is to introduce Japanese popular culture. Anime and manga are specifically named as the aspects of Japanese culture that the program will introduce. The 147 million yen is part of the remaining 50 billion yen (US$400 million) that needed to be allocated before the December 24 Cabinet meeting that will actually approve the overall budget plan."
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... -in-europe :lol:
Kép
Avatar
Alha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008.02.05. 01:23
Tartózkodási hely: hát ahol tartózkodok

Hozzászólás Szerző: Alha »

Volt alkalmam szerencsére élőben és levélen keresztül is japókkal beszélgetni, egyszer barátnőmhöz mentem le Szolnokra és a vonaton voltak japánok. Uh, vörös -fekete sárkányos pulcsim volt meg japán kendőm és egyfolytában bámultak, végül megkértek álljak be egy fényképbe XD Mondom magamba utálom magam hogy alig merek angolul megszólalni :@ tudok angolul viszonylag de beszélni nem merek XDDDDD Nah az egyik pofának mondtam hogy hát izé, igen, szeretem a japán dolgokat, és vmit mondott a japán névjegykártyákról de nemigazán értettem még akkor... Kérdezgettek magyarországról hogy szeretek-e itt élni és mondom igen de ez a megállónk! XD Siettem előre hogy barátnőmmel talizzak és azt látom mindenki felém fordul, akkor jöttem rá hogy egyikük kiabál utánam :P Olyan zavart voltam, átadta a névjegyet olyan igazi japánosan de nemértettem a helyzetet, így utólag visszagondolva elég udvariatlan voltam ^^; Elvettem a névjegyet irulva-pirulva és továbbrohantam XD Barátnőmmel utána fél napig ez volt a téma, olyanok voltunk mint 2 kisgyerek xP Neki japán barátja van, mindig mutat csomó fényképet meg videot :3~ És tök jó cuccokat szokott tőle kapni T_T;
Devil May Cry
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

Egy régebbi alkalommal a barátaimmal sétáltunk a belvárosban és pár japán lány ült az egyik téren lévő padon. Nem álltam meg és odaköszöntem nekik egy ,,Konnchiwa!"-t és tovább akartam menni. De megállítottak és végül egy óráig beszélgettünk az országukról a nyelvükről és a szokásaikról, aztán persze Magyarországról is. Mindezt magyarul beszéltük meg, mert az egyikük tudott magyarul és ő fordított a többieknek. Elég sok ,,közhasználati" szót tanultam tőlük, de többet sajnos nem talákoztunk...
Gazerock is not dead!
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Nálunk tavaly a városban élt egy japán lány. 18 éves volt, persze ki is néztem vagy 16nak XD
A neve Seira volt, nagyon aranyos volt. Azért jött Mo-ra, hogy megtanuljon magyarul, és kb 3-4 hónap már teljesen jól beszélt.

Más japánokkal gyakran találkozom. Főleg a tanárommal XD
Meg a városban az egyik néptánc rendezvényen is szoktak japánok lenni. Bár azt hiszem csak most kerültem olyan szintre, hogy tudjak velük beszélgetni. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shin 2008.06.23. 09:07-kor.
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Shin írta:Azért jött Mo-ra, hogy megtanuljon japánul,
???
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Gomen Yuriko-neesan, elrontottam.

Jaj amúgy idén lett egy másik tanárom. Suzuki :-P
62 éves öreg bácsika, aki olya formában volt h ki is néztük mondjuk max 52-nek. Jó fej volt, nagyon bírtam. De idén visszament Japánba.
Amúgy nincs is családja. Szerintem ő is az a típus aki halálra dolgozta magát, aztán azt vette észre h eltűnt mögüle a családja.
Hogy szeptembertől ki jön azt nem tudom.
De augusztusban a SummerFest-en elvileg idén is jönnek japánok és lehet jelentkezni kísérőnek, szóval asszem megyek. Bár ez önkéntes munka (= no money) de ha decemberben yonkyuu-t akarok nem árt a gyakorlat.
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
jason-san
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2007.06.23. 04:09
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Esetek "valódi" Japánokkal

Hozzászólás Szerző: jason-san »

Az én "esetem" kb 2 hónapja esett meg mikor osztály kiránduláson egy várhoz mentük túrázni ahol nemes egyszerűséggel persze elöre rohantunk és ugyanolyan gyorsan el is tévedtünk:D De mint kiderült nem csak mi hanem rajtunk kívül egy másik csoportból leszakadt majd a mi sorsunkra jutó négy japán diák is akikkel összedobtunk minden tudásunkat a térkép kezelést illetően és megoldottuk a helyzetet, vicces két óra volt.Életemben először vettem hasznát az angol tudásomnak, 1 hónapja pedig japánul is elkezdtem tanulni ::japtoun::
Nagyon jó kis kaland volt :vigyor:
Kép
Life is too short to think all through, Life is too short to waste it all!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Esetek "valódi" Japánokkal

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Délutáni torta party, Luxembourg. Japán hölgy megtudja, animékből ismertem meg a japán nyelvet. Majd aztán "Ahh, you know, a lady, Oszkaru, wears like man, I liked that" vagy valami ilyesmi. Majd aztán én: "Aaa, Versailles no Bara! 'loving opening title!" Majd a hölgy megkérezi hogy is volt, rég látta... majd együtt összerakjuk és énekeljünk, miközben óriási olasz, német és magyar szemek merednek ránk :D Watashi wa bara no sadame ni umareta!!!!!!!! :sing: Nagyon aranyos volt :), sajnos Németországban lakik, nem itt :(
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
P-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.02.04. 13:15
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: P-chan »

Az elmúlt fél évben egy japán cégnél dolgoztam, ahol elég érdekes tapasztalatokra tettem szert. :D

A munkatársak 30-40 év közöttiek voltak, és nem szerették az animéket/mangákat. Munkát illetően borzasztó bizalmatlanok a magyarokkal, és éreztetik a felsőbbrendűségüket. :? Magánemberként viszont végtelenül kedvesek és segítőkészek. :wink:
Fantasztikus humorérzékük van (lásd: "bilincs", "uborkás üveg" vagy "sajtriadó" esetek).

A japánok általában szeretik a magyarokat, hozzátenném, hogy a japán férfiaknak igencsak bejönnek a magyar lányok. :wink: A baj csak az lehet, hogy mi magyarok túl individualisták vagyunk, a nők túl határozottak és önnállóak, amit a japán pasik nem igazán tolerálnak. :roll:

Zsebkendőt nem használnak, én pedig a falra másztam mikor az orrukat szívták! Ha megfáznak/influenzásak, csakis japán készítményeket vesznek be. A nálunk is kapható aspirintől pl. simán padlóra kerülnek. XD

A japán nők, ha éppen nem karrieristák, bizony elég sokat unatkoznak napközben. A karrierista japán nőket nem ajánlom egy pasinak sem. ::jcrazy::
"A művész azért hazudik, hogy felfedje az igazságot.
A politikus pedig azért, hogy elrejtse azt. "
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Esetek "valódi" Japánokkal

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mivel kinn éltem egy évet, minden nap találkoztam japánokkal. Nagyon aranyosak, sokukkal összebarátkoztam, meg hát volt kinn egy barátom is, persze japán. Tényleg szégyenlősek és nehezen oldódnak fel, főleg egy külföldi mellett. Nekem is időbe telt, mire elfogadtak, meg közvetlenül és kötetlenül beszéltek velem. Ezt elfogadtam, nem csináltam belőle balhét, elvégre más ország, más szokások.

Amúgy nagyon kíváncsiak, én meg amúgy is unikum voltam, mint egyszem magyar a szálláson, suliban, munkahelyen. Mindig jöttek oda és kérdezgettek Magyarországról, meg magyarul tanultak tőlem. A legtöbb japánnak nagyon jó a nyelvérzéke, főleg aki már tudott angolul is. Olyan édesen törve beszélték a magyart, hogy muszáj volt rajta mosolyognom. ^^
P-chan írta:Az elmúlt fél évben egy japán cégnél dolgoztam, ahol elég érdekes tapasztalatokra tettem szert. :D

A munkatársak 30-40 év közöttiek voltak, és nem szerették az animéket/mangákat. Munkát illetően borzasztó bizalmatlanok a magyarokkal, és éreztetik a felsőbbrendűségüket. :? Magánemberként viszont végtelenül kedvesek és segítőkészek. :wink:
Fantasztikus humorérzékük van (lásd: "bilincs", "uborkás üveg" vagy "sajtriadó" esetek).

A japánok általában szeretik a magyarokat, hozzátenném, hogy a japán férfiaknak igencsak bejönnek a magyar lányok. :wink: A baj csak az lehet, hogy mi magyarok túl individualisták vagyunk, a nők túl határozottak és önnállóak, amit a japán pasik nem igazán tolerálnak. :roll:

Zsebkendőt nem használnak, én pedig a falra másztam mikor az orrukat szívták! Ha megfáznak/influenzásak, csakis japán készítményeket vesznek be. A nálunk is kapható aspirintől pl. simán padlóra kerülnek. XD

A japán nők, ha éppen nem karrieristák, bizony elég sokat unatkoznak napközben. A karrierista japán nőket nem ajánlom egy pasinak sem. ::jcrazy::
Nekem nem volt hátrányom hogy kinn magyarként dolgoztam. Nagyon kedvesek voltak a munkatársak, előzékenyek, és mindent akár százszor is megmutattak ha nem értettem valamit. Nem voltak felsőbbrendűek velem, és nem éreztem, hogy kevesebb lennék, mert nem vagyok japán. De ezek szerint, ahány japán, annyiféle ember. Végülis, köztük is van mindenféle.

Amúgy néhány szokásuktól én a padlót fogtam. De ők ugyanígy voltak velem. Pl. mikor megfázásnál zsepit használtam, vagy nem vettem be gyógyszert. De letudták később annyival, hogy külföldi vagyok és nálunk mások a szokások. ^^

Szerk.: 1000 éve nem jártam erre és csináltam magamnak másik adatlapot én marha. Igen, én vagyok itt Andro666 néven is. XD
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Esetek "valódi" Japánokkal

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ha minden igaz, a múlt héten két japán csaj a buszon elolvasta a pólómat (annyi van ráírva, hogy kawaii, de én nem tudom elolvasni XD). :vigyor:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Esetek "valódi" Japánokkal

Hozzászólás Szerző: Andro »

Akkor honnan tudod, mi van ráírva, ha nem tudod elolvasni? :shock:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Esetek "valódi" Japánokkal

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Mert ahol vettem, ott azt mondták, hogy ez van ráírva, és egy japánul tanuló ismerősöm is elolvasta.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Esetek "valódi" Japánokkal

Hozzászólás Szerző: Andro »

Yuriko-chan írta:Mert ahol vettem, ott azt mondták, hogy ez van ráírva, és egy japánul tanuló ismerősöm is elolvasta.
Ja ok. Csak csodálkoztam.
Kép
Válasz küldése