Esetek "valódi" Japánokkal

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

ak írta:
desu írta:"Magyar emberek barátságosak" :roll:
Első ránézésre viszont nem sikerült megállípítani, h japán v. kínai-e, van vmi konkrét amiből rá lehet jönni?
Vannak tipikus japánok, vannak tipikus koreaiak. Kínaikat már nehezebb megkülönböztetni egyes más népektől. De vannak olyanok, akik már közel sem egyértelműen ezek vagy azok.
Volt egy oldal, ahol tesztelhetted a felismerőképességed. Koreaiakat, japánokat és kínaiakat kellett megkülönböztetni, és nem volt könnyű (eredményemre már nem emlékszem, de nem volt kiemelkedő, most nem tudom, milyen lenne).
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

desu írta:Volt egy oldal, ahol tesztelhetted a felismerőképességed. Koreaiakat, japánokat és kínaiakat kellett megkülönböztetni, és nem volt könnyű (eredményemre már nem emlékszem, de nem volt kiemelkedő, most nem tudom, milyen lenne).
Érdekelne a cím. Megvan még?

On: Még 2004-ben voltam kint Boom fesztiválon, ahova Madridon keresztül mentünk. Ott megszálltunk egy ifjúsági szállóba és a szobatársunk pont egy japán srác volt. Minden nyáron fogta magát, hátára kapott egy kis hátizsákot és járta a világot :D Azt megelőző évben volt nálunk is.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

desu: A cím engem is érdekelne.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

desu írta:Volt egy oldal, ahol...
HA lenne még az az oldal engem is érdekelne, DE a szavaiból nekem úgy tűnik, h már nincs...


eskü, senkit nem akarok b*szogatni, csak...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

ak írta:
desu írta:Volt egy oldal, ahol...
HA lenne még az az oldal engem is érdekelne, DE a szavaiból nekem úgy tűnik, h már nincs...


eskü, senkit nem akarok b*szogatni, csak...
Nem tudom, hogy létezik-e még az oldal vagy sem. Szerintem nem szedték le, csak az a gond, hogy a címét már réges rég nem tudom, hisz' volt vagy 2 vagy több éve, hogy egy másik fórumba belinkelték.

szerk.: de a google az "asian test" szavakra rákeresve azonnal ezt dobta ki elsőnek :)

http://www.alllooksame.com/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

régebben jártam nyaranta Hollókőre, alkotótáborba. ott mindígy egy parasztház ki volt nekünk bérelve, meg gyakorlatilag az egész faluban "garázdálkodhattunk". aki járt már ott az tudja, hogy ott mindíg rengeteg a turista, és sok a japán köztük.. nagyon aranyosak, mikor kiültünk valahova rajzolni mindíg megálltak mellettünk, volt hogy a rajzainkat is meg akarták venni ^^.. aztán egyszer a házra ahol laktunk azt hitték hogy valami múzeum az is, és egyszer csak megjelent a kertben 6-7 kis kamerás muki, és nagyon érdeklődőek voltak... már épp a hálótermek felé vették az irányt amikor végre megértettük velük hogy itt nincs kiállítás, ez magánterület

aztán kb két éve voltunk fellépni egy Toyota-szalon megnyitóján, és utána meghívtak minket az azt követő vacsorára.. ott is volt egy japán hapsi, a vacsoránál majdnem közvetlenül melletem ült... salnos mivel rajta kívül nem volt más japán ezért csak angolul hallottam beszélni (ami elég vicces volt ^^),. a tanárnőmmel is beszélgetett, megdícsérte az előadásunkat xD
legszívesebben kifaggattam volna mindenről, de nem beszélt németül, én meg akkor nem álltam angolból kommunikáció szinten :-P
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

na nekem is megvoltak az elso igazi eseteim japanokkal.
tegnap este (japan ido szerint) visszaertem shikibe. ja elso nap egyedul eljutni shibuyabol idaig szerintem nem is rossz eredmeny. plane este sotetben. na de nem ez a lenyeg.
a szallasom shikiben van es persze eltevedtem, mert tulmentem azon az utcan, ahol be kellett volna fordulnom. de semmi gond, gondoltam, megkerdezek valakit. vegulis max. leirom, hova akarok menni es akkor talan tudnak segiteni. bementem egy boltba (na persze, hogy egy mangaboltot fogtam ki elsore veletlensegbol) es megkerdeztem az eladot, hol van az a panzio amit keresek. de nem tudott segiteni (mellesleg egy nagyon kawaii fiatal srac volt). de szerencsere volt ott egy masik japan srac, aki tudta hova kell mennem es elkisert (mellesleg pont arrafele lakik).
de legalabb most mar tudom, hogy csak egy utcat tevedtem.
ja es meg valami! a japanok tenyleg sokkal segitokeszebbek, mint a magyarok.

ja nagybetu es ekezet hianya annak tudhato be, hogy adapter hijan japan gepnel ulok.
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Andro írta:kawaii fiatal srac volt
Andro, ugye fiú vagy? (neved alapján)
Remélem tudod, hogy csak a "gay" fiúk mondják másik fiúra, hogy kawaii. (szórakozásból néha használhatják a kawaii-t, de csak megfelelő helyzetben szabad használni)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Andro lány. ^^"
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Sister Tenshi írta:Andro lány. ^^"
Andro névvel? Hopsz, sry :)
Na mind1. Egyébként lányok sem kawaii-zzák a jól kinéző fiúkat. Egy fiú "kakkoi", ha jól néz ki. Persze ha egy fiú aranyosan szép ( :tard: ), akkor már nehéz az ügy (nem is tudom, hogy ilyenkor lehet-e kawaii-t mondani vagy sem, szerintem nem, de passz).
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

desu írta:Andro névvel? Hopsz, sry :)
Maa, ott a pritiboy avatarja (BL animéből) és az aláírása, ami sztem önmagában egyértelmű..... xDD;;;;

Btw, ha egy fiú aranyosan szép, akkor chotto kawaii. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

desu, en lany vagyok. De az avatarom alapjan talan rajohettel.
Ja amugy en minden edes japan sracra a kawaii szot hasznalom.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Random OMG WAI WAI HUUUUUUUUUUUUU: egy órája beszéltem az egyik kedvenc doujinshikámmal, akinek amúgy a lába nyomát is dicsőítem. (Mostanra higgadtam le :D;;; ) Kár, hogy a telefonon nem hallottam jól, meg persze halál idegbaj voltam, úgyhogy alig tudtam pár szót kinyögni, de... de... d....e....................... úúúúúúúúúúúúúúúúúúhh~~~~~~
::jthrill::
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

mufurc írta:Random OMG WAI WAI HUUUUUUUUUUUUU: egy órája beszéltem az egyik kedvenc doujinshikámmal, akinek amúgy a lába nyomát is dicsőítem. (Mostanra higgadtam le :D;;; ) Kár, hogy a telefonon nem hallottam jól, meg persze halál idegbaj voltam, úgyhogy alig tudtam pár szót kinyögni, de... de... d....e....................... úúúúúúúúúúúúúúúúúúhh~~~~~~
::jthrill::
El tudom képzelni. Mert hát ha az ember a kedvencével beszél, nehéz bármit is kinyögni. :lol:
Kép
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

Egy régebbi eset ...
Éppen valami okból letörve mászkáltam a városban, amikor a Ferenciek terénél mozgólépcsőztem éppen felfelé.
Egyszer csak látok valami olyat, amit igen lassan fogtam fel, annyira valószerütlen volt.
Idősebb japán hölgy szalad hátrafelé és lefelé a mozgólépcsőn, de jobban megnézve az derült ki, hogy a cipője (papucsa?) olyan módon csúszott meg minden egyes lépésnél ami szegényt hátamenetbe kapcsolta.
(Ilyet eddig esküszöm max. börleszkfilmben láttam, meg rajzfilmben. Azt hiszem Nils Holgersonnak volt hasonló mozgása a fapapucsban egyszer valami kavicsos hegyoldalon).

Szóval a hölgy száguld ezerrel hátrafelé le a mozgólépcső alja felé, kétségtelenül elég ronda érkezésre számítva, miközben szemből futott felé nem kevésbé öreg párja a karját nyújtva, de pont egy pár centi mindig hiányzott, hogy elkaphassa a férje kezét. Én meg mindezt alulról figyelem csodálkozva ...
Hirtelen rájöttem, hogy tenni kéne valamit, egyrészt mert valaki bajban volt, másrészt meg pont felém zakatolt szegény hölgy. Olyan volt mint ha lelassult volna az idő, de én full lebénultam (mint általában krízis helyzetben), na mondom most mindhárman kitörjük a nyakunkat ...
Gyávábbik énem felülkerekedvén szépen elálltam bal szélre, el az útból ... viszont a jobb kezem teljesen magától kinyúlt oldalra, és elkapta a bajbajutott egyént.

Nos, szerintem bármit fogok tenni életemben, nem hiszem, hogy kapok mégegyszer olyan Domo Arigatou-t, mint ott a mozgólépcső tetejénél. Remélem szép emlékekkel tértek haza Budapestről.
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

ááá :D:D ez nagyon durva. :D jujj én is akarok igazi japán arigatout kapni! :cool:
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

dejó...

a héten történt, de ezt inkább letagadnám hogy megtörtént.
Szóval én, meg a két leginkább animéző barátném megyünk a hipermárketbe... soksokember...és egy japán középkorú pasas. Éninkább elfordultam mert már tudtam mi következik... ésakkor hátból kapom az ordítást Eri-chan tól...
-Ayumie, haiaku, haiaku!
mégiscsakmegfordultam. A pasas kedvesen mosolygott és továbbment. Ekkor odajönhozzám Moni-chan és aszongya:
-Na, én mondtam hogy japán.
Kis idő múlva odaérek Eri hez és ő füligérő vigyorral közli hogy mindig tudja mit kell előhozzon hogy szemléltesse hajlamait.

A jómúltkoris csakazért orraesett a főutcán hogy én felsegítsem és miközben elsétáélt mellettünk egy fiatal japán pár ő nagyhannggal arigatózott nekem.
az a legjobb hogy ittis olyan jószemmel néztek ránk és ez kicsit boldoggá tesz.

az élet apró örömei...LOL.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Egyik barátnőm rendszeresen bandázik a japán haverjaival, akik itt Magyarhonban laknak, alkalmanként találkozom velük. Akit eddig legjobban megkedveltem, az egy Rika nevű csaj volt, nálam egy évvel fiatalabb, nagyon cuki és könnyen barátkozós + volt pár vicces dolga (határozottan pozitív értelemben =D). Sajna nemrég elment Pécsre tanulni, szal nem fogom túl gyakran látni... u_u

Tanítottam egy 7 éves japán kislányt is egy évig angolra, gyakorolhattam a fantasztikus japántudásom (ami még mindig egy nagy ****, bakker...) 9_9
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Aemi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.07.06. 12:42

Hozzászólás Szerző: Aemi »

Én a minap kaptam egy levelet egy japántól.

Egy iwiw-szerűségen olvastam az adatlapjában, hogy annyi nyelvet akar megtanulni, amennyit csak lehetséges, mert szeret nyelvet tanulni. Írtam a profiljába, hogy ezzel én is így vagyok és japánul kezdtem el tanulni. Ez kb. egy héttel ezelőtt volt. Erre azt válaszolta, hogy oké, megtanít japánul és ne haragudjak, hogy csak most tudott válaszolni. :)
Én nem kértem rá, hogy tanítson meg. Most félreértett valamit vagy ennyire rendes? Én nem tudom.

Mindenesetre elfogadom az ajánlatát :)
Avatar
anyita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2004.12.22. 00:15
Tartózkodási hely: Tótkomlós

Hozzászólás Szerző: anyita »

Örülj neki, h ilyen rendes.Nemcsak h megtanít japánul,lehet h még jó barátok is lesztek és ha 1x kijutsz japánba,lesz aki körbevezessen. :D
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Aemi írta:Én a minap kaptam egy levelet egy japántól.

Erre azt válaszolta, hogy oké, megtanít japánul és ne haragudjak, hogy csak most tudott válaszolni. :)
Mindenesetre elfogadom az ajánlatát :)
Mázlista :D
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Nálam nemrég volt itt pár napig egy ismerősöm... vicces volt... a kedvenc helye a Westend vlt, pedig próbáltam ráerőszakolni városunk rendes nevezetességeit...
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nah meséljek én nis már vmi japános esetet :P

szoval, elmentem angliába, s a közelben ahol laktam, volt egy japcsi étterem. mind gondoltam, h el kéne menjek már oda, de valahogy nem jött össze. nah aztán utolso előtti nap, h hazajöttem, elhataroztam h csak elmegyek enni egy ramen-t :P mert h az naruto kedvenc kajája :P

szoval bemegyek :P már nem értettem semmit abbol amit mondtak :P hiába beszéltek angolul, mert elég interestin accentusuk volt :P aztán mondom, h van nekik olyan h ramen? :P elöször nem értették h mit akarok : )) aztán mind magyarazom h RA-MEN... oszt végül mondják h nekik csak hus van.. sushi.. nah mondom.. ok.. utálom a halat ... szoval ennyi a jaán kajárol :P

lehet majd pár év mulva megint rászánom magam h elmenjek japán kaját kiprobálni... de ha ezek csak halat esznek akkor lehet h esett az ötlet :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

:woff: öööö, azért hal és hal és hal között nagyon nagy különbségek vannak. Szerintem az nagyon bátor kijelentés, hogy utálod a halat. :woff:

on: nekem még nincs igazi tapasztalatom japánokkal :( (kivéve, hogy egyszer a Hősök terén megkért egy lány, hogy fényképezzük le...)
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ez olyan lol dolog..ahol en dolgoztam, oda is csomo ember jott be (leginkabb fiatalok persze, akikrol latni lehetett h animesek, kituzok, kidekoralt taska stb :dirr: ) es kerdeztek van-e ramen..vhogy ezt mas nem nagyon kerdezne meg, csak aki animet nez..plane ha ki van irva h Sushi bar..lehet h ez off, csak ez kikivankozott belolem..hala a lelkes minor kari vezetoknek, ugy nez ki h mennunk kell a vmikor oktoberben tartando Szpícsü Kontesztó-ra..van egy sanda gyanum, h ott lesz nehany japan is. :D
Válasz küldése