Esetek "valódi" Japánokkal

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

És persze van, aki azt se tudja, hogy létezik anime. :^_^:
Kép
Avatar
ZDK
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2004.01.25. 20:34
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: ZDK »

Sister Tenshi írta:És persze van, aki azt se tudja, hogy létezik anime. :^_^:
Azok a japánok, akik ismerik az "anime" kifejezést, MINDEN animációs filmre értik. Pl. számukra a VUK is anime.
ZDK
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Hai, hai, tudom én azt. :D
Kép
Avatar
ZDK
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2004.01.25. 20:34
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: ZDK »

Sister Tenshi írta:Hai, hai, tudom én azt. :D
Tudom, hogy itt mindenki ért a dolgokhoz, nem is kellett volna felhoznom, csakhát szeretek infót osztani. :)

Még egy tapasztalat: a japán lányok tök aranyosak, amikor várnak valahol az emberre és már messziről integetnek :)
(vittem őket vetítésre és néha a pesti dugók miatt kicsit késtem)
ZDK
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

"A kínaiak is hülyék"

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Pár éve az akkori tanárnőmmel kibeszéltük, hogy a magyarok mennyire nem látják a különbséget a kínaiak és a japánok között. Ez szörnyen bosszantotta, és egy magyar TV-ben látott "japános" műsor alapján, amiben igazából kínaiak voltak, az volt a végkövetkeztetése, hogy a "kínaiak is hülyék" ("chuugokujin mo baka"). Nem nehéz kitalálni, hogy rajtuk kívül még kik. :D

Amúgy szörnyen kedves, nyitott nép. Lehet azzal jönni, hogy ez nem őszinte, de most tényleg, ki teljesen őszinte közülünk? Akkor már nem jobb kedvesnek lenni ahhoz, akihez csak tudunk?
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Én a Palatinuszon tákoztam Japcsikkal, de sajna nem mertem őket +szólítani. :oops:
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Hihi! A penfriend-en találtam 2 japánt, aki tud magyarul!!! LOL! Ha két ilyen nyelvet már tudnak, nem hiszem, hogy lenne gondjuk mondjuk a némettel vagy az angollal :)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Luminas írta:Hihi! A penfriend-en találtam 2 japánt, aki tud magyarul!!! LOL! Ha két ilyen nyelvet már tudnak, nem hiszem, hogy lenne gondjuk mondjuk a némettel vagy az angollal :)
Szerintem a japán sokkal könnyebb, mint a német...
Alapjában véve a japán egy marha könnyü nyelv... legalábbis szerintem...
::umh::
Egyébként tényleg nagy teljesítmény egy japántól, ha tud magyarul!
::hehe::
Mert a legtöbb japánnak gondot jelent az idegennyelvek elsajátítása...
TISZTELET A KIVÉTELNEK!!
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Németből most nyelvvizsgázok, de már alig várom, hogy belekezdjek a japánba :)
Azt, hogy gondot jelent nekik az idegen nyelv, meg lehet érteni, tekintve hogy teljesen más nemcsak az írásmódja, de a stílusa is. A japánnak és az angolnak olyan a viszonya, mint a C-nek és az assemblynek. (kb. :wink: )
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Luminas írta:Németből most nyelvvizsgázok, de már alig várom, hogy belekezdjek a japánba :)
Azt, hogy gondot jelent nekik az idegen nyelv, meg lehet érteni, tekintve hogy teljesen más nemcsak az írásmódja, de a stílusa is. A japánnak és az angolnak olyan a viszonya, mint a C-nek és az assemblynek. (kb. :wink: )
Kedves Luminas...
Én az angolt és a japánt mint két idegennyelvet hasonlítottam össze nehézségeik (vagyis inkább könnyűségük...) szerint...
::hoo::
Nekik (japánoknak) kb. annyira lehet nehéz megtanulni angolul v. más egyéb nyelven, mint nekünk (magyaroknak) japánul...
Mert bárhonnan is nézem, a magyar mind írásmódjában, mind stílusában (?) különbözik a japántól... vagy nem??
Én azért írtam le a véleményemet, mert 10 évig tanultam a németet, angolból és japánból pedig van nyelvvizsgám. És, kedves Luminas, majd ha elkezdesz japánul tanulni (amihez nagyon sok sikert + kitartást + minden jót kívánok...), megtudod, h miről beszéltem...
::jeye::
Avatar
Nagase
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.25. 19:55
Tartózkodási hely: valahol messze

Hozzászólás Szerző: Nagase »

A japán felnöttek nagyon furcsán viselkednek. Mindig ugrálnak meg mutogatnak meg vihognak tisztára mint a gyerekek. :shock: Legalábbis akikkel eddig találkoztam azok a nénik ilyenek voltak.
Vans forever!! :boom: :gurul: :twisted:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

...nézöpont kérdése... vagyis inkább attol függ, hogy ki mit mennyire szok meg... nem kell rögtön Anyuci szoknyája mögé bújni, ha valami nem tecccik... hahaha...
::jwar::
*Konomi felidézi emlékezetében, amint Nagase falfehér arccal menekül a nappaliból a vendégek láttán...*
Avatar
Nagase
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.25. 19:55
Tartózkodási hely: valahol messze

Hozzászólás Szerző: Nagase »

Jólvanna akkor még nagyon kicsi voltam amikor elöször szembekerültem a "problémával" nem kell rögtön leugatni az embert.
*felemegy az emeletre, és megtépkedi Konomi haját*
Vans forever!! :boom: :gurul: :twisted:
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nem tudom, én most voltam először három napig egy japán lánnyal együtt, és egyszerűen fantasztikus volt... sose hittem volna hogy ennyire meg fogjuk szeretni egymást, de szegény annyira sírt mikor el kellett válni, én még ilyet nem láttam *.* (és ott mondta hogy "namida ga tomaranai, doushiyou..."), egyszóval nagyon megszerettük egymást ^^ Nagyon jól éreztem magamat vele ^_^!!
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

To Nagase: te még most is nagyon kicsi vagy...
To Mako: És akkor képzeld el ezt mondjuk egy év után...
Megbeszéltük a legjobb barátnömmel, hogy nem jön ki a reptérre kikísérni, mert akkor abbol nem lesz indulás... ott állunk a Naritán, Okaasa + Otousan + néhány rokon meg én... egész jól tartottam magamban a lelket, hogy "Nem sírok...nemsírok... nem fogok itt sírni..." és akkor belibben a képbe Yui a legeslegjobb barátnöm és akkor vége volt mindennek... ott álltunk és bőgtünk egymás vállán, mint két kisgyerek... soha nem fogom elfelejteni...
::jtears:: ::bawl::
Avatar
Orochimaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.09.18. 10:45
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Orochimaru »

Nem volt még szerencsém öszefutni japán emberkékkel vagyis ugy összefutni hogy beszéltem volna 1 el is:)
a multkor találtam neten Tokyo-i magyar klubbot + egy kiskövetségnek nevezett honlapot ugy gondoltam mélezgetek egy kicsit puhatolozok mert ki szeretnék menni japánba pár hétre a nyáron (már persze ha az anyagiak a megfelelö ütemben gyarapodnak) tehát küldtem egy mélt hoghy kivagyok micsinálok mit tervezek (a jó benyomás fontos :lol: ) és persze érdeklödtem hogy kint munka ilyenek stb (persze utolag utána olvastam hogy a munka szerzés odakint kellemetlen procedura aazaz közel lehetetlent karistolja) nos a lényeg az hogy érdemelgesen nem sokat tudtam meg csak anyit hogy ha az utazásom idöpontja megvan hivjam fel és elbeszélgetés aztán meet :weh:
-=(((())))=- My Eyes Are Burning With Bleeding Flames -=(((())))=-
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Sajnos nem velem történt, hanem egy barátnőmmel. Londonban voltak a Sherlock Holmes múzeumban az anyjával, és egy japán srác meghallotta őket beszélni és odament hozzájuk: magyarok vagytok? De ezt magyarul mondta, hát bnőm finoman fogalmazva is meglepődött.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Haverom múltkor bemutatta a japán japántanárnőjét. Sajna nem sokat beszéltem vele, de haverom szerint nagyon jófej. ^^ De szerintem is kedves meg minden... És magyar férje van. :P
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Most értem haza Nápolyból, ahol egy diákszállón japánokba botlottam. Egy kedves kis társaság volt, gondoltam, összeismerkedem velük. Alig mentem oda hozzájuk, már ketten felugrottak, hogy üljek a helyükre, hozták a fényképezőgépet, és csak ezek után tették fel a kérdést, hogy egyáltalán mi a nevem :mosoly: Valahányszor egy-egy japán szót mondtam (mivel nem beszélem a nyelvet, feltehetőleg valami idétlen akcentussal) egyből tapsoltak és mosolyogtak, és már első nap összeölelkezéssel búcsúztak. Megkértek, hogy tanítsam meg őket magyarul, és nagyon a szívemhez nőttek. Ennyire barátságos embereket még sosem láttam.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

De aranyos lehetett... ^^
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Konomi írta:De aranyos lehetett... ^^
Egyetértek. Magyarokkal nem biztos, hogy így ment volna a dolog. XD
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Narumi írta:Egyetértek. Magyarokkal nem biztos, hogy így ment volna a dolog. XD
szinte biztos, hogy nem ment volna.. volt ott egy csomó olasz, francia, spanyol és román emberke is, de velük még akkor sem tudtam beszélni, mikor a reggelinél melléjük ültem és próbálkoztam kedvesem mosolyogva beszélgetésre invitálni őket (pedig róluk tudtam, hogy a fesztiválra jöttek szóval beszélünk közös nyelvet). ahhoz képest viszont, hogy a japánok egy szót nem beszéltek franciául én pedig japánul nem, és angol tudásunk mindannyiunknak elég gyér volt, egész jól megértettük egymást :mosoly: már értem, hogy tud Konomi villámsebességgel barátkozni japánokkal ^^
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

És íme itt az igazság diadala... na miért megyek holnap a belvárosba? Na miért? Azért mert találkozóm lesz egy japóval... és nem csak egyszerű találkozó, hanem megbeszélés... a magyarórákat fogjuk megbeszélni, mármint az illető egy, a városom határában lévő ipari egységben tölt be ilyen-olyan állást, és szeretne magyarul tanulni... és én fogom tanítani ^^ hehe... a fene gondolta volna...
Avatar
Sesshoumaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2005.03.26. 13:25
Tartózkodási hely: Japánban,azon belül bármilyen nyugis helyen...(álmaimba!:D)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sesshoumaru »

Az ismerőseim közt van-e valódi japán ember,na ennek a kérdésnek örülök is :!:
:arrow: ovis korom óta ismerek egy japán fiút :-P
(most 13 éves vok)
:wink:
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

kiderült, hogy van egy japán rokonom :shock: de persze az ilyet is most kell ám megtudnom.. egyébként amennyire én hallottam beszélni japánokat más nyelveken, még a magyar megy nekik a legjobban kiejtés terén :mosoly:
Kép
Válasz küldése