Origami és minden, ami papír

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Origami és minden, ami papír

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Mivel itt nincs japán művészetes fórum (what a shame :]), talán a legjobban ide illik. Hiszen ez sokszor több, mint játék. Ha pedig mégse ide illik leginkább vagy már van hasonló topic, csak nem vettem észre, majd átpakolja/törli egy admin/mod, végülis ezért tartjuk őket :mrgreen:.

Szóval. Mivel kis kuglizással könnyen találhatunk ilyen oldalakat (pl. origami.com, ki gondolta volna, mi?) inkább valami érdekesebbel indítok:
Yamaha Paper Crafts
Nem tisztán hajtogatás, de nagyon megéri szétnézni. Főleg a motorok érdekesek. Mit érdekesek, lenyűgözőek. Ingyenesen letölthető, majd kinyomtatható képek ezek, amikből nagyon részletes maketteket lehet összerakni. Aztán ott van a Seasons részleg is, ahol többek közt néhány japán ünnephez kapcsolódó papírcsoda található. Olcsó mégis jópofa dekorációk lehetnek szerintem.

No, elsőre ennyi. Várom a válaszokat. Hátha van még ilyen papírőrült, mint én :^_^:.


Update:

Úgy látom, ez bukta. Akkor jöhet a moderátori pályafutás kiteljesedése: kérem törölni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára JAFO 2005.01.29. 22:45-kor.
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

nem bukta ez a topic. Én szeretek hajtogatni (az egyetemi előadás egész jól eltelik úgy...) töltögettem is le több helyről leírásokat volt ott minden, még tolószékes mozgássérült is. Meg valahol láttam egy sárkányról egy képet, hát hallod, majd összecsokiztam magam mikor megláttam. Megpróbálom megkeresni és linket adni.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

jó a topic :thumb:

Én nemrég megpróbáltam meghajtogatni a híres japán papírdarut, de sokkal bonyolultabb volt, mint gondoltam...
3 dokumentum alapján sem tudom, hogy jó lett-e, vagy nem ilyennek kéne lennie :D

(/me béna :P)
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

hát nem találtam a képet,de keresem. Eddig a legjobb sárkány (ancient wyrm, de sárkánynak néz ki)
http://www.origami.as/gallery.php?gallery=26&image=343
http://www.origami.as/gallery.php?gallery=26&image=344
http://www.origami.as/gallery.php?gallery=26&image=345
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

De jó. Legalább egy kis érdeklődés van.

Az a sárkány tényleg nem semmi. Nagy kár, hogy nincs meg a leírása.
Én most kicsit kevésbé tradícionális modelleket találtam: Star Wars Origami
Azt hiszem, gyorsan körülveszem magam Droidekakkal :mrgreen:.

Hikari: Melyik daru nem akart sikerülni? A kegegyszerűbb kb. 7 lépésből kijön. Egyébként ha jól tudom, ebből a fajtából szoktak a japánok 1000 darabot összefűzni, majd kiakasztani, hogy mindenki boldog és egészséges legyen a családban. Szerintem ha nekifog az ember egy ilyennek, akkor az 500. db. környékén már egészen rutinosan csinálja őket :^_^:.

És egy kis közönségcsalogató: Eva 01
Nem vagyok egy elvakult fan, de ha ennek a leírásából kivesz valaki bármi értelmeset, az kérem, ossza meg velem.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én a hajtogatáshoz béna vagyok... Meg gyakran nem értem az ábrákat, és baromi régen csináltam... Ez az EVA origami kicsit... LOL
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

JAFO írta:Egyébként ha jól tudom, ebből a fajtából szoktak a japánok 1000 darabot összefűzni, majd kiakasztani, hogy mindenki boldog és egészséges legyen a családban
Kb 1 éve feltett szándékunk volt Sissel (osztálytársam), hogy érettségi előtt 1000ret hajtogatunk, h szerencsénk legyen ^^;; Nem tudom mi lesz ebből, még van 1 évünk XD

Egyébként /me béna és nagyon nem tud hajtogatni ^^;; Meg néha nem látom át az ábrákat és leírásokat^^"" Sis bezzeg milyen ügyes *.*
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

JAFO írta:És egy kis közönségcsalogató: Eva 01
Kösz, hogy megmondtad. Hint nélkül ki nem találtam volna, én egy meggyűrt wc-gurigának néztem. :lol:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én nagyon béna vagyok ilyen téren ^^ de a darvat meg az EVA-t szívesen hajtogatnám, de szerintem nem kéne 50 tonna papírt a próbálgatásokra pocsékolnom :-P
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

JAFO írta: Egyébként ha jól tudom, ebből a fajtából szoktak a japánok 1000 darabot összefűzni, majd kiakasztani, hogy mindenki boldog és egészséges legyen a családban.
Hmm... Következő vizsgaidőszak messze van. napi 10 darab és addigra meg is lesz. Hátha szerencsét hoz (vagy görcsöt a kezembe). Az evát tök könnyű hajtogatni, csak a vonalak mentén kell hajtani :D (Többet már nem súgok). A Star Wars tényleg jó, lehet daru helyett azokat hajtok 1000-et.

edit#: már 10 megvan, márcsak 990 van hátra.
Avatar
Orochimaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.09.18. 10:45
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Orochimaru »

sziasztok! lehet hogy ez a kérdés most nem nagyon passzol ide de mindegy.....maijong szabájokra lennék kiváncsi kaptam eggyet kínábol csak az a böki hogy full nem vágiom hogyis megy ez nem tud valaki oldalt vagy valami más infot hogyan is kel zúzni ezt a játékot?? köszi
-=(((())))=- My Eyes Are Burning With Bleeding Flames -=(((())))=-
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hikari írta:jó a topic :thumb:

Én nemrég megpróbáltam meghajtogatni a híres japán papírdarut, de sokkal bonyolultabb volt, mint gondoltam...
3 dokumentum alapján sem tudom, hogy jó lett-e, vagy nem ilyennek kéne lennie :D

(/me béna :P)
hehe ezt most olvastam ^^ a japán kisgyerekek [első osztályosok] annyi mindent tudnak hajtogatni, hogy még ^^ amikor először voltak kisiskola-látogatáson, akkor körbeálltak délután és egy csomó ajándékot hajtogattak nekem. Volt közte néhány elég meglepő darab, pl. teherautó [!] vagy egészen élethű rózsa... a közönséges szivecskét még én is megtanultam tőlük, a daru [japánul "tsuru"] meg kiderült, hogy egészen alap dolog ^^ először alig értettem, mikor odajöttek és "tsuru tskuru?" ami azt jelenti, hogy csinálsz darut? Tök édesek ^^
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Sziasztok! Én egy Origami-mániás vagyok :)
Azt hiszem nekem megvolt az a nevezetes 1000 daru (bár nem egyszerre), mert a buszokon ülve & más egyéb várakozásokkor állandóan ilyeneket hajtogatok... Mondjuk a legtöbbjük vagy a nagyimnál vagy szimpatikus idegeneknél köt ki, ugyanis otthon már nincs egy négyzetcenti helyem se...

Egyébként nem tudom ismeritek e az oldalt: Operation Peace Crane

Ha pedig valakit érdekel, akkor van egy tonna Origamis oldal az Interneten, ahol nem csak a lefényképezett modelleket lehet megtalálni, de a hajtogatási diagramokat is... Igény esetén szívesen közzéteszem, amiket ismerek :)
JAFO írta:.....

És egy kis közönségcsalogató: Eva 01
Nem vagyok egy elvakult fan, de ha ennek a leírásából kivesz valaki bármi értelmeset, az kérem, ossza meg velem.
Ó, azok a bizonyos hajtás-minták!!! Sajnos iszonyat nehéz dolgozni velük (nekem még nem jött össze), de ha jó a térlátásod, akkor tanulmányozd végig ezt az oldalt http://www.creasepattern.com/, itt kapsz hozzá egy kis segítséget...
Egyébként pl. Joseph Wu vaddisznójához is van egy részleges hajtás-minta, szóval érdemes megismerkedni a technikával...


Még 1 kérés:
Ha valaki közületek már meghajtogatta Marc Kirschenbaum duplaszárnyú repülőjét az
légyszi jelezze! Én kb. 5x próbáltam nekiesni, de kb. a 100. lépésnél mindig elakadok... :wwall:


UI: Miért nem fogadja el a fórum a HTML-es tag-eket? Azt hittem be vannak kapcsolva...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára DinkaMailer 2006.04.24. 23:55-kor.
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

DinkaMailer: Annyira időközben én is rájöttem, hogy azon vizuális káosz alapján meg lehet csinálni az EVA-t, de a mikéntje rejtve maradt előttem. Köszönöm a linket, nem kevés segítség van az oldalon.
Közben csináltam egy félig-meddig saját modellt is, de szegény némileg gy.p-s lett (Timmiiiiiiiiii!!), így a project-et egy prototípus után lezártnak tekintem :dirr:.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

JAFO írta:DinkaMailer: Annyira időközben én is rájöttem, hogy azon vizuális káosz alapján meg lehet csinálni az EVA-t, de a mikéntje rejtve maradt előttem. .......
:D Sejtettem, hogy tudod mit jelent az ábra, csak azért írtam a példát, mert nem biztos, hogy tudod: a legjobb modellek csak nagyon ritkán vannak "diagramozva", viszont hajtás-mintát gyakran találhatsz hozzájuk... Ajánlom figyelmedbe ennek az oldalnak a galéria részlegét... egészen elképesztő, különösen a jávorszarvas tetszik :shock:
Neki kéne ugranunk néhány egyszerűbbnek, hátha kialakul belőlük valami :)

Ami a saját modelleket illeti: az enyéim is katasztrófálisak :vigyor: Nemrég csináltam egy sast... A feje egész notmálisan néz ki, de a testét annyira nem tudtam kidolgozni, hogy begurultam és heccből inkább lábat csináltam neki... Szóval most úgy néz ki mint egy nagy láb sasfejjel :LOL:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Tegnap, amikor hajtogattam a darut, valahol kegyetlenül elnéztem a hajtást, és inkább az egészet újrakezdtem. ^^" Egyszerűen néha nem bírom értelmezni az ábrákat. ^^" Annyira hülyén tudják bemutatni. XP
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Jaja... Előfordlul, hogy egy abszolút egyszerű hajtást úgy elbonyolítanak a rajzon,
hogy az ember csak fogja a fejét, mikor végre rájön mit akarnak tőle... :roll:

------

Ezt pár hónapja hajtogattam, ha valakit érdekel itt a hajtogatási útmutató... (Adobe [Acrobat] Reader kell hozzá!)

Kicsit jó volna felpörgetni a topicot... Magyarország origami-barátai egyesüljetek!!!
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Sesam, ez szuper!!!
[Én is gondolkoztam már rajta, hogy elkezdek tömegesen darut "gyártani", de aztán rájöttem, hogy bár türelmem az volna hozzá, viszont a) nincs annyi időm, és b) nincs annyi helyem :)]

UI: Fel kéne kicsit turbózni ezt a topicot... Vagy ennyire nincs rá érdeklődés? :ossad:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DinkaMailer 2005.10.28. 23:24-kor.
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Én megnyitottam, többet nem tudok tenni :drop:.

Én is elkezdtem az 1000 darus témát, aztán háromnál meguntam :dirr:. Ha annyi forintom lenne, ahányan ugyanígy vannak...
Avatar
Blackheart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.10.05. 20:29

Hozzászólás Szerző: Blackheart »

Daruhajtogatás nekem nagyon megy. :vigyor: Suliban amikor unatkoztam órákon, úgy tettem mintha figyelnék (figyeltem is valamelyest), és közben hátratett kézzel, a hátam mögött darukat hajtogattam.
Kép

"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Én a buszon szoktam... Mi mást kezdhetne magával az ember, ha dugóba kerül és még nála van a szórólap, amit a kezébe nyomtak... :)
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

DinkaMailer írta:Ezt pár hónapja hajtogattam
Nagyon ügyes, nekem tetszik! :thumb: Én is gondolkozok, hogy megpróbálkozok az origamival... bár kétségeim vannak, hogy mennyire sikerülne. :? Nem tudtok ajánlani valami jó könyvet kezdőknek, amiben virágok, díszítőelemek találhatók?
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Keress rá a neten, biztos lesznek jó dolgok ^^ nem hinném, hogy ilyen közkedvelt témában ne lennének infók...
btw a téma nevében az áll: "...és minden, ami papír" - akkor a kalligráfia/hanshi is ide tartozik? Ha nem, akkor gomen ~_~
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

A kalligráfiához kell tinta is. :D
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Válasz küldése