Hogy álltok a japán nyelvvel?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Milyen szinten tudtok japánul?

Japánban élek/éltem, folyékonyan kommunikációra vagyok képes
9
5%
Még nem jártam Japánban, de tartok olyan szinten, hogy nem lenne problémám ha ott élnék
2
1%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, nyelvvizsgát letettem/készülök letenni
21
11%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, de nem célom a nyelvvizsga/csak hobbiból tanulok
11
6%
Kezdő vagyok, de szorgoskodom, hogy többet tudjak
39
20%
Szeretnék tanulni, de pénz/idő/türelem hiányban szenvedek --- könyvből tanítom magam
36
19%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
 
Szavazatok száma: 194

Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

OK, ez most lehet hogy hülye kérdés, de hogy gyakorlod, hogy ne felejtsd el? Egy ismerősöm például mindenre kiraghasztotta a szobájában a kanjiját az adott tárgynak... O_o"
A másikuk nemes egyszerűséggel japán újságot olvas (OKKKÉ, minden második kanjit nem tudnám elolvasni -_-")
Más módszer?
.:SZERINTEM:.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Amilyen gyakran csak lehet, rajzolgatni :/ nekem ez jött csak be eddig XD meg persze van olyan kanji amihez asszociálok dolgokat, vagy a kinézete alapján, vagy mert valaki egyszer mondott valamit ami ahhoz kötődött, vagy mert egy énekes/színész/stb nevében benne van és megjegyzem...
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Írom füzetbe,amikor csak van szabadidőm...meg tényleg sokat segít ha benne van egy színész nevében,van amit onnan tudok.
Hanatarou desu.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Nos, írni kell meg olvasni. Nekünk is ki volt tapétázva a fél koli kanjikkal. :)

Pl az egyetem ebből a szempontból gáz. mindent számítógéppel írok -> elfelejtettem rendesen írni...
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Hmm, ami engem illet, erősen tanulom, most decemberben szándékozom 3. szintű nyelvvizsgát tenni. De a komunikáció... nem tudom miért, lehet, hogy mert a nyelvvizsga nem kommunikáció-centrikus, de szinte semmit nem beszélünk japánórán- már úgy, hogy az élőnyelvi szituációra emlékeztetne. Mindenkivel ez a helyzet a japántanulást illetően, vagy csak én vagyok ilyen szerencsés? :( (Egyébként a tanárom kompetenciájához kétség nem férhet- ha jól tudom, a nagykövetnek szokott tolmácsolni :wink: )
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Rossi írta:szinte semmit nem beszélünk japánórán- már úgy, hogy az élőnyelvi szituációra emlékeztetne
Ez hogy lehet? :shock: Mi nagyon sokat beszélünk, a feladatokat is szóban oldjuk meg, még a házikat is felolvassuk hogy gyakoroljuk a folyékony olvasást és kiejtést. Igaz, hogy a yonkyuu és sankyuu vizsgákon nem kell 1 szót se szólni, de egy nyelvnél ugyanolyan fontosak a nyelvtani szabályok, (illetve japánnál az íráskészség) mint a kommunikáció.
sesam írta:Pl az egyetem ebből a szempontból gáz. mindent számítógéppel írok -> elfelejtettem rendesen írni...
Már én is kezdem így érezni magam (csak nem a kanjikkal). Gyakrabban írok papírra japánul, mint magyarul. :D
Ainariel-hime írta:ELVILEG most már le tudok írni 170 kanjit XD
Szerintem te decemberben mehetnél rögtön 3-as szintű vizsgára, ha ilyen jól haladsz. :) Én 50-60-at tudok eddig...
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Elvileg most tartok 125-nél...gyakorlatban meg*sóhaj*
Hanatarou desu.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Pal-chan: hát, gondolkozom rajta ^^ Mert most befejeztük a Minna no nihongo 1et, és tanár szerint még 3 hónap és a 2. is kész lesz, meg persze kanjizom is közben ^^ úgyhogy talán sikerül ^^ (de talán nem XD)
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Pal-chan írta: Ez hogy lehet? :shock: Mi nagyon sokat beszélünk, a feladatokat is szóban oldjuk meg, még a házikat is felolvassuk hogy gyakoroljuk a folyékony olvasást és kiejtést.
Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam. Ezt mi is így csináljuk, szóval felolvasás, szóbeli megoldás stb van. (Furán is nézne ki egy nyelvóra ilyenek nélkül :wink: ) azt, hogy szinte nem beszélünk semmit, úgy értettem, hogy nincs olyan feladat, hogy "próbálj meg beszél(get)ni egy bizonyos témáról, pl kérdezd meg egy bizonyos intézmény hol van és értsd is meg a választ :D ". Szerintem ez az, ami "élőnyelvi szituáció", hogy felolvassuk a mondatokat, amiket otthon házi feladatként írtunk, már nem- persze, szóban történik, de nem "kommunikáció".
Kanjiból viszont lassan már 300-nál tartok ::jsmile::
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Nos, akkor keress szerintem jobb nyelvtanfolyamot. Ha már ilyen alap dolgoknál probléma van az élőbeszéddel, nincs sok értelme folytatni. Írni olvasni tök jó. Amikor meg a japán turista küszköd az utcán, mert nem talál ezt azt, te meg félsz odamenni hozzá és megkérdezni, hogy miben segíthetsz (daijoubu, watashi wa karori daigaku no zeronensei desu. sorekara, nihongo wa OK desu).. nos, akkor kérdezd meg magad, miért is tanulsz japánul.

Kanjitanulás = felírod 200x és megmarad. Vagy felírod 20x és megmarad. Kinek mennyire megy a dolog. Nekem utóbbi. Nyelvtannal több bajom van.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

A japánoknak szerintem fogalmuk nincs a Károliról meg a nulladik évről. :)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Zelmor írta:Amikor meg a japán turista küszköd az utcán, mert nem talál ezt azt, te meg félsz odamenni hozzá és megkérdezni, hogy miben segíthetsz (daijoubu, watashi wa karori daigaku no zeronensei desu. sorekara, nihongo wa OK desu).. nos, akkor kérdezd meg magad, miért is tanulsz japánul.
....nemtom, én ezt más turistákkal sem szoktam megcsinálni. Ha segítséget kérnek, az oké, de nem megyek oda másokhoz, csak hogy a nyelvet gyakoroljam rajtuk... (Más kérdés, hogy amikor ÉN kérek útbaigazítást, valamiért mindig kifogom a nem feltűnően öltözött turistákat... o_o) Maa, whatever.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ez általában így szokott lenni, ugyanolyan törvényszerű, mint az, hogy a vajas kenyér mindig a megkent felére esik... :D
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Odanézz, ott egy gaijin! Let's speaking English!

OFF

A gépháznak: az idézőjel is megfekteti az engine-t, ez lesz belőle: html_entities_replace
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Rossi írta:azt, hogy szinte nem beszélünk semmit, úgy értettem, hogy nincs olyan feladat, hogy "próbálj meg beszél(get)ni egy bizonyos témáról, pl kérdezd meg egy bizonyos intézmény hol van és értsd is meg a választ :D
Nálunk vannak szóbeli feladatok, pl. mondd el melyik együttes/étel/bármi a kedvenced és miért + ajánld másnak is meg hasonlók. Ezek azért is jók, mert nem egy megadott sablon alapján kell megoldani őket, hanem a fantáziádra van bízva. :)
sesam írta:A japánoknak szerintem fogalmuk nincs a Károliról meg a nulladik évről. :)
Hát az tuti. :drop: Beszélgettem egy japánnal (persze angolul) a nyelvtanulásról és a vizsgáról, de amikor megemlítettem hogy yonkyuu, így nézett rám. :shock:
mufurc írta:....nemtom, én ezt más turistákkal sem szoktam megcsinálni. Ha segítséget kérnek, az oké, de nem megyek oda másokhoz, csak hogy a nyelvet gyakoroljam rajtuk...
Jaja, én se sétálnék oda nagyképűen hogy na majd én megoldom a problémát a nagy nyelvtudásommal :cool:. Mondjuk nekem a gondot inkább maga az útirány okozza általában. :wwall:
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Pal-chan írta:Hát az tuti. :drop: Beszélgettem egy japánnal (persze angolul) a nyelvtanulásról és a vizsgáról, de amikor megemlítettem hogy yonkyuu, így nézett rám. :shock:
Azt mondd neki, hogy nihongo nouryoku shiken.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Zelmor írta:Nos, akkor keress szerintem jobb nyelvtanfolyamot.
Thanks you for the advice, I'll think it over.
(Egyébként nagyon didaktikus, kiváló anyagokat használunk, és nem hiszem, hogy egy gondom lenne olyan mondatok képzésével és megértésével, amilyeneket írtál... csak hát így nehezen oldódik fel az a bizonyos "nyelvi gátlás".)
/Ha már itt tartok: a tanárom egyik ismerőse egyszer egy liftbe került egy idősebb japán hölggyel. Még eléggé kezdő volt, de az a fajta, aki 3 szóval gátlástalanul megérteti magát mindenkivel, így hát megragadta az alkalmat a beszédre, -azt akarta kérdezni, hogy "hányadik szintre megy?" (Nankai desu ka?) Ehelyett azt kérdezte, hogy "Nansai desu ka?"- vagyis hogy "hány éves?" :LOL: Enyhe ciki... a kérdezett egy kicsit kiakadt... íme, a nyelvi gátlás hiányának veszélyei :wink: /

Amúgy Pal-chan: lehet csatlakozni hozzátok (is) ? :wink:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Rossi írta: Amúgy Pal-chan: lehet csatlakozni hozzátok (is) ? :wink:
Ezt pont jókor kérdezed, mert most sajnos nekünk se lesz óránk szeptemberig. A sensei szülni fog a nyáron, a Katedra pedig még nem talált új japán tanárt a helyébe, ezért a hosszas kihagyás. :( Mondjuk mi csak október óta tanulunk, nem tudom te milyen szinten állsz :?:
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Tavaly márciusban kezdtem... és már elég sok dolgot megtanultunk (egyébként csak ketten vagyunk e bizonyos csoportban, szóval nem nyelviskola, hanem magántanulok... és a másik tanulótársam -úgy érzem- vissza-visszafog néha [ő inkább megfelelni akarásból, mint nyelv-és kultúraszereteből tanul, mivelhogy japán cégnél dolgozik]).
Nehéz dolog jó japántanfolyamot találni... [már csak ezért is fogadnám meg nehezen Zelmor tanácsát- ne adj' Isten, otthagyom a tanáromat, aztán kifogok egy 20 emberes nyelvtanfolyamot, ahol nem 1, hanem 10 tanuló lassítja a megfelelő haladást, és ahol Yamaji sensei eszméletlenül rossz tankönyvét használják... és akkor pocsékabb helyzetben vagyok, mint ahonnan indultam] de, mint már említettem, az én japántanulmányaim megfelelőek, csak a beszélgetést kellene többet gyakorolni. Arra viszont nagy igényem lenne.

(Már csak az érdekelne, hogy hány órátok szokott lenni egy héten :?: )
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Rossi írta:ne adj' Isten, otthagyom a tanáromat, aztán kifogok egy 20 emberes nyelvtanfolyamot, ahol nem 1, hanem 10 tanuló lassítja a megfelelő haladást
Nekem is ugyanez a problémám a csoportommal, pedig mi csak 7-en vagyunk. És sajnos van egy olyan érzésem, hogy szeptemberre már ennyien se leszünk, viszont ha 5 alá csökken a létszám, akkor bomlik a csoport. :?
Rossi írta:Már csak az érdekelne, hogy hány órátok szokott lenni egy héten :?:
Heti másfél óra, pénteken.
Kép
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Sziasztok.
Olyan oldalt tudtok ajánlani ahonnan az alapokat megtanulhatnám a japán nyelvtanról?
Személyes névmások, alap igék, azok ragozása, stb... már régóta keresek ilyen oldalt de nem ngaoyn találtam. Szavakat tudok, de nem elég egymásután pakolni őket gondolom. ::japtoun::
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Magyarul nem tudom, de angolul én innen tanulgattam, sztem jó, csak sok minden van egy leckében ^^ http://nihongoresources.com
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Chidori írta: Olyan oldalt tudtok ajánlani ahonnan az alapokat megtanulhatnám a japán nyelvtanról?
Lehet, hogy láttad már, de itt az oldalon is van néhány japán nyelvlecke.
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Rossi írta:Lehet, hogy láttad már, de itt az oldalon is van néhány japán nyelvlecke.
Én megtaláltam már őket és lelkesen neki is láttam a nyelvtanulásnak :wink:
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

Van egy érdekes gondom O_o
Decemberben elvileg megyek yonkyuura, és már nagyjából tudok is hozzá 150 kanjit, de azért még gyakorolgatom folyamatosan ^^ A nyelvtannal sincs semmi gondom, sőt az élőbeszéd is megy (bár az nem kell yonkyuura). A problémám a következő: a kanjikat nagyon hamar megtanulom szerencsére, leírom háromszor-négyszer és utána úgy tudom, hogyha meglátom leírva, akár összetételben is, azonnal tudom, hogy mi az. Nekem inkább a hiraganával és a katakanával van gondom ( :lol: ), tehát ha kanjik nélküli, csak hiragana-szöveget látok, kell pár másodperc, mire kibogarászok egy szót, magyarán eléggé lassan haladok úgy a kiolvasásával. Gyakoroltam pedig eleget őket, de a gondom az, hogy magát a kiolvasást nem tudom sehol se gyakorolni...Szóval nincs valami olyan oldal, ahol ezt gyakorolhatnám? Valami olyan egyszerűre gondolnék, ahol van szöveg csak hiraganákból (esetleg katakanákból), alatta meg a romajis átirata ^^ Mert ez azért mégis izé, hogy a kanjik tök jól mennek, és a könnyebb hiragana meg nem :lol: Mármint megy, csak lassan ^^ És szeretném valahogy olyan szintre felgyorsítani, mint az a kanjival megy ^^

Hű ezt most de értelmesen leírtam...^^ Amúgy ez nagyon furcsa probléma? O_o :lol:
KépKép
Válasz küldése