Hogy álltok a japán nyelvvel?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Milyen szinten tudtok japánul?

Japánban élek/éltem, folyékonyan kommunikációra vagyok képes
9
5%
Még nem jártam Japánban, de tartok olyan szinten, hogy nem lenne problémám ha ott élnék
2
1%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, nyelvvizsgát letettem/készülök letenni
21
11%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, de nem célom a nyelvvizsga/csak hobbiból tanulok
11
6%
Kezdő vagyok, de szorgoskodom, hogy többet tudjak
39
20%
Szeretnék tanulni, de pénz/idő/türelem hiányban szenvedek --- könyvből tanítom magam
36
19%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
 
Szavazatok száma: 194

Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Andro írta:Hát én is csak egy hete tanulom. A beszéddel nincs is nagyobb gondom, de azokat az átkozott hiraganákat keverem néha. Viszont olvasni jobban tudom őket mint leírni, ami poén. Ezt már a tanáraim is megjegyzték. :lol:
Ez a kanjiknál még inkább így lesz (sőt, japánok ugyanígy vannak a kanjikkal).
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Köszi a bíztatást desu! Bár közben már azért gyakoroltam, de még rámfér a tanulás egy kicsit. :)
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Andro írta:Köszi a bíztatást desu! Bár közben már azért gyakoroltam, de még rámfér a tanulás egy kicsit. :)
Hamár kint vagy, használd ki a lehetőséget, és mindent olvass el, amit csak tudsz.
Főleg hiraganát, katakanát nagyon jól lehet így gyakorolni. Mész az utcán, és olvasol (és nem csak a japán fiúkat bámulod :roll: ).

szerk.: egy-két dolgot úgyis meg kell tanulnod, hogy pl. cukor helyett ne sót vegyél vagy fordítva.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Köszi a tanácsot. Általában, ha nem katakanával van valami írva már el tudom olvasni. Katakanákat még nem vettük. Na meg a kanjikat sem. Meg még egy rakás hiraganát sem. A duplázást (kaa, saa, stb.) most tanuljuk. Elég bonyolult, de hát én akartam ezt. Amúgy nem rossz, és már elég sok szót megértek. Persze leginkább beszédben. Végülis most a három hónap alatt leginkább a szókincsgyarapításra törekszünk. Ja és ma tanultuk az órát, meg hogy hogy kell mondani hogy pl. egy bolt mettől meddig tart nyitva. Az óra elég kacifántos, de annyira végülis nem gáz, mint ahogy pár ember itt beharangozta a szálláson. Na megyek vissza tanulni, csak minden nap beugrom egy picit kaja után felfrissülésképpen.

Mégegyszer 3x postolsz, annak következményei lesznek, főleg, hogy tudod törölni a saját postjaidat, ameddig nem ír senki utánad.
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Nna. 3kyuu abszolválva, ráadásul nem is átcsusszanással, hanem egész pofás kis pontszámmal, főleg ahhoz képest, hogy mellette még mennyi minden elfoglaltságom van. :-P
Sz'al legközelebb irány a "felsőfok", utána meg irány Japán! :cool: :dirr:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Először is gratulálok :cool:, másodszor pedig imho mostmár tényleg illene alakítanotok egy magyar fansubbercsapatot, USTEAM fórumon is van minimum 5 3kyuu-s és 3 2kyuu-s emberke, szerintem érdemes lenne "egyesíteni erőiteket" a nemes cél érdekében. :dirr: Nah, de komolyan. Van elég sorozat, amit nem fordít senki, majd adok ötleteket, ha kell. :rozsaszintancoloelefant:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Rage írta:Először is gratulálok :cool:, másodszor pedig imho mostmár tényleg illene alakítanotok egy magyar fansubbercsapatot, USTEAM fórumon is van minimum 5 3kyuu-s és 3 2kyuu-s emberke, szerintem érdemes lenne "egyesíteni erőiteket" a nemes cél érdekében. :dirr: Nah, de komolyan. Van elég sorozat, amit nem fordít senki, majd adok ötleteket, ha kell. :rozsaszintancoloelefant:
3kyuu még kevés ehhez sajnos.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Rossi: OMEDETOU!!! Én is átmentem, szintén egész jó pontszámmal! MIT (KIT?:cool: )ÁLDOZZUNK?! =DDD

Tényleg kevés a 3kyuu egy fansubhoz XD Általában ha nézek vmit, a 40-50%át értem meg... az meg édeskevés XD
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Miharu-chan írta:Rossi: OMEDETOU!!! Én is átmentem, szintén egész jó pontszámmal! MIT (KIT?:cool: )ÁLDOZZUNK?! =DDD


YAAAAY! :D Én is gratulálok Neked, :thumb: majd jövő szombaton Szentendrén a j-partyn keresünk valamit (valakit :dirr:) amit áldozhatunk (már ha eltalálok a helyszínre ^^""")

Rage: köszi :D , a fansubbolás-ötletben tényleg van valami, csak hát igaz az, hogy
kevés a 3kyuu egy fansubhoz XD Általában ha nézek vmit, a 40-50%át értem meg... az meg édeskevés XD
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Rossi: Gratulálok! Nekünk április végén lesz vizsga és hát igen, a 3kyuu-t kéne abszolválni. Most kezd érdekes lenni a dolog, mert most tanuljuk ezeket az ikimasu - itte dolgokat, meg ezek tagadását. Hát nem könnyű dolog, főleg hogy tudni kell melyik igét melyik csoportba kell sorolni aztán ugye ott vannak a speciális esetek is.
Jövő héten meg speech contest lesz, amikor japánul kell magunkról beszélni. Hát majd igyekszem.
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Andro írta:Hát nem könnyű dolog, főleg hogy tudni kell melyik igét melyik csoportba kell sorolni aztán ugye ott vannak a speciális esetek is.
Csak az elején tűnik úgy. Simán bele fogsz jönni, főleg a kivételek nem fognak gondot okozni.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

^*egyetért* szerintem pl franciául sokkal nehezebb tanulni mint japánul :dirr: Itt csak 2 kivétel van, és a nyelvtan is nagyon rendszerezett, csak be kell tanulni meg gyakorolni ^^ Ganbatte!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Ja, az igék messze nem olyan bonyolúltak mint amilyennek elsúrre tűnik az egész mizéria, sőt, még a szótári múlt idők is meglepően hamar rögzülnek, pedig azt hittem ezzel szívni fogok (itt mondjuk az anime nézés baromi sokat tud segíteni). Ami már trükkösebb, azok a partikulák, amik rendesen átfedik egymást....bár most úgy érzem végre ráéreztem a ga vs wa kérdéskörre.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Köszi a lelkesítést! Már én is kezdek belejönni, főleg hogy vagy két órán át ezeket gyakoroltuk. Fura, de amúgy a nyelvtan nem okoz gondot, meg a beszéd sem. Most már csak a kanjikat kéne begyakorolni. El sem hiszem hogy már 130-at vettünk.
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Csütörtökön emelt szintű japán! ::are::
Én most perpill 3 kyuu szint környékén vagyok, néha alacsonyabban, néha magasabban. :D
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Pata, Pataaaaaa...szurkolunk :banan: (Gubanc is szurkol nagyon ::japsmil:: )
En momentan 4kyuu kornyeken jarok, de szorgalmasan es megallithatatlanul torok elorefele :dirr:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Pata írta:Csütörtökön emelt szintű japán! ::are::
Hajrá, szerintem menni fog. :cool:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Pata írta:Csütörtökön emelt szintű japán! ::are::
Ganbatteee!!!! Hajrá Pata!! Menni fog! :D *drukkol* ^^
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Na kész :D
A nyelvtan és partikulák nehezek voltak nagyon, de a többi nem volt annyira durva. A magnóhallgatás habostorta volt. =)
Köszi szépen a drukkolásokat!! :D
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Az utolsó előtti választ jelöltem be, de nem állítom, hogy nem akarok japánul tanulni.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én most jelöltem be az előbb a választ, de tul fáradt vok ahhoz h emlékezzek. annyit tudok csak mondani, h tok pár szót japánul animékböl, és tkre élvezem. vagány lenne tudni japánul csak nem nagyon van itt nálunk lehetőség rá. főleg a sok betű... én nem tom h lehet azokat megtanulni.. minden esetre szivesen megtanulnék japánul :) láttam h az oldalon vannak japán nyelvleckék :) lehet megprobálkozok azzal :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Üdv, azt szeretném megkérdezni hogy hogy van japánul az hogy: hugi, hugica, stb. :)

Előre is köszönöm.
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Imouto
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Szeretem a japán nyelvet. Ahogy beszélnek az olyan érdekes és dallamos. Zene füleimnek... :sing: Néhány szót és kifejezést is tudok, amit animékből loptam el. Tanulni jó lenne, bár írni így sem tudnék...
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
ramiii
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.07.20. 13:41

Hozzászólás Szerző: ramiii »

én is tudok egy pár kifejezést meg alapszavakat, amiket zenékből meg animékbőll szereztem. de idén elkezdem komolyan tolni a nyelvet. és tényleg nehéz az írás meg az olvasás, de egy hónap japánban és az egyetem biztosan segíteni fog.
azt mondják, hogy egy átlag ember 10 év alatt tanul meg folyamatosan írni olvasni - aki nem japánban él...
elég durva
de én is imádom ::vic::
lolita-chan is born to be free
Kép
Válasz küldése