Hogy álltok a japán nyelvvel?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Milyen szinten tudtok japánul?

Japánban élek/éltem, folyékonyan kommunikációra vagyok képes
9
5%
Még nem jártam Japánban, de tartok olyan szinten, hogy nem lenne problémám ha ott élnék
2
1%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, nyelvvizsgát letettem/készülök letenni
21
11%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, de nem célom a nyelvvizsga/csak hobbiból tanulok
11
6%
Kezdő vagyok, de szorgoskodom, hogy többet tudjak
39
20%
Szeretnék tanulni, de pénz/idő/türelem hiányban szenvedek --- könyvből tanítom magam
36
19%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
 
Szavazatok száma: 194

Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Anno én is így kezdtem, bár a Károlin, de a koncepció hasonló volt. Lehet azért bírni, csak MINDEN NAP foglalkozni kell vele. Mondjuk az év végére az osztálylétszám a felére redukálódott :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Valószínűleg itt is ez lesz. Sokan rájönnek, hogy ez túl erős, nem is érdekli őket annyira, stb. Mondjuk az sem titok, hogy eddig kétszer már le kellett adnom a kurzust (ami elég vicces, tekintve hogy 3. éves japánosként a kezdő japán kurzusra kell járnom) de beütött, amit mondtam. Vagyis mindkét szemeszterben közbejött valami, ami miatt némileg lemaradtam, és amit azután képtelenség lett volna pótolni a tempó miatt. Habár átbukdácsolhattam volna a vizsgákon, komolyabban szeretném csinálni mintsem 2-esekkel átvészelni az egyetemi éveket. A dolog előnye, hogy 3. alkalommal hallom újra a nyelvtani szabályokat, és mindenféle nagyképűség nélkül mondhatom hogy az első két hónapot akár taníthatnám is (ahogy egyébként it nagyon sokan).
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Hát nem tudom... szerintem nem rossz ötlet ez az otthon előretanulunk dolog... Egyrészt a Genki szerintem egyáltalán nem nehéz, simán megoldható, hogy elolvassátok előre a fejezetet, megtanuljátok a szavakat, átnézzétek (vagyis megértsétek) a nyelvtant. Ez tapasztalat. Mikor a japán tanszéken kitalálták, hogy a minorosoknak is ugyanúgy kellene haladniuk mint a majorosoknak, nekünk is feladták otthoni tanulásra azt a 4-5 leckét amivel le voltunk maradva, és egy olyan óránk volt, amin átfutottunk a dolgokon, és feltehettük a kérdéseinket. És igenis kérdezzétek meg órán, ha van olyan dolog ami nem teljesen világos, egyik tanár(nő) sem fogja leharapni a fejeteket. Nyilván azért lett kitalálva ez a rendszer, mert előző években (pl nálunk XD) nagyon sok idő azzal ment el, hogy tanárnő próbálta magyarázni a nyelvtant, mi pedig meglehetősen sok értetlenkedés mellett próbáltuk megfejteni, hogy mégis mit akart mondani. Ti legalább előre fogjátok tudni a dolgokat és lesz idő arra, hogy gyakorlás során még inkább megértsétek és elsajátítsátok az egyes nyelvtani részeket.
Ha meg befejezitek az első évet (és a Genkit) akkor meg úgysem lesz többé ilyen probléma, mert utána már nem lesz normális könyvetek, ahol bármi is értelmesen le lenne írva :D Csak olvasás, hallgatás meg roleplay lesz, előbbire nyilván készültök, ha nem akartok égni órán, utóbbi kettőre meg nem szabad készülni, mert ott pont az lesz a lényeg hogy elsőre mit értesz meg :)

Amúgy egy kis adat: 1. évben 71en vettük fel a nyelvképzés 1-et, most (harmadik év elején) 27-en vagyunk :) Tizenhét (vagyis ennyinek rémlik XD) minorosból pedig hatan maradtunk.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Luluko írta:[...]
Szaktársak lennénk?:) Én is 3 éve kezdtem, mint említettem. Mármint 3. éves vagyok. (Vagy már megbeszéltük, hogy szaktársak vagyunk, csak én felejtettem el? :roll:

Mindent összevetve én továbbra is azt mondom, hogy mint oktatási módszer a "tanulj otthon, majd gyakorlunk órán" egy idegen nyelv esetében nem szerencsés. A BTK-n alapvetően a legtöbb előadás vagy gyakorlat nem más, mint könyvek kivonatolt felolvasása vagy előadása. Ha valaki nem érti, hogy Kojiki i.u. 712, Nihonsoki i.u 720 azon nem tudsz segíteni, ellenben a nyelvgyakorlaton elhangozhatnak releváns kérdések és a kurzus megfelelő magyarázat, példák vagy gyakorlás nélkül nem lehet teljes. Illetve ha ez nem lenne elég érv, mint említettem, tapasztalatból tudom, hisz láttam két évfolyamot, hogy a megfelelő magyarázat a még olyan egyszerű nyelvtani formulák esetén, mint a の vagy a は partikula is szükségeltetik egyeseknél. Ha az eddigi szemeszterekben nagyszámú volt a lemorzsolódás úgy az ideiben még nagyobb érték várható.

Természetesen nem arról beszélek, hogy az otthon tanulás rossz. Nagyon is dicséretes, sőt követendő példa. Valami hasonlót próbálok most én is... South Park után :roll:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En nagyon szeretek az ELTEn tanulni, sztem tok fair h mar EGY eve tanulunk japanul, es maris omfg szovegeket kell forditani, es nem ertem miert nem tudom h nez ki japanul a parlament, pedig a csapbol is ez folyik :roll:
Es ertelemszeruen le akarnak morzsolni, nem tudnak mit csinalni ennyi emberrel...se hely, se infrastruktura, se semmi....
Nana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.11.16. 10:09

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Nana »

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Évek óta foglalkoztat a japán tanulás, de még nem kezdtem el vele komolyabban foglalkozni. Idén elhatároztam, hogy na majd MOST belevágok. ::jeye::

Találtam pár sulit. Akinek volt már ezekkel tapasztalata, leírná nekem a véleményét?
Japán alapítvány (Bár itt csak szeptembertől indulnak a képzések)
Selyemút Nyelviskola
Keleti Nyelvek Iskolája

Esetleg tudtok ajánlani egy jó magántanárt?
(Budapesten, és lehetőleg nem a 4500 HUF/ óra kategóriából)


Köszi előre is az infot!
::jnotes::
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ha komolyan érdekel a nyelv, de nincs sok pénzed, akkor javaslom, hogy keress egy japán szakos egyetemistát, aki elvállal. Az alapokat (3kyuu szintig) simán el tudja magyarázni, heti 2-3 óra elég, a többi pedig úgyis rajtad múlik, szal hogy mennyi időt teszel bele pl. a kanjitanulásba, gyakorlásba, stb. Javaslom menj be az ELTE vagy Károli japán tanszékére, és kérdezd meg ott a tanárokat/arra járó arcokat, hogy volna-e valaki, aki bevállalna, szívesen segítenek.

Van még egy nyelviskola Momiji néven, az én egykori mesterem nyelviskolája, és bár eléggé drága, nagyon profi (honlapja itt). Emellett a Károli Egyetem minden év szeptemberében indít 0. évfolyamos japán kurzust (heti 15 óra intenzív japán), csak sajna nem tudom, mennyi lesz az aktuális féléves tandij, de ha jól saccolom, olyan 125000/félév. Mindenesetre elég jó ez is, második félév végére ha rendesen tanulsz, a 3kyuut simán le tudod tenni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Nana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.11.16. 10:09

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Nana »

Köszi az infokat! Utánanézek ::jsmile::
vargalipton
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005.12.25. 10:15

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: vargalipton »

Sziasztok!

Japán nyelv tanítást vállalok, Pesten és Gödöllőn megbeszélés alapján akár házhoz is megyek. De működőképes a skype-on való tanítás is. Akit így tanítok kevesebb, mint 1 év alatt sikeresen letette az alapfokú nyelvvizsgát, és Japánban is elboldogult míg ott volt. Most gyúrunk vele a középfokúra :)
N5-től N2-ig vállalok tanítást, korrepetálást, nyelvvizsga felkészítést. Sok könyvem van, amiből eredményesen lehet tanulni, könnyített olvasmányok, nyelvkönyvek stb.
Ha érdekel, írj bátrán: vargalipton@gmail.com
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Jááááj, könnyített olvasmány nekem is kellene! Ezek japán kiadásúak, vagy angolok? Most épp kinn vagyok, és szeretnék soksok könyvet összeszedni egyrészt tanulás céljából (Lomb Kató módjára :D ) másrészt szórakozásból is (sok könyv ugyebár nem jut el Magyarországra). De általában tök tanácstalan vagyok a könyvesboltokban. ::jcrazy:: Eddig vettem pár mangát, light novelt, meg pár érdekesnek vagy megfelelőnek tűnő regényt, bár az utóbbiakat ismerem a legkevésbé. XD
Ezen kívül olyanjaim vannak például, hogy: 日本古典読本 (durvulunk, nagyon durvulunk. XD Vagy inkább: nagyon optimisták vagyunk! XD), 問題な日本語、 meg 日本語練習帳.

Ha vagy olyan aranyos, pár ilyen irányú tippet, vagy címet tudsz nekem írni? Esetleg privát üzenetben.
Előre is köszi!
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ha tudtam volna, hogy 10 perc alatt le lehet rendezni ezt a dolgot, akkor nem vesződöm annyit a magolással! :LOL:
Tanuljuk meg a jouyou kanjikat 10 perc alatt
Egyes kommenteken meg behaltam! XD
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Próbálkozom... Szóval, japán lektorra/fordítóra lenne szükségünk az animés oldalunkon, mivel a jelenlegi egyéb elfoglaltságai miatt cserben készül hagyni minket pont egy projekt elején... Ha van valaki, aki ért annyira japánul és kedve is van hobbi szinten ilyesmivel foglalkozni, most és/vagy a jövőben, vagy akár csak egy projekt erejéig is, az légyszi-légyszi írjon nekem az aqualuna@animeweb.hu mailcímre.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Asahi Shimbun általános iskolásoknak: http://www.asagaku.com/shogakusei.html
Avatar
Bogi27
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.19. 21:04
Nem:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Bogi27 »

Hát én már tudok pár szóót az animékből. Szerintem, ha sok feliratos animét nézünk és odafigyelünk a Japán hangara is a feliraton kívűl, akk elég jól megtanulhatunk Japánul, legalábbis annyira, hogy el tudj menni Japánba. Persze én majd el szeretnék menni kb. egy évre nyelvtanulás céljábol, de ha majd lessz sok pénzem. :wink:
Remélem már nem kell sok évet várnom rá. ::hehe::
Kép
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Bogi27 írta:Szerintem, ha sok feliratos animét nézünk és odafigyelünk a Japán hangara is a feliraton kívűl, akk elég jól megtanulhatunk Japánul, legalábbis annyira, hogy el tudj menni Japánba.
Nem hinném. Sőt, biztos vagyok benne. A nyelvtanulást nem lehet megúszni.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Hát nekem rohadtul nem "ragad meg" - szerintem kevesebbet tudok most, mint néhány éve.
Jó, nem is nézek túl sok animét. de akkor is.
Avatar
Bogi27
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.19. 21:04
Nem:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Bogi27 »

Sajnállak titeket. :hammer: (Bocsi)
De én egy anime részből pontosan:77 szót illetve összettt szót( egy két mondatot) jegyeztem fel és tanultam meg de ebböl legalább több a felét leírás nélkül tanultam meg. :lol:
Figyeljetek jobban, vagy ez lehet, hogy nem mindenkinek megy. Bár az igaz, hogy már nagyonsokszor látta azt az animét aminek az egyik részéböl feljegyeztem ezeket a szavakat.
Na csak ennyit nem kell ehez drága nyelvóóra vagy egyéb ilyesmi. :D
Igyekezzetek és tanuljatok meg japánul. :wink:
Kép
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez szép teljesítmény, de komolyan azt gondolod, hogy 77 szóval már el lehet boldogulni Japánban a mindennapi életben? Főleg, hogy ha csak hallás alapján tanulsz és csak animékből, akkor egyrészt az írásjeleket még nem fogod tudni, amik legalább annyira kellenek, másrészt meg az animékben használt szavak/nyelvezet a legtöbb esetben nem vág egybe a japánok által használt mindennapi stílussal. Úgyhogy szerintem a legjobb esetben is érnének meglepetések. Segíthet az anime, de kétlem, hogy a nyelvórát, vagy komoly nyelvtanulást helyettesíteni tudná.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Bogi27 írta:Sajnállak titeket. :hammer: (Bocsi)
::are:: No, álljon már meg a menet!
Egyrészt miből gondolod, hogy a hallás után feljegyzett szavak helyesek? Vagy hogy egyáltalán milyen igeidőben, vagy udvariassági szinten vannak?
Másrészt sanszos, hogy az animéből való tanulás maximum arra elég, hogy egy teljesen bunkó képet alakíts ki magadról. Mert ahogy fentebb írta Titkos: a hétköznapi életben nem úgy beszélnek, mint az animékben, maximum a puszipajtások. De ha egy vadidegen külföldi dobálózna ilyen mondatokkal, akkor... :knife:
Harmadrészt szavakból még nem lesznek értelmes kerek (vagy japánosan kerektelen) mondatok.
Negyedrészt meg: ha odakinn valaki nem tud olvasni, akkor sok szempontból megszívhatja...

Persze, valamilyen szinten az anime/dorama/egyéb nézés is segít a tanulásban, de sajna nem váltja ki a nyelvtan rendes megtanulását, a kandzsik magolását, vagy a szótanulást. (Mert vannak olyan szavak, amik amúgy fontosak, de mondjuk 50 animéből egyben, ha elhangzanak.)

ちょっと、失礼しちゃうよ!
Avatar
Bogi27
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.19. 21:04
Nem:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Bogi27 »

Titkos írta:Ez szép teljesítmény, de komolyan azt gondolod, hogy 77 szóval már el lehet boldogulni Japánban a mindennapi életben? Főleg, hogy ha csak hallás alapján tanulsz és csak animékből, akkor egyrészt az írásjeleket még nem fogod tudni, amik legalább annyira kellenek, másrészt meg az animékben használt szavak/nyelvezet a legtöbb esetben nem vág egybe a japánok által használt mindennapi stílussal. Úgyhogy szerintem a legjobb esetben is érnének meglepetések. Segíthet az anime, de kétlem, hogy a nyelvórát, vagy komoly nyelvtanulást helyettesíteni tudná.
Kedves Titkos én nem azt mondtam, hogy 77 szóval lehet boldogulni Japánban, csupán azt, hogy egy részben ennyit jegyeztem fel de ha kiszámolod mennyi 77 * 25 akkor hamar rájössz, hogy az 1925 szó. :lol:
És ez csak egy anime. :D
Kép
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem hinném, hogy minden anime minden epizódjával tanulsz 77 szót. A legjobb esetben is exponenciálisan csökken ez az érték.
Avatar
Bogi27
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.19. 21:04
Nem:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Bogi27 »

[/quote]
::are:: No, álljon már meg a menet!
Egyrészt miből gondolod, hogy a hallás után feljegyzett szavak helyesek? Vagy hogy egyáltalán milyen igeidőben, vagy udvariassági szinten vannak?
Másrészt sanszos, hogy az animéből való tanulás maximum arra elég, hogy egy teljesen bunkó képet alakíts ki magadról. Mert ahogy fentebb írta Titkos: a hétköznapi életben nem úgy beszélnek, mint az animékben, maximum a puszipajtások. De ha egy vadidegen külföldi dobálózna ilyen mondatokkal, akkor... :knife:
Harmadrészt szavakból még nem lesznek értelmes kerek (vagy japánosan kerektelen) mondatok.
Negyedrészt meg: ha odakinn valaki nem tud olvasni, akkor sok szempontból megszívhatja...

Persze, valamilyen szinten az anime/dorama/egyéb nézés is segít a tanulásban, de sajna nem váltja ki a nyelvtan rendes megtanulását, a kandzsik magolását, vagy a szótanulást. (Mert vannak olyan szavak, amik amúgy fontosak, de mondjuk 50 animéből egyben, ha elhangzanak.)

ちょっと、失礼しちゃうよ![/quote]

A hallás útján feljegyzett szavaim valószínűleg helyesek mert többször is meghallgattam azt, amit feljegyzek és mert jó a fülem. ::hehe::
Először is az olyan szavakat amikben nem lehet tudni az igeidőt vagy egyátalán van benne olyat nem jegyeztem fel.
Meg azért hülye nem vagyok, hogy olyanokat jegyezzek fel amik ilyen...szavak és ügyelek, hogy milyen animéből írom ki a szavakat, mert mondjuk, ha a Lovely Complex-ből írnék ki szavakat nem biztos, hogy az jó lenne.(Nem azért írtam mert nem szeretem ezt az animét, vagy ilyesmi csak azért, mert ebben sok "csúnyább" szó van".
Nos én sosem mondtam, hogy egyszerű szavakból kerek mondat lesz, de ha olyan szt jegyeztél fel ami mondjuk egy rövidebb mondat része, akkor tudod, hogy hogyan kell azt a szavat egy mondathoz kapcsolnod(csak egyhez mert azt a mondatot nézted).Meg én sosem mondtam, hogy tök jól fog menni a Japán, hanem, hogy egy szinten megtanulsz és így ki tudsz menni Japánba ahol rendesen is megtanulhatsz Japánul.(Mellesleg megjegyzem hogy a Japán tanárhoz járók sem fogják tökéletesen elsajátítani a Japán nyelvet)
Ha már az írásnál tartunk azért érdemes elöször angolul megtanulni, mert azt nagyon sok Japán ismeri(mert világnyelv)
meg olyan sok japán betű van, hogy még a legtöbb Japán sem ismer minden betűt csak a műveltebbek. :lol:
Nos ennyit akartam mondani mellesleg szerintem az animék sokat segítettek nekem a Japán nyelvtanulás céljából pedig még csak most kezdem olyat csinálni, hogy odafigyelek a Japán szövegre is és nem csak a feliratra. Lehet, hogy ez nem mindenkinek sikerül, mellesleg azt tartja a mondás ha valamit nagyon akarsz elöbb utóbb eléred.
Aszt hiszem, akinek van valami célja és csillogó szemmel küzd érte bizony bámulatos dolgok történnek. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bogi27 2013.01.28. 21:51-kor.
Kép
Kép
Avatar
Bogi27
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.19. 21:04
Nem:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Bogi27 »

Bocsi rosszul tettem be az idézetet.
Sorry... ::jtears::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bogi27 2013.01.28. 21:52-kor.
Kép
Kép
Avatar
Bogi27
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.19. 21:04
Nem:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Bogi27 »

A mordályos nyul írta:Nem hinném, hogy minden anime minden epizódjával tanulsz 77 szót. A legjobb esetben is exponenciálisan csökken ez az érték.
Akkor bebizonyítom neked, hogy a következő részből is legalább ugyanennyi szót kigyűjtök. Ha vért izzadok is meglessz az a 77 szó, hogy a szemedbe mondhassam, hogy nem lehetetlen. :lol: :wink: :evil: :D
Kép
Kép
Avatar
Bogi27
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.19. 21:04
Nem:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Bogi27 »

Bogi27 írta:
A mordályos nyul írta:Nem hinném, hogy minden anime minden epizódjával tanulsz 77 szót. A legjobb esetben is exponenciálisan csökken ez az érték.
Akkor bebizonyítom neked, hogy a következő részből is legalább ugyanennyi szót kigyűjtök. Ha vért izzadok is meglessz az a 77 szó, hogy a szemedbe mondhassam, hogy nem lehetetlen. :lol: :wink: :evil: :D
Hisz a mottóm, hogy semmi sem lehetetlen, ha hiszel benne. :wink:
Kép
Kép
Válasz küldése