Élet Japánban, de milyen áron?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

hehe

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Yuki írta:
Narumi írta:Azért a görögdinnye ár odavág rendesen... De mitől ilyen mocsok drága? :?
Mert víz van benne és finom ^^
Gondolom ennyi az ok.


hmmm...sztem az az oka a dinnye drágaságának japánban,hogy nincsenek benne processzorok meg akumulátorok,vezetékek és nem lehet rákötni egy hálózatra seXD
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Japánban minden gyümölcs drága.
A belföldi termesztésű (amiből asszem igen kevés van) azért drága, mert japánok termelik. Drága a termelés, mert magasabb az általános árszínvonal, és a termelőnek is meg kell élnie valamiből, ill. kevés a föld, így annak magas az ára (a föld meg kell a termesztéshez).
Az import azért drága, mert import.

szerk.: ja, és a magas minőség az alap (és az is pénzbe kerül).
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ezt én is tapasztaltam, mikor gyümölcsöt vettem. De ami igazán drága az a hús. Viszont olyan szép, amilyet legfeljebb a reklámokban meg a mesékben látsz.
Kép
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Andro írta:Ezt én is tapasztaltam, mikor gyümölcsöt vettem. De ami igazán drága az a hús. Viszont olyan szép, amilyet legfeljebb a reklámokban meg a mesékben látsz.
ajánlom ha eddig még nem tetted, hogy látogass meg egy department store food-floor-ját. ott láthatsz félkész-kész kaják garmadáját, olyan tálalással, hogy már most csorog a nyálam :)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

gabranek írta:ajánlom ha eddig még nem tetted, hogy látogass meg egy department store food-floor-ját. ott láthatsz félkész-kész kaják garmadáját, olyan tálalással, hogy már most csorog a nyálam :)
Készkaján élek, tehát tudom hogy néznek ki. De azért köszi. És tényleg olyan finomak,mint ahogy kinéznek. :)
Kép
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Andro írta:Ezt én is tapasztaltam, mikor gyümölcsöt vettem. De ami igazán drága az a hús. Viszont olyan szép, amilyet legfeljebb a reklámokban meg a mesékben látsz.
Egyél csirkét. Csirkemell olyan 40-80 jen/100 g.

Vagy keresd a külföldi húsokat: ausztrál, amerikai, ha szerencsés vagy, találsz magyar disznóhúst is :)

De mindenféleképpen: nézz oda zárás előtt fél-negyed órával.

Akkor a legtöbb maradék hús félárú.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Hmm. Nem egyszer olvastam már blogban, h felfordult az ember gyomra az ottani kaján, aztán marad a zöldséges pékáru...ebből a szempontból, tényleg jó, h nem vagyunk egyformák. :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én szeretem a japán kaját. Semmi bajom vele, nagyon finom.
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hát igen, nem vagyunk egyformák... :D
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Rorimack írta:
Andro írta:Ezt én is tapasztaltam, mikor gyümölcsöt vettem. De ami igazán drága az a hús. Viszont olyan szép, amilyet legfeljebb a reklámokban meg a mesékben látsz.
Egyél csirkét. Csirkemell olyan 40-80 jen/100 g.
Jaja, tanusítom, leggyakrabban azt vettem kint. Nem is sokkal drágább, mint itthon.
No persze hozzá kell venni, hogy rajtahagynak valamennyi hájt (vagy mit) is, de nem vészes.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nincs nagyon időm főzni, a készkaját meg csak mikróba kell tenni és az is van olyan jó,mint amit én készítenék. Főleg hogy a főzési tudományom kimerül a teánál meg az instant levesnél. :lol:
Kép
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Ilyenkor a bentók és a szusik is le szoktak menni félárra ;).

(Egyébként pedig érdemes gyakorolni, mert előbb-utóbb úgyis kell csinálnod egy paprikáscsirkét vagy pörköltet ;))
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Rorimack írta:Ilyenkor a bentók és a szusik is le szoktak menni félárra ;).
Én zöldséget, gyümölcsöt is láttam már leértékelve, de azoknál nagyon figyelni kell, és lehetőleg azonnal meg kell enni hazavitel után, mert másnapra megromolhat.
Én pl. eperrel játszottam el párszor. Egyszer megettem még aznap este, tök jó volt, máskor meg vártam vele egy napot és már penészes lett.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hát én már gondoltam rá, hogy kéne anyumtól kérni valami jó kis receptet. Márcsak a hazai ízek miatt is. De majd akkor ha időm is lesz főzni, vagy legalábbis elég pénzem,hogy ha odaégettem még párszor megcsinálhassam a kaját.
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Rorimack írta:Vagy keresd a külföldi húsokat: ausztrál, amerikai, ha szerencsés vagy, találsz magyar disznóhúst is :)
A magyar disznót buktátok, japán nem rég bojkottálta... :shock:
Piracy is charity.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

A disznóhúst amúgy sem nagyon szeretem, inkább a csirkét vagy a halat.
Amúgy rájöttem hogy a készkaja sem drágább, mint ha főznék, mert ahhoz is kell alapanyag és akkor megint ugyanott vagyok.

Amúgy egyedül nekem az utazás baromi drága, mert most nincs bérletem és így napi 900 (!) yen megy el csak arra hogy bejárja suliba meg hazamenjek. Na igen, ha akkor lett volna nálam 16000 yen, amibe a bérletem kerül... de nem volt.
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Mennyibe kerül a szállás?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

desu írta:Mennyibe kerül a szállás?
53000 yen havonta, de ebben van takarítás is. Tokióban sem találok olcsóbbat, mert amit találtam, az is belekerülne még + annyiba, amennyiért bejárok. Ez meg még nem is drága.
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Andro írta:
desu írta:Mennyibe kerül a szállás?
53000 yen havonta, de ebben van takarítás is. Tokióban sem találok olcsóbbat, mert amit találtam, az is belekerülne még + annyiba, amennyiért bejárok. Ez meg még nem is drága.
Hát így azért már elég húzós. Gondolom albérlet és nem kolesz.
Mivel én privát egyetemre jártam, így a koleszom drágább volt (de így is 38ezer yen rezsivel együtt, igaz, szobatárssal...), viszont az egyetem 5-10 percre volt gyalog, úh. legalább ezért nem kellett fizetnem.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Panzióban lakom. És ha csak nem Shin-Okubo-ban vagy Shinjuku-ban találnék szállást (Shinjuku hála az égnek 5 percre van a sulimtól) akkor is utaznom kéne. Szóval így meg tök mindegy. De legalább saját szobám van.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na most lesz egy hülye kérdésem. Előfordul olyan Tokióban egy klubban, hogy a vendégnek fizetnek hogy igyon? Mert én ma egy ilyen felkérést kaptam (100 ezer yen egy óra ivásért 3 host társaságában), de természetesen nem fogadtam el. Szóval csak kíváncsi lennék hogy Tokióban ilyen előfordul-e?
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Andro írta:Na most lesz egy hülye kérdésem. Előfordul olyan Tokióban egy klubban, hogy a vendégnek fizetnek hogy igyon? Mert én ma egy ilyen felkérést kaptam (100 ezer yen egy óra ivásért 3 host társaságában), de természetesen nem fogadtam el. Szóval csak kíváncsi lennék hogy Tokióban ilyen előfordul-e?
Nem akarok hülyeségeket mondani neked, de egyszer láttam egy ismertetőben, h vannak olyan italozók (általában drágább helyek), ahol egy kis pénzért cserébe a vendég kaphat "társaságot". :D Semmi erotika v. ilyesmi, csak töltögetik a piát és beszélgetnek vele, ha ő is úgy akarja... Sztem itt is vmi ilyesmi lehetett :D (biztos tetszettél az ottaniaknak :D)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ak 2007.01.31. 20:13-kor.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Host, ill. hostess klubok.
Fizetsz, és kapsz társaságot (host - fiúk, hostess - lányok személyében), és bájcseverészhetsz velük. A képek a bejáratnál kint vannak, lehet válogatni.
Igen, vannak ilyenek, főleg Roppongiban és Kabukichoban.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ami a host klubokat illeti, nem annyira egyszerű... fizetsz, és fogyasztani is kell. :3 A host feladata az, hogy bájcseverészés közben itasson (esetleg etessen, bár ezeken a helyeken...)

Btw, a mai kettes számú érdekesség:
http://www.debito.org/index.php/?p=192 (És nem, a fordítások nem túloznak.)
Egy kis follow-up: http://heiseidemocracy.com/2007/02/01/p ... inal-file/
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Andro írta:Na most lesz egy hülye kérdésem. Előfordul olyan Tokióban egy klubban, hogy a vendégnek fizetnek hogy igyon? Mert én ma egy ilyen felkérést kaptam (100 ezer yen egy óra ivásért 3 host társaságában), de természetesen nem fogadtam el. Szóval csak kíváncsi lennék hogy Tokióban ilyen előfordul-e?
Huhh... szerintem jól döntöttél.
Válasz küldése