Élet Japánban, de milyen áron?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Igazából úgy merült fel bennem ennek a topicnak az ötlete, hogy a www.gaijinpot.com oldalát böngésztem csak úgy fun-ból álláshírdetéseket nézve, és sok helyen 300 ezer yen-es havi fizetéssel találkoztam (tanári melók) amit még ha csak szimplán átírnánk forintra már egy hatalmas összeg lenne (ha meg át is számítanánk rendesen akkor meg végképp)

De nem ez a valóság, mert pl ha jól emléxem Tokyo a világ legdrágább városa (ha nem is de az egyik), és Japánban a megélhetés sokkal drágább mint hazánkban. De mégis mennyivel?

Szerintetek mennyi az a havi fizetés Japánban amiből "kényelmesen" meg lehet élni?

Hozzánk képest vajon tényleg cukorként osztogatják ar elektortechnikai kütyüket? És vannak dolgok amiknek az áruk a csillagos eget verdesik, nálunk viszont szinte hetente veszünk belőle?

Örülnék ha néhányan akik már megízlelték Japánban a vásárlást, vagy a Japánbeli megélhetést, megosztanák velünk élményeiket.

/Amennyiben ez a topic már létezett vagy nincs rá igény, akkor nyugodt szívvel töröljétek és bocsi a kellemetlenségért/
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

De nem ez a valóság, mert pl ha jól emléxem Tokyo a világ legdrágább városa (ha nem is de az egyik), és Japánban a megélhetés sokkal drágább mint hazánkban. De mégis mennyivel?

Sokkal-sokkal. Tokióban havi 100.000 yenért egy kb. egérlyuk méretű helyet tudsz bérelni lakás céljára és még onnan is valószínűleg órákat kell majd vonatoznod a munkahelyedre meg vissza. A nagyobb meg a jobb helyek ennek a duplájába triplájába is kerülhetnek és akkor még nem fizettél villanyszámlát és autód sincs.
A villanyszámla a fűtés miatt húsbavágó, mivel kénytelen a többség a légkondijával fűteni télen, hacsak nem akarja látni a saját lehelletét a lakásban úgy mint Nobue az Ichigo Mashimaro 12. részében.
Az autókkal gapcsolatban. Igazából megvenni nem drága, sőt használtan szinte nincs is áruk, viszont fenntartani őket nagyon drága. Fizetni kell mindenféle adókat, biztosítást természetesen utánuk, de Japánban sokszor azért is fizetned kell yenezreket havonta, hogy a lakásod mellett parkolhass vele!
Az általad említett 300.000 yenből (ami kb. egy frissen kezdő salaryman fizetése) vígan el lehet élni nagyvárosban is vidéken meg pláne.
Természetesen vannak akik ilyen 80.000-90.000 yen/hó-ból élnek Tókióban, ők nem tudom, hogy milyen lerobbant helyen lakhatnak. Talán egy olyasmi helyen, mint amiben a Honey & Clover hősei is laktak.

Hozzánk képest vajon tényleg cukorként osztogatják ar elektortechnikai kütyüket?

Csak az egyel korábbi kifutó szériákat. A japán nagyon fogyasztói társadalom ebből a szempontból. A kütyükből mindig a legújabb legtöbbet tudó kell nekik, ezért az egy évvel korábbi szériának mindig töredék az ára, mert az már nem menő.

És vannak dolgok amiknek az áruk a csillagos eget verdesik, nálunk viszont szinte hetente veszünk belőle?

Egyik ilyen dolog a gyümölcs. Vennél egy szem almát 2000 Ft-ért vagy görögdinnyét 10000-ért? (Lehet, hogy nem pontosak az adataim, de az biztos, hogy nagyságrendekkel drágábbak ott a gyümölcsök.)

Örülnék ha néhányan akik már megízlelték Japánban a vásárlást, vagy a Japánbeli megélhetést, megosztanák velünk élményeiket.

Volt egy nagyon jó 0,5l-es Ice Tea (http://www.beverage.co.jp/gogo/pop2.html) 130-135 yen volt belőle egy üveg. Mivel júniusban nagy melegben jártam ott, ezért elfogyott belőle napi 5 üveg. Na ez hiányzik, meg a Pocky.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Jah, paTKánynak igaza van. Ami olcsó Japánban, az a manga (gondolok itt a mindenki által áhított antikváriumokra, ahol minden cd/artbook/újság/manga/PS játékok, stb. baromi olcsó). Persze ezt előre lehet tudni, ha az ember odamegy, végülis mégiscsak a manga/anime hazája. De azért mikor meglátsz egy mangát 200ft értékben, akkor elgondolkozol azon, hogy tényleg van-e értelme érte 3000ft-ot kiadni Európában ^^; (Persze az a 3000ft sem csak azért annyi, mert túl sokat rátesznek, hanem ugye fordítás, kiadás, beutazza a fél világot a cucc, mire elég hozzád, stb. Csak akkor is ^^" Szóval jobb nem belegondolni az eredeti árba). És ugye ami nekünk drága, az másnak nem az, úgyhogy ez is eléggé relatív. A görögdinnye pedig tényleg borzasztó drága (úgyhogy itt az alkalom meggazdagodni görögdinnye importból Japánban :) ).

Elektronika meg jah... tényleg sokan eldobják az egy éve használt mobiljukat, hogy lecseréljék. És nem feltétlen csak a divat miatt, mert a legtöbb tényleg úgy is van meggyártva, hogy a következő szériára is gondolnak, szóval bármit csinálsz, egy év alatt simán tönkremegy. (A legjobban fájt mikor behozták az "új modellt" ami egy vízálló mobiltelefon volt, amivel a tengerben is lehet telefonálni... au.)

És pocky~ na az nekem is hiányzik *_*
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Minden attól függ, mit értesz megélhetés alatt.

Tokióban is lehet a központ közelében lévő, egyszobás, közös konyhás/fürdős "kollégiumi" lakást bérelni kb. ötvenezerért havonta, rezsivel együtt. Viszont a nyelviskolások (mármint a tanárok) ált. kapnak "ajándékba" az iskolán keresztül olyan lakásokat, amely alapból elviszik a fizetés jó részét.

Villanyszámla: ez csak olyan helyekre igaz, ahol nem készülnek fel a télre (Tokió).

"Egyik ilyen dolog a gyümölcs. Vennél egy szem almát 2000 Ft-ért vagy görögdinnyét 10000-ért? (Lehet, hogy nem pontosak az adataim, de az biztos, hogy nagyságrendekkel drágábbak ott a gyümölcsök.) "

Almát úgy 40-100 jen/darab áron szoktam venni, dinnyét szezonban 800 jen/ kb. 8 kilós dinnye áron - meg kell találni az olcsó helyeket. Ez természetesen Tokióban nehezebb.

Az étel nagyon csalóka: nagyon könnyen ráállhat az ember az éttermezésre, mert annyira nem tűnik drágának, viszont ha tudsz otthon főzni, akkor nem lehet gond.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Anyanyelvűnek esetleg adnak 300.000 Yent, neked nem fognak...

Paradoxnak hangzik, de ha nem akarsz fázni, menj Hokkaidóra tényleg. Ott kültéren hideg van, de legalább a lakásodban nem fagysz meg.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

hátjah, az lehet h nem anyanyelvűnek nem perkálnak ennyit :D Persze engem érdekel hogy mégis mennyiből lehet megélni odakinn :) Kell előre tervezni :)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Azért a görögdinnye ár odavág rendesen... De mitől ilyen mocsok drága? :?
Meg igazság szerint, kimégy Japánba, ott élhetsz, dolgozhatsz, valahol mégis csak egy külföldi maradsz... :neutral:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hát, gondolom mivel ott nem terem a dinnye... vagy nemtudom, legalábbis én erre tippelek :weh: Habár akkor a Strandon a "Dinnyetörés" jó kis "dárga mulatságnak" számít :D

Ahogy a tengeri herkenytűk ott olcsóbbak, nálunk meg csillagos égig érnek...
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na én meg nem eszek tengeri herkentyűket... :x_x:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

Narumi: miért? az finom! :D
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én meg nem szeretem... :x_x:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Narumi írta:Azért a görögdinnye ár odavág rendesen... De mitől ilyen mocsok drága? :?
Mert víz van benne és finom ^^
Gondolom ennyi az ok.
.:SZERINTEM:.
Avatar
Ayumi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.03.28. 13:14

Hozzászólás Szerző: Ayumi »

Én csak annyit tudok, h a lakás iszonyat drága...a kaja meg olcsóbb mint itthon(leszámítva a gyümölcsöket)...
Igazából a fizetésekkel nem vagyok tisztában :?
de ha jól tudom van egy bizonyos ösztöndíj, amit ha megkap az ember 2 évig élhet kinn és fedezik az ellátását...amíg a kutatásaival foglalkozik---ez nagyon tetszett :lol: csak hát ilyen télleg létezik?????
//The handfuls of rice were never thrown, and the wedding bells never rang.//
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Igen, de ahhoz posztgraduális-nak kell lenned!

Még más egyéb ösztöndíjak is léteznek - és most sesam-ra tekintek - azokhoz nem kell posztgraduális diploma.

De ez OFF, szal erről ne itt...

(SZERK: Sesam rámutatása szerint javítva :))
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mayer 2006.03.29. 11:00-kor.
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Minden ilyen ösztöndíj-ügyben a japán követséget tessék zargatni, van sokféle. (undergrad, postgrad, research, phd, stb...)

Amúgy... a "posztgraduális" az azt jelenti, hogy már van egy diplomád, és továbbképzed magad, olyan nincs, hogy "posztgraduális diploma". :idea:
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

na,hát ehez csak annyit tudnék hozzáfűzni(a gyümölcsről jutott eszembe)hogy egy kiló barack drágább Japánban,mint egy mobil.jó,erről már volt szó,de nem barackkal! :D szóval telefonálás(vagy e-mail,ugye...)közben simán éhenhalsz. :D kicsit el van tolódva a fontossági sorrend,vagy nemt udom minek nevezzem...
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ignesis írta:kicsit el van tolódva a fontossági sorrend,vagy nemt udom minek nevezzem...
Vagy talán nekik elképzelhető, hogy importálni kell azt a barackot? Egyébként nem tudom, mi a probléma. Barackot enni Japánban ugyanolyan, mintha avocadót vagy maracuyat ennénk nap mint nap... Egész egyszerűen nem az áltagos étrendjük része.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

nem vagyok egy hungarista Beast ugyhogy ne lepodjon meg senki ;n b'rmi 'ron kimenn;k jap/ba.....
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Maj' ha nyerek rengeteg pénzt a lottón akkor kimegyek Japánba és küldök nektek szusit :-P
Meg original japánokat is, hogy legyen kivel megenni :mrgreen:
Sajna máshogy nem hiszem, hogy kijutnék :sobsob:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Én nagyon szeretnék kijutni, de ahoz sok pénzt kell gyűjtenem. Már el is keztem az ösztöndíjjal. Hátha olyan munkám lesz, hogy sokat kell utaznom, így lesz rá egy kis esélyem. Egyébként meg nem sok. :sobsob:
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

Rorimack írta:Almát úgy 40-100 jen/darab áron szoktam venni, dinnyét szezonban 800 jen/ kb. 8 kilós dinnye áron - meg kell találni az olcsó helyeket. Ez természetesen Tokióban nehezebb.
Azért láttam én már 2400 yen-es barackot, mármint szemenkénti áron.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Komplikato írta:Azért láttam én már 2400 yen-es barackot, mármint szemenkénti áron.
Extrém dolgok mindenhol előfordulnak. Nálunk is láttam már cseresznyét 5800/kg-os áron...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

De Japánban ez teljesen mindennapos ^^
KépKép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Az nem kifejezés, hogy Tokyoban nehezebb. Dinnyeszezonból kimaradtam, azt már itthon éltem meg, úh. én csak igen drága dinnyéket láttam.
Almát azért 40yen körül nem láttam. Csomagban talán 80yen/db.

A cseresznye kint meg kifejezetten luxuskaja. Iszonyat drága, igaz, a cseresznyeszemek szépen sorban voltak kirakva egy dobozban, minden sorban ugyanannyi, minden oszloban ugyanannyi. Ez számomra már nem kicsit túlzás.
Izraeli gyerek kint panaszkodott, hogy nem kellenek ilyen tökéletes kinézetű gyümölcsök, lehet rondább is, eltérő nagyságú/alakú, csak legyen olcsóbb (miközben finom marad persze), mert túl drága.
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Ismerősöm mesélte hogy ő körtéket talált - potom 1400 yen. :shock:
Pedig mikor meglátta hogy milyen szép nagyok, milyen hajszálpontosan egyformák, nagyon venni akart. Aztán valami visszatartotta... :lol:
.(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Válasz küldése