.hack

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Haseo Két alakjára a tippem:
1:Ő egy hivatásos PKK úgyhogy úgy néz ki ahogy akar....
2:Data Drain merthát a videóból az jön le hogy dd aztán kómásan hever a földön aztán jön Auron...izé az más jön valaki és "Welcome in the Wrold..."
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

csak hogy van egy harmadik alak is :P

meg... hát.. izé... a .hack//GU+ (http://thewafflehouse.net/hackGU.php) mangában meg a sima alakjával van ugyanazon jelenet, ami az előzetesekben a kemény alakjával
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

HMMMMMM....
Nem tom de az biztos hogy tegnap nyomtam végig az outbreaket és már meg is vettem a quarantine-t....végignéztem sign-t és rájöttem hogy megérte várni a végéig.(Igaz mindezt 10 részben is simán el lehetet volna mondani....de ez igy jobb üzleti fogás ami erre a játékra amúgyis jelllemzö)

Sorozat nagyon jó
Alig várom a találkozást Morgana-val!!!!

Most néztem meg a legújabb GU videókat és azt kel mondjam "A világ teljesen megváltozott csak a név ugyanaz....)Ilyen szívdöglesztő grafikát ilyen eszméletlen részetes,gyönyörű világot én már rég nem láttam ajánlom figyelmetekbe a youtube.com-on az öszes videót minden megváltozott MINDEN....Ja és nagyon dögösek az új Grounty-k...........................Hajrá GU
Aszem japánul fogom végigvinni.
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

én meg a Roots ost-ra pályázom *_* jajj, ha valaki tud róla valamit, szóljon *_* *ost-mánia*
Kép
Tyreelo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.06.29. 20:30

Hozzászólás Szerző: Tyreelo »

Sziasztok!

Végigolvastam a topicot hogy véletlen se kérdezzek olyat, ami már volt.
Mondjuk az egy kérdésem megmaradt, mégpedig: .hack//sign 23. epizód, amit "the eve" néven neveznek, abban van egy nagyon jó zene. Amikor Annwynnről beszélnek meg Nashanról mielőtt átlépnének Helba kapuján. Megvan három OST, de ezt egyiken se talátam. Mi a szám címe, és ki az előadója? Valaki tud segíteni? Előre is kösz.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Lione írta:én meg a Roots ost-ra pályázom *_* jajj, ha valaki tud róla valamit, szóljon *_* *ost-mánia*
Van szerencsém bemutatni:
http://tracker.minglong.org/torrents/%5 ... ip.torrent
.hack//ROOTS Original Soundtrack
Kép
Avatar
szriccs
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.07.31. 16:42
Tartózkodási hely: Gara-Baja-Szeged

Hozzászólás Szerző: szriccs »

Az összes .hack OST letölthető torrenten innen:

http://www.boxtorrents.com/details.php?id=129326

beleértve: a SIGN, a LIMINALITY, DUSK, ROOTS az összes single és még a játék zenéjét is. :wink:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Hogy jönnek egymás után a sorozatok?
Sign, Roots, ...?
És van-e a történetek között összefüggés?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@anubys:

a világ ugyanaz de a szereplők általában változnak, adott történet is általában lezáródik adott műben

csak az animék ilyen sorrendben követik egymást:
.hack//SIGN (TV: 26 rész)
.hack//Liminality (OVA: 4 rész)
.hack//SIGN special: Unison (OVA: 1 rész)
.hack//GIFT (OVA: 1 rész) >> ez csak egy paródia nem hivatalos timeline
valahol ezek környékén játszódik időben:
.hack//SIGN special: Intermezzo (OVA: 1 rész)

.hack//Legend of Twilight's Bracelet (TV: 12) >> ennek a mangája van a hivatalos timelineban (eltér a végük/történetük)

.hack//Roots (TV: 26)
.hack//GU Online Jack ("OVA": valszeg 4 rész) >> ez benne van a videó játékban, mint "web-TV műsor"


_______________________________
Regényekkel mangákkal együtt valahogy így alakul a timeline:
.hack//AI Buster (regény)
.hack//SIGN
.hack//ZERO (regény)

.hack//Infection, Mutation, Outbrake, Quarantine (4 db játék)
ezek alatt: .hack//Liminality vol. 1-4
illetve a játékok más oldalról elmesélve .hack//Another Birth (manga), .hack//XXXX (manga)

.hack//AI Buster 2 (novella gyűjtemény)
.hack//Legend of Twilight's Bracelet (manga) (az anime nem hivatalos timeline része)

.hack//GU. Terminal Disc-ről a 12 Intern Report (video bejátszások narrációval, nem a játék részei szervesen)
.hack//Roots
.hack//CELL (regény) << ezt javítottam bele
.hack//GU vol.1 Rebirth, vol.2 A Voice that Reminds Me of You, vol.3 At a Walking Pace (3 db játék)
ez újra elmesélve: .hack//GU+ (manga)
.hack//GnU (manga, független a .hack//GU-tól, de azonos korszak)
___________________________________

Ezeken kívül a marchandise részei, bár nem kapcsolódnak sehova ugye:
.hack//fraegment (online RPG, ami az első 4 játék világában játszódik)
.hack//Enemy (kártyajáték)
.hack//GU the card battle (szintén)
.hack//4koma (4 képes comic strip sorozat)
.hack//The World (magazin)
.hack//GU The World (magazin, ebben adják ki folyamatosan a .hack//GU+, .hack//GnU, .hack//XXXX, .hack//4koma mangákat, illetve a .hack//CELL regényt részenként)

_____________________________________________

asszem egyelőre ennyi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cruel Angel 2006.08.02. 19:32-kor.
Kép
Avatar
szriccs
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.07.31. 16:42
Tartózkodási hely: Gara-Baja-Szeged

Hozzászólás Szerző: szriccs »

Hát... :shock:

Csodálom, hogy egyáltalán valaki tudja ezeket követni... :)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

szriccs írta:Hát... :shock:

Csodálom, hogy egyáltalán valaki tudja ezeket követni... :)
ki is hagytam valamit XD *javítva*
Kép
Avatar
szriccs
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.07.31. 16:42
Tartózkodási hely: Gara-Baja-Szeged

Hozzászólás Szerző: szriccs »

Kedves Cruel Angel! :wink:

Te erről a listáról mindent láttál/olvastál? Én nem is tudtam, hogy .hack-es regények is vannak. Viszont ezek érdekelnének... Van ezeknek legalább angol nyelvű verziója...? :?:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

hát igen sok mindent nem olvastam, meg sok minden még nincs is befejezve (GU játékok, GnU, GU+, CELL, Roots)... a magazinokkal nem sokat tudnék kezdeni (scaneket nézegettem)... a kártyajátékokkal szintén semmi... az online gamehez meg csak japán szerver van (bár lehet hogy van nem hivatalos szerver)... szal azt sem próbáltam

viszont az animéket amennyire lehetett mind láttam, az első négy játékot végig játszottam

a regényeket nem olvastam, de az AI Buster, illetve az AI Buster 2 megjelent angolul, ezek meg is rendelhetők kishazánk anime-manga importöreitől (AI Bustert rendeltem eddig :P)
Kép
Avatar
szriccs
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.07.31. 16:42
Tartózkodási hely: Gara-Baja-Szeged

Hozzászólás Szerző: szriccs »

Interneten esetleg... nem tekinthetők meg... valahol...? :oops:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

regények? hát a cell eddigi darabjaiból egy két fejezet be van szkennelve... de japánul

AI Busterről csak leírást találtam eddig
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Haveromnál megnéztem a GIFTet... Nem hiszem el. Cuszaka nyúúlszája... És amikor Helba olyat mond hogy én öltem meg hahaha... És a Crimson Knight eltűnik a mocsárban...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Minthogy a múlt héten ért végett a .hack//Roots gondoltam feljebb tolom kicsit ezt a témát, lássuk más is végigkövette-e ezt az izét...

Nekem személyes véleményem röviden a következő...
ha nem tudsz semmit .hack//GU-ról, nem vagy fanboy/girl, nem vonz egy olyan sorozat, amiben egész idő alatt mindenféle dolgot sejtetnek... de igazából nem áll (ilyen kevés infóból nem is állhat) össze sok minden és végül sincs egy igazi feloldódás... akkor messziről kerüld el!


Bővebben EGY NÉMELY SPOILER-REL!!!!
SPOILER

Oké... szóval... az első 13 rész még egész jó volt. .hack//SIGN stílusát hozta egy pár nem túl látványos (nem is ez a célja) harccal... Lassú, beszélgetős, vivódós, misztikus cyberpunk jellegű történet. (Talán kicsit érdektelenebb szereplőkkel.)

Egy bökkenő volt csak ezen 13 részben... gyakran ijesztgettek bennünket egy bizonyos TriEdge-dzsel, aki, ha utána tetszett olvasni a neten, majd ki fogja nyiffantani Shinot, mint ahogy ezt a 13. részben végül meg is teszi. Az ijesztgetés viszont abból áll, hogy 6-8 részben is megjelenik egy fél percig, vagy a jele miatt utalnak rá... de nem csinál semmit, senki nem is találkozik vele.

Aztán bumm meghal Shino... és ezekután alkotóink szétestek... Behoztak egy csapat fejlődőképes jellem nélküi karaktert. (Talán Saburou az egyetlen kivétel, aki tényleg érdekes egy karakter volt... csak épp erőltetett.) Plusz deus ex machina két szereplőt átváltoztattak más alakba, hopp kiderül, hogy talán mégsem olyan gonoszak mint eddig gondoltuk volna, hiszen a GU játékban mintha a jó oldalon állnának, végül még "meghalasztott" szereplőt is visszahoznak a készítől. Miért? Úgy érzem azért, mert elfogyott az ötlet. Oké, volt nekünk egy Painfull Forest-ünk ahol Haseo a gyengus karakteréből hosszú emberfeletti küzdelem és egy kis istenkáromlás (igen :P) keretében 100on felüli szintű lesz... és?

Főszereplőnk úgy viselkedik mint egy rossz drogos, többi szereplő szenved meg nevetgél random módon felváltva. Mindeközben elszóródik mindenféle nagyon fanszervíz (abban az értelemben, hogy "Fű... oda nézz ez utal a regényre, fűű ez meg a játékra") filler szerű epizódot. Ezeknek pláne nincs értelmük, ha nem tudod, hogy kire mire miért utalnak.

És hogy végzik utolsó két epizódban? Hát... ismét (harmadik formában, van már játékban, mangában, most animében) elmesélik a GU játék első pár jelenetét. Persze betoldva pár jelenetet, amik vagy kiegészítik a dolgot, vagy pedig a GU játékokat canonnak hívű faneket bosszantja föl. ("Te, ez nem történik meg, hát aztán az történik, nem ez.")


Szóval azt hiszem jobb lett volna, ha meghagyják az első 13 részt úgy ahogy van... mert így messze nem éri el SIGNt... de még egy önmagában helyét megálló anime szintjét sem, hiszen rengeteg helyen magyarázatra szorul.

Erre persze ott a net... meg szerintem csak van itt a fórumon is pár ember aki segíthet megoldani a rejtélyeket (pl én :dirr:)... szal... másnak mi lett a véleménye?
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Gondolkoztam, hogy vegignezzem-e, mert a Sign ugy-ahogy tetszett, sot felkeltette az erdeklodesemet a jatek irant is (ez nyilvan az egesz celja). A Rootsal azonban nagyon mas volt a helyzet, az elso nehany paros szamu epizod utan ugy ereztem, hogy ez messze nem tudja megkozeliteni a Sign szintjet, meghozza olyan dolgok miatt is, amit nem lehet kesobb orvosolni (elvi problemam van a macsa-avatarok legalizalasaval), a foszereplo az a begubozott depis darkos tizeneves, akit eppen eleg a hugom kepeben elviselni, hat meg a kepernyon is (amugy sem egy izgalmas korszaka az ember letenek, szvsz unalmas alak). Ovanrol valamiert Tezuka jut az eszembe a PoTbol...a tobbiekrol semmi. Csak az, h Macha ellen tobbszoros kegyeletsertest kovettek el a karakterdesignerek. Tarkobol kinovo farok? WTF? PLS! Osszefoglalva nem volt meg a vilag varazsa (Morgana hianya uresse tette szamomra a Wolrdot), nem voltak se erdekesek se kulonlegesek a szereplok (Tsukasa bentragadt, azert ez minosegbeli kulonbseg, AZ erdekes volt onmagaban is), a cselekmeny tovabbra is lassu volt (egy kis akcioval ellensulyozni lehetett volna, hogy idaig SEMMI nem tortent), es kulonosen zavart, hogy a szereplok reakcioi, erzelemvaltozasai indokolatlanok, kaotikusak, nem helyenvaloak voltak. Bambultak es beszeltek maguknak a nagyon okos dolgokrol, amiket csak ok es a beavatott kevesek ertenek, huztak az idot, es semmit nem csinaltak. A zene LOL. A Signben is eroszakosan nyomult elore, de itt, amikor a Varazsfuvola rockositott/poppositott valtozatat veltem felfedezni, szamomra elasta magat. A grafika szep. De az a signben is az. Ez nem pluszpont, hanem minimalis kovetelmeny. Szoval 8 resz megtekintese utan nem tartottam tovabba tarhelyre erdemesnek, es ugy latszik jol iteltem meg ennek a sorozatnak az erteket, ez egy hoszu reklam. Vegyel PS3at!
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

még az sem... gu még mindig PS2re készül
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

hmmmm mostanában fogom megkapni a .hack GU vol 1.et azthiszem jóóó lesz sokkal de sokkal igényesebb elődeinél megint viszahozta a kedvemet egy kis data drainhez.........
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

nekem is... és tervezem is lebloggolni az egészet ^-^
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Most fejeztem be a SIGN-t. Már az elején agyon megfogott a hangulata, főleg a zene, a sorozat eleje meg Zelda-nosztaligát ébresztett bennem, úgyhogy innentől kezdve a cuccnak nyert ügye volt :)
Volna pár kérdésem, lehet hogy már meg lettek válaszolva, de nem akartam spoiler-hegyekbe botlani, szal nem igen olvastam vissza:
- ha jól tudom, a további sorozatok mellett van kilónyi videójáték/manga. Ezek ismerete nélkül is élvezhetőek? Ha nem, milyen infókat kell tudni hogy az legyen?
- Alapvetően nem zavar, mert a sorozat így is le lett zárva, de azért kíváncsi lennék, hogy azért nem tudjuk meg, mi történt az "return" vége után, mert a készítők így érezték helyesnek, vagy mert valahol ez kiderül? Láttam az Unison-t, de az meg mintha jóval később játszódna. Vagy harmadik lehetőség, hogy pontosan az történt, amit láttunk, kiwarpoltak a netslumból és ezzel a Morgana által rájuk uszított robot meg is szűnt, utána meg nyilván kiloggoltak
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

to Sephiroth:
Spoiler-san írta:Unison és Sign vége között van az első 4 játék, amiben az "új szereplők", akik legyőzik azt a "robotot" (inkább csak kőtömeget), meg a 7 másik társát, ezzel kicsinálva Morganat és Aurát megmentve. Tehát Helba csak ideiglenesen állította meg Returnben az Aurát üldöző dögöt.
A másik 3 anime végülis egész jól érthető magában, leszámítva a Roots, mert ahhoz meg az őt követő játékokat kell végig vinni, hogy minden tisztázódjon.

Ha Sign utáni csemegére vágyol, háttér infókra Auráról, The Worldről, akkor Liminalityt érdemes megnézned. A Legend of the Twilight's Bracelet inkább ilyen szines csemege, nem túl komoly. Míg a Roots meg SIGN szerű valami, csak épp majd 10 évvel késöbb játszódik, amikorra a The World már új formát öltött és új konfliktusok történnek. (Sajnos ez utóbbi kicsit gagyire sikerült a maga nemében.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cruel Angel 2006.10.28. 20:57-kor.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Köszi az infókat! Asszem akkor bele is vetem magam a Luminalityba :))
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

hmmmm nem hangzik túl jól a root-s nem tudom ki történik míg játék terén fejlődik addig anime/manga terén erős "ha már megvan a Hype akkor dármi zagyvaságot odalökünk majd jól kimagyarázzák a fanok" érzésem van ezzel kapcsolatban......
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Válasz küldése