Könyvek, linkek

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
kk-krisi

nah akkor

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

Mint már említettem a kedvencem Howard Phillips Lovecratf és most én is ajánlom a kedvenc műveimet tőle még mielőtt teljesen eluralkodik a topicon a Stephen King rajongók tábora. Akkor kezdeném a felsorolást (ezek nem kötet címek az első kivételével) :

Árnyak a kapu előtt - ez az én személyes kedvencem [158 oldal ha jól emlékszem]
Celephais - nem tudom miért, de szeretem ^_^ [8 oldal]
Ulthar Macskái - alap, kötelező [4 oldal]
A túlélő - kellemes borzongás [30 oldal]
Charles Dexter Ward esete - ezt is kedvelik néhányan, én nem annyira [159 oldal]
Az ezüstkulcs - nem érdekel ki mit mond, én ezt is kedvelem ^^ [10 oldal]

to ein:

A Dark Tower-be pedig belekezdek amint el tudom magam vonszolni egy könyvesboltba, ahol meg is van az első kötet ^_^
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Erről a kiejtésről találtam egy kis érdekességet:

"Cthulhu"???? How the heck do you pronounce that? Well, humans aren't really supposed to be able to pronounce it. Cthulhu and many other hideous alien entities originated in the fantasy writings of Howard Phillips Lovecraft, a literary giant of pulp fiction and a sadly obscure character in the history of American letters. In one of his letters, Lovecraft said, "The best approximation one can make is to grunt, bark, or cough the imperfectly formed syllables Cluh-Luh with the tip of the tongue firmly affixed to the roof of the mouth. That is, if one is a human being. Directions for other entities are naturally different." Lovecraft scholars tend to say something like "Cloo-loo". Chaosium, makers of the "Call of Cthulhu" game suggest "kuh-THOOL-hoo".
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Én mikor először játszottam a Call of Cthulhu szerepjátékkal, "Kcsulu"-nak mondtam :D . Nemtom honnan jött. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yukimura 2003.12.03. 13:45-kor.
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

H.P. Lovecraft (ha ő nem írta ki, én miért tegyem? ;) ) jó, bár a 30 oldalnál hosszabb művei szvsz erőltetettek, unalmasak lesznek egy idő után, az egy-két oldalas novellái viszont szuperek.

Az én kedvencem ebből a műfajból Neil Gaiman, tőle minden jó, legyen szó akár képregényről, könyvről, vagy novelláról.
A "Babahús"-t még szívesen be is gépelném, kb. 30 sor az egész, csak nem erre a fórumra való. (linket meg nemtok:) )
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

danig írta:k-val. :D Remélem segíthettem.
a "k" még ok, csak a többi :) de mint olvasom, ez tényleg nem 1értelmű.. :D
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Szerintem

Ktulu

De ez csak én vagyok
indítványozom, hogy ezzel ezt a témát zárjuk le
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Ok.. ok.. csak felvetettem, de tényleg jobb ha lezárjuk ::reliev::

[offtopic] to ein: olyan nagy és piros volt ez a felirat, hogy komolyan mondom először megijedtem a postodtol ;) [/offtopic]
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Shukuhai írta:
Misato írta:Ajánlanék még egy könyvet! Vagyis kettőt.
Marlo Morgan: Vidd hírét az Igazaknak, és ennek a 2. része Vidd hírét az Örökkévalóknak.
Igaz történet!!!!!!!!!!!
Olvasta már valaki? Vagy hallot róla?
Én erről is felvilágosítást kérnék :oops:.

Könnyed történetek terén Sir Arthur Conan Doyle és Agatha Chritie verhetetlenek (az előbbi a nagyobb kedvencem). Persze szigorúan csak a könyvek, nem a filmek.
Röviden:
Merész, páratlan kalandba keveredik egy amerikai orvosnő, amikor elfogadja egy ismertlen ausztrál bennszülött törts, az Igazak népe hívását, és velük megy négy hónapos vándorútjukra, keresztül a földrész kietlen pusztaságain. Mezitláb gyalogol tüskebokron át, csupasz bőrét vörösre perzseli a sivatagi nap, orrát-száját böglyök lepik, tűrőképességét nap mint nap bizonyítja nomád társainak, míg befogadják, és készséges türelemmel tanítani kezdik. És elsajátítja különös, mély életbölcsességüket, évezredes kultúrájukat. Megtanulja a minden embernek megadatotttehetség tiszteletét, az őszinteség szavak nélkül is kifejező erejét, az emberi érintés melegségét, a test és a lélek összhangját, a tánc és az ének gyógyító hatalmát, az életben maradás rejtélyeit tikkasztó szárazságban és sodró árvízben. És teljesíti amire kérték: Közvetíti az Igazak üzenetét az egész emberi nemnek. Vigyázzatok a Földre! Ne írtsátok az erdőket, ne pusztítsátok el a vadállatokat! Hagyjatok fel a levegő szennyezésével, egymás gyilkolásával! Találjatok vissza a természetbe! Ha nem szívlelitek meg az üzenetet: nyomtalanul eltűnik bolygónk a világmindenségből. Ha megszívlelitek, megtaláljátok létezésetek valódi értelmét, akár az igazak népe.

A legjobb mégis az egészben hogy ez a könyv tényleg igaztörténet.

Na hogy tetszik? :D
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Misato írta:Na hogy tetszik? :D
Ez jól hangzik. Még egyet is értek a megfogalmazott alapgondolatokkal. Az "elfogadást" pedig alapból tanítani kéne :roll:.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

ÓÓÓ végre egy közös könyv ami bejön mind a kettőnknek.
Van a könyv elején egy nagyon jó jóslat:
"Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyó vizét, kifogja az utolsó halat is, akkor rádobben, hogy a pénzt nem lehet megenni."
Algonkin indián jóslata

Mennyire igaz nem?
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Igaz bizony! Épeszű ember nem is érti, hogy mi ebben a jó?!? Vagyis sajnos tudom, de képtelen vagyok elfogadni. Amúgy én speciel nagy természetbarát vagyok, van is 3 David Attenborough könyvem, meg egy rakat más hasonló :vigyor:. (tudom, nem ettől természetbarát valaki)
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Én is nagy természetbarát vagyok. Sőt benne vagyok az itteni környezetvédő egyesületbe is. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Misato 2004.01.14. 21:00-kor.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én is hasonló,bár én inkább állatvédő vagyok...én is aláírtam ezt a petíciót,hogy minősüljön büntetendőnek az állatkínzás...összegyűlt hála az égnek elég sok aláírás. :lol:
Én speciel ősszel szeretek kirándulni...kora ősszel..gyönyörű minden...
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Nekem a tavasz a kedvenc évszakom. :wink:
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Shukuhai írta:Igaz bizony! Épeszű ember nem is érti, hogy mi ebben a jó?!? Vagyis sajnos tudom, de képtelen vagyok elfogadni. Amúgy én speciel nagy természetbarát vagyok, van is 3 David Attenborough könyvem, meg egy rakat más hasonló :vigyor:. (tudom, nem ettől természetbarát valaki)
Heh...némileg visszatért a lelki békém, hogy vannak még ilyen emberek...
Eszembe jut, hogy most nyáron, amíg végigjátuk a Bükk-fennsíkot egy cimborámmal, több elhajigált flakont szedtünk össze, mint amennyi a teljes menetfelszerelésünk volt... o_O

Kevés dolgon kapom fel egyből a vizet, de ez egy közülük...

Ja, izé, az említett témához (a baj az, hogy csak a címeket tudom, írókat nehezemre esik megjegyezni):

Angyali Üdvözlet
Az Orchideák Bolygója

Mindkettő hasonló kategória, amikor olvastam őket (circa 3-4 éve), nagyon tetszettek.
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

ein írta:Mindenkit bátorítanék, hogy Tolkientől ne csak a Hobbitot+A Gyűrűk Urát olvassa el, hanem a Szilmarilokat is, mert énnekem sokkal jobban tetszett Tolkien bármely más művénél. Tudom sokkal nehezzebben olvasható, megnyugtatásul: a negyedik olvasás után, már angolul is könnyeb lesz :)

A másik: Kinget is tessék kipróbálni! Tudom, azt mondják ponyva, meg horror, de ez csak egy bizonyos része a könyveinek. Az a baj, hogy nem az a réteg olvassa, aki megértené a műveit. Van egy nagyívű sagaja, a Setét Torony (Dark Tower), már öt rézse van (összesen hét lesz), és ez King legelső alkotása, és szerintem biztos klasszikus lesz ha felfedezik. Ki ismeri: ez egy fantasyscifiwesternhorrorromantikuslovagregény :)

DT1: A harcos (The Gunslinger)
DT2: A hármak elhívása (Drawing of th Three)
DT3: Puszta földek (Wastelands)
DT4: Varázsló és Üveg (Wizard and Glass)
DT5: Wolves of Calla

Ezt a sorozatot pl: mangába átültetve, neaggyisten animeben el tudom képzelni

Ja és HP Lovecraft!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Érdekes egy mű ez a dark tower de nekem bejött bár csak a legendák c. gyűjteményben szereplő részt olvastam.Amúgy king szerintem nagyon nagy hangsúlyt fektet a többi művében a karakterek lelkivilágának bemutatására.(akár egy kutyánál is:Cujo)
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

fuzik írta:Amúgy king szerintem nagyon nagy hangsúlyt fektet a többi művében a karakterek lelkivilágának bemutatására.(akár egy kutyánál is:Cujo)
Természetesen a lelkivilágra mindíg nagy hangsúlyt fektet, de azért Cujo különleges eset, hisz ő az egyik főszereplő a könyvben.. De pl. Church a macska az Állattemetőből is elég részletesen volt ábrázolva, de nem a lelkivilága.. 8)
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Stoker írta:
fuzik írta:Amúgy king szerintem nagyon nagy hangsúlyt fektet a többi művében a karakterek lelkivilágának bemutatására.(akár egy kutyánál is:Cujo)
Természetesen a lelkivilágra mindíg nagy hangsúlyt fektet, de azért Cujo különleges eset, hisz ő az egyik főszereplő a könyvben.. De pl. Church a macska az Állattemetőből is elég részletesen volt ábrázolva, de nem a lelkivilága.. 8)
ezt tényleg nagyon tudja

to fuzik: ha tetszett akkor tényleg olvasd el a többit is, mindegyik rész egy külön érzés, és mind a maga módján magávalragadó
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Azt tervezem csak könyvtárban nem találom jelenleg meg levagyok égve ugyhogy lehet hogy csak jóval később fog menni :cry: .(majd talán valamelyik havertól.)
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Star Wars: A Birodalom árnyai
SW: A vadászó árnyék (Darth Maul)
Zabhegyező
Adolf Hitler Mein Kampf...
Ezeket olvasom. Bár a két SW könyvet már befejezem ma, így csak a másik kettő marad...
The last Angel...
avas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.02.09. 23:14

Hozzászólás Szerző: avas »

Hello!
Igaz hogy halott a forum de talan valaki elolvasa.
Szoval en is szeretem Kinget es allitom a Tortura tenyleg jo!!!
Aki szereti a vert es a jo tortenetet az ki ne hagyja(persze nem csak errol olvashatunk benne), de tenyleg mindenkinek ajanlom.
Epp most olvasom a Remkoppantokat es ha befejeztem akkor errol is tudok majd velemenyt irni.
Ha valaki latott filmeket Kingtol (es aki igazan a vert, vagy a jo sztorit szereti) nem hiszem hogy kulonoskepp megtetszett neki.
Allitom meg azt is hogy az Alllomcsapda konyvben igen jo olvasmany, viszont filmen szinte pocsek.
:wink:
Remelem, tobbet nem remelek.

Kulonbozoek vagyunk, de nem kulonbek.
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Sajnos king szinte minden könyvére igaz hogy a filmek fel sem érhetnek a könyveihez
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

A Nagy Könyv

Nem igazán tudtam hova írni... Csak az érdekelne, hogy valaki szavaz, és ha igen, mire?
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Én legjobb magyar regényként Németh Lászlótól az Iszonyt, legjobb külföldiként pedig A félkegyelműt Dosztojevszkjtől jelöltem meg.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Én hazaiak közül Lőrincz L. László Tizenhárom kristálykoponyáját és Janny Wurts A száműzött herceg c. könyvét jelöltem de csak azért mert a Következő rész még nem volt a listában(Összeesküvés)
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Lezárt