Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Mert amit az ember nem ért, azt piszkálja. Szomorú, de ez a helyzet...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Xelloss írta:Mert amit az ember nem ért, azt piszkálja. Szomorú, de ez a helyzet...
ez így van. a legtöbb ember maghallja a szót h anime és 2 dolog jut róla az eszébe: pikachu, hentai- vagyis ez így nem egészen igaz mert a hentai kifejezést kevesen ismerik, inkább csak annyi jut az eszükbe h beteg, perverz rajzok/ rajzfilmek. és ettől a világ összes kincséért sem hajlandók elvonatkoztatni, csak a két végletet látják. azt hogy a kettő között is van valami azt nem tudják vagy nem akarják tudomásul venni. nekem is van olyan ismerősöm aki váltig állítja hogy a digimon(!!!!) igenis a szexualitásra épít... ez a jólvan b***dmeg kategória... és ha erre megkérdezem hogy orvos látta e már akkor jön a teiscsakegy elvakult animebuzi vagy. vagy valami hasonló :shock:
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Ez hietetlen de így igaz! Lassan senki se meri felválalni, hogy anime rajongó!Elég elszomorító. :sobsob:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Azért ne essünk túlzásokba...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ez nem arról szól h nem vállaljuk fel, én speciel soha nem tagadnám le mert aki úgy gondolkodik mint amit írtam az tehet egy szívességet... nem érdekel az ilyenek véleménye, és akinek egy csöpp esze is van azt sem kellene hogy érdekelje. egyrészt: kinek mi köze hozzá hogy mit nézel? másrészt: azt sem tudják mi az?! és ilyenek véleményére adnál? hogy nem mered elöttük felvállalni mert félsz hogy kigúnyolnak? ne viccelj :wink:
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Köszönöm Miyume! Ezzel Hihetetlenül sokat segítettél! Csak tudod, amikor megtudták az egész suli rám tapadt. Az osztálytársam is szokta nézni az animet, de a legjobb barátnője előtt sem mert velem erről beszélgetni. Tudsz a szemekről olvasni? Én azt olvastam az én barátnőmnek a szemeiről, hogy "elég szánalmas és megondolom, hogy barátkozzak- e még vele".Ez annyira elszomorított, hogy lassan elkeztem én is gondolkodni, hogy érdemes-e ezt néznem. Szóval nagyon sokat segítettél!
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

:woff: örülök ha ezzel segítettem. asszem a barátnődre ráférne egy kis beszélgetés. próbáld meg elmagyarázni neki az egészet és rávezetni a valóságra az ostoba sztereotípiák helyett pl mutass neki valamit. ha nem megy akkor viszont gondolkozz el azon hogy igazi barát e ha nem képes elfogadni a hobbydat és emiatt szégyell téged--- ami nem éppen baráti. a kívülállók véleménye meg ne izgasson.olyan mindegy mit hisznek :D :woff:
ami az anime helyzetét illeti hogy ne csak offoljak, asszem nem lenne rossz egy,kifejezetten a témával foglalkozó magazin. tudom ez szép álom és még elég messze vagyunk ettől, de ha más országokban működik akkor nálunk miért ne? elkelne pár cikk ami helyrerakná a dolgokat, meg gondolom az "animések" is szívesen megvennék és lenne mivel fejbecsapni a téveszmés szurkálódókat. eh már megint a bilibe lóg a kezem. bár talán egyszer eljutunk odáig, hiszen animecsatornánk már van :D valahol el kell kezdeni
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

csemi andi írta:Ez hietetlen de így igaz! Lassan senki se meri felválalni, hogy anime rajongó!Elég elszomorító. :sobsob:
Xelloss-nak igaza van, szerintem az itt jelenlévők bátran kijelentik, hogy anime FAN-ok ::sugoi:: ::sugoi:: ::sugoi::
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Köszi! Most ezzel még jobban feldobtál! Azt hiszem kezdjük el egy fórummal.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ne zavarjon, ha lenéznek, inkább vágj vissza, mint én az ÁBknak! :dirr:
Lt lenézem a Battlestar Galactica miatt, Ft 24 miatt, L&Zt Stargate miatt, Zt Gilmore Girls miatt. :dirr: :dirr:
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

scineram írta:Ne zavarjon, ha lenéznek, inkább vágj vissza, mint én az ÁBknak! :dirr:
Lt lenézem a Battlestar Galactica miatt, Ft 24 miatt, L&Zt Stargate miatt, Zt Gilmore Girls miatt. :dirr: :dirr:
És mennyire igazad van!!! :D :D
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Misu írta:Ezt olvassátok el..
otaku
...chat.hu-n vágták hozzám -__- kicsit szélsőséges..bár elég régi darab :)
Szerintem nem hülyeség, bár kissé sarkított... Meg szerintem elég szűk kör lehet, akik ennyire benne vannak a témában, és azért az ipar nem csak az otakukra épül gondolom...
Piracy is charity.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ha rájuk épülne, akkor nem lenne ennyi színvonalas anime, mert tudnák, hogy bármit megnéznének, ami a témájukba vág.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Itt egy újabb coming out, remélem még nem postolta senki. :wink:
http://karcolat.hu/node/1850

"a sok közepes alkotás (...Cowboy Beepop...)"
:gurul: :gurul:
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

No Comment... az ilyenek gondolom tudjátok hova valók...

Viszont szerinte az EL közepes!!!! végre egy EMO kid aki nem Isteníti az EL-t!! OMG! :)
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Mayer írta:Viszont szerinte az EL közepes!!!! végre egy EMO kid aki nem Isteníti az EL-t!! OMG!
igen, de egy szinten említette vele a CB-t is... :weh: oké, h a CB nem egy Gits, nem is Hayao szintű, de azért nincs is egy szinten az EL-el. ami pedig a japán (elektronikus) zenét illeti... hát az tényleg (nagyon) nincs a toppon.
sztem nem is nézte végig az általa felsorolt stuffokat (v eleve ellenszenvvel ült le eléjük). és hiányolom a példákat az egyéb nemzetek rajzfilmeiből->innentől kezdve hiteltelen/komolytalan az egész... (érdemes beleolvasni a hozzászólásokba is)
a Grand Prix ment-e az rtl-en nem sokkal a DB után?
Avatar
Macha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.08.26. 20:39

Hozzászólás Szerző: Macha »

outsyder írta: a Grand Prix ment-e az rtl-en nem sokkal a DB után?
Ment. :cool:

Eléggé komolytalan amit írt az biztos. Csak magát égette a tudatlanságával.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

ezesetben az minden, csak nem kiemelkedő (lehet h egy kicsit túlzok, nem szeretem a sportanimékat, de akkor sem olyan mint az általa említett többi "remekmű". saját magát égette le :lol: )
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

a Cikk írója tipikusan ilyen Hungaricum-mániásnak tűnik így nekem. Nekem semmi bajom a Magyar hagyományőrzéssel, sőt, örülök ha a magyar rajzfilmek vagy bármi ami magyar előtérbe kerül, de az h "NE szeresd az Idegen-t mert az szar, csak a Hazád szeresd és csak azt mit anyaszült mezítlen hazád szült e földre..." ezeket már túlzásnak tartom... nemértem az ilyenek honnan szedik ezeket a támadásokat: Najó akkor ma lehordom a sáros földig a MAT-ot... MIÉRT? akinek ennyi ideje van h összedobjon egy ilyen "cikket", az miért nem inkább megy ki a szabadba és sétálgat egy kicsit... mondjuk fel egy magas ház tetejére... és onnan ugrik egy nagyot... egészséges életmód!
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ez a cikk csak így simán sz*r. Ilyen alapon én írok egy értekezért arról, hogy a tökfőzelék szeretete egyenlő az elmebetegséggel. Csak épp az sem érdekelne ugyanúgy senkit, mint ez a cikk.
A csávó súlyos személyiségproblémában szenvedhet, ha láthatóan kényelmetlenül érzi magát olyan dolgok miatt, amit mások csinálnak, és amibe neki semmi beleszólása nincs.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hikari 2006.09.03. 23:35-kor.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hikari írta:A csávó súlyos személyiségproblémában szenvedhet, ha láthatóan kényelmetlenül érzi magát olyan dolgok miatt, amit mások csinálnak, és amibe neki semmi beleszólása nincs.
És ha tudnád hány ilyen van... :? A cikket meg inkább nem kommentálom, minden második mondatra tudnék valamit reagálni, összefoglalva azt tudom mondani, hogy ez már úgy ült le cikket írni, hogy "most fikázni fogok, most csak a rosszat írom majd", és csak remélni tudom, hogy szándékosan értett félre rengeteg dolgot, mert különben azt kell gondolnom, hogy hülye szegény.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Érdekes dolgok történtek itt az egy hét alatt, mióta utoljára voltam a fórumon ^^ Btw, miért van az, hogy az ilyen emo emberkék mindig az Elfen Lied-topicot találják meg elsőnek? XD

Szal a cikk: Jól mondtátok, tényleg baromság. Csak néhány dolog:
1.A MAT célja elsősorban az anime és a manga megismertetése és népszerűsítése, valamint a tévedések korrigálása. (...)A probléma ott kezdődik, hogy érdeklődési körükbe csakis japán rajzfilmek esnek, a többi ország rajzművészete már kevésbé érdekli őket. Létezik cseh, magyar, szlovák, német rajzfilm is, de ezek nem fontosnak a MAT-nak.
Nekünk már az általános iskolában megtanították, hogy írásunk tartalma kapcsolódjon a címhez, ami jelen esetben a "Magyar Anime Társaság". És persze nem árt, ha tisztában vagyunk legalább a címben szereplő szavak jelentésével. Nem tudom, van-e a csávónak tudomása arról, hogy az "anime" szó japán rajzfilmet jelent, azaz a MAT japán rajzfilmekkel foglalkozik. Egyáltalán hogy jönnek ide a cseh, magyar, szlovák, német rajzfilmek? o_O Na ugorjunk.
2. A MAT másodlagos célja a modern japán kultúra általános bemutatása. Japán zene, japán dívat, japán szokások, - minden, ami japán. Persze minden fény, csillogás, buli és álom, mivel az árnyoldalak, mint például a japán munkanélküliség nem érdekli a magyar fiatalokat. Tagjaik többsége szélesebb körben érdeklődik a szigetország iránt. Ha arról lenne szó, hogy az ázsiai kultúra érdekelné őket, az ember megvonná a vállát, viszont a szélesebb érdeklődés csakis Japánnak szól, s ilyenkor az ember hajlik a gyanakvásra.
Itt viszont már szándékos kötekedést vélek felfedezni: a munkanélküliség (meg az ijime, és a többi "árnyoldal") mióta tartozik a japán kultúrához? Nem hinném, hogy ezeket együtt lehet emlegetni a teaszertartással, a hanamival, vagy az origamival. Btw a MAT nem a Japán Alapítvány, és nem is a Japán Népjóléti Minisztérium, hogy ezekkel kellene foglalkoznia... Az utolsó mondatot több nekifutásra sem sikerült értelmeznem.
3. A MAT szeretné megkönnyíteni az animék és mangák hazai beszerzését, és segíteni szeretné a magyarországi megjelenésüket. (...)Magyarország a szomszédországok rajzfilmjeit alig ismeri; nem szükséges, hogy Amerika mellett még Japánból is áradjon a sok szemét!
Ohó, Kulturkampfwagen barátunk most alaposan beizzította a hajtóműveket. Az persze nem zavarja, hogy talán oka is van annak, hogy a szlovák vagy román "rajzfilmművészet" nem örvend közkedveltségnek a világban, sem kishazánkban. De nem is baj, lényeg, hogy ami nem a szomszéd országokból jön, az csak szemét lehet, és azért az ilyesmire kultúrembernek semmi szüksége! RENDELETILEG! XD
4. (...)Miért arra pocsékolja a MAT az energiáját és a pénzét, hogy japán rajzfilmeket hozzanak be az országba?
1. Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Bár úgy látom, ez nem mindenkinek egyértelmű...
2. A kérdésre válaszolva: talán azért, mert olyan embereket képvisel a MAT, akik szeretik az animéket és a mangákat (az mellékes, hogy a MAT tudomásom szerint nem hoz be semmit, nem vásárol forgalmazási jogokat, csak ismeretterjesztést és rendezvényszervezést végez).
Nem lenne észszerűbb a magyar rajzfilmgyártás támogatására létrehozni egy alapítványt, társaságot?
És ez kinek a dolga lenne? Gondolom a 1.: magyar rajzfilmek rajongóié; 2.: a Kulturális minisztériumé. Bár van egy olyan sejtésem, hogy a "cikk" megírása után a gyerek sem rohant el bejegyeztetni a "Magyar Rajzfilmekért Alapítványt".
Jó majmolni egy idegen országot, egy idegen kultúrát, igaz?
Igazi inkvizíciós-gondolatrendőr hozzáállás: Ha valaki szeret valamit, akkor miért azt szereti, ha gondol valamit, akkor azt miért gondolja, és főképp miért akkor és úgy gondolja, AMIKOR EZ NEM HELYES!!! (Azt már csak így kisbetűvel jegyezném meg, hogy az előbb épp neki sírt a szája, a magyar közönség nem ismeri szlovák-német-kazahsztáni rajzfilmeket...:roll:)
5, A MAT előszeretettel ruházza fel az erőszakos animeket filozofikus tartalommal. Jó tudni, hogy a Dragon Ball-nak, az Elfen Lied-nek, a Record of Lodoss-nak és a Cowboy Beepop-nak mondanivalója van!
Az erőszakos és értelmetlen animéket csak az elvakult fanok ruházzák fel "értékekkel", ami ált. belemagyarázás, lásd EL (Kezdem úgy érezni, mintha mostanában csak ez az IMHO!!! röhejes fanservicegyüjtemény lenne az animék alfája és omegája, ami azért elég gáz...). Én még senkit nem hallottam, hogy pl. a DBZ-be valaki komoly tartalmat próbált volna belemagyarázni. Ha pedig valaki a CB-ben és a többi hasonló animében csak a lövöldözést és a gyilkolást látja, az az ő baja. Nem hinném, hogy a MAT ilyen téren értékítéletet sugallna.

És most a konklúzió, tisztelt Hölgyeim és Uraim:
Ezekből is látszik, hogy a Magyar Anime Társaságnak a gyakorlati haszna a Szcientológiai Egyház tevékenységéhez hasonlítható! Mondvacsinált hősök, modern Don Quijote-k irreális céllal!
Igenis, tanár úr, máskor jók leszünk, csak ne tessék haragudni! Na kuss.

Akkor én is hadd értékeljem e gyöngyszemet: :rozsaszintancoloelefant:
Hikari írta:A csávó súlyos személyiségproblémában szenvedhet, ha láthatóan kényelmetlenül érzi magát olyan dolgok miatt, amit mások csinálnak, és amibe neki semmi beleszólása nincs.
XD Szerintem is valami ilyesmi indította cikkírásra az illetőt... Megfejelve persze a "mindenhez értek, és tudásomat nemcsak magamnak tartogatom, hanem meg is írom, hagy olvassa mindenki, ha már ilyen kurvajó oldalam van"-mentalitással. Sajnos jópár ilyen önjelölt zsdanov szaladgál manapság... Az ellenvéleményen pedig nemhogy elgondolkodna, inkább felháborodik. Mindegy, nem is tudom, megérte-e emiatt koptatni a billentyűzetet, de az ilyen okostojásoktól ki szoktam bukni...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Erre csak annyit mondanék, hogy örülök, hogy nem olvastam el... az Elfen Lied-ről pedig mindenki azt gondol, amit helyesnek lát... úgyse fog mindenki egyetérteni vele kapcsolatban, de legalább nem erőszakoljuk rá másokra a véleményünket...
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Víííííí,rég volt ilyen vicces ez a topic :dirr:

A cikken jót röhögtem, de az emberek viszonyulása a szubkultúrákhoz már csak ilyen...és lehet hogy az animések bizonyos dolgai furcsának tűnnek a külsők számára,de nem tökmindegy?... Már csak a LDTS miatt is örülök hogy animés vagyok *elérzékenyül* :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:
Ha arról lenne szó, hogy az ázsiai kultúra érdekelné őket, az ember megvonná a vállát, viszont a szélesebb érdeklődés csakis Japánnak szól, s ilyenkor az ember hajlik a gyanakvásra.
Az utolsó mondatot több nekifutásra sem sikerült értelmeznem.
Szerintem ez valami olyasmi lenne, hogy "Ha legalább az egész keleti kultúrát mutatnák be, akkor még értelme is lenne a dolognak, de nem, ezeket az elfogult barmokat csak és kizárólag Japán érdekli!"
Kép
Válasz küldése