Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Juj és még én azt hittem hogy én meg Legato Bluesummers látjuk negatívan a világot.. de ugye ez most nem az elfen lied hatására jött elő..? :D :-P /sorry nem tudom hogy teljes volt e az idézet/ mindenesetre a mocskos emberi faj alkotja az animéket is amiket gondolom szeret.. :D

Mindegy Macha nézz inkább Gantz-ot az jobb mint az Elfen Lied
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Teljesen igazad van!

Megjegyezném, hogy az hogyha az embernek ilyen gondolatai támadnak egy animétől az sokkal jobban megmagyarázza a +18-as jelzést mint a vér meg a kificcenő mellek...
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

OMG, én 16 leszek, láttam az Elfen Liedet (1x végig, eleinte a sztori tetszett, bár az első rész megnézése után tudtam, mi lesz ez, de most már egyáltalán nem jön be), és egyáltalán nem tartom komolynak. o_o Fanservice az egész.
Egyik karatés társam 12 éves és elkezdett Elfen Liedet nézni..(aztán áttért az Ouranra hál'istennek :roll: ). Nemtudom, amennyire ismerem, őt nem ragadhatta meg annyira (bár szerintem nem is értette) mint itt egyeseket.. :roll: Tőlem szeretheted Macha, de valószínűleg nálad nagyon mást jelent a 'komoly' szó. Ja és bocsi hogy ezt kell mondanom, de...: Ember vagy! :dirr: xD
És látom, a téma nagyjából befejezve, énis inkább befogom. :dirr:
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

hát nemtudom, én jobbra számítottam, elnagyolt lett az egész, pedig az alapötletből sokmindent ki lehetett volna hozni... szép meg minden, de nem elég abszurd ahhoz, hogy tetszen...
Kép
Avatar
offcore
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.08.17. 03:05
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: offcore »

Szerintem jó. Csak mert volt rám hatással. Igaz, voltak benne idegesítő dolgok, de az majdnem mindegyikben van.
Komolynak pedig simán nevezhető, mert nem ment rá annyira a gagyi japánforma humorizálásra (a japánoknak szerintem nem nagyon van humorérzékük), meg hát szerintem minden anime béna, amelyik gyerekeknek való, akik a suli után várják az akciómeséket, hogy hogyan győzik le főgonoszt.

Azt el tudom képzelni, hogy aki gátlásos meg turbóerkölcsös, annak nem tetszik, és elsősorban a provokatív jelenetek tűnnek fel elsősorban. Meg annak se, aki azt várja, hogy majd valami pirosorrú káoszprofesszor jól pórul jár a végén.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

offcore írta:Komolynak pedig simán nevezhető, mert nem ment rá annyira a gagyi japánforma humorizálásra (a japánoknak szerintem nem nagyon van humorérzékük),
Nézz meg egy Ranma 1/2-t, vagy egy Excel Saga-t, aztán mond ezt... Az Elfenben pedig voltak poénok, más kérdés, hogy nagyon hülyén vették ki magukat. Ha a készítőknek csak morbid humoruk van, lehet valóban nem kellene erőltetniük a dolgot. (Nana lábával való dobálózás, és hasonlók.)
offcore írta:meg hát szerintem minden anime béna, amelyik gyerekeknek való, akik a suli után várják az akciómeséket, hogy hogyan győzik le főgonoszt.
OK, de ez most hogy jön ide? Attól, hogy egy anime vígjáték, még nem feltétlenül gyerekeknek való, sőt. (A Puni Puni Peomi pl. az egyik legfárasztóbb anime, de semmi esetre sem nézetném kicsikkel.) És ugyanez igaz fordítva is: nem feltétlenül a legvéresebb és legbrutálabb anime a legkomolyabb.
offcore írta:Azt el tudom képzelni, hogy aki gátlásos meg turbóerkölcsös, annak nem tetszik, és elsősorban a provokatív jelenetek tűnnek fel elsősorban.
Nem tudom, egyik fórumon úgy reklámozták, hogy "ha téged zaklatnak az iskolában, akkor ez a te filmed!", szóval szerintem a célközönség bizonyos része a gátlásos, ámde bosszúszomjas tinédzserekből áll.
offcore írta:Meg annak se, aki azt várja, hogy majd valami pirosorrú káoszprofesszor jól pórul jár a végén.
Áh, a kezdőjelenet után szerintem nincs ember, aki ezt gondolta volna. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2006.09.08. 01:32-kor.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

SoonDead írta:NEM HISZEM EL!!! Nem járok erre 1-2 napig és máris mivanitt!!!! Vááá ez halálkirály! Sikerült egy igazi kis serial-killah-t fognunk! Nagyon jó Macha!...
Gondoltam meg mielott hazamegyek es fejbelovom magam, olvasok egy kis EL "veszekedosdit", hat jol tettem..de SoonDead commentje volt a legjobb, majdnem sirtam a nevetestol (kezd elmulni a fejfajasom is)!! Ez az egesz tema egyre elborultabb lesz, nagyon tetszik :dirr: (es megint mindenki vitatkozik :-P )
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az Elfen Lied örök téma marad, úgy látszik... :lol:
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Imádom ezt a topicot! Az érzelmek tetőfokra hágnak :D lol Macha egy olyan jelenség volt ami 1x van egy évben úgyhogy meg kell becsülni!
Avatar
offcore
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.08.17. 03:05
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: offcore »

Nekem amúgy ez keltette fel az érdeklődésemet:
http://www.youtube.com/watch?v=wOP212YbsZU
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

offcore írta:Nekem amúgy ez keltette fel az érdeklődésemet:
http://www.youtube.com/watch?v=wOP212YbsZU
Nem rossz :D :gurul:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

OMG DE MŰVÉSZI!!!

*fapfapfap*
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Nem találok rá szavakat...:dirr:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

offcore írta:Nekem amúgy ez keltette fel az érdeklődésemet:
http://www.youtube.com/watch?v=wOP212YbsZU
Én meg kb ez az, amiért nem fogom megnézni :-P
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Pedig ez még az elején van... és hanggal még jobb...
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

offcore írta:Nekem amúgy ez keltette fel az érdeklődésemet:
http://www.youtube.com/watch?v=wOP212YbsZU
anyám... ... ez ám az igazi 'csemege'... még háromszor meggondolom, h mégegyszer megnézzem-e... ez most egy kicsit elvette a kedvem...

elolvastátok a commenteket? :arrow:
ssjkillerkeith666 írta:lol i showed this to my 12 year old sis she loves it lol
the art is so well done and it has a good story line
too bad it's so short
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az aláírásodat most nagyon ideillőnek érzem, pedig én szeretem az Elfen Lied-et...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

ssjkillerkeith666 írta:lol i showed this to my 12 year old sis she loves it lol
the art is so well done and it has a good story line
too bad it's so short
Az a szomorú, hogy ebben a topicban is volt már hasonló. Egyszer vki büszkén közölte, hogy megmutatta az öccsének meg a 12(?) éves kishúgának az ELt, hogy tudja, mit kell csinálni a pedofilokkal (....what the feck *facepalm*), máskor meg egy 11 éves lány írta, hogy EL-t néz, mert valaki ajánlotta neki, és hát ijesztő neki a vér meg minden, de végignézi, ha már elkezdte.

No komment.

ETA:
viewtopic.php?p=88141#88141
viewtopic.php?p=88081#88081
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Hát ez tényleg no komment... nem hiába nem olvasom én ezt a topic-ot. :roll: De tulajdonképp teljesen mindegy, hogy ajánlod vagy inkább megpróbálod elrémíteni az ilyen korú gyerekeket, mert csak azért is megnézik, hogy elmondhassák milyen menő és klassz sorozat ez! Én is megnéztem anno a Fritz a macskát, 18-as karika ide vagy oda. Sok vér, gyilkolás, pucérkodás rulz! Mintha amerikai agynak született volna ez az anime, komolyan...
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Xelloss: ::sugoi:: ... de akkor ki kéne takarni Honey-kun-t

mufurc: tényleg szomorú. reméltem h itt nem történnek hasonlók... -_-
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Pal-chan írta:Mintha amerikai agynak született volna ez az anime, komolyan...
Ez megmagyarázná, hogy Japánban miért bukott meg, míg az amcsiknál nagy siker volt. :D
Kép
Avatar
offcore
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.08.17. 03:05
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: offcore »

Pal-chan írta:teljesen mindegy, hogy ajánlod vagy inkább megpróbálod elrémíteni az ilyen korú gyerekeket, mert csak azért is megnézik, hogy elmondhassák milyen menő és klassz sorozat ez!
Kiskoromban ha valamire azt mondták, hogy még nem nekem való, csak azért is megnéztem/ elolvastam. Később rájöttek erre a szüleim is, és ilyen formában "nem ajánlottak" könyveket, amik így érdekelni kezdtek. :)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Tegnapelőtt sikerült végignéznem e "remekművet", a hétvégén várható egy hosszabb "mélylélektani elemzés" a sorozattal kapcsolatban. STAY TUNED. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Amúgy pont ezt a részét szeretem az animének. Ha ennyi vérhez egy kicsit fogyaszthatóbb történetet adnának, akkor vidáman elnézegetném hetekig...
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Fogyasztható a történet, csak a végtermékkel lehetnek gondok...
Válasz küldése