Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Misato írta: És gondolom neked marad a papné lánya. :D
Inkább, mint a pap... :crazy:
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Őrnagy írta:
Misato írta: És gondolom neked marad a papné lánya. :D
Inkább, mint a pap... :crazy:
Ez igaz.
Láttál mostanság valami király filmet? Misztikusat?
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Misato írta: Láttál mostanság valami király filmet? Misztikusat?
Hát, a misztika, fantasy, ilyesmik nem kifejezetten az én kategóriám. Legutóbb a Gyűrűk Ura II. volt ilyen, amit megnéztem. Mostanában nem is nagyon nézek élőszereplős filmeket.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

A Gyűrűk Ura 2. nekem is nagyon tetszett, várom a 3. részt is, bár könyvbe jobban tetszett mint filmen. :wink:
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Misato írta:A Gyűrűk Ura 2. nekem is nagyon tetszett, várom a 3. részt is, bár könyvbe jobban tetszett mint filmen. :wink:
Nekem is... 8) Meg azt nem bírom, hogy valaki csak azért nézi meg a filmet, mert ez a trendi most...vagy mert mindenki elolvad attól a nyálas Legolastól.. :cry:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Hmm, én nem divatból néztem meg a filmet, már jóval előtte elolvastam könyvben, de Legolast ne szidd. Ő a kedvencem. A könyvben ő volt és lehet hogy ennek hatására tatszik a filmben is. De akkor is. Legyszi ne szidd. Lehet hogy nyálas, de akit alakít az egyáltalán nem az.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Misato írta:Hmm, én nem divatból néztem meg a filmet, már jóval előtte elolvastam könyvben, de Legolast ne szidd. Ő a kedvencem. A könyvben ő volt és lehet hogy ennek hatására tatszik a filmben is. De akkor is. Legyszi ne szidd. Lehet hogy nyálas, de akit alakít az egyáltalán nem az.
::gome:: Elnézést.. :cry: nem így akartam fogalmazni... csak az bosszant, hogy sokan a sulimban csak miatta nézik meg. Téged megértelek :wink: , a könyv miatt szeretem én is például Eomert. És igen, na Orlando ny...s, nem Legolas.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Köszi aranyos vagy, de én is megértem az ellenszenvedet Legolasszal, vagyis nem vele csak a szinésszel. :P
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Misato írta:Köszi aranyos vagy, de én is megértem az ellenszenvedet Legolasszal, vagyis nem vele csak a szinésszel. :P
Tök ciki dolgot olvastam. A Gandalfot alakító színész ugyebár a saját neméhez húzódik...aztán mondta, hogy azért ment el valami ünnepségre, hogy talán majd ott megcsókolhatja a nagy Orlando Bloomot ( :arrow: utalva arra, milyen kultusz van körülötte)...na de ez nem biztos, lehet, csak pletyka.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

A könyv frenetikus...a film is jó,csak elég so dolog kimaradt ugye ami kicsit ront az összhatáson...nekem is Legolas a kedvencem, és a könyv miatt...annyira jól megformált,kedves és önzetlen karakter a könyvben is...a másik kedvenc meg ugye Gandalf, dettoa könyvben is és a filmben is.Szerintem egyébként jól lettek kiválasztva a szereplők a karakterekre. Én pont így képzeltem el őket nagy vonalakban. 8)
Orlando Bloom-ról pedig annyit,hogy játszott a Sólyom végveszélyben-ben,az Oscar Wild szerelmei-ben, a Karib-tenger kalózaiban, és játszani foga Trójában is, ami 2004-re van kiírva premierre. :lol:
Speciel nekem eddig úgy tűnt,hogy mint ahogyan jó színészhez illik bármit el tud játszani...ezek a filmek is mutatják....
:wink:
Nem akarlak megbántani Ayanami, de az emg,hogy miatta nézik meg a Gyűrűk Urát az osztálytársaid az csak az ő színvonalukat mutatja... :twisted:
hmm..az utóbbi hozzászólásra meg inkább nem írok semmit....
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ynah írta: Nem akarlak megbántani Ayanami, de az emg,hogy miatta nézik meg a Gyűrűk Urát az osztálytársaid az csak az ő színvonalukat mutatja... :twisted:
hmm..az utóbbi hozzászólásra meg inkább nem írok semmit....
Én ezt csak olvastam, nem az én véleményemet tükrözi... jaj, most meg a Keanu Reeves őrület volt a Matrix 3 miatt...(de fogadok, azt se tudják, már, mi az a Matrix... :wink: ). Amúgy bevallom, Legolast én is szerettem a könyvben, meg végülis nem vele van bajom, hanem a körülötte lévő kultusszal. Nekem Elrond a Nr.1. ::hehe::
Jó film? Sajna a TV-k teli vannak hülyeségekkel hétvégén, ha van valami jó, az hétköznap éjjel van... De jövőhéten lenni kedvenc film kedvenc színésszel: Jurassis Park ::daisuki::
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Ne hülyitsetek, GANDALF BUZI???
Ja és Ayanami Ynah-nak igaza van , az osztálytársadat szard le. Csak az ő szellemi inteligenciájukat mutatja.

Hüp....mester lettem.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nem. Ian McKellen homoszexuális... ami a magánügye. Utálom a pletykát..pláne a rosszindulatút...ami nem tartja tiszteletben mások magánéletét..ehh mind1 ::pirate::
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ynah írta:Nem. Ian McKellen homoszexuális... ami a magánügye. Utálom a pletykát..pláne a rosszindulatút...ami nem tartja tiszteletben mások magánéletét..ehh mind1 ::pirate::
Én is, ezért fogalmaztam szépen, mármint nem csúnya szóhasználattal. De amúgy tiszteletreméltó, hogy felvállalja ezt, és nem azért, mert manapság már ez is trendi...tudnék példákat mondani...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

OKé oké sorry ha rondán beszéltem Ok :wink:
De ez tényleg megdöbbentett. És igazad van Ynah hogy a magánügye, de egy-két szóban csak lehet róla beszélni, nem?
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Gyűrűk Ura: a bövitett változatot láttátok? Csak mert pl a Kér Torony nekemis fura volt moziban (épp akor olvastam könyben is) hogy mennyi minden másképp van, szerencsére a bövitett változatban megint csak elöjöttek olyan részek amik a könyben is benne voltak.
A 3. részrő annyit tudok hogy a Megye megtisztítása c. rész nem lesz benne, és !!!!!!SPOILER!!!!!!
Szarumán jelenetét kivágták belőle teljesen, az ő része is a bővitett verzióban lesz benne
Ynah írta:Nem. Ian McKellen homoszexuális... ami a magánügye. Utálom a pletykát..pláne a rosszindulatút...ami nem tartja tiszteletben mások magánéletét..ehh mind1
Egyetérték, egyébként kiváló színész (nem mintha bárki is az ellenkezöjét állitotta volna :wink: )
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Ayanami írta:
Misato írta:A Gyűrűk Ura 2. nekem is nagyon tetszett, várom a 3. részt is, bár könyvbe jobban tetszett mint filmen. :wink:
Nekem is... 8) Meg azt nem bírom, hogy valaki csak azért nézi meg a filmet, mert ez a trendi most...vagy mert mindenki elolvad attól a nyálas Legolastól.. :cry:
Egyetértek! Én eléggé fanatkus vagyok és ez nagyon nem tetszik :?
Néha azt kívánom, bár' ne is készítettek volna belőle filmet, akkor nem kritizálná mindenki úton útfélem: énmosthallottamrólaelőszörésnemisnagydurranás stílusban.
megtagadnám a hitem, ha nem idéznék a Silmarilionból: AZ ÖTÖDIK CSATA: NIRNAETH ARNOEDIAD (Húrin és Huor hősi helytállása)
"A fivérek pedig maguk köré gyűjtötték Hador házának maradékát, s lépésről lépésre hátráltak, amíg végre a Serech mocsárvidékére értek, s ott volt előttük a Rivil-patak. Ott megálltak, s nem mozdultak többé egy tapodtat sem.
Akkor Angband egész serege rájuk támadt, a holttestekből készült már a híd a folyón, s úgy köröztek a hithlumiak maradéka körül, akár a szökőár a szikla körül. S amikor a Nap már lemenőben volt a hatodik napon, s az Ered Wethrin árnya egyre sötétebb lett, ott esett el Huor, akinek mérgezett nyílvessző talált a szemébe, s körötte holtan feküdt halomban Hador minden vitéze; s az orkok levágták a fejüket, s halomba hordták, amely aranyként csillogott a lemenő nap fényében.
Végül már csak Húrín állt egyedül. Akkor eldobta a pajzsát, s két kézzel forgatta fejszéjét; s azt mondja az ének, hogy a fejsze addig füstölgött Gothmog troll őrének a fekete vérében, míg el nem olvadt, s valahányszor sújtott, Húrín így kiáltott: "Aure entuluva! Ujra fölkel a nap!""
::bawl:: -ezen mindíg elérzékenyülök
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Pala írta:Gyűrűk Ura: a bövitett változatot láttátok? Csak mert pl a Kér Torony nekemis fura volt moziban (épp akor olvastam könyben is) hogy mennyi minden másképp van, szerencsére a bövitett változatban megint csak elöjöttek olyan részek amik a könyben is benne voltak.
A 3. részrő annyit tudok hogy a Megye megtisztítása c. rész nem lesz benne, és !!!!!!SPOILER!!!!!!
Szarumán jelenetét kivágták belőle teljesen, az ő része is a bővitett verzióban lesz benne
Ez biztos? Ugyanis én azt olvastam, hogy bár Peter Jackson nem szereti ezt a részt, mármint a Megye +tisztítását, de mégis bele fogja tenni a filmbe, csak kevesebb hangsúlyt fektet rá. Eh, jó lenne, ha nem hagyná ki, mert sztem akkor is fontos része a történetnek.

Hallotta már vki a RoK OST-jét? Annyira jóóóóó!!! Én tegnap meeten belehallgattam. Az utolsó számnak sztem pont olyan hangulata van, mint az 3. könyv végének.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sora 2003.12.07. 11:16-kor.
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Sora írta:
Pala írta:Gyűrűk Ura: a bövitett változatot láttátok? Csak mert pl a Kér Torony nekemis fura volt moziban (épp akor olvastam könyben is) hogy mennyi minden másképp van, szerencsére a bövitett változatban megint csak elöjöttek olyan részek amik a könyben is benne voltak.
A 3. részrő annyit tudok hogy a Megye megtisztítása c. rész nem lesz benne, és !!!!!!SPOILER!!!!!!
Szarumán jelenetét kivágták belőle teljesen, az ő része is a bővitett verzióban lesz benne
Ez biztos? Ugyanis én azt olvastam, hogy bár Peter Jackson nem szereti ezt a részt, mármint a Megye +tisztítását, de mégis bele fogja tenni a filmbe, csak kevesebb hangsújt fektet rá. Eh, jó lenne, ha nem hagyná ki, mert sztem akkor is fontos része a történetnek.

Hallotta már vki a RoK OST-jét? Annyira jóóóóó!!! Én tegnap meeten belehallgattam. Az utolsó számnak sztem pont olyan hangulata van, mint az 3. könyv végének.
És is úgy hallottam, hogy kihagyják azt a részt, sőt nem fog Szarumán sem szerepelni... ::bawl::
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Ayanami írta:sőt nem fog Szarumán sem szerepelni...
Az ő része is csak a bővitett verzióban lesz benne, a Szarumánt alakitó színész Chritopher Lee emiatt elsem ment a premierre. Viszont állitolag a ROTK bővitettre nem kell megint novemberig várni 8) , de miért csak januártól lesz moziba nálnuk..... :cry:
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

A Megye megtisztítása sajnos biztos nem lesz benne, mert azt le sem forgatták. Szarumán a bővített verzióban lesz (remélem).
Van egy gyerek a neten, aki már látta a mozis változatot, és széjjelspoilerezte az egészet egy fórumban.
Nem írom be a címét, mert végülis már én is bánom, hogy végigolvastam. :)
Akit érdekel, az úgyis megtalálja.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

ein írta:
"A fivérek pedig maguk köré gyűjtötték Hador házának maradékát, s lépésről lépésre hátráltak, amíg végre a Serech mocsárvidékére értek, s ott volt előttük a Rivil-patak. Ott megálltak, s nem mozdultak többé egy tapodtat sem.
Akkor Angband egész serege rájuk támadt, a holttestekből készült már a híd a folyón, s úgy köröztek a hithlumiak maradéka körül, akár a szökőár a szikla körül. S amikor a Nap már lemenőben volt a hatodik napon, s az Ered Wethrin árnya egyre sötétebb lett, ott esett el Huor, akinek mérgezett nyílvessző talált a szemébe, s körötte holtan feküdt halomban Hador minden vitéze; s az orkok levágták a fejüket, s halomba hordták, amely aranyként csillogott a lemenő nap fényében.
Végül már csak Húrín állt egyedül. Akkor eldobta a pajzsát, s két kézzel forgatta fejszéjét; s azt mondja az ének, hogy a fejsze addig füstölgött Gothmog troll őrének a fekete vérében, míg el nem olvadt, s valahányszor sújtott, Húrín így kiáltott: "Aure entuluva! Ujra fölkel a nap!""
Naja, ha a Szilmarilokból valaha is valaki animét csinálna (korábban volt róla szó álmodozás jelleggel), akkor azt Mo-n az ORTT biztos betiltaná. :)
Amúgy már nem emlékszem pontosan, Húrin volt az, aki valami rettenetes mennyiségű trollt behentelt (100 körül)? Gatts csak irígykedhet... Vagy lehet, hogy azért csavarják így a mostani sztorivonalat, hogy űberelhesse ezt? :D
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

"Peter Jackson nem zárta ki a lehetőséget, hogy pár év múlva esetleg vászonra adaptálja Tolkien Hobbit című regényét, amit nálunk Babó címen ismernek."
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Kedvenc filmjeim: minden David Lynch-től (főleg Twin Peaks, mint sorozat), Leon a profi, Szellemkutya, Elveszett gyerekek városa, A holló, Shop Stop, Donnie Darko, K-Pax, Memento, Táncos a sötétben, Amélie csodálatos élete

Futottak még: Kocka, Kocka 2, Pi, Kill Bill, Vanília Égbolt, Dogville, Üvegtigris (bár ritka, hogy magyar film tetszik)
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Végre valaki írt a Szellemkutyáról! Szerintem Forest bácsi nagyot alakít benne. :thumb:
Válasz küldése