Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Igen, befejezett mangáról van szó B)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Manga első három kötete megvan + láttam az anime első három részét. Nagyon jó imádom! :lol:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most néztem meg a 4.ep-t és nagyon-nagyon durva :shock:
Komolyan kíváncsi lennék arra az emberre, aki kitalálta a történetet. Meg arra is, hogy meddig fog ez fokozódni?! Eddig mindegyik résznél volt áll-leesés.
Csak így tovább!!!! :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
aquana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2006.08.07. 15:37

Hozzászólás Szerző: aquana »

Fog az fokozódni, még sokáig xD Eddig piszok jó, zenévél/animációval/seiyuukkal, mindennel. <3

A "TAMAKI!"-effekt sajnos nekem is beütött, bár ennyire nem vészes a dolog. :shock:
Avatar
Sabroso
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.05.09. 07:40
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sabroso »

Hehe, épp emiatt vártam többek közt az animét. Végre Magyarországon is lesz jó kis DN rajongótábor :D És persze, pont ezért... a történet! A rajzolás már csak extra. És amit animében hozzá lehet tenni: seiyuu-k, ZENE ( ::jthrill:: ), fények... összehozták nagyon. L-nek a poénos cuccaira kíváncsi leszek még, amikor Yamaguchi Kappei hangjával tornyozza a kockacukrokat a teáscsészében...
Van még mire várni :)
Avatar
aquana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2006.08.07. 15:37

Hozzászólás Szerző: aquana »

Csak el ne rontsák :o Piszok magas elvárásaim vannak, pont amiatt, hogy a manga ennyire jó @_@
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Én meg pontosan az elképesztő hype miatt nem merek belekezdeni sem. (Valahogy sosem nyerik el tetszésemet ezek az egekbe magasztalt CUCCok.) Na meg a másik dolog: L. Amikor először meghallottam, hogy ez az egyik szereplő neve, "wtf is this shit" felkiáltással szépen eltettem az "el nem olvasandó mangák" közé... Na mindegy, azt hiszem, ez az anime kimarad az életemből, nem hiszem, hogy valaha is késztetést fogok érezni arra, hogy belenézzek. (Eddig valamennyi "az évezred animéje" dolog hatalmas FAIL volt, szal rosszak a tapasztalataim. :p)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
aquana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2006.08.07. 15:37

Hozzászólás Szerző: aquana »

Hát, L neve... mondjuk így kb. az élete függ tőle :P
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Tegnap éjjel/ma hajnalban végignéztem az első négy részt,hát...hátborzongató CUCC,komolyan kezdek félni ettől a Light-tól.Amilyen precízen megtervezi a dolgait...és amilyen dolgai vannak egyáltalán. :shock: :shock: :shock:
Hanatarou desu.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na igen, Kira veszélyes srác, de én pont ezért bírom. Nagyon okos és mindent precízen eltervez. Bár azon nagyot röhögtem mikor Ryuuku megjelent és Raito ijedtében hátraesett a széken (első rész közepe táján).
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Egyenlőre úgy néz ki, hiába eszes Light, ha simán el tud durranni az agya (legalábbis erre utal, az amikor kinyírta a fake L-t), viszont kicsit logikátlan volt, hogy miért nem gondolt arra, hogy ha hirtelen megváltoztatja a halálok időpontját, azzal csak az elméletüket fogja alátámasztani... :weh:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sabroso
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.05.09. 07:40
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sabroso »

Anubys: ezt megmagyarázta Ryuknak, épp azért, hogy L észrevegye, és a rendőrségre kezdjen gyanakodni. Meg ráadásul így L tudja, hogy Light képes irányítani a dolgokat, és majd biztosan megijed :). Vagy ha nem ez, akkor nemtom mire gondolsz :wink:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nna megneztem az elso 4 reszt, kivancsiva tett a sok ember pozitiv velemenye..eddig nagyon jo, az animacio igenyes (Light engem nagyon emlekeztet a Gantz foszereploje, nem jut eszembe a neve...) az OP hallgathato, az ED nekem nem tetszik..es akkor ami a 2 kozt van: hmm..egyszoval BETEG! Light egy abszolut pszichoapata sztem, nekem egyszeruen ijeszto, az is h mennyire okos, nomeg h ezek a vilaguralmi tervek..jesszus..Ryuk nekem nagyon tetszik, erdekes karakter, kicsit mas itt a Shinigami abrazolas mint a Bleachben :D Szal nem egy rossz dolog ez az anime, de el nem tudom kepzelni 33 reszen (vagy hany?) reszen keresztul mit fognak itt meg muvelni..amugy nekem a legallleesosebb dolog az volt h az apja a rendor..es h nem fogadta el a Shinigami szemet, azt hittem volna h kapva kap az alkalmon..
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sabroso: Pontosan, ez van benne a mangában is. Ott is pontosan így magyarázza Ryukuu-nak a dolgokat. Amúgy érdekes, hogy az anime milyen pontosan követi a mangát.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mangából első pár chapterbe néztem bele és apró eltéréseket találtam (pl Light csak Ryuk megjelenése után próbálja ki a Death Note-ot, stb). Az hogy rendőr az apja, meglepetés volt a számomra is, de teljesen beleillik a képbe, ezért is tetszi annyira, mikor már kezdenék belekötni, hogy jó-jó, de honnan tud ennyit (pl bűnöző arcképe\neve), mindíg megkapom a válszt. :)37 részes, úgyhogy lesz még itt bőven durvulás. Kb 10 percenként nézek TW site-ra, mikor jön már az ötödik rész. :twisted:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sabroso
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.05.09. 07:40
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sabroso »

Hm, szerintem nem, mert mikor Ryuk megjelenik, akkor visszaemlékezésben mutatják, hogy Light irkálja a neveket.
Live-evil meg már kijött, 3. részből néztem mindkettőt, és akkor egyértelműen jobbak voltak. De persze nem akarok befolyásolni senkit ^^
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

:oops: Akkor bocs, lehet, nem figyeltem eléggé...
Úgy látszik, nincs türelmem kivárni a TW-s változatot... LE-es 54%-nál tart, de valami fene lassan jön :( (mindezt másfél óra alatt produkálta)

Edit:

Lejött és végig is néztem. Maga a felirat szerintem jobb a TW-vel. Stílusosabb. Maga a történet még tovább durvult. Viszont Light most átlépett egy határt és nem csak bűnözőket ölt. Ez valyon hogy fér bele az én vagyok az Igazság énképébe? :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sabroso
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.05.09. 07:40
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sabroso »

Anubys: ezt is mondta már, mikor Lind L.Tailor-t megölte, akkor mondta, hogy akik szembeszállnak vele, azok is gonoszak. Muszáj megvédenie magát, különben nagyon gyorsan vége lenne a sztorinak :wink:
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Rage írta:Na meg a másik dolog: L. Amikor először meghallottam, hogy ez az egyik szereplő neve, "wtf is this shit" felkiáltással szépen eltettem az "el nem olvasandó mangák" közé...
Azta, te aztán eléggé gyorsan elítélted...L. Omg, na és akkor mivan a Vampire Hunter D-vel? :dirr: amúgy: nem lesz egész végig L a neve, legalábbis a mangában eléggé hamar kiderült az igazi neve (már ha télleg az az igazi)...nem? :roll:
Az animéből kemény egy részt láttam, és a mangát ma kezdtem el, és elolvastam annyit, amennyit eddig magyarra fordítottak (azaz 18 fejezetet). Tetszik, szerintem izgalmas^^
Ja, és asszem Ryu(kuu) lesz a kedvencem...nekemis kell egy ilyen "házi shinigami" :dirr:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jaja, nekem is..olyan muki (pedig nyilvan nem annak szantak a keszitok) de nekem akkor is olyan mintha mosolyogna..meg olyan ari ah ott szall Raito/Light (most nagyon okosnak erzem magam h erre magamtol rajottem :dirr:) mellett..egyszeruen ari (meg az is tetszik ah szivatja ot, h csak aprankent mondja el neki a dolgokat..)
Edit:kijavitva..es meg igy is elrontom :dirr:
5.resz: egyre spookibb..nagyon beteg az egesz..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára IloveRenji 2006.11.05. 14:02-kor.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Jaja, meg az almamániája...XD
amúgy Raito, de mind1 :wink: (és énis magamtól jöttem rá, már az elején XDD )
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sabroso írta:Hm, szerintem nem, mert mikor Ryuk megjelenik, akkor visszaemlékezésben mutatják, hogy Light irkálja a neveket.
Live-evil meg már kijött, 3. részből néztem mindkettőt, és akkor egyértelműen jobbak voltak. De persze nem akarok befolyásolni senkit ^^
Pontosan. Bár már régen nem olvastam a mangának ezt a részét, azért erre emlékszem. Csak nagyon jelentéktelen dolgokat vágtak ki a mangából. Nekem amúgy az opening+ending is nagyon tetszik + most kapom majd meg az első live movie-t soundtrack-kel és az insert song-gal (ami ugyan megvan, de legalább akkor törölhetem).
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az ötödik ep volt az első, amit TW-s és LE-s fansubbal is magnéztem. Egy picit elbizonytalanodtam, ugyanis eddig a TW-t preferáltam, de most lehagyták a shinagami font-ot. Persze nem csak ez számít, de már nem vagyok olyan biztos, hogy a jobb a TW-s...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én nem tudom mivel kapom meg, de remélem TW-el, mert eddig azzal néztem az első pár részt.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Miert óó miert estem ugyanabba a csapdaba?? H megint hetente varok es varok az uj reszekre, es nem tudom h mi fog tortenni :(..egyre jobban tetszik az egesz, egyre elborultabb..valojaban nem is tudom h kinek "szurkoljak" mert L is antipatikus, es Reito is..de nagyon tetszik az elmeparbaj amit vivnak..(es szegeny Ray Penbar..es most szegeny csaj, kimeletlenul meg fogja ot olni, es nyilvan annak messzemeno kovetkezmenyei lesznek, NEM BIROK VARNI!!)
Válasz küldése