Dragon Ball, Z,GT

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Egyet értesz-e a sorozat cenzúrázásával?

Igen
5
4%
Igen, de betiltani azért nem kellett volna
10
8%
Nem
104
87%
 
Szavazatok száma: 119

Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Nem tiltották be...
Avatar
angelvictory
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.10.27. 12:45
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: angelvictory »

Na igen, az rtl nem adta, hanem kazin lehetett megvenni
www.angelvictory.try.hu --- Ezotéria, Videók, Háttérképek, és még sok minden. A Fórumban letöltések, és egyéb dolgok :)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

telleg nem tiltották be
na mind 1.
tegnap elkezdték adni a GT-t az rtl2-on... gondoltam megnézem, kell egy kis nosztalgia, meg azt még úgysem láttam... wááááááá
asszem az addíg sem kifogástalan grafika még tovább romlott, de ha ez még nem lenne elég a legtöbb szereplőből majmot csináltak: Vegita FűBenő hajjal és bajusszal???!!! Bulma és Trunks SZTK szemüveggel???!!!!
na és a történet is hangyányit erőltetettre sikeredett... nem voltam soha DB rajongó, de az első két szériát láttam még régebben, és az 50 részen át elhúzódó összecsapásokat leszámítva nem volt olyan rossz... na de a GT... a harmadik részt már nem fogom nézni az biztos
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

miyume írta:asszem az addíg sem kifogástalan grafika még tovább romlott
*leborul miyume előtt* Köszönöm, legalább egyvalaki osztja a véleményemet (többiben is egyetértek amúgy). \o/
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igen, én ezért néztem anno úgy a DBZ-t, hogy ez a történet igazi vége, a GT meg egy "húzzunk le még egy bőrt" cucc, amit inkább kihagytam.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta:a GT meg egy "húzzunk le még egy bőrt" cucc
abszolút. én meg kis naív azt gondoltam annó amikor a Z-et néztem, hogy a GT meg milyen durva lehet már meg miegymás, hisz elvileg az egésznek fejlődnie kellett volna ahogy okos anime-hez illik. de hogy ennyire nem!?
nuku sztori,nuku grafika, nuku minden
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

miyume írta: nem lenne elég a legtöbb szereplőből majmot csináltak: Vegita FűBenő hajjal és bajusszal???!!! Bulma és Trunks SZTK szemüveggel???!!!!
LOL, hát az csak poén, meg muszáj is öregedniük a szereplőknek. Mikor arra kerül a sor a harcosok harcoshoz méltóan fognak kinézni...
miyume írta: nuku sztori,nuku grafika, nuku minden
Ezt két rész alapján már le is szűrted? o_O
Grafikailag szerintem semmi gond sincsen vele, mutasson valaki szebb ilyen hosszúságó sorozatot '96-ból. Persze vannak gyengébb pillanatai, de összeségében messze nem vészes a helyzet...
A story tekintetében meg annyit, hogy egyrészt valóban rókabőr, másrészt meg igazából semmivel sem erőltetebb, mint mondjuk a ~50-60 részes )V(ajin Buu saga...

Summa summarum nekem simán bejött a GT, nem mondanám, hogy jobb vagy rosszabb mint bármi más ami DB (filmek ignorálva, azok szinte mind szarok) a befejezése meg szerintem zseinális lett. Engem nagyon meghatottak a záró képsorok... :'(
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

shearer írta:
miyume írta: nuku sztori,nuku grafika, nuku minden
Ezt két rész alapján már le is szűrted? o_O
ez a sztori nekem nagyon sántít- szuper dragonball-ok vannak amik az egész világegyetemben szétszóródtak nem csak a földön (jójó nehezítsük a feladatot ^^")...meg mieza ha nem gyüjtik össze őket egy éven belül felrobban a föld. miért is? lássuk be ez nem valami meggyőző
a grafika meg... hát ezt két részből is meg lehet állapítani (tom nem elsősorban erre gondoltál) a Z szebb volt- pedíg az elvileg korábbi
a minde pedíg tipp- az op. és a kezdet alapján
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:ez a sztori nekem nagyon sántít- szuper dragonball-ok vannak amik az egész világegyetemben szétszóródtak nem csak a földön (jójó nehezítsük a feladatot ^^")...meg mieza ha nem gyüjtik össze őket egy éven belül felrobban a föld. miért is? lássuk be ez nem valami meggyőző
Tegyük hozzá, hogy persze össze is gyűjtik mindet, pedig a korábbi sorozatokban csak egyetlen bolygón (Föld vagy Namek) ugyanennyi rész kellett nekik, amíg mindet megszerezték.
Kép
Avatar
angelvictory
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.10.27. 12:45
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: angelvictory »

Mondjuk igen én is maradok inkább a Z-nél ::daisuki::
www.angelvictory.try.hu --- Ezotéria, Videók, Háttérképek, és még sok minden. A Fórumban letöltések, és egyéb dolgok :)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta:
miyume írta:ez a sztori nekem nagyon sántít- szuper dragonball-ok vannak amik az egész világegyetemben szétszóródtak nem csak a földön (jójó nehezítsük a feladatot ^^")...meg mieza ha nem gyüjtik össze őket egy éven belül felrobban a föld. miért is? lássuk be ez nem valami meggyőző
Tegyük hozzá, hogy persze össze is gyűjtik mindet, pedig a korábbi sorozatokban csak egyetlen bolygón (Föld vagy Namek) ugyanennyi rész kellett nekik, amíg mindet megszerezték.
ja. és most vakargassam meg a fülük tövét hogy "jólvan fiúk"?
na de nem szidom többet, nem akarok senkinek az érzéseibe gyalogolni :cool:
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

a Z tényleg jobb volt...
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
Cassidy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.03.23. 00:47
Tartózkodási hely: in CLAMP's wonderland

Hozzászólás Szerző: Cassidy »

S.O.S. segítség kéne!

Nincs már túl sok időm(sajnos eddig sem volt.. ::jumph:: ),de nagyon fontos lenne megtudnom,hogy hogyan néz ki a Dragon Ball japán logója!Vagy csak az van amit mindenki ismer?Mindegy,ha van akkor az eredeti kéne,mert ajándékra írnám rá... .
Help me plíz! ::gome::
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

hát a gt az tényleg egy nagy selejt lett....
végig röhögtem rajta inkább egy paródia mint folytatás a szereplők meg nem is igazi akira bácsis munkák(csak segédkezett,gondolom ha nem segit még roszabb let volna....) a történet szánalmas mert azzal próbálkoztak hogy viszahozzák a sokak szerint db favorite hangulatát de nem jött ösze......
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

A sima DB volt a legjobb, ott kellett volna abbahagyni.... :?
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is elkezdtem a GT-t de a felénél abbahagytam, mert rettenetes volt. Amúgy hatalmas DB-fan vagyok, de ez még nekem is sok volt. A grafika meg szerintem remek, hiszen a DB és a DBZ sem mai anime már.
Kép
Avatar
Aemi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.07.06. 12:42

Hozzászólás Szerző: Aemi »

Látta valaki angol szinkronnal a GT-t?
Ugye nem cserélték le ebben is a japán zenéket arra az undorító amerikaira, mint a Z-ben?
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

De lecserélték, ha jól emlékszem. Az opening amúgy a legrosszabb. (Más kérdés, hogy nekem a GT eredeti BGM-je se tetszett.)
Kép
Avatar
Aemi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.07.06. 12:42

Hozzászólás Szerző: Aemi »

Köszi.

Akkor marad a japán szinkronos változat.

Csak néhány részt láttam belőle, de tényleg nem üti meg a DB, DBZ szinvonalát.
Néhány szerelő teljesen más lett. Hogy néz már ki Bulma és Trunks abban az SZTK-s szemüvegben? Bulma mindig adott a külsejére, erre oda figyelhettek volna. Trunks is olyan szerencsétlen lett, pedig a Z-ben nagyon jó volt.
Gohan-on nem csodálkozok, hogy ilyen lett :D
Amikor Vegita új külsejét megláttam, nem tudtam, hogy sírjak-e vagy
nevessek. Bajusz nélkül azért nem olyan rossz, de a régi frizurája jobb volt.

A GT vége viszont tényleg megható és szép.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem 100% off, úgyhogy megkérdezem.

Kinél vannak jelenleg a DB manga jogai?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Mephisto
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.10.29. 10:37

Hozzászólás Szerző: Mephisto »

Hi all!

Ha már van ilyen topic én is hozzászólnék a témához.

Japánban láttam elösször a sorozatot 91-ben és engem nagyon megfogott. Nem tudom milyen volt a magyar szinkronja, ert elég kevés magyar részt láttam, de japánul nekem nagyon bejött. Mikor hazajöttünk 98ban csodálkoztam, hogy itthon is elkezdték vetiteni, de örültem neki. 1-2 Hónapig mesternek szólitott a fél suli, mert előre vágtam az összes rész tartalmát a GTig, azért nagyon élveztem:)
Amikor meg a graffját fikázzátok vegyétek számitásba, hogy 85ben jelent meg, a Z meg 89 szal a többségetek még nem is élt mikor a japánok ezt nézegették. Kb 10 vagy 15év késéssel kezdték itt vetiteni azért nem csoda ha a graffja az aktuális animékhoz képest béna, de akkoriban ez volt a csúcs. A GT meg valóban bőrlehúzás, de a másik 2 az akkor is nagyon jó volt bámit is mondotok:)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Szidta itt egyáltalán valaki a grafikáját? Nekem sose volt vele bajom, tudom, hogy régi anime, de mi így szeressük, ahogy van! ^o^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én csak a GT rajzait szoktam szídni. :dirr: A Z-jét főleg a vége felé imádtam, a sima Dragonball meg úgy jó, ahogy van. ^^
Kép
Mephisto
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.10.29. 10:37

Hozzászólás Szerző: Mephisto »

Hát igen a GT már 96-os azaz simán lehetett volna szebb is a graffja. Történetileg is elég gyenge az elődeihez képest.

Visszatérve a főtémára, ugyan a DB-t nem tiltották be, de azzal, hogy csak 22 és 05 között lehetett vetiteni elvágták a legtöbb nézétől+nem is nagyon vetitették sehol.
Ha vmi értelmeset játszottak volna helyette akkor még megbocsátható lett volna, de ehelyett kaptunk monika showt, nagy testvért, eszmeraldat, győzikét, stb stb no comment kategóriába eső népbutító zagyvaságot. Nem mintha a DB mély mondanivalóval rendelkezne, de legalább élvezni lehetett.

1 japán szemszögéből magyaroknak érthetően elmondva kb olyan mintha most elkezdenék vetiteni japánban a Mézga Gézát, mindamellett hogy nem mai darab és nem mindenkinek tetszik ott a graffja hatalmas népszerüségre tesz szert, aztán nem sokkal rá halljuk hogy többen öngyilkosok lettek a sorozat miatt és levették a főműsor időből :)
Ezek után milyen vélemény alakulna ki bennünk a japcsikról? :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: anubys »

12 év szünet után újabb DB movie :shock:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése